• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk w ligach zagranicznych. Żużlowiec o kontrakcie z Tajlandii

mip., jag.
27 listopada 2023, godz. 13:00 
Opinie (22)
aktualizacja: godz. 18:10 (27 listopada 2023)

Energa Wybrzeże - żużel

  • Niels Kristian Iversen i Nicolai Klindt w 2024 roku mogą w tych samych klubach jeździć zarówno w Polsce jak i w Anglii.

Żużlowiec Energa Wybrzeża Gdańsk zimową przerwę od żużla postanowił wykorzystać na długi wypad do Tajlandii, gdzie razem z rodziną ładuje akumulatory przed sezonem 2024. Swoimi wakacjami chętnie dzieli się w mediach społecznościowych. Jednocześnie Niels-Kristian Iversen podpisał nowy kontrakt. Pojedzie w angielskim Kings Lynn Stars, w którym może spotkać również Nicolai Klindta.

Aktualizacja, godz. 18:10

Niels-Kristian Iversen na rajskich wakacjachNiels-Kristian Iversen akumulatory przed startem sezonu 2024 ładuje w Tajlandii, gdzie przebywa razem ze swoją żoną Laurą i córką Nicole. Swoimi przeżyciami z rajskich wakacji chętnie dzieli się w mediach społecznościowych.

Modernizacja stadionu żużlowego. Odwodnienie gotowe do marca, oświetlenie za rok Modernizacja stadionu żużlowego. Odwodnienie gotowe do marca, oświetlenie za rok

Duńczyk, który ściganie zakończył po poważnym wypadku w Peterborough, nie zapomina jednak o ćwiczeniach. Pracę na pełnych obrotach ma zacząć jednak po powrocie z Tajlandii. Jak zapewniał "PUK", uraz, którego doznał na zawodach w Anglii nie będzie przeszkodą w przygotowaniach do sezonu 2024.

O kontrakcie z TajlandiiNależy mu wierzyć, bo w poniedziałek ogłosił angaż do trzeciej ligi. Poza Polską i Danią rywalizować będzie w rozgrywkach ligowych w Anglii. Na wyspach reprezentować będzie barwy Kings Lynn Stars. Taka decyzja podyktowana była faktem, że z rozgrywek wycofał się zespół Peterborough Panters, gdzie "PUK" jeździł do tej pory.Dokładnie w tym samym zespole, czyli Kings Lynn, ścigał się w sezonie 2023 Nicolai Klindt. Niewykluczone, że kapitan Wybrzeża pozostanie w "Gwiazdach", choć ten nie ogłosił jeszcze swojej decyzji, w którym z brytyjskich klubów pojedzie w 2024 roku. Oznaczałoby to, że dwaj Duńczycy będą klubowymi kolegami także w Anglii, jeśli Klindt zdecyduje się pozostać w Kings Lynn.

Dodajmy, że w Kings Lynn przez część sezonu 2022 występował także Krzysztof Kasprzak, który na 2024 roku podpisał kontrakt z Energa Wybrzeżem Gdańsk, a w ligach zagranicznych nie ma jeszcze żadnego angażu.Tom Brennan również w trzech ligachRównie zapracowany w 2024 roku jak Niels-Kristian Iversen będzie inny nowy nabytek Energi Wybrzeża Gdańsk. Tom Brennan, który w naszej drużynie ma być podstawowym zawodnikiem U-24, po angażu w Polsce i Szwecji podpisał kontrakt w Premiership. 22-latek związał się z Birmingham Brummies, czyli z klubem, który w elicie wystąpi po raz pierwszy od 2014 roku.

Energa Wybrzeże Gdańsk szykuje zmiany w zarządzie. Prezes spokojny o licencję Energa Wybrzeże Gdańsk szykuje zmiany w zarządzie. Prezes spokojny o licencję

Przypomnijmy, że w ostatnim sezonie Brennan startował w Wielkiej Brytanii aż na dwóch poziomach rozgrywkowych. W Premiership reprezentował barwy Belle Vue Aces, a w Championship jeździł dla Glasgow Tigers, z którymi wygrał ligę.

Żużlowcy Energa Wybrzeże Gdańsk w zagranicznych ligach w 2024 rokuPrzypomnijmy, że żużlowcy występujący w polskiej Speedway 2. Ekstralidze mogą związać się maksymalnie z trzema klubami z lig zagranicznych. Nie liczy się do tego kontraktów w ligach nieujętych w Kalendarzu Lig Międzynarodowych.Na razie czterech żużlowców związanych z Energą Wybrzeżem na sezon 2024 ma podpisanych łącznie sześć kontraktów w ligach zagranicznych. Na tym zapewne się nie skończy. We wszystkich zawieranych umowach jest klauzula, że w przypadku kolizji terminów pierwszeństwo ma liga polska.

Przypomnij sobie jak wyglądał Kalendarz Lig Międzynarodowych w 2023 rokuKluby zagraniczne żużlowców Energi Wybrzeża Gdańsk


Tom Brennan: Birmingham Brummies (Anglia, Premiership), Indianerna Speedway (Szwecja, Bauhaus-Ligan)
Niels-Kristian Iversen: King's Lynn Stars (Anglia, Premiership), Esbjerg Motorsport (Dania, Speedway Ligaen)
Nicolai Klindt: Region Varde Elitesport (Outrup, Dania, Speedway Ligaen)
Mateusz Tonder: Vargarna Speedway (Szwecja, Bauhaus-Ligan)
mip., jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
94% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane