Energa Wybrzeże Gdańsk nie dało rady Orlenowi Wiśle Płock

18 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk w półfinale Pucharu Polski, najlepszy wynik od 19 lat
Paweł Salacz rzucił dla Wybrzeża w Płocku sześć bramek. Paweł Salacz rzucił dla Wybrzeża w Płocku sześć bramek.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk ulegli na wyjeździe Orlenowi Wiśle Płock 27:38 (14:17). Podopieczni Marcina Lijewskiego nawiązywali równorzędną walkę, ale ostatnie 20 minut należało do wicemistrzów Polski.

Orlen Wisła: Morawski, Wichary - Moya 1, Racotea 1, Obradovic 1, Tarabochia 5, Woźniak, Zdrahala 1, De Toledo 7, Mlakar 6, Krajewski, Mihić 4, Daszek 7, Piechowski, Zabić 4

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Salacz 6, Adamczyk 5, Komarzewski 4, Kondratiuk 3, Frańczak 2, Oliveira 2, Rutkowski 2, Gajek 1, Wołowiec 1, Wróbel 1, Papaj

W ŚRODĘ SZCZYPIORNISTKI ARKI GRAJĄ W GDYNI

Gospodarze przystąpili do wtorkowego meczu prosto po niedzielnym zwycięstwie w Lidze Mistrzów nad Wacker Thun. Mimo napiętego terminarza, wicemistrzowie Polski i tak byli faworytem starcia z Energą Wybrzeżem. Kapitan gdańszczan Adrian Kondratiuk zapewniał jednak, że razem z kolegami, nie jedzie do Płocka położyć się przed wyżej notowanym przeciwnikiem.

Energa Wybrzeże po dwóch wygranych i przegranej różnicą jednak bramki z MMTS Kwidzyn, wyszło na parkiet z podniesionymi czołami. W pierwszej połowie dotrzymywali kroku podopiecznym Xaviera Sabate i nawet wyszli na prowadzenie 11:10.

W 20 minucie po bramce powracającego po kontuzji Ramona Oliveiry, gospodarze przejęli jednak inicjatywę zdobywając sześć bramek z rzędu. Do przerwy gdańszczanie zniwelowali stratę z pięciu do trzech trafień, a po zmianie stron i dwóch celnych rzutach Pawła Salacza było już tylko 20:18 dla Orlenu Wisły.

Ostatnie 20 minut to jednak popis gospodarzy. Dwie bramki Jose de Toledo zapoczątkowały "odjazd" wicemistrzów kraju, którzy regularnie powiększali przewagę. Jeszcze w 54. minucie prowadzili "zaledwie" 34:27, ale trzy bramki z rzędu rzucił Ziga Mlakar, a wynik spotkania ustalił Ondrej Zdrahala zamykając mecz serią 4:0.

- Za dużo prostych błędów z naszej strony i dużo łatwych bramek gospodarzy po kontrach. Nie zrealizowaliśmy naszych założeń, które mieliśmy przed meczem. Próbowaliśmy nawiązać walkę, ale drugiej połowie wszystko się posypało - podsumował trener bramkarzy Energi Wybrzeża Sebastian Suchowicz.

Wyniki 4 kolejki

• Orlen Wisła Płock - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 38:27 (17:14)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - ARKA GDYNIA 20:19 (9:9)
  • Zagłębie Lublin - PGE Vive Kielce 26:35 (12:19)
  • Piotrkowianin - Górnik Zabrze 26:28 (12:14)
  • Energa MKS Kalisz - Stal Mielec 29:28 (14:11)
  • MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 26:27 (13:12)
  • Azoty Puławy - Chrobry Głogów 34:26 (15:9)

Opinie (15)

• Tanio skóry nie sprzedali

Pierwsza połowa nie byla chyba dla Wiślaków spacerkiem. Może punktów nie mamy, ale satysfakcję zdecydowanie tak.

• 7 9

• (5)

Czyli kolejny rok pracy, treningów, wyjazdów, wydatków, a i tak się nic w tej materii nie zmienia. Dalej ta sama różnica w potencjale. Wisła 2 dni po ciężkim meczu w ligi mistrzów, rzuca sobie na luzie 38 bramek. Ludzie przecież, to jest jakiś absurd! Gdzie tkwi problem? Tacy zawodnicy jak Sulej, Kondratiuk, Papaj, Bednarek czy Chmieliński rozegrali już takich spotkań na przestrzeni sezonów, że hoho! Przecież już z 5 lat temu słyszeliśmy, że oni się uczą i da to efekty w przyszłości. To są te efekty? Aha. No skoro tak, to ok .

• 14 9

• Na jednym z ogólnopolskich portali jest tytuł: Orlen Wisła rozbiła Wybrzeże.

• 10 1

• (3)

Januszku zamilknij !!! W kasie jest różnica jak byś nie wiedział !!! Nie ma kasy nie ma wzmocnień tylko uzupełnienia i to jeszcze do nauki i nabierania doświadczenia więc czego się spodziewasz że niby mieli wygrać z Wisłą? Młodzi pograli,pokazali się walczyli z różnym skutkiem i tak ten mecz miał wyglądać !!! Obyło się bez kontuzji i walczą dalej o przedsezonowe założenia którymi jest powtórzenie sukcesu z sezonu 2017/18 nic więcej raczej nie da się ugrać.Więc ciesz się że masz drużynę ze środka tabeli w Superlidze a nie oczekiwać medali za grosze !!! A ci którzy zgadzają się z twoją opinią to też jacyś marzyciele nic nie wiedzący o realiach !!! Tych co wymieniłeś nie wystarczy nawet na pierwszą siódemkę a gdzie zmiennicy utrzymujący poziom reszty bo to jest dopiero skład i drużyna. Ode mnie masz minus !!!

• 7 8

• (2)

Grażynko, lepiej popatrz co w zeszłym sezonie zrobili siatkarze bez kasy. Niewiele brakowało, a nawet by nie wystartowali w lidze, a wywalczyli medal. Twój argument o kasie, to bańka mydlana. Kasa nie gra, grają zawodnicy.

• 7 2

• (1)

Ale dziś ich nie ma w tym składzie, koniec końców trochę więcej tej kasy u siatkarzy się znalazło. Avwazne zapytaj w jakiej kondycji finansowej jest Trefl dzisiaj?

• 0 2

• Kibice się nawet składali na to, żeby Trefl wystartował.

• 2 0

• Ciekawe do kogo tym razem będzie miał pretensje trener Lijewski ? Czy znów grali 7 na 9 ?

• 11 0

• po co sie pytam zawsze mlodzi perpektiwiczni rozgonic to

• 5 5

• No szkoda zeby dali rade.....

• 2 2

• Ludzie skąd u Was tyle jadu ,klub robi to na co go stać,daje szanse młodym na grę i rozwój a tu narzekanie .Plock ma 14mln Wybrzeze 2 czyli trzeci budżet od końca a chcemy medali .Trefl nie miał pieniędzy ale miał kontrakty albo dalej ma .Ja się ciesze ze mam Swój klub który wychodzi na prosta.Wybrzeze tylko walka!!!!!!!