GTPR Gdynia oddał 4. miejsce Enerdze Koszalin w ostatnim meczu sezonu zasadniczego piłkarek ręcznych

Michał Rudnicki
10 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
GTPR Gdynia uciekło 4. miejsce po sezonie zasadniczym, gdyż przegrał u siebie mecz z bezpośrednim rywalem - Energą AZS Koszalin. Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Janiszewska, Paula Mazurek, Marta Śliwińska i Aleksandra Zych. GTPR Gdynia uciekło 4. miejsce po sezonie zasadniczym, gdyż przegrał u siebie mecz z bezpośrednim rywalem - Energą AZS Koszalin. Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Janiszewska, Paula Mazurek, Marta Śliwińska i Aleksandra Zych.

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia przegrały u siebie z Energą AZS Koszalin 18:19 (6:9) w meczu 22. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Marcina Markuszewskiego przez 18 minut nie były w stanie rzucić ani jednej bramki, a w końcówce już nie zdołały dogonić rywalek. Tym samym wciąż aktualne mistrzynie Polski do grupy mistrzowskiej, z udziałem sześciu najlepszych drużyn, przystąpią dopiero z 5. miejsca.

GTPR: Kordowiecka - Kozłowska 4, Machado-Matieli 4, Łabuda 3, Zych 3, Szarawaga 2, Pękala 1, Gutkowska 1, Janiszewska, Śliwińska, Uścinowicz, Błaszkowska

Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Roszak 9, Grobelska 4, Michałów 4, Smbatian 1, Lalewicz 1, Tracz, Mazurek, Kaczanowska, Urbaniak, Rycharska, Nowicka

Do ostatniego meczu w sezonie zasadniczym GTPR Gdynia przystępował po dwóch wygranych z UKS PCM Kościerzyna i Koroną Handball Kielce. Choć zwycięstwa i dobra postawa w ofensywie powinny cieszyć, to 58 bramek rzuconych mistrzyniom Polski przez drużyny z końca ligowej stawki dawało powody do obaw. W meczu z Energą AZS Koszalin do postawy obrony nie można było mieć większych zastrzeżeń. Za to w ataku znów gdyniankom przydarzyły się serie, które drużynie walczącej o medale nie powinny się przytrafiać.

Pierwsze minuty nie zwiastowały jeszcze kłopotów. Mecz był wyrównany, GTPR prowadził jednym lub dwoma trafieniami, czterokrotnie na tablicy pojawiał się też remis. Bramka na 6:5 rzucona przez Aleksandrę Zych w 15. minucie była jednak ostatnim trafienień GTPR w pierwszej połowie. Przyjezdne też nie były szczególnie skuteczne, ale dorzuciły cztery gole i do przerwy prowadziły 9:6.

Dopiero po 18 minutach od poprzedniego trafienia niemoc gdynianek przełamała Joanna Szarawaga, z koła zdobywając bramkę na 7:10. Inicjatywa i przewaga cały czas była jednak po stronie Energi AZS. Zryw GTPR nastąpił dopiero w ostatnich sześciu minutach. Od wyniku 14:18 rzuciły trzy bramki z rzędu (dwie autorstwa Zych, jedna Patricii Matieli). Na te trafienia odpowiedziała Dominika Grobelska, dając Enerdze AZS dwubramkową przewagę, ale dystans do jednego trafienia zmniejszyła Aneta Łabuda. Gdynianki miały szansę na wyrównanie, jednak w ostatnich akcjach dwukrotnie sfaulowały w ataku i przyjezdnym udało się obronić zwycięstwo 19:18.

GTPR doznał już siódmej porażki w tym sezonie PGNiG Superligi Kobiet. Przed sobotnim meczem trener Marcin Markuszewski mówił, że sukcesem dla jego zespołu będzie w tym sezonie zdobycie jakiegokolwiek medalu. Przegrana z Energą AZS może mieć jednak ogromny wpływ na możliwość realizacji tego celu.

Sezon zasadniczy gdynianki kończą dopiero na piątym miejscu. Do czwartej drużyny z Koszalina tracą dwa punkty, zaś do trzeciego Kramu Startu Elbląg - pięć. Przed gdyniankami jeszcze dziesięć spotkań w grupie mistrzowskiej, w której mierzyć się będą z drużynami z miejsc 1-6 systemem mecz i rewanż. Dotychczas zdobyte punkty zostają zachowane.

12 UKS PCM Kościerzyna 22 2 1 1 18 564:762 9
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-03-10

Wyniki 22 kolejki

• GTPR GDYNIA - Energa AZS Koszalin 18:19 (6:9)
  • Korona Handball Kielce - KPR Jelenia Góra 26:29 (10:15)
  • KPR Gminy Kobierzyce - Ruch Chorzów 23:16 (13:11)
  • Kram Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:26 (14:15)
  • Pogoń Szczecin - UKS PCM Kościerzyna 29:29 (14:15) karne 4:2
  • Metraco Zagłębie Lubin - Perła Lublin 22:22 (9:11) karne 10:9

Opinie (36) 3 zablokowane

• Porażka a Energą AZS Koszalin może mocno skomplikować gdyniankom walkę o medal ? (1)

W tym roku medal to marzenie ściętej głowy . Niema takiej opcji medale już rozdane i jedno pytanie czy Elbląg zdoła zdobyć srebro . Zagłębie gra niesamowicie chimerycznie i wcale srebro dla nich nie jest pewnikiem . Nawet dzisiejsze zwycięstwo nad Perłą chyba nic nie zmieni w grze Zagłębia na lepsze . Co do GTPR to w lidze się utrzymają a co z tego zespołu zostanie w przyszłym sezonie to czas pokarze , ale kolorowo to nie wygląda !!!

• 27 0

• Jaki medal!
      Kopa w D...i do 2 ligi

• 6 5

• (2)

Tak narzekaliście na Kamiellina, to teraz jest mistrz fachu- pan Marcin. Pan Markuszewski zostawił Spójnię z 7 punktami na samym końcu tabeli, jego poprzedni zespół grał bardzo nieefektywnie, (wygrał dwa spotkania), widać że nie umiał poddźwignąć zespołu z dołka.
    Teraz zabrał się za GTPR; nie ma pomysłu na grę, w najważniejszych meczach przegrywa; Koszalin Szczecin, Kobierzyce i Lublin- te porażki spowodują, iż sezon 2017/2018 można będzie uroczyście ogłosić najgorszym w historii drużyny w PGNiGie Superlidze.

• 27 5

• Jako beniaminek zajeły 7- me miejsce .

W tym sezonie niżej 6-tej pozycji nie spadną . Ja obstawiam 5-tą pozycję .

• 9 0

• Najgorszym i ...ostatnim

• 6 0

• (4)

Mówiłem, że tego badziewia nawet za darmo nie da się oglądać.

• 11 12

• A kto Ci każe to ogladać . (3)

Mnie się nie podoba to co dzieje się w tym klubie i i swój sprzeciw pokazuję tym , że nie przychodzę na mecze i nie zasilam kasy tego klubu , który jest nieudolnie zarządzany i tak naprawdę nie wiadomo co się tam dzieje z pieniędzmi . Nie będę wspomagał swoimi pieniędzmi mrocznych interesów . A Tobie jak się nie podoba to też nie przychodź - to nie obowiązek !

• 15 2

• Serdecznie dziękuję za mądrą radę. Już dawno nikt mnie tak nie uświadomił.