Piąty triumf Kawieckiego w PP florecistów

10 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Paweł Kawiecki pewnie sięgnął po triumf w turnieju we Wrocławiu. Paweł Kawiecki pewnie sięgnął po triumf w turnieju we Wrocławiu.

Paweł Kawiecki ze Sietomu AZS AWFiS Gdańsk wygrał we Wrocławiu turniej o puchar K&K we florecie mężczyzn, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. W finale pokonał klubowego kolegę, juniora Michała Siessa 15:5. Dla Kawieckiego to piąty triumf w zawodach Pucharu Polski, a drugi we wrocławskim turnieju. W klasyfikacji generalnej sezonu gdański florecista zajmuje 3. miejsce.

Turniej we Wrocławiu od ćwierćfinału przybrał formułę walk Gdańsk - reszta Polski. Wśród ośmiu najlepszych florecistów aż pięciu reprezentowało barwy Sietomu AZS AWFiS Gdańsk. Niestety trzech z nich pożegnało się ze zmaganiami na tym etapie rywalizacji. Krystian Gryglewski trafił bowiem na Pawła Kawieckiego, a Paweł Osmański na Michała Siessa.

Z wiceliderem klasyfikacji seniorów sezonu 2013/2014 Leszkiem Rajskim zmierzył się natomiast Filip Płocharski. Florecista z Gdańska dzielnie stawiał czoła rywalowi, ale ostatecznie uległ 13:15. W półfinale pomścił go jednak Kawiecki.

KAWIECKI I ŁYBCZYŃSKA SIĘGNĘLI PO BUZDYGANY

W drugiej połówce turniejowej drabinki dobrze radził sobie Siess. W ćwierćfinale i półfinale wygrał w takim samym stosunki 15:10. W finale imprezy nie miał jednak najmniejszych szans z klubowym kolegą. Kawiecki zwieńczył tym samym dobry występ we wrocławskim turnieju, w którym zaprezentował wysoką formę.

Wyniki turnieju O Puchar K&K:
Ćwierćfinały:
Paweł Kawiecki - Krystian Gryglewski 15:3, Michał Siess - Paweł Osmański (wszyscy Sietom) 15:10, Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) - Filip Płocharski (Sietom) 15:13, Ludwik de Bazelaire - Michał Majewski (obaj AZS AWF Warszawa) 15:9

37. Radosław Glonek, 39. Tomasz Sinoracki, 41. Szymon Szewczyk
44. Mateusz Knitter, 62. Filip Żmijewski, (wszyscy Sietom)

Kawiecki znalazł się ostatnio w grupie trzech sportowców, którzy otrzymali najwyższe stypendia od Gdańska. Przez 12 miesięcy dostaje w każdym z nich po 2000 zł. Wszystko ze względu na drużynowe wicemistrzostwo świata w szermierce z 2013 roku z Zagrzebia. Takiej samej wysokości stypendium dostaje również Radosław Glonek, który we Wrocławiu zajął odległe, 37. miejsce.

PEŁNA LISTA SPORTOWYCH STYPENDYSTÓW GDAŃSKA

Najlepszy florecista turnieju we Wrocławiu zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2013/2014. Kolejna okazja do występu w Pucharze Polski nadarzy się w Poznaniu, 13 kwietnia, podczas 36. Memoriału Fechmistrza Jana Pieczyńskiego.

Natomiast w najbliższy weekend reprezentacja polskich florecistów weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w Wenecji.