Futsaliści AZS UG mistrzami Polski

9 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Przygotowując się do sezonu w ekstraklasie, który startuje 20 września, gdańscy futsaliści w Warszawie sięgnęli po mistrzostwo Polski AZS. Przygotowując się do sezonu w ekstraklasie, który startuje 20 września, gdańscy futsaliści w Warszawie sięgnęli po mistrzostwo Polski AZS.

Futsaliści AZS UG Gdańsk zostali mistrzami Polski Akademickich Związków Sportowych. Tytuł zapewnili sobie wygrywając trzy z czterech meczów, które rozgrywali w Warszawie. To ich pierwszy sukces pod wodzą nowego szkoleniowca Szymona Hartmana, który już 20 września poprowadzi ich w inauguracyjnym meczu ekstraklasy.

Skład AZS UG: Jacek Burglin, Marcin Wolski - Dominik Depta, Wojciech Pawicki, Tomasz Poźniak, Marcin Szymański, Tomasz Musik, Mateusz Cyman, Łukasz Olszewski, Michał Horbacz, Paweł Friszkemut, Patryk Ziarko, Mateusz Wesserling. Trener: Szymon Hartman

GDAŃSCY FUTSALIŚCI ZAGRAJĄ W EKSTRAKLASIE

Mistrzostwa Polski AZS są jedyną formą rywalizacji sekcji wyczynowych AZS. Pozwalają na sprawdzenie stopnia przygotowania do sezonu, rozgrywek ligowych oraz ważnych startów docelowych. Jest to jedyna tego typu impreza organizowana przez związek, w której mogą wziąć udział wszyscy zawodnicy klubu, a nie tylko studenci danych uczelni. W turnieju w Warszawie gdańszczanie rywalizowali z UMCS Lublin oraz zespołem gospodarzy, AZS UW. Tym samym byli jedynym reprezentantem ekstraklasy i na szczęście, dobrze wywiązali się z tej roli.

Rozpoczęli od gładkiego zwycięstwa nad tymi pierwszymi. Rywale przez całe spotkanie niemal nie przechodzili przez środkową linię, a zawodnicy UG konsekwentnie zdobywali bramkę za bramką. Spotkanie zakończyło się pogromem 6:0. Znacznie trudniejsza przeprawa czekała podopiecznych Szymona Hartmana w starciu ze stołeczną drużyną. Mecz rozegrano po zaledwie 10 minutowej przerwie od meczu z UMCS i choć gdańszczanie rozpoczęli go od prowadzenia, a następnie po wyrównaniu przez rywali objęli je ponownie w drugiej części gry, skończyło się na porażce 2:4.

Kluczowa dla spotkania była minuta trzydziesta, kiedy po stracie Wojciecha Pawickiego sam na sam z bramkarzem wybiegł jeden z warszawian. Tuż przed polem karnym faulu dopuścił się Paweł Friszkemut, a sędzia bez żadnych wątpliwości pokazał reprezentantowi Polski w beach soccerze czerwoną kartkę. Grę w przewadze goście po zaledwie trzech sekundach zamienili na wyrównującą bramkę. Końcówka spotkania to wyraźnie przygaszona gra gdańszczan, która zakończyła się ostatecznie stratą jeszcze dwóch bramek.

Zobacz jak gdańszczanie triumfowali w Warszawie.

Drugiego, ostatniego dnia rozgrywek gdańszczanie ponownie różnicą sześciu goli pokonali lublinian, choć tym razem rywale choć raz zdołali pokonać bramkarza AZS UG Jacka Burglina. O mistrzowskim tytule decydowało ostatnie spotkanie, gdyż zespół z Warszawy również dwukrotnie pokonał UMCS. Gdańszczanie do końcowego triumfu potrzebowali wiec zwycięstwa różnicą przynajmniej trzech goli.

Poszło im znacznie lepiej niż w pierwszym starciu z tym rywalem - wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Strzelanie w ostatnim spotkaniu rozpoczął już w 4. minucie Pawicki, a chwilę później podwyższył Patryk Ziarko, który przed przerwą odpowiedział również na kontaktową bramkę gospodarzy. W drugiej połowie gdańszczanie jeszcze bardziej zdominowali grę zdobywając aż sześć goli i tracąc tylko jednego.

Najbliższy mecz towarzyski AZS UG Gdańsk rozegra w środę, 11. września o godzinie 20:00 w Hali AWFiS w Gdańsku. Rywalem będzie rewelacja zeszłorocznego Halowego Pucharu Polski - Mściwoj Kartuzy. Rozgrywki ekstraklasy rozpoczną na wyjeździe 20 września w Chorzowie meczem z miejscowym Cleareksem. Dwie następne kolejki rozegrają we własnej hali mierząc się z drużynami z Katowic i Gliwic. W tym sezonie zrezygnowano z sytemu play-off i play-out - rozgrywki prowadzone będą wyłącznie w formie rundy zasadniczej. Każdy zespół rozegra jedenaście dwumeczów z pozostałymi rywalami.

WYNIKI AZS UG NA MISTRZOSTWACH POLSKI AZS W WARSZAWIE:
AZS UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Gdański 0:6 (0:3)
Bramki: Wojciech Pawicki (1 min, 12), Paweł Friszkemut (6), Mateusz Cyman (22), Marcin Szymański (27), Łukasz Olszewski (29).

AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Warszawski 2:4 (1:1)
Bramki: Mateusz Cyman (9), Dominik Depta (23) - Piotr Hereśniak (18), Maciej Piwowarczyk (30), Krzysztof Jarosz (35), Szymon Szymańczuk (38).).

AZS Uniwersytet Gdański - AZS UMCS Lublin 7:1 (3:0)
Bramki: Wojciech Pawicki (4), Mateusz Wesserling (8), Łukasz Olszewski (20), Dominik Depta (21), Marcin Szymański (28), Tomasz Musik 2 (29, 30) - Marek Lenartowicz (33).

AZS Uniwersytet Warszawski - AZS Uniwersytet Gdański 2:9 (1:3)
Bramki: Krzysztof Jarosz 2 (18, 38) - Wojciech Pawicki 2 (4, 34), Patryk Ziarko 2 (8, 19), Tomasz Poźniak 3 (22, 23, 28), Mateusz Cyman (31), Dominik Depta (36).

Opinie (8)

• Brawo!

Oby tak samo bylo teraz w lidze!

• 13 0

• Sport&Show&Biznes (6)

Czy to jest potrzebne UG ? Moim zdaniem watpię ! Są inne miejsca i formy aktywności właściwe dla studentów.I bardziej studenckie.