Vistal lepszy o jedną bramkę od Zagłębia

8 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Monika Kobylińska i jej koleżanki z Vistalu roztrwoniły 6 bramek przewagi nad Zagłębiem. W końcówce meczu gdynianki zdołały jednak ponownie wyjść na prowadzenie. Monika Kobylińska i jej koleżanki z Vistalu roztrwoniły 6 bramek przewagi nad Zagłębiem. W końcówce meczu gdynianki zdołały jednak ponownie wyjść na prowadzenie.

Piłkarki ręczne Vistalu pokonały u siebie Metraco Zagłębie Lubin 26:25 (14:11) w meczu kończącym 9. kolejkę PGNiG Superligi. Gdynianki po przerwie prowadziły nawet różnicą 6 bramek, ale omal nie roztrwoniły prowadzenia. Ostatni rzut rywalek obroniła Weronika Kordowiecka.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 9, Janiszewska 6, Tasić 4, Kulwińska 3, Kozłowska 2, Zych 2, Gutkowska, Stanulewicz, Dorsz, Galińska.

METRACO ZAGŁĘBIE: Wąż, Chojnacka - Marić 11, Załęczna 4, Premović 2, Jochymek 2, Milojević 2, Paluch 1, Wiertelak 1, Obrusiewicz 1, Walczak 1, Konofał.

Dla obu drużyn pojedynek miał wielką wagę. Vistal w tej rundzie wyczerpał już limit porażek. Natomiast Zagłębiu tylko zwycięstwo pozwoliłoby utrzymać kontakt z przewodzącym w rozgrywkach tercetem. Od początku lepiej gra układała się gdyniankom.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego rozpoczęły niedzielne spotkanie z dużym animuszem. Po 10 minutach gospodynie prowadziły w Gdynia Arenie 6:3. Przyjezdne nie pozwoliły jednak na większą przewagę, a na niespełna 2 minuty przed przerwą doprowadziły nawet do remisu 11:11 po rzucie Sanji Premovic.

Do szatni gdynianki zeszły jednak z przewagę 3 bramek, którą wypracowały na nowo tuż przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron Vistal podkręcił tempo, głównie za sprawą duetu Katarzyna Janiszewska - Monika Kobylińska. Pierwsza znakomicie radziła sobie na skrzydle, a druga niemal bezbłędnie egzekwowała rzuty karne.

To właśnie po trafieniu Kobylińskiej z siódmego metra, na 20 minut przed końcem spotkania, Vistal prowadził już 19:13. Lubinianki zaserwowały jednak kibicom niezwykle emocjonującą końcówkę spotkania. Zagłębie w ciągu 8 minut zanotowało serię 7-1 i doprowadziło do remisu 23:23. Duża w tym zasługa znakomicie spisującej się Zany Marić, która mocno dała się we znaki gdyniankom w drugiej części meczu.

Na 6 minut przed końcem, mecz rozpoczął się od nowa. Vistal w porę zdołał zewrzeć szeregi po stracie prowadzenia, a dwie ważne bramki z rzędu zdobyła Kobylińska. Lubinianki zdołały odpowiedzieć jedną bramką. W ostatniej minucie rzut karny zmarnowała Aleksandra Zych, a na kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem do rzutu doszły przyjezdne. Ostatnie uderzenie znakomicie obroniła jednak Weronika Kordowiecka.

Wyniki 9 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Metraco Zagłębie Lubin 26:25 (14:11)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - UKS PCM Kościerzyna 30:26 (18:15)
  • Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:23 (13:10)
  • Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 32:24 (19:12)
  • Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 29:23 (12:13)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin 21:28 (9:15)

Opinie (24) 2 zablokowane

• Świetny, zacięty mecz (2)

Bardzo dobra promocja żeńskiego szczypiorniaka! Rewelacyjna Kasia Janiszewska, dla mnie nr 1 dzisiejszego meczu, reszta dziewczyn też dołożyła swoje do końcowego sukcesu (poza Galińską).

Nie wiem o co chodzi z tym braniem czasów przez trenera Tetelewskiego - drugi był wzięty jak dziewczynom wyraźnie szło, z dużą przewagą bramkową, ten ostatni, na 2 sekundy przed końcem, gdy Zagłębie już nie broniło... Będę wdzięczny za wyjaśnienia od ekspertów.

• 12 6

• (1)

Drugi gdyż Dorsz ustawiła sie z lewej a miała na prawej czekać, po czym bezładnie zaczęła biegać po obwodzie. Po czasie grały juz bez niej inne ustawienie. Końcowy czas położony kartonik chwile przed rzutem. Prawdopodobnie nie widział podania przez boisko.

• 4 5

• Dziękuję

Ale nadal uważam, że nie były potrzebne.

• 5 5

• Super mecz (1)

Zacięty, z emocjami i ładnymi akcjami z obu stron.
    Owszem, były przestoje, ale to normalne w kobiecym szczypiorniaku.
    Jak zwykle Mewa w porządku. :)

• 11 6

• Tytuł pod zdjęciem zupełnie nie oddaje tego co było przyczyną nerwowej końcówki

A ja bym rzekł że przez wykonywane roszady przez trenera wynik się zmienił i było blisko blamażu! Po zejściu Stanulewicz, Kozłowskiej czy Kulwińskiej w 45 minucie obrona w wykonaniu Vistalu nie istniała i to właśnie wtedy przewaga Vistalu stopniała. A wiadomo jak te zawodniczki są zadziorne w obronie.

• 0 0

• (1)

Super mecz, szkoda tylko, że głośniki ustawione na maksa, że głowa pęka.
    Wierna kibicka.

• 14 5

• Potwierdzam...

z głosników idzie taka łupanina, że nie idzie wytrzymac, az dzieci zasłaniają uszy

• 1 0

• dobry mecz

Bylo ciezko, ale ważne, że udało się dziewczynom wygrać. Zagłębie to dobra drużyna, świetne Marić i Wąż w bramce, twado grały w obronie. Janiszewska dzisiaj była jak dla mnie najlepsza w Vistalu, ale większość dziewczyn swoje też zrobila.

• 13 3

• wyregulować Kozłowską (1)

dla Kozłowskiej powinna być szersza i wyższa bramka.Ile zmarnowanych przez nią rzutów było!Wali piłką w stronę bramki i niewiele z tego wynika

• 12 4

• To samo tyczy się Zych ;)

• 3 1

• Chyba byłem na innym meczu??? (4)

Gdyby nie Monika Kobylińska, Małgorzata Gapska i Kasia Janiszewska to Vistal przegrałby z bardzo okrojonym, z powodu kontuzji składem Zagłębia!Na rozegraniach w zespole Lubina grały przecież 2 skrzydłowe! Tetel przeszkadza i podejmuje bardzo dziwne decyzje.Na boisku panuje wielki bałagan. Zmiany zawodniczek, to u niego loteria fantowa! Zmienia te, które grają dobrze a trzyma na boisku zawodniczki, które nic nie wnoszą lub popełniają sporo błędów. Dunja w ataku sobie radzi, chociaż też popełnia błędy ( lepiej byłoby ogrywać Galińską), ale w obronie jest bardzo słaba!A na naszej ławce siedzi kilka dziewczyn...trener o nich jak zwykle zapomniał?

• 11 8

• Zgadza się (1)

Nie jest to Vistal w dobrej formie i grał z osłabionym przeciwnikiem (kontuzja Obrusiewicz w I połowie). Tym bardziej jednak cieszy zwycięstwo. Poziom ligi jest jaki jest, albo się z tym zgadzamy i chodzimy na mecze albo nie.

Co do Pana Trenera to również mam bardzo mieszane uczucia, ale on wie od nas znacznie lepiej na co którą zawodniczkę w danym dniu stać. Zastanawiałem się np. dlaczego nie gra Galińska, ale jak weszła na parkiet to od razu było widać przyczynę.

• 3 2

• Teraz Tetelewski stawia na Tasić .

Galińska chyba przez to spala się i jest cieniem siebie z początku sezonu ,kiedy szło jej dosyć dobrze . Co do meczu - no cóż , odbył się i fuksem wygrany ze zdziesiątkowanym kontuzjami Zagłębiem . Gdyby Obrusiewicz grała do końca były by bęcki . Jak grała Iwo to Tetelewski spijał śmietankę za jej pracę na boisku , bo to ona głównie rządziła na parkiecie a do tego zawsze też coś w bramkach dorzuciła . Vistal w tym sezonie to sprawia wrażenie kompani wojskowej bez kaprala !!!

• 5 2

• Błędne decyzje Tetelewskiego! (1)

Trzymał Olę Zych, która marnowała okazje za okazją i to przez nią doszło do wyrownania w końcówce. Tymczasem Monika Kobylińska grzeje ławę - zdjął ją na 4/5 czasu drugiej połowy, gdy rewelacyjnie weszła w mecz i to dzięki niej Vistal zrobił taką przewagę do przerwy!
      Tetel żółta kartka dla Ciebie od kibiców za ten mecz!

• 4 3

• za to dobrze grała w obronie

Dobry rzut Oli to już przeszłość, ale grała z jakimś opatrunkiem, wiec może to tylko przejściowe kłopoty

• 1 3

• yhy

Jak Tetelewski ma swoja 8-9 dziewczy n to niech reszte wypozyczy. Reszta dziewczyn tez musi się ogrywać.

• 6 4

• mecz (1)

Tasić za wolno rozgrywała,nie widzi wolnych dziewczyn ale jednobramkowa wygrana też cieszy.

• 3 4

• Dobrze napisałeś

...WOLNYCH dziewczyn, bo ruchu w ataku nie było za dużo...