Unihokeistki Energi Olimpii w finale MP

6 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Energa Olimpia Osowa 18 maja zagra o piąte z rzędu mistrzostwo Polski w żeńskim unihokeju. Energa Olimpia Osowa 18 maja zagra o piąte z rzędu mistrzostwo Polski w żeńskim unihokeju.

Unihokeistki Energi Olimpii Osowa pokonały w drugim meczu półfinałowym ekstraligi kobiet Dzikie Gęsi Zielonka 6:1 (4:0, 1:0, 1:1). Gdańszczanki, które wygrały również pierwsze spotkanie, 18 maja w Rakoniewicach staną przed szansą zdobycia piątego z rzędu tytułu mistrzyń Polski. W walce o złoto dojdzie do powtórki sprzed roku, gdyż gdańszczanki ponownie zagrają o nie z Absolwentem Siedlec.

Czy unihokeistki Energi Olimpii Osowa zdobędą tytuł mistrzyń Polski po raz piąty z rzędu?

Skład Energi Olimpii Osowa: Mariola Szarmach, Katarzyna Tołysz, Anna Chomnicka, Hanna Samson, Monika Kraus, Maja Stenka, Irena Mroch, Jagoda Wieczorek, Anna Szychta, Julia Jurkowska, Monika Krajewska, Karolina Herman, Paula Szpilman-Malicka, Agnieszka Ławicka, Karolina Damps, Anna Raczkowska, Karolina Littwin, Karolina Krawczyk, Marta Chudyszewicz.

Osowianki, które w pierwszym półfinałowym pojedynku na wyjeździe rozgromiły zespół spod Warszawy aż 14:4 (5:1, 3:2, 6:1), tym razem okazały się bardziej litościwe dla swoich rywalek.

GDAŃSKIE UNIHOKEISTKI JEDNĄ NOGĄ W FINALE EKSTRALIGI

Dla pewności poczekały z tym jednak do końca pierwszej tercji, w której wpakowały rywalkom aż cztery bramki. Kolejno trafiały: Julia Jurkowska, Irena Mroch, Karolina HermanAnna Szychta.

Gdańszczanki awansu do finału mogły być pierwsze w zasadzie po pierwszym meczu. Dla pewności, już w pierwszej tercji rewanżowego spotkania zaaplikowały rywalkom cztery bramki. Gdańszczanki awansu do finału mogły być pierwsze w zasadzie po pierwszym meczu. Dla pewności, już w pierwszej tercji rewanżowego spotkania zaaplikowały rywalkom cztery bramki.

W drugiej tercji trenerzy Bogdan ZajdzińskiPaweł Ludwichowski dali pograć wszystkim swoim zawodniczkom, co odbiło się na tempie spotkania. Partia i tak padła łupem gospodyń, dla których trafienie zaliczyła Anna Chomnicka.

Dzikie Gęsi honorową bramkę zdobyły na 1:5, ale przed końcem spotkania odpowiedziała jeszcze Karolina Littwin przypieczętowując awans gdańszczanek do finału.

W przeciwieństwie do poprzednich rozgrywek, o złotym medalu zadecyduje w tym roku tylko jeden mecz rozgrywany na neutralnym terenie. Osowianki zagrają 18 maja w Rakoniewicach z Absolwentem Siedlec, który w półfinałach odprawił Podhale Nowy Targ.

Spotkanie w Wielkopolsce będzie rewanżem za ubiegłoroczny finał, w którym Energa Olimpia wygrała rywalizację do dwóch zwycięstw 6:1 i 9:3.

ENERGA OLIMPIA OSOWA MISTRZEM POLSKI PO RAZ CZWARTY Z RZĘDU

Opinie (5)

• ENERGA

Brawo dziewczyny!!!Liczymy na kolejny tytuł Mistrza Polski :-)

• 14 0

• Brawo przynajmniej dziewczyny pokazują co to ambicja i (1)

że można wygrywać i być najlepszym zespołem w kraju. Przykłąd powinna brać z nich Lechia.