Piłkarki Sztormu przegrały w Lubinie

Rafał Sumowski
11 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Piłkarki Sztormu AWFiS w debiutanckim sezonie w ekstralidze wygrały na razie tylko jeden mecz. Gdańszczanki mają jedną z najlepszych linii defensywnych, ale z drugiej strony strzelają mało bramek. Piłkarki Sztormu AWFiS w debiutanckim sezonie w ekstralidze wygrały na razie tylko jeden mecz. Gdańszczanki mają jedną z najlepszych linii defensywnych, ale z drugiej strony strzelają mało bramek.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:1). Tym samym podopieczne Roberta Chałaszczyka wciąż czekają w ekstralidze na drugie zwycięstwo. Do tej pory pierwszy i ostatni raz komplet punktów udało im się zdobyć na inaugurację. - To był dziwny mecz. Wcale nie byliśmy gorszą drużyną, ale rywalki nie dały nam się rozpędzić, bo co chwilę kładły się na boisku, a sędzina przerywała grę - mówi szkoleniowiec gdańszczanek.

SZTORM: Kołacz - Świętoniowska, A.Bużan, Zawadzka, Słowy - Zańko, Cywińska (60 Kopińska), Słowińska, K.Bużan (75 Wróbel), Sirant - Wierzbicka (60 Kamińska)

Gdańskie piłkarki na zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej czekają od 8 sierpnia kiedy na inaugurację sezonu pokonały GOSiRKi Piaseczno. Od tego czasy wszystkie mecze kończą głównie remisami, ale zdarzają się też porażki. Teraz wróciły do rozgrywek po dwóch tygodniach przerwy.

Niedzielny mecz w Lubinie był przeciętnym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a do tego piłkarkom przeszkadzał silny wiatr. W pierwszej połowie lepszym zespołem były gospodynie, które bramkę wywalczyły po rzucie karnym.

- Po rzucie rożnym jedna z naszych zawodniczek pociągnęła rywalkę za koszulkę. Podyktowano rzut karny, z którego Zagłębie zdobyło prowadzenie. Co ciekawe, zaraz po przerwie doszło do identycznej sytuacji, gdy faulowana w znakomitej sytuacji była Martyna Zańko. Sędzina jednak nie gwizdnęła - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Szkoleniowiec pochwalił swoje zawodniczki za postawę w drugiej połowie. Przyznał jednak, że bardziej doświadczone rywalki nie pozwoliły rozpędzić się gdańszczankom.

- Fizycznie przewaga była po naszej stronie. Gdy tylko gra zaczynała się kleić, rywalki padały na boisko i co chwilę wzywano lekarza. Gra nie mogła być płynna, to wybijało nas z rytmu. Tym bardziej, że musieliśmy przerywać grę nawet, gdy sędzina nie odgwizdywała faulu - żali się Chałaszczyk.
W doliczonym czasie gry wyrównanie dla Sztormu mogła zdobyć Zańko po dobrym rozegraniu rzutu wolnego przez Klaudię Słowińską. Piłkę z bramki wybiła jednak końcówkami palców golkiperka gospodyń.

Następny mecz gdańskie piłkarki rozegrają w sobotę. O godz. 11 zmierzą się we Władysławowie z Mitechem Żywiec.