Derby Trójmiasta dla Vistalu

6 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Zobacz jak padła pierwsza bramka 2016 roku w Superlidze w trójmiejskiej piłce ręcznej.

Podobnie jak na inaugurację sezonu, także i w pierwszym meczu 2016 roku gdański beniaminek postraszył gdyńskie wicemistrzynie Polski, ale po ostatnim gwizdku ze zwycięstwa cieszyły się faworytki. Szczypiornistki Vistalu pokonały we własnej hali AZS Łączpol AWFiS 27:24 (14:13). Gdy na kwadrans przed końcem gry przyjezdne objęły prowadzenie dwiema bramkami, sprawy w swoje ręce wzięła Monika Kobylińska. Reprezentantka Polski skończyła spotkanie z dorobkiem aż 11 trafień.

Gapska, Kordowiecka - Łabuda 4 bramki, Galińska 2, Dorsz, Kobylińska 11, Stanulewicz, Zych, Kozłowska 3, Gutkowska 1, Tasić 3, Kulwińska 3, Olszowa
Sędziowie: Leszczyński, Piechota (Płock)
Widzów: 1300
Obrębalska, Dobrowolska - Pasternak 3, Mazurek 3, Pesel, Stachowska 5, Siódmiak 8, Lipska 1, Ciura 2, Karwecka 2, Skonieczna, Tomczyk

POMECZOWE WYPOWIEDZI TRENERÓW:
Paweł Tetelewski Paweł Tetelewski
PAWEŁ TETELEWSKI (Vistal Gdynia):
Spodziewaliśmy się, że jak to mecz derbowy, także i ten będzie spotkaniem walki, w którym napotkamy zaciętą grę. Przede wszystkim obawialiśmy się tego, jak będziemy funkcjonować po miesiącu rozbratu co niektórych zawodniczek z piłką ręczną. Może tylko przez ostatnie trzy dni mieliśmy wspólne treningi. To było widać w tym meczu. Szczególnie nie układała się nam gra w ataku pozycyjnym. Natomiast za walkę w obronie trzeba dziewczyny pochwalić, gdyż w tym elemencie stanowiły zespół.

Cieszymy się z dwóch punktów, ale także z tego, że gdy przegrywaliśmy 2 bramkami, nikt nie opuścił głowy, choć w większości mamy młody zespół. Wszystkie dziewczyny wiedziały, że trzeba walczyć do ostatniego gwizdka. Te punkty można powiedzieć, że wyrwaliśmy w końcówce. Dlatego za to gratulacje dla mojego zespołu.

Jerzy Ciepliński Jerzy Ciepliński
JERZY CIEPLIŃSKI (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk):
W przedmeczowych zapowiedziach sugerowałem, że możemy sprawić niespodziankę. I byliśmy jej blisko. Niestety, kilka nieskutecznych akcji z naszej strony plus bardzo dobre obrony w bramce Gapskiej oraz skuteczność Kobylińskiej, sprawiły, że przegraliśmy ten mecz.

Nie mamy tak równego składu, a w takich meczach zagrożenie dla przeciwnika muszą stanowić wszystkie zawodniczki, zarówno te, które wychodzą w pierwszym składzie jak i te które dostają szansę z ławki. Tego nie mamy.

Pogratulowałem dziewczynom za walkę, którą podjęły w tym spotkaniu. Jednak musimy też wyciągnąć wnioski z tych prostych błędów, które nam się przydarzyły w Gdyni. Trzeba ich unikać szczególnie w tych kluczowych, końcowych momentach spotkań.

rozpoczyna się prezentacja, jako pierwsze wyszły na nią gdańszczanki, jest roszada w bramce, po kontuzji wróciła Obrębalska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS), a po wypożyczeniu do Koszalina wróciła Wiercioch

PRZECZYTAJ, JAKIE ZMIANY ZASZŁY W DRUŻYNACH W PRZERWIE MIĘDZY RUNDAMI

w Vistalu nie ma kontuzjowanej Janiszewskiej, debiut za to w Superlidze w gdyńskich barwach może zaliczyć Olszowa (VISTAL), która w pierwszej rundzie leczyła kontuzję
w przerwie między rozgrywkami drużyny zmierzyły się w dwóch turniejach towarzyskich, w Elblągu wygrał Vistal 28:24, a w Nowej Karczmie Łaczpol 33:23
upominki dla pięciu zawodniczek, które grały na mistrzostwach świata: Kobylińskiej (VISTAL), Kulwińskiej (VISTAL), Łabudy (VISTAL), Zych (VISTAL) oraz Stachowskiej
(AZS ŁĄCZPOL AWFIS)

POLSKIE SZCZYPIORNISTKI CZWARTE NA ŚWIECIE
Vistal w strojach żółto-niebieskich, Łączpol zagra na czarno
1'
od środka rozpoczął Vistal
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) po indywidualnej akcji
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
4'
[3:2] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
5'
[3:3]
5'
[4:3] bramki reprezentacyjnych obrotowych, najpierw Stachowskiej, po chwili Kulwińskiej
6'
[4:4] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
6'
[5:4] Bramkę zdobywa Tasić (VISTAL).
7'
[5:5] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
8'
na razie obie drużyny niewiele mają dobrych interwencji w obronie, dość łatwo zdobywane bramki z obu stron
8'
poprzeczka po rzucie Lipskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
9'
[6:5] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
10'
[6:6] Bramkę zdobywa Lipska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
11'
[7:6] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
11'
Vistal zmienił bramkarkę, Kordowiecka (VISTAL) zastąpiła Gapską (VISTAL)
12'
Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) wywalczyła karnego
13'
[7:7] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) z karnego
13'
[8:7] Bramkę zdobywa Tasić (VISTAL).
15'
zaczynają odbijać piłki bramkarki, dobre interwencje Obrębalskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) i Kordowieckiej (VISTAL)
16'
Kordowiecka (VISTAL) broni w pojedynku sam na sam z Lipską (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
17'
[9:7] Bramkę zdobywa Tasić (VISTAL).
czas
17'
Przerwa na żądanie (AZS ŁĄCZPOL AWFIS). Trener Ciepliński reaguje, gdyż po raz pierwszy Vistal odskoczył na 2 bramki, a jego drużyna "zacięła" się w ataku, tylko 1 trafienie w ostatnich 7 minutach
17'
mecz cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, ale na trybunach słychać na razie tylko doping dla gospodyń
18'
[9:8] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) z karnego
18'
[10:8] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
19'
karnego wywalczyła Tasić (VISTAL), która była faulowana przez Lipską (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
wykluczenie
19'
Lipska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) otrzymuje dwuminutową karę za ten faul
19'
[11:8] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
19'
przechwyt Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) nie pozwolił na kontrę Łabudzie (VISTAL)
20'
[11:9] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) w osłabieniu
21'
Łączpol w komplecie
22'
efektowny rzut Łabudy (VISTAL) w kontrze, ale piłka uderza w słupek
22'
[11:10] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
czas
23'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski reaguje, gdyż jego podopieczne zamiast poprawić wynik, gdy grały w liczebnej przewadze, to same zaczęły tracić bramki
23'
[12:10] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
24'
[12:11] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
25'
Obrębalska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) broni rzut Kulwińskiej (VISTAL) z 6. metra, ale piłka wraca do gdynianek
25'
[13:11] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
26'
Kordowiecka (VISTAL) odbiła piłkę po rzucie Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
27'
Vistal stracił piłkę za grę pasywną, pierwszy taki przypadek w tym meczu
28'
[13:12] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
28'
strata Vistalu, Łączpol przed szansą na wyrównanie
29'
przechwyt Galińskiej (VISTAL), przekozłowała z piłką niemal całe boisko i w pojedynku sam na sam z bramkarką rzuciła w poprzeczkę
29'
Kordowiecka (VISTAL) na aut wybiła piłkę po rzucie Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
30'
[13:13] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) po widowiskowej akcji gdańszczanek
30'
Kulwińska (VISTAL) wywalczyła karnego
30'
[14:13] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego na 6 sekund przed końcem połowy
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 14:13
Dobry ligowy mecz w Gdyni na początek 2016 roku. Początkowo obie drużyny prezentowały się znacznie lepiej w ofensywie niż w defensywie. Wynik 5:5 w 7. minucie zwiastował strzelecki rekord. Potem jednak wszystko wróciło do normy. Zaczęła ważyć też dobra gra w defensywie. Vistal nie wykorzystał szansy na "ustawienie sobie meczu", gdy prowadził 11:8 i przez dwie kolejne minuty grał w liczebnej przewadze. Łączpol wyszedł obronną ręką z tej opresji. O tym, że gdynianki wygrały pierwszą połowę przesądził karny, skutecznie wykonany przez Kobylińską (VISTAL).
30'
w przerwie przed publicznością prezentują się formację taneczne prowadzone przez Annę Kwitniewską, wielokrotną mistrzynie Polski i olimpijkę w gimnastyce artystycznej.
Najskuteczniejsze zawodniczki do przerwy: Kobylińska (VISTAL) 5 i Tasić (VISTAL) 3 bramki w Vistalu oraz Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) 4 oraz Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) i Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) po 3 w Łączpolu
31'
Drugą połowę rozpoczął Łączpol
31'
[14:14] Bramkę zdobywa Karwecka (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
32'
[15:14] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
33'
[15:15] Bramkę zdobywa Karwecka (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
33'
[16:15] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego, a faulowana była Kulwińska
wykluczenie
34'
Stanulewicz (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę i karny dla Łączpolu
34'
[16:16] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) z karnego
35'
przechwyt Stachowskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
35'
Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) nie zdołała oddać rzutu i jeszcze potrzebuje pomocy medycznej
36'
36'
[17:16] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego, nie pomogła zmiana bramkarek w Łączpolu
36'
Vistal w komplecie, gdynianki w osłabieniu nie straciły bramki z gry
36'
[17:17] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
37'
[18:17] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
wykluczenie
37'
Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulowała przy rzucie Łabudę
38'
[19:17] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
czas
39'
Przerwa na żądanie (AZS ŁĄCZPOL AWFIS). Trener Ciepliński upomina podopieczne, gdyż zaczyna uciekać im wynik, a także, by łatwiej jego drużyna mogła doczekać końca osłabienia
39'
39'
[19:18] Bramkę zdobywa Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
40'
straty z obu stron
41'
Obrębalska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) obroniła rzut Kobylińskiej (VISTAL), która ma już 8 bramek na koncie
41'
Kulwińska (VISTAL) przechwyciła piłkę, ale w kontrze podała ją w ręce rywalki
42'
[19:19] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
wykluczenie
42'
Tasić (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulowała Stachowską przy rzucie
42'
rzut Kobylińskiej (VISTAL) w słupek
42'
[19:20] Bramkę zdobywa Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
42'
To dopiero drugie prowadzenie gdańszczanek w tym meczu, poprzednie miało miejsce przy 1:0
czas
43'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski przerwał grę, bo jego zespół stracił 3 bramki z rzędu, a ponadto gra w osłabieniu
43'
[20:20] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
44'
[20:21] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
44'
po siódmym trafieniu Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) do gdyńskiej bramki wraca Gapska (VISTAL)
44'
koniec kary Vistalu
45'
niecelny rzut Kozłowskiej (VISTAL)
wykluczenie
45'
Kozłowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Pesel, a ponadto karny dla gdańszczanek
45'
[20:22] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) z karnego
45'
[21:22] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL) w osłabieniu
wykluczenie
45'
Pesel (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulowała Łabudę przy rzucie
47'
gra 6 na 6 nie klei się obu zespołom, bez bramki z obu stron
47'
koniec kar z obu stron
48'
rzut Karweckiej (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) w słupek
49'
[22:22] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
50'
dwie udane interwencję z rzędu Gapskiej (VISTAL)
51'
[23:22] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL) po kontrze
51'
[23:23] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
53'
[24:23] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL), 4 jej trafienie po przerwie
54'
pomocy medycznej potrzebuje Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
54'
Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) zostaje ma parkiecie, po szybkim masażu obolałego barku
54'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
54'
rzut Kozłowskiej (VISTAL) wysoko nad bramką
55'
gra pasywna Łączpolu
56'
[25:23] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
56'
10 bramka Kobylińskiej (VISTAL) w tym meczu
56'
strata Łączpolu
56'
rzut Kozłowskiej (VISTAL) w poprzeczkę, piłkę utrzymuje dla Vistalu Tasić (VISTAL)
57'
rzut Łabudy (VISTAL) w słupek
57'
rzut Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFIS) nad poprzeczką
58'
[26:23] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
czas
59'
Przerwa na żądanie (AZS ŁĄCZPOL AWFIS). Do końca meczu dokładnie 1:59
59'
Gapska (VISTAL) broni rzut Stachowskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)
60'
[27:23] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
60'
spiker zaapelował do kibiców, by ostatnią minutę oglądali na stojąco
60'
[27:24] Bramkę zdobywa Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFIS).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL WYGRAŁ 27:24
nagrody dla najlepszych zawodniczek w obu drużynach: Kobylińska (VISTAL) i Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFIS)

Wyniki 12 kolejki

• VISTAL GDYNIA - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 27:24 (14:13)
  • UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Baltica Szczecin 23:29 (12:16)
  • KPR Jelenia Góra - Metraco Zagłębie Lubin 22:31 (12:16)
  • Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 29:32 (15:14)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia 22:27 (9:14)
  • Start Elbląg - Selgros Lublin 21:23 (11:10)

Opinie (49)

• Brawo Karolina Siodmiak

Najlepsza i najbardziej skuteczna zawodniczka Laczpolu w tym meczu.

• 15 7

• brawo Vistal!

Monika Kobylinska byla klasa dla siebie. Reszta dziewczyn miala lepsze i gorsze momenty, ale najwazniejsze, ze wygraly. Brawa rowniez dla dziewczyn z Gdanska za walke prawie do konca. Siodmiak faktycznie najlepsza, ale i Stacha zagrala dobre zawody.

• 29 1

• Zacięty mecz (4)

Może nie najlepsza gra, ale to początek rundy. Zasłużone zwycięstwo Vistalu, mają lepszy zespół no i niesamowitą Kobylińską i - w II połowie - Gapską w bramce. Bardzo dobra Patrycja w ataku (obrona tradycyjnie dużo słabsza), wszechstronna i ambitna Galińska, obudzona w końcu w II połowie Łabuda. Dobrą zmianę w I połowie dała Kordowiecka w bramce i to jest to! W Gdańsku Siódmiak i Stachowska, profesorki na tle większości biegających po parkiecie pań. I jeszcze jedno. Zych chyba już przestał sprzyjać gdyński klimat, jej rozwój od kilku lat się zatrzymał. Może warto by odeszła do innego zespołu, gdzie będzie więcej grać?

• 26 2

• (3)

Uparłeś/aś się na Zych. Daj spokój. Galińska wszechstronna? Przestań. Ma duże problemy z obroną a to podstawa. Reszta w normie. Czemu Janiszewska nie grała?

• 2 7

• Mydełko (2)

Co ty opowiadasz?! Nie uparłem się na Zych, ale widzę, że coś jest nie tak, ja nie patrzę wiernym, kibicowskim sercem z wynikającą z tego krótkowzrocznością, ale piszę jak jest. Galińska jest jeszcze młoda, na razie ma trochę kłopotów wynikających z wieku a przede wszystkim gorącej głowy, ale papiery na granie ma, o czym każdy znający się na piłce ręcznej powinien wiedzieć, o ile oczywiście nie przeszkadzają mu uprzedzenia. Zresztą podobnie jak Ola Zych, która powinna być za kilka lat liderką reprezentacji o ile zacznie w końcu grać na miarę swoich umiejętności.

Janiszewska jest kontuzjowana.

• 10 0

• Co z Kaśką wiadomo?

Czy to poważna kontuzja??
          Brakuje jej, jest lepsza do Labudy, bo ta gra padakę.

• 0 1

• Popieram w całej rozciągłości opinię o Oli Zych .

Ta dziewczyna cofnęła się w rozwoju ( cofnęła nie zatrzymała )co stwierdzam z ogromnym ubolewaniem !!!

• 3 0

• kibic Vistal Gdynia (1)

Kulwinska okej, Dorsz dobra zmiana!!! Cieszy to,ze Patrycja moze liczyc na zmiene

• 12 3

• Może od dawna

Ale Dorsz jest mało wykorzystywana przez trenera. Póki co nie jest zawodniczką klasy Patrycji i może przez warunki fizyczne nigdy nie będzie, ale w polskiej lidze jest jak najbardziej rozwojową piłkarką.

• 12 3

• .prognozy (1)

Zych niech zostanie bo z Vistalu to odejdzie Kobylińska,jest w znakomitej formie i może zażądać takich pieniędzy jakich zarząd klubu nie będzie miał albo chciał zapłacić.Na dodatek władze miasta o połowę obcięły dotacje na kobiecą piłkę ręczną dorzucając tę sumę błąkającej się w I lidze męskiej Spójni,dziewczyny są wicemistrzyniami Polski a panowie z Gdyni gdzie?

• 20 4

• Gdzie?

Budują swoją pozycję na trójmiejskim podwórku sportowym. Promocji praktycznie żadnej, tylko dzięki temu portalowi i ostatnio Facebookowi można się w ogóle dowiedzieć, że jest taka drużyna. Męski szczypiorniak jest dla mnie ciekawszy, ale oczywiście Spójnia obecnie to nie ten sam poziom co Vistal. Niestety, uważam, że nie wykorzystują większego zainteresowania piłką ręczną a i tez tradycji w Gdyni brak.

• 13 3

• byłem spokojny (5)

Vistal z takim potencjałem spokojnie sobie radzi z drużynami na poziomie Łącz- polu. Planowe zwycięstwo. Dziewczyny z Gdańska niech się uczą od mistrzyń.

• 13 14

• czy to było tak spokojnie? (3)

Oj, przesadzasz. A gra sama daleka od poziomu mistrzowskiego, np. teamu z Lublina. Holenderki tez pokazały naszym ostatnio miejsce w szyku.

• 12 4

• tademo (2)

Chyba byliśmy na dwóch różnych meczach,na tym na którym byłem wynik do 57 minuty był sprawą otwartą.Nie doszukałem się też różnicy w grze Wicemistrza Polski ,który w swoim składzie ma 4 reprezentantki Polski z beniaminkiem!!

• 7 3

• (1)

A propos reprezentantek - Kobylińska znów była klasą dla siebie i co najważniejsze, po udanym debiucie na MŚ nie widać u niej, przynajmniej na boisku, jakichkolwiek objawów "sodówki", Stacha i Kulwińska wykonały kawał dobrej roboty na kole, Łabuda przełamała się w II połowie, natomiast Zych zagrała tak, jak na MŚ, czyli znów dostarczyła argumentów adwersarzom Kima.

• 4 0

• Jestem adwersarzem Kima .

I nigdy tego nie ukrywałem a fakt powołania Oli Zych na te mistrzostwa tylko potwierdza moje spostrzeżenia . Czwarte miejsce dwa lata temu to zupełnie inna bajka . Dwa lata temu zebrał do kupy tą drużynę i potrafił wykrzesać z niej maksa przy odrobinie szczęścia i za to mu chwała. Na ME 2014 kompletna degrengolada połączona ze śmiesznością czyli kompromitacja tak w prowadzeniu zespołu jak i taktyki przyjętej na poszczególne miejsca . Dobór zawodniczek na ME 2014 i MŚ 2015 robione w/g dziwnego kryterium - pojechały pupilki wcale nie najlepsze zawodniczki grające w E-klasie a efekt taki że pochwalić tą drużynę można było tylko za mecz z Rosjankami ( ostatni jakieś nadzwyczajne siły wstępują w nasze drużyny jak grają z Rosją i to nie tylko w piłkę ręczną ) . Na tych mistrzostwach po wielkich bólach wygrał z zespołami egzotycznymi a zebrał prawdziwe lanie od europejskich zespołów . Z bilansem pięciu zwycięstw i czterech porażek zajął farciarsko czwarte miejsce gdzie na miejscach niższych uplasowały się drużyny z bilansami o wiele lepszymi ( chociażby Rosja z jedną przegraną z naszymi ) . I za co takie oklaski zbiera tren farciarz , szczególnie za te dwie ostanie imprezy ? Prawdziwa weryfikacja jego kwalifikacji przyjdzie w marcu jak dziewczyny będą musiały połknąć gorzką pigułkę w postaci odpadnięcia w kwalifikacjach do Rio , bo Rosjanki u siebie nie odpuszczą a Szwedki na tych mistrzostwach pokazały naszym miejsce w szeregu chociaż na MŚ same zajęły miejsce gorsze od naszych . Mecz ze Szwedkami będzie to mecz klucz do Rio !!!

• 2 0

• przecież Gdańsk mnie grał dziś z Montexem

• 1 2

• Gratulacje

Szkoda, że ominął mnie mecz derbowy i na dodatek bez transmisji w TV. Gratulacje dla obu drużyn. Bo z wyniku widać ze sportowej zaciętości na parkiecie trochę było.
    Jestem ciekaw gdzie jest dziś ten buńczuczny kibic gdańszczanek co po ostatnim turnieju taka jazdę miał na Gdynię. A tak ogólnie to dla wszystkich kibiców szczypiorniaka do Siego Roku.

• 17 3

• (16)

Typowy pojedynek derbowy - może nie ma pięknej gry, ale są emocje. Do tego nasze dziewczyny wygrywają. Gratulacje dla zespołu.

Natomiast klub kibica w pewnym momencie trochę poniosło, gdy jeden debil zapodał " k#$#@ pokonamy", a reszta baranów bezmyślnie powtórzyła. Rozumiem, że są emocje i chcecie pomóc naszym dziewczynom, ale pewnym granic nie wolno przekraczać! Przypominam, że jedna z tych k%$# kilka lat temu przyczyniła się do mistrzostwa Polski dla Gdyni, inną z kolei nie tak dawno pewnie dopingowaliście przed telewizorem na ME, a ich "opiekunem" jest nasz dawny trener. Pozostałym zawodniczkom AZS'u również należy się szacunek za walkę i stworzenie dobrego widowiska, nie wspominając o zwykłym szacunku wobec kobiet.

• 22 3

• (1)

Nic dodać, nic ująć. Miło czytać, że rozsądne jednostki trafiają się i w Gdyni.
      Pozdrawiam i gratuluję zwycięstwa.

• 9 4

• areczka przyszła leczyc kompleksy wobec Gdańska, ot i cała tajemnica

az dziwne ze o Lechii nic nie wspomnieli, w końcu to klub który wzbudza u nich najwiecej "emocji" (wiecej niz arka)

• 4 6

• Chcesz Wersal idź do teatru (6)

Kolejny politycznie poprawny leming co uważa że wszyscy powinni się kochać.
      Gdynia z Gdańskiem od zawsze rywalizują.
      Byliśmy, jesteśmy i będziemy wrogami czy to ci się podoba czy nie.

• 2 26

• A kto tu mówi/pisze o tym, że trzeba się kochać? Rywalizacja jest i będzie, ale chodzi o szacunek dla zawodniczek i nieprzenoszenie na halę tych mniej kulturalnych zwyczajów ze stadionów.

• 16 2

• (1)

Nigdzie nie pisałem o miłości, a o szacunku wobec rywala i kobiet.
        Skoro jesteś takim zajadłym wrogiem dziewczyn z Gdańska, to proponuję Tobie, abyś przy kolejnej okazji nazwał tak dziewczyny twarzą w twarz. Na przykład podczas przybijania piątek po meczu (bez kolegów za sobą). Myślę, że dostaniesz takiego liścia, że szybko przejdzie Ci ta wrogość.
        Nie rozumiesz pojęcia rywalizacji, ale zakładam, że wynika to z Twojego młodego wieku (obstawiam, że masz nie więcej niż16lat).
        PS Jak bardzo chcesz, to przy kolejnym meczu podejdę do Waszego sektora i to omówimy.

• 16 2

• Nie popieram takiego zachowania na hali to nie stadion piłkarski można sie nie nawidzić ale obrażać kobiety od qurew to troszke nie na miejscu zreszta ten caly kk to śmieszna grupka ludzi gdzie sa prawidzi kibice którzy dopingowali 2 lata temu nie widac już tych twarzy .Co roku jest coraz gorzej

• 13 2

• powiedz tak Rybie i Owenowi - rodowitym gdańszczankom i wychowankom gdańskiego klubu

łyso pajacu???

• 16 1

• wiele osób mieszka w Gdańsku, pracuje w Gdyni i na odwrót. Ma znajomych z obu miast i nikomu to nie przeszkadza. Tylko burakom - cebulakom.

• 6 1

• Tam gdzie pojawiają się arkowcy,tam konczy się przyjazny,kulturalny doping,

niestety tak było także wczoraj na meczu! Vistal traci w ten sposób poparcie zwykłych,spokojnych,kulturalnych kibiców.Mam nadzieję,że ostatni raz doszło do podobnego incydentu,tam rywalizowały kobiety,które zasługują na szacunek !

• 5 0

• (6)

To były derby, wiec niech sie dziewczyny przyzwyczajają. Na parkiecie i na trybunach nie ma przyjaźni. Myślisz ze na parkiecie dziewczyny tez się klepią po pośladkach po przyjacielsku lub dążą się miłymi słowami? Nonsens. Usiadz w pierwszym rzędzie to zobaczysz.

• 2 14

• (2)

One się nawet we własnych klubach nie znoszą. Wot cała prawda o naszych lokalnych żeńskich drużynach.

• 4 2

• nie uogólniaj (1)

Wiele zawodniczek, zwłaszcza starszych, grało wcześniej razem w klubie czy w kadrze, więc gdy stają przeciwko sobie, to nie ma zmiłuj, ale poza parkietem to może wyglądać nieco inaczej.

• 3 1

• I wyglada!!!

Ale na parkiecie każda wie po co wyszła a po meczu w trakcie przybijania piątek zdarzają się całuski .

• 3 0

• (2)

Siedziałem w drugim...
        Czym innym jest rywalizacja zawodniczek, a czym innym wyzywanie ich przez "kibiców" od k$%!@.
        Na to drugie zgody nie ma i nie będzie.

• 11 1

• Kozak w necie...... (1)

"Jak bardzo chcesz, to przy kolejnym meczu podejdę do Waszego sektora i to omówimy"

zapraszamy serdecznie anonimowy D

ps
          Jakby w lechii grało 20 wychowanków Arki to nic by to nie zmieniło więc nie wyjeżdżajcie tu z Owenem i Rybą,

• 1 7

• Jeśli przypominanie o czymś, co zwłaszcza w sportach kobiecych nie powinno mieć miejsca, nazywasz kozaczeniem, to radzę zmienić dilera.
            Te uwagi są tym bardziej na miejscu, że szczypiorniak żeński w naszych realiach to coś dla prawdziwych pasjonatek - w przeciwieństwie do kopanej, z uprawiania tego sportu mogą żyć na poziomie tylko najlepsze.