Vistal wygrał trzema bramkami w Koszalinie

11 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
W krytycznym momencie meczu w Koszalinie Aleksandra Zych poderwała do walki koleżanki, a to zaowocowało cennym zwycięstwem. W krytycznym momencie meczu w Koszalinie Aleksandra Zych poderwała do walki koleżanki, a to zaowocowało cennym zwycięstwem.

Gdy przegrywa się pierwsze 11 minut meczu 1:7 można myśleć o tym, aby nie skończył się on pogromem. W szczypiornistkach Vistalu Gdynia znalazła się jednak w tym momencie jeszcze chęć walki o zwycięstwo. I dopięły swego pokonując w meczu Superligi Kobiet w Koszalinie miejscową Energę AZS 25:22 (11:11). Świetny mecz zagrała Aleksandra Zych, która zdobyła 12 bramek.

Energa AZS: Prudzienica - Kalska 2, Michałów 1, Roszak 5, Stasiak 1, Trawczyńska, Chmiel, Neściaruk 1, Sądej 3, Kołodziejska 6, Nowicka 3

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Łabuda 1, Urbaniak 1, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Zych 12, Kozłowska 1, Gutkowska 1, Tasić, Kulwińska 5

Jadąc do Koszalina Vistal miał za sobą dwa mecze, które rozstrzygały się różnicą bramki. W Szczecinie gdynianki przegrały z Pogonią Baltica 21:22. W kolejnym starciu, na własnym parkiecie wygrały z Metraco Zagłębiem Lubin 26:25. Mecz z Energą zapowiadał się równie emocjonująco.

W 10. KOLEJCE SUPERLIGI SELGROS ZNOKAUTOWAŁ GDAŃSKI ŁĄCZPOL

Zaczął się jednak dla gdynianek w najgorszy z możliwych sposobów. Świetnie w spotkanie weszła Katarzyna Kołodziejska. Zdobyła dla gospodarzy 4 z 5 pierwszych trafień. Odpowiedziała na nie jedynie Aleksandra Zych.

Przy wyniku 5:1 dla AZS trener Vistalu Paweł Tetelewski poprosił o przerwę na żądanie. W 11. min. było już jednak 7:1 dla drużyny z Koszalina. Zapowiadało się na pogrom w pierwszej połowie. Wtedy w rolę Kołodziejskiej wcieliła się Zych. Rzuciła cztery bramki, dwie dołożyła Katarzyna Janiszewska i już w 15. min. był remis 7:7. Takie powrotu do gry trudno się było spodziewać.

Szósta w meczu bramka Zych, trafienie Joanny Kozłowskiej i zespół Tetelewskiego po raz pierwszy był na prowadzeniu (9:10). Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem 11:11.

Gdy w 42. min. kolejne trafienie zaliczała także Patrycja Kulwińska to Vistal zaczynał odjeżdżać rywalowi (13:16). Gdynianki grały rozważnie, ale ich przewaga pomału topniała.

Do kolejnego remisu doprowadziła była szczypiornista Vistalu, Karolina Kalska. W 53. min. perfekcyjnie wykonała rzut karny, a na tablicy wyników pojawiło się 21:21.

Końcówka starcia należała jednak dla gdynianek. Prowadzenie 23:22, pomimo nieprzepisowej gry rywalki, zapewniła Kulwińska, która zaliczyła także ostatnie trafienie spotkania. Przedzieliła je bramka rzucona przez niemal niezawodną tego dnia Zych.

Wyniki 10 kolejki

• Energa AZS Koszalin - VISTAL GDYNIA 22:25 (11:11)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - Selgros Lublin 23:38 (15:17)
  • UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 28:26 (17:13)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 38:28 (18:11)
  • Piotrcovia - Start Elbląg 24:35 (11:17)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Ruch Chorzów 32:26 (13:12)

• Gratki

Brawo dla całej drużyny. Na wyróżnienie zasługuje także Weronika Kordowiecka, która " Zamurowała" wręcz bramkę.

• 17 5

• dobra wiadomośc!

Do zobaczenia na kolejnych meczach w Gdyni!

• 13 2

• No i rewelacja :)

Po całym dniu w rozjazdach takie info czyta się z przyjemnością :D
    Gratki dziewczyny :)
    Przy okazji zapraszam na arcyważny mecz Juniorek Młodszych Vistalu 21.11. o godz 13.00 w Gdyni Dąbrowie na ul. Nagietkowej. Dziewczyny zawalczą z Samborem Tczew, który depcze naszej drużynie po piętach.

• 11 3

• nie ważne jak się zaczyna ważne jak się kończy.

• 7 1

• ???

Gdzie świetna Trawczyńska, zawodniczka światowego poziomu, która reprezentacje Polski olewa.

• 3 1

• (3)

Kobieta zmienną jest,ale.....W Gdyni w meczu z Zagłębiem A.Zych była praktycznie niewidoczna,w Koszalinie strzeliła 12 bramek,a znakomita (w meczu z Zag łębiem) Kobylińska w Koszalinie zero bramek.Nic z tego nie rozumiem,ale drużyna Vistalu w obu meczach zwycięska i to jest najważniejsze.

• 8 1

• taki urok kobiecego sportu

Dobrze, że Zych się przełamała, jej bramek zdecydowanie brakuje

• 7 3

• ja

Kobylińska ma duży problem z kolanem po meczu z Zagłębiem. Ola Zych grała cały mecz

• 8 0

• bo pewnie nie piła przed meczem

• 0 0

• Monik (1)

Kobylńiska była w składzie -ale nie wyszła na boisko grać .

• 0 2

• ktoś wie dlaczego??

grzała ławę po dobrym meczu z Zagłębiem...

• 1 1

• Gratulacje

Dobrze, że Zych godnie zastąpiła Kobylińską. Może w końcówce uda się załapać do pierwszej trójki