Energa Wybrzeże Gdańsk nie dało rady Orlenowi Wiśle Płock

Torus Wybrzeże Gdańsk

Paweł Salacz rzucił dla Wybrzeża w Płocku sześć bramek.
Paweł Salacz rzucił dla Wybrzeża w Płocku sześć bramek. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk ulegli na wyjeździe Orlenowi Wiśle Płock 27:38 (14:17). Podopieczni Marcina Lijewskiego nawiązywali równorzędną walkę, ale ostatnie 20 minut należało do wicemistrzów Polski.

Orlen Wisła: Morawski, Wichary - Moya 1, Racotea 1, Obradovic 1, Tarabochia 5, Woźniak, Zdrahala 1, De Toledo 7, Mlakar 6, Krajewski, Mihić 4, Daszek 7, Piechowski, Zabić 4

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Salacz 6, Adamczyk 5, Komarzewski 4, Kondratiuk 3, Frańczak 2, Oliveira 2, Rutkowski 2, Gajek 1, Wołowiec 1, Wróbel 1, Papaj

W ŚRODĘ SZCZYPIORNISTKI ARKI GRAJĄ W GDYNI

Gospodarze przystąpili do wtorkowego meczu prosto po niedzielnym zwycięstwie w Lidze Mistrzów nad Wacker Thun. Mimo napiętego terminarza, wicemistrzowie Polski i tak byli faworytem starcia z Energą Wybrzeżem. Kapitan gdańszczan Adrian Kondratiuk zapewniał jednak, że razem z kolegami, nie jedzie do Płocka położyć się przed wyżej notowanym przeciwnikiem.

Energa Wybrzeże po dwóch wygranych i przegranej różnicą jednak bramki z MMTS Kwidzyn, wyszło na parkiet z podniesionymi czołami. W pierwszej połowie dotrzymywali kroku podopiecznym Xaviera Sabate i nawet wyszli na prowadzenie 11:10.

W 20 minucie po bramce powracającego po kontuzji Ramona Oliveiry, gospodarze przejęli jednak inicjatywę zdobywając sześć bramek z rzędu. Do przerwy gdańszczanie zniwelowali stratę z pięciu do trzech trafień, a po zmianie stron i dwóch celnych rzutach Pawła Salacza było już tylko 20:18 dla Orlenu Wisły.

Ostatnie 20 minut to jednak popis gospodarzy. Dwie bramki Jose de Toledo zapoczątkowały "odjazd" wicemistrzów kraju, którzy regularnie powiększali przewagę. Jeszcze w 54. minucie prowadzili "zaledwie" 34:27, ale trzy bramki z rzędu rzucił Ziga Mlakar, a wynik spotkania ustalił Ondrej Zdrahala zamykając mecz serią 4:0.

- Za dużo prostych błędów z naszej strony i dużo łatwych bramek gospodarzy po kontrach. Nie zrealizowaliśmy naszych założeń, które mieliśmy przed meczem. Próbowaliśmy nawiązać walkę, ale drugiej połowie wszystko się posypało - podsumował trener bramkarzy Energi Wybrzeża Sebastian Suchowicz.