Piłkarze ręczni Energi Wybrzeże Gdańsk przełamali serię porażek

Energa Wybrzeże Gdańsk

Adrian Kondratiuk zdobył w Kaliszu 10 bramek w raz z kolegami przełamał passę porażek Wybrzeża. Mateusz Słodkowski

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przerwali passę porażek. Po trzech spotkaniach bez zdobyczy punkowej "siódemka" z Gdańska pokonała na wyjeździe Energę MKS Kalisz 31:29 (12:13). Wybrzeże zaczęło "odjeżdżać" kaliszanom w okolicach 40 minuty, w pewnym momencie prowadziło już różnicą ośmiu trafień.

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Kondratiuk 10, Oliveira 7, Komarzewski3, Salacz 3, Wróbel 3, Papaj 2, Frańczak 1, Rutkowski 1, Sulej 1, Bednarek, Gajek, Prymlewicz.

Energa MKS: Padasinau, Zakreta - Szpera 7, Adamski 5, Krytski 4, Pilitowski 4, Drej 3, Kniazeu 3, Bożek 1, Misiejuk 1, Wojdak 1, Czerwiński, Kwiatkowski.

Marcin Lijewski na naszych łamach zapowiadał, że ostatni pogrom z Azotami Puławy jego ekipa "oddzieliła grubą kreską" i jak widać nie mylił się. Początek meczu nie wskazywał jednak na optymistyczne jego zakończenie. Gdańszczanie mieli kłopoty ze skutecznością i kaliszanie wyszli na prowadzenie 3:1 w 4 minucie spotkania. Na szczęście wraz z powracającym do składu Ramonem Oliveirą powróciła skuteczność gości i po bramce Brazylijczyka było 4:3 dla Energi Wybrzeża w 9 minucie gry.

Później, praktycznie aż do końca pierwszej połowy trwała walka bramka za bramkę. W samej końcówce partii gdańszczanie wyszli na prowadzenie 12:10 (27 min.) po dwóch karnych z rzędu Adriana Kondratiuka, ale później na ławkę kar powędrował Michał Bednarek co z zimną krwią wykorzystali gospodarze zdobywając trzy bramki z rzędu i wychodząc na minimalne prowadzenie tuż przed przerwą.

Po powrocie obu siódemek na parkiet wyrównał Kondratiuk, ale znów przez kilkanaście minut trwała walka cios za cios. W 38 minucie po trafieniu Kiryła Kniazeu było tylko 18:17 dla Energi Wybrzeża, ale w 50 minucie po trafieniu Mateusza Rutkowskiego było już 27:19 dla gości. Honor gospodarzy postanowił ratować Kamil Adamski, który swoje 5 bramek zdobył w ostatnich siedmiu minutach meczu. Gdańszczanie początkowo próbowali utrzymać wysoką skuteczność, ale jako strzelcy po raz ostatni wpisali się do protokołu w 57 minucie, prowadzili wówczas 31:24. Kaliszanie rzucili się do odrabiania strat, ale nie byli już w stanie odwrócić losów meczu.

Bilans weekendu naszych szczypiornistów jest więc remisowy, gdańszczanie wrócili do wygrywania, natomiast nadal bez punktu pozostają szczypiorniści Arki. "Żółto-niebiescy" przegrali w derbach województwa z MMTS Kwidzyn. Zobacz jak do tego doszło

Wyniki 6 kolejki:

• MMTS Kwidzyn - ARKA GDYNIA 25:19 (10:12)
  • Energa MKS Kalisz - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 29:31 (13:12)
  • Piotrkowianin - PGE Vive Kielce 38:45 (18:19)
  • Orlen Wisłą Płock - Górnik Zabrze 25:26 (10:13)
  • Azoty Puławy - Gwardia Opole 34:22 (16:12)
  • Stal Mielec - Chrobry Głogów 24:30 (15:15)
  • Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:25 (15:14)

Opinie (29) 2 zablokowane

22.05 (śr) godz.18:30 Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 karne 4:2 Arka Gdynia LIVE!
18.05 (sob) godz.18:00 Stal Mielec 23:24 Energa Wybrzeże Gdańsk
15.05 (śr) godz.18:00 Energa Wybrzeże Gdańsk 25:27 Sandra SPA Pogoń Szczecin
08.05 (śr) godz.18:30 Zagłębie Lubin 24:28 Energa Wybrzeże Gdańsk
04.05 (sob) godz.16:00 Energa Wybrzeże Gdańsk 27:30 Energa MKS Kalisz
01.05 (śr) godz.18:30 Arka Gdynia 29:30 Energa Wybrzeże Gdańsk LIVE!

14 ARKA GDYNIA

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.