Szczypiornistki Vistalu lepsze od Piotrcovii

18 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Małgorzata Gapska była dla Piotrcovii nie do pokonania z linii 7. metra. Golkiperka Vistalu obroniła w środę cztery rzuty karne, a jeden powędrował nad jej bramką. Małgorzata Gapska była dla Piotrcovii nie do pokonania z linii 7. metra. Golkiperka Vistalu obroniła w środę cztery rzuty karne, a jeden powędrował nad jej bramką.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały we własnej hali Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:28 (18:9). Znakomity mecz rozegrała bramkarka Małgorzata Gapska, która obroniła cztery rzuty karne. Gdynianki zakończyły tegoroczne występy w PGNiG Superlidze serią trzech kolejnych zwycięstw. W niedzielę o godz. 16 również w Gdynia Arenie czeka je rewanżowy mecz w Pucharze Zdobywczyń Pucharów z Sercodakiem Dalfsen.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 1, Łabuda 6, Urbaniak, Galińska 6, Dorsz 2, Kobylińska 3, Stanulewicz 4, Kowalczyk, Zych 2, Kozłowska 3, Gutkowska, Tasić 5, Kulwińska 1

PIOTRCOVIA: Jurkowska, Sarnecka - Rol 5, Sobińska, Kucharska 8, Szymańska, Kopertowska 4, Marszałek 1, Wypych 3, Szafnica, Piecaba 2, Ivanović 4, Jałoszewska 1

VISTAL Gdynia
Piotrcovia

100% 316 typowań VISTAL Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
0% 0 typowań Piotrcovia

Vistal na fali jest od 8 listopada. Gdynianki kolejno pokonały Metraco Zagłębie Lubin i Energę AZS Koszalin, a do tego dorzuciły wyjazdowy triumf w meczu Pucharze Zdobywczyń Pucharów z holenderskim Sercodakiem Dalfsen.

W środę do Gdynia Areny przyjechała Piotrcovia i zebrała od gospodyń solidne lanie. Vistal już po 5 minutach gry prowadził 4:1 po rzucie Dunji Tasić. Następnie gdynianki zacięły się na 4 minuty, a przyjezdne zbliżyły się na jedno trafienie.

Trener gospodyń Paweł Tetelewski poprosił o czas i na tym skończyła się wyrównana gra. W 10 minut Vistal odjechał rywalkom na 5 bramek (11:6). To była jednak tylko przygrywka przed tym co czekało gości pomiędzy 21. minutą a przerwą.

Vistal zanotował serię 6:1 i po pierwszej połowie prowadził różnicą 9 bramek. Wielką zasługę miała w tym Małgorzata Gapska, która obroniła aż trzy z czterech rzutów karnych (ostatnią próbę zmarnowała Monika Kopertowska rzucając nad bramką).

Po powrocie na parkiet Vistal mógł pozwolić sobie na rozluźnienie. Piotrcovia natomiast zwarła szyki i zmniejszyła straty między innymi dzięki serii 5 trafień z rzędu pomiędzy 39. a 43. minutą.

Przy stanie 24:19, gdy gdynianki roztrwoniły prawie połowę ze swojego prowadzenia do przerwy, o czas poprosił trener Tetelewski. Chwilę później czwarty raz w tym spotkaniu rzut karny obroniła Gapska, a 2 bramki z rzędu zaaplikowała rywalkom Aleksandra Dorsz.

Piotrcovia odpowiedziała serią 4 kolejnych trafień, a przewaga Vistalu stopniała do zaledwie 26:23, ale gdynianki odpowiedziały identyczną passą (30:23). O czas poprosił zespół gości. Piotrcovia rzuciła następnie 2 bramki, choć mogła nawet 4. Dwie znakomite interwencje zaliczyła jednak Kordowiecka.

Na ostatnią minutę gry na boisku zameldowała się debiutująca w pierwszym zespole Vistalu Natalia Kowalczyk. 17-letnia rozgrywająca dostała nawet okazję, by wykorzystać rzut karny, ale poślizgnęła się i nie trafiła w bramkę.

Wyniki 11 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Piotrcovia 33:28 (18:9)
  • Start Elbląg - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 32:23 (20:12)
  • Selgros Lublin - UKS PCM Kościerzyna 35:22 (15:11)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 21:26 (11:17)
  • KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 20:23 (12:9)
  • Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin 27:33 (11:18)

Opinie (20) 2 zablokowane

• Pytanie do autora (3)

Ile w końcu Ryba obroniła tych karnych ? Najpierw jest napisane, że cztery a potem trzy :)

• 1 3

• trzy w pierwszej polowie, czwarty w drugiej

• 3 2

• Przeczytaj cały tekst ze zrozumieniem !!! (1)

Pod koniec sprawozdania jest napisane :Chwilę później czwarty w tym spotkaniu rzut karny obroniła Gapska . W pierwszej części zostało napisane ,że z czterech trzy obroniła a czwarty przestrzeliła Kopertowska .

• 6 2

• czyli właściwie wszystkie karne padły jej łupem

nawet ten przestrzelony, bo do pustej bramki przecież byłby celny

• 0 3

• Brawo dziewczyny!!!

• 12 2

• Czy coś jeszcze innego niż karne było w tym meczu?

• 1 5

• (1)

szkoda.że nie grają skrzydłami.Kasia Janiszewska bez podań,Dunia podaje tylko rozgrywającym,Rol nie upilnowana przez Magdę zgobyła parę goli.Ale wygrały!Kibic chce żeby dziewczyny nie tylko wygrywały ale i robiły to w dobrym stylu.Czekam na mecz niedzielny

• 2 2

• nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić sie z tom opinom! Janiszewska jakby dostawała wiencej piłek to by lepiej grała.

• 1 0

• mecz zagrany i wygrany

A to najważniejsze. Brawo dziewczyny!

• 6 3

• mecz (4)

To że Tasić ma 5 bramek strzelonych to zasługa całego zespołu,ale że strzelonych przez zespół tak mało to przyczyna kiepskiej,powolnej nie widzącej wolnych dziewczyn Tasić.
    Zagrania Trenera to dobra zagrywka.Wpuszczenie Kowalczyk pozwoli ograć się z zespołem, widać ze jest szybsza i dużo widzi na boisku .

• 3 5

• (2)

Chyba Wojtku oglądaliśmy inny mecz.
      Kiedy atakiem kieruje Dunja wtedy zespół punktuje i gra jest poukładana. I dzieje się tak od kilku dobrych spotkań.
      Dzisiaj nieporadna obrona Piotrcovii robiła takie babole, że i nasza środkowa pokazała kibicom parę naprawdę ładnych bramek. W sumie to właśnie ona gra pod zespół - (a przede wszystkim pod kołową - czytaj Owena). Zresztą dopóki grała (pierwsza połowa) zespół wypracował pokaźną przewagę, zaś po jej zejściu na ławkę ta przewaga stopniała dramatycznie. Ponowne jej wejście ustabilizowało sytuację. Oczywiście wespół z bramkarkami.
      Co do Kowalczyk - za wcześnie by wydawać jakąkolwiek opinię po jednej akcji i jednym karnym. Miała 2 minuty i stąd duży ciąg na bramkę , co dobrze o niej świadczy. Seniorska liga to nie juniorki, i trzeba trochę okrzepnąć by móc pokazać pazur. Zwłaszcza jak przeciwnik będzie większego kalibru i wynik na minusie lub na styku. Ale trzymamy za nią kciuki bo warunki ma znakomite!

• 6 2

• Kowalczyk zagrała poprawnie (1)

Odważne wejścia na bramkę i opanowanie, widać że może wnieść dużo do zespołu jak okrzepnie z ligowym bytem. Oby częściej nadarzały się okazje do jej gry. Szkoda karnego, ale spoko, tragedii nie ma.
        Fajnie że Tetel dał jej strzelać.

• 4 2

• Ale to okrzepniecie potrwa z rok-dwa. Spokojnie na ta chwile będzie dostawać ogony w meczach gdzie się prowadzi 10 bramkami. Później zobaczymy bo to będzie zależeć od niej.

• 1 1

• błyskotliwy jesteś

gdzie dajesz wykłady ?

Bramki strzelone ? W piłce ręcznej ? Żenada

• 1 2

• Ktoś,kto pisał tekst o "solidnym laniu" był chyba mocno oderwany od rzeczywistości,bo meczu na żywo na pewno nie obserwował.Swoje opinie pewnie opierał na tym co pewnie usłyszał,lub dowiedział się od pasażerów autobusu,w którym podróżował.Był owszem okres w tym meczu,kiedy drużyna Piotrkovii przegrywała z Vistalem różnicą 10 bramek,ale po paru minutach przewaga ta została zniwelowana do 3 bramek.Końcowy wynik 33:28 trudno nazwać "solidnym laniem" zwłaszcza,że drużyna gości aplikuje gospodynią aż 28 bramek.Trochę rzetelności w ocenie widowiska-chciałoby się powiedzieć.Niemniej, gratulacje dla dziewczyn z Vistalu za kolejne zwycięstwo.

• 5 4

• Btw

w bramce pojawiła się też w II.połowie I.Szwonka

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została uzupełniona.

• 2 3

• Ryba najleprza! (3)

Ryba jest najleprzom i piłkarkom Łonczpolu!

• 0 5

• A może jednak Łączpolowiec a nie Łonczpolowiec ? (2)

• 1 0

• Jak już poprawiasz błędy to popraw wszystkie . (1)

Historia:

wrzesień 2019 - zgłoszenie drużyny do rozgrywek II ligi oraz zmiana nazwy zespołów we wszystkich kategoriach wiekowych na SPR Arka Gdynia

listopad 2018 - przejęcie grup młodzieżowych od GTPR Gdynia, który zakończył działalność oraz dokończenie sezonu 2018/19 pod szyldem SPR Gdynia