Piłkarki Sztormu zremisowały w Bydgoszczy

Rafał Sumowski
26 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańskie piłkarki prowadziły w Bydgoszczy 1:0, ale w 5 minucie doliczonego czasu gry pożegnały się ze zwycięstwem. Gdańskie piłkarki prowadziły w Bydgoszczy 1:0, ale w 5 minucie doliczonego czasu gry pożegnały się ze zwycięstwem.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk zremisowały na wyjeździe z KKP Bydgoszcz 1:1 (0:0). Zwycięstwo było blisko, ale gospodynie wyrównały w doliczonym czasie gry. Dla podopiecznych Roberta Chałaszczyka to już czwarty podział punktów w szóstym meczu w ekstralidze.

Bramka dla Sztormu: Kamińska 79
SZTORM AWFIS: Kołacz - Zawadzka, A.Bużan, Wróbel (60 Kamińska), Słowy - Cywińska, Sirant, K.Bużan (55 Słowińska), Zańko, Świętoniowska - Wierzbicka (67 Kopińska)

Gdańskie piłkarki do gry w ekstralidze wróciły po trzech tygodniach przerwy. Ostatni mecz rozegrały na początku wrześnie w Sosnowcu, gdzie doznały pierwszej porażki w sezonie. W międzyczasie sięgnęły po wojewódzki Puchar Polski pokonując GOSRiT Luzino aż 14:0.

MECZ DO JEDNEJ BRAMKI W SOSNOWCU

W Bydgoszczy gdańszczanki mogły objąć prowadzenie w pierwszej połowie, ale Marcjanna Zawadzka uderzyła głową obok słupka po podaniu Martyny Zańko. Ta część meczu nie przyniosła wielu okazji strzeleckich, więc tym bardziej szkoda, że tej nie udało się wykorzystać.

Po zmianie stron na uderzenie z 40 metrów z rzutu wolnego zdecydowała się bramkarka Sztormu Magda Kołacz, która trafił piłką w poprzeczkę. W 65. minucie gdańszczanki domagały się rzutu karnego po faulu na Klaudii Kamińskiej, ale sędzina nie podyktowała "jedenastki".

Kamińska chwilę później dała prowadzenie przyjezdnym, a następnie mogła zdobyć asystę. Szansy na 2:0 nie wykorzystała jednak Dominika Kopińska uderzając nad bramką.

Gdy wydawało się, że Sztorm sięgnie po drugie zwycięstwo w ekstralidze, w doliczonym czasie gry do wyrównanie doprowadziły gospodynie. Bramka padła po rzucie rożnym.

- Szkoda, bo uciekły nam dwa punkty, a wygrana była blisko. Sędzina doliczyła cztery minuty gry, a bramka padła w piątej. Na domiar złego kontuzji nabawiła się Martyna Zańko, która prawdopodobnie złamała rękę w przedramieniu po starciu przy linii bocznej - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Za tydzień gdańszczanki czeka kolejna pauza ze względu na mecze reprezentacji. Najbliższy mecz rozegrają 11 października w Lubinie.

• 4 0

• Glowa do góry ;) następnym razem będzie lepiej ;)

• 5 0

• Sztormik drugim razem zwycięstwo! Najlepsze !

• 5 0

• Punkt na wyjezdzie ok !

Zdobywacie doświadczenie w pierwszym sezonie. Potem wytyczycie sobie odpowiedni cel !

• 4 0

• Szkoda tego remisu,bo zwyciestwo sie wam nalezało! Powodzenia w nastepnym meczu!