Floreciści Sietomu drudzy w Bangkoku

3 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańscy floreciści reprezentujący barwy Polski w Tajlandii ulegli tylko Japończykom. Gdańscy floreciści reprezentujący barwy Polski w Tajlandii ulegli tylko Japończykom.

Drużyna florecistów Sietomu AZS AWFiS Gdańsk w składzie: Maciej Podralski, Maxime Tarasiewicz, Piotr Sobczak i Mateusz Kozłowski zajęła 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata juniorów w Bangkoku. Indywidualnie najlepiej spisał się Podralski, który zajął 7. miejsce. W niemieckim Bochum 8. miejsce wśród juniorek zajęła Anna Szymczak.

SZYMCZAK I PODRALSKI NA PODIUM PP JUNIORÓW

W Bangkoku polska reprezentacja złożona z zawodników gdańskiego klubu, przegrała jedynie z Japończykami, którzy byli ich jedynym poważnym konkurentem do zwycięstwa. W finale turnieju KTB Cup 2104 biało-czerwoni przegrali 22:45.

Japończycy byli poza zasięgiem pozostałych drużyn. Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni w turnieju indywidyalnym zajęli pięć miejsc w pierwszej szóstce. Najlepszy z naszych zawodników Maciej Podralski zajął 7. lokatę w gronie 39 zawodników.

W niemieckim Bochum podczas 29. turnieju Stadtwerke Pokal rozgrywanego również w ramach Pucharu Świata juniorów, indywidualnie rywalizowały Panie. W czołowej ósemce turnieju znalazły się aż trzy polskie zawodniczki, w tym gdańszczanka Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS). Nasza mistrzyni Europy do lat 17 uplasowała się na 8. miejscu w stawce 105 zawodniczek.