• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Gdańska młodzież w natarciu!

star.
17 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 20 lat) 
Opinie
Reprezentacja Pomorskiego ZPN U-16, startująca w rozgrywkach o Puchar Deyny, zapewniła sobie awans do turnieju finałowego MP. Gdańszczanie, prowadzeni przez Jerzego Brzyskiego, ograli najtrudniejszego przeciwnika na jego boisku, dokładnie na stadionie Olimpii Poznań.

Słowo gdańszczanie jest jednak troszeczkę na wyrost, gdyż w drużynie składającej się głównie z graczy Debiutanta występują chłopcy przybyli m.in. z Lublina, Warszawy i Słupska. Wszyscy uczą się w Gimnazjum nr 14 w Brzeźnie.

- Tak trzeba robić - mówi Andrzej Góra, dyrektor okręgu. - Gdy wszystko u nas pada, należy szukać i szkolić rzeczywiście najbardziej utalentowaną młodzież.

9 maja Gdańsk zagra w Lęborku ze Szczecinem. Ten mecz miał się odbyć na stadionie gdańskiej Polonii, ale jej działacze znowu odmówili wynajęcia boiska. Właściwie to skandal. Klub, który działa tym samym na swoją szkodę, miał w ten sposób spłacać dług wobec okręgu. Druga sprawa, to stan słynnego "dywanu" przy Marynarki Polskiej. Z murawy podziwianej rok temu przez Anglików pozostało wspomnienie. Tak oto ludzie z Polonii, niedawno chwaleni na tych łamach za modernizację obiektu, marnotrawią publiczne pieniądze...

Słabiej idzie ekipie Gdańska w rywalizacji 15-latków. Po porażce w Poznaniu zespół Piotra Czai musi teraz liczyć na to, że lider zabierze także punkty Bydgoszczy. Prawdopodobnie rozstrzygający mecz z rówieśnikami z kujawsko-pomorskiego odbędzie się w Chojnicach.

Puchar Deyny (1986)

• Poznań - Gdańsk 1:3 (1:2)
Bramki dla Gdańska: Surdykowski, Romanów, Kamiński.

Gdańsk: Dębski - Ćwik (Debiutant), Rataj (Lechia), Kołodziejski (SEiMP Arka) od 72 min Gruba - Kamiński, D. Brzyski, Tęcza od 70 min Bilicki, Lenart - Dziengielewicz od 60 min Murawski, Surdykowski, Romanów (Debiutant).

• Szczecin - Bydgoszcz 0:1.

1. Gdańsk 12 14:3 4 - -
2. Poznań 6 6:5 2 - 2
3. Bydgoszcz 4 2:8 1 1 2
4. Szczecin 1 0:6 - 1 3

Puchar Michałowicza (1987)

• Poznań - Gdańsk 4:1 (4:0)
Bramka dla Gdańska: Dobies.

Gdańsk: Leszek - Laskowski, Piotrowski (Lechia), Kopal, Dajer (Malbork) - Ćwiklik (Brzeźno), Baranowski (Celtic), Romanowski (Lechia), Damaszke (Wisła) - Dobies (Polonia), Peta (Bałtyk).

Na zmiany weszli: Graczek (Lechia), Majk (Polonia), M. Dobrzyński (Bałtyk), Neścior (Wierzyca).

• Szczecin - Bydgoszcz 0:1.

1. Poznań 12 22:3 4 - -
2. Bydgoszcz 6 4:5 2 - 2
3. Szczecin 3 3:9 1 - 3
4. GDAŃSK 3 5:15 1 - 3
Głos Wybrzeżastar.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE