• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju

Mikołaj Pachniewski
27 marca 2024, godz. 15:30 
Opinie (50)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk przeprasza po blamażu. Tom Brennan dwa mecze w jeden dzień
Krzysztof Kasprzak zapewnia, że Energa Wybrzeże Gdańsk będzie gotowa na inauguracyjny mecz. Były wicemistrz świata uważa także, że start ligi powinno się przesunąć na maj. Krzysztof Kasprzak zapewnia, że Energa Wybrzeże Gdańsk będzie gotowa na inauguracyjny mecz. Były wicemistrz świata uważa także, że start ligi powinno się przesunąć na maj.

Energa Wybrzeże Gdańsk na własny tor ma wyjechać dopiero na początku kwietnia. Jak zapewnia Krzysztof Kasprzak, nie ma obaw do niepokoju. - Na tor w Gdańsku wyjedziemy 1,5 tygodnia przed ligą. Jest to mnóstwo czasu i będziemy gotowi do pierwszego meczu - przyznaje były wicemistrz świata, którego zdaniem rozgrywki w Polsce powinny ruszać dopiero w maju.Kiedy powinna startować liga żużlowa?

Mikołaj Pachniewski: Wróćmy do wydarzeń z soboty. Tor w Gnieźnie rzeczywiście się nie nadawał do bezpiecznej jazdy?

Krzysztof Kasprzak: Jeżeli tor nadawał by się do jazdy, to byśmy odjechali sparing. Tor po opadach był nierówny i nawet zawodnicy Startu, kiedy wyjechali sami, to nikt z nich nie wszedł w łuk na pełnym gazie, a co dopiero mówić o jeździe w czwórkę.

Jest pan już po kilku treningach na różnych torach, jak się czuje po tej kontuzji z zeszłego roku? Wszystko ze zdrowiem jest już w porządku?

Wszystko pracuje wspaniale. Odjechałem już w tym roku 10 treningów i jestem w pełni gotowy. Z utęsknieniem czekam na rozgrywki.

Energa Wybrzeże Gdańsk straciła tydzień. Sparing ze Startem Gniezno odwołany Energa Wybrzeże Gdańsk straciła tydzień. Sparing ze Startem Gniezno odwołany

Patrząc na te treningi, jak Pan ocenia swoją obecną formę, jest Pan już gotowy do sezonu?

Forma jest, jak zawsze wyśmienita. Jestem gotowy do ciężkiego sezonu i będę chciał wygrywać jak najwięcej biegów. Tak naprawdę wszystko zweryfikują 4-5 pierwszych kolejek. Wtedy ocenimy, jaką kto ma formę. Treningi i sparingi to są tylko testy na luzie i nikt nie patrzy na nie poważnie, chyba, że się nie zna na żużlu i próbuje na siłę pisać artykuły, by wywołać kontrowersje i zdobyć jak najwięcej wyświetleń.

Zawodnik

Krzysztof Kasprzak

Krzysztof Kasprzak

ur.
1984
ocena z sezonu
3.31 (430 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Cały czas nie wyjechaliście na tor w Gdańsku, czy brak treningów w Gdańsku to będzie problem i będzie miał wpływ choćby na formę na domowym torze na początku sezonu?

Na tor w Gdańsku wyjedziemy 1,5 tygodnia przed ligą. Jest to mnóstwo czasu i będziemy gotowi do pierwszego meczu. Nie ma obaw do niepokoju. Razem z pozostałymi zawodnikami zrobimy wszystko, by wygrywać jak najwięcej meczów.

Tradycyjnie liga startowała w Wielkanoc, ale teraz przełożono start na połowę kwietnia, to chyba dobry ruch, zwłaszcza patrząc pod kątem pogody i braku możliwości trenowania na własnym torze?

Jest to bardzo dobra decyzja, co już pokazują sparingi, które co dnia są odwoływane w różnych ośrodkach. Moim zdaniem, liga powinna się zacząć od maja, gdy na termometrach jest 20 stopni Celsjusza i chce się żyć. Dopiero wtedy motocykle i ciało zaczynają właściwie pracować. Gdy startujemy przy temperaturze w 5-6 stopni, jest to antyżużel i robione bardzo na siłę.

Żużel. Więcej kasy z TV dla klubów 2. Ekstraligi. Rewolucyjna zmiana terminarza Żużel. Więcej kasy z TV dla klubów 2. Ekstraligi. Rewolucyjna zmiana terminarza

Jako jedyny z seniorów Energi Wybrzeża nie ma Pan klubu zagranicznego. Skąd taka decyzja?

Chciałbym się jak najbardziej skupić na Polsce. To mój priorytet. Miałem dużo ofert z Danii, Szwecji czy Anglii, ale rozważę je, gdy po prostu będzie mi brakowało jazdy i gdy będę potrzebował więcej testów. Tak po prostu jest, że większość zawodników ligi zagraniczne też traktuje jako testy przed startami w Polsce.

Jest Pan już po zgrupowaniu i kilku spotkaniach z kolegami z zespołu, jak się Panu podoba w Enerdze Wybrzeżu? Jak Pan ocenia atmosferę i całą otoczkę?

Wszystko jest naprawdę wspaniale. Dogadujemy się z kolegami bez słów. Z Nielsem-Kristianem Iversenem czy Nicolaiem Klindtem jeżdżę na żużlu od 20 lat i znamy się bardzo dobrze. Z młodszymi zawodnikami też złapaliśmy dobry kontakt. Jesteśmy zgraną ekipą i czuję się wspaniale w Enerdze Wybrzeżu.Skład Energi Wybrzeża to mieszanka doświadczenia z młodością. Czy to wypali i zaskoczycie w lidze?

Mam nadzieję, że to wypali. Wszystko w rękach Boga. Każdy zespół sportowy, nie tylko na żużlu, trenuje po to pół roku i podporządkowuje wszystko pod żużel i swój sport, by wygrywać. Jest to logiczne i naturalne. Chcemy wygrać tę ligę, wygrać jak najwięcej meczów, a ja chcę zdobywać w każdym meczu komplet.

To będzie dla Pana pierwszy sezon w życiu na zapleczu ekstraligi, jakie oczekiwania? Czego się Pan spodziewa?

Tak to prawda. Po 24 latach zmieniam ligę. Metalkas 2. Ekstraliga też jest naprawdę silna i wyrównana. Spodziewam się super ścigania i wspaniałej atmosfery na trybunach. Kocham cieszyć kibiców swoją jazdą. Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich fanów Energi Wybrzeża.Pierwszy mecz odjedziecie z Wilkami, czyli Pana byłym klubem z zeszłego sezonu, czy będzie z tego powodu jakiś sentyment albo dodatkowa motywacja, by się jak najlepiej pokazać?

To będzie dla mnie mecz, jak każdy inny. Zrobimy wszystko żeby go wygrać. Na pewno będziemy na niego gotowi. Mam nadzieję, że przyjdzie jak najwięcej kibiców. Trzymajcie za nas kciuki.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
HIT
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

Jak typowano

79% 296 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 6 typowań REMIS
20% 75 typowań Cellfast Wilki Krosno

Twoje dane

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

1 czerwca 2024, godz. 16:30
95% Innpro ROW Rybnik
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 2 +12 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 +12 6
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 1 0 4 -52 2
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 6 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49
  • Cellfast Wilki Krosno - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 41:49
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów (09.06)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik (09.06)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane