Judocy na podium PP juniorów

13 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Judoczki AZS AWFiS Gdańsk przywiozły z Piły trzy medale. Na zdjęciu od lewej:  Barbara Lichońska, Magdalena Miller i  Aleksandra Jabłońska. Judoczki AZS AWFiS Gdańsk przywiozły z Piły trzy medale. Na zdjęciu od lewej:  Barbara Lichońska, Magdalena Miller i  Aleksandra Jabłońska.

Pięć medali przywieźli trójmiejscy judocy z zawodów Pucharu Polski Juniorów w Pile. Srebro i dwa brązy wywalczyły zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk, a po jednym brązowym kruszcu zdobyli reprezentanci Wybrzeża Gdańsk i Floty Gdynia. Natomiast aż sześciu zawodników i zawodniczek z Gdańska znalazło się w 28-osobowej seniorskiej kadrze Polski na międzynarodowe zgrupowanie Olympic Training Camp, które w niedzielę rozpocznie się w czeskim Nymburku.

W Pile na tatami zaprezentowało się ponad 180 zawodników i zawodniczek rywalizujących łącznie w 15 kategoriach. Trójmiasto reprezentowali juniorzy AZS AWFiS Gdańsk, Wybrzeża Gdańsk, Floty Gdynia oraz Conrada Gdańsk. Najowocniejszy turniej okazał się dla tych pierwszych.

Ze srebrnym medalem w kategorii do 78 kg wróciła do domu Barbara Lichońska, która wygrała trzy z czterech walk ulegając jedynie niepokonanej Pauli Kuładze z TDK Trzcianka. Brązowe krążki wywalczyły natomiast klubowe koleżanki Lichońskiej: Aleksandra Jabłońska (do 70 kg) i Magdalena Miller (do 57 kg).

Na najniższym stopniu podium w kategorii do 48 kg stanęła reprezentantka Wybrzeża Dajana Bołoz. a taki sam wynik wśród mężczyzn ważących do 100 kg uzyskał Marek Leszek z Floty Gdynia.

Kolejne starty nasi judocy zaliczą w sobotę w Luboniu k. Poznania, gdzie odbędzie się Puchar Polski seniorek i seniorów. Natomiast w niedzielę rozpocznie się międzynarodowy obóz Olympic Training Camp w czeskim Nymburku, na który wyruszy 28-osobowa reprezentacja Polski.

W kadrze znalazło się sześciu zawodników i zawodniczek z Gdańska: Zuzanna Pawlikowska, Katarzyna FurmanekTomasz Domański z AZS AWFiS oraz Karolina Tałach, Halima Mohamed-SeghirJakub Zarzeczny z Wybrzeża Gdańsk.