Vistal nie odzyskał pozycji lidera

2 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdynianki miały problemy z lubińską defensywą. Na zdjęciu z piłką Patrycja Kulwińska. Gdynianki miały problemy z lubińską defensywą. Na zdjęciu z piłką Patrycja Kulwińska.

Piłkarki ręczne Vistalu nie znalazły recepty na KGHM Metraco Zagłębie Lubin, gdyż miały zbyt dużo przestojów. Gdynianki przegrały na własnym parkiecie 21:23 (10:12) w meczu rozgrywanym awansem z 5. kolejki, gdyż na dobre stanęły w 56. minucie, przy prowadzeniu 20:19. Tym samym w PGNiG Superlidze jedyną niepokonaną drużyną są aktualne wicemistrzynie Polski, które szalę zwycięstwa przechyliły na swoją stronę dopiero w końcówce, choć już w pierwszej połowie miały przewagę 5 bramek.

Gapska, Kowalczyk - Kalska 4, Niedźwiedź 3, Galińska, Janiszewska 2, Zych, Matyka 5, Quintino 4, Khouildi 1, Andrzejewska 1, Kulwińska 1
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (obaj Szczecin)
Widzów: 600
Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Bader, Jelić 3, Jochymek 5, Obrusiewicz 1, Paluch 1, Pałgan 3, Pielesz 3, Semeniuk-Olchawa 3, Tracz, Załęczna 4, Lalewicz

Po meczu powiedziały:
Kaja Załęczna (Zagłębie): Co prawda rzuciłam ostatnią bramkę dla Zagłębia, ale wcale nie czuję się bohaterką. Ten mecz wygrałyśmy dzięki zespołowej grze i szczelnej obronie. Jedna drugiej pomagała, a gdy nie potrafiłyśmy zatrzymać przeciwniczki to w bramce była jeszcze Monika Maliczkiewicz. Gramy teraz co trzy dni, ale powinniśmy ten okres wytrzymać. Na siłą i kondycją ciężko pracowałyśmy od lipca. Ponadto mamy jeszcze kilka kontuzjowanych zawodniczek. Gdy wrócą do gry, powinniśmy być jeszcze mocniejsze.

Iwona Niedźwiedź (Vistal): Nie udało nam się rozbić wysokiej obrony Zagłębia, a to było kluczem do zwycięstwie. Gdyby to się udało, nie musiałybyśmy podejmować rzutów z 9-10 metrów. W końcówce trochę zaryzykowaliśmy. Do drugiej linii weszła Kasia Janiszewska, bo potrafi grać jeden na jeden, co już pokazała w poprzednim sezonie w play-off. Jednak tym razem ta taktyka się nie sprawdziła. Ale gramy dalej. W tym sezonie będzie ciekawa liga, gdyż poza nami Lublinem i Lubinem dobre drużyny mają w Szczecinie i Koszalinie, a i Elbląg będzie zapewne groźny.

w sezonie 2011/12 gdynianki sięgnęły po pierwszy tytuł mistrzyń Polski po wygranej w decydującym meczu w Lubinie różnicą jednej bramki (26:25), w ostatnich rozgrywkach Zagłębie wzięło rewanż pewnie wygrywają w półfinale play-off 3-0, w tym dwukrotnie triumfując w Gdyni (20:15, 30:22)
mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem
widzowie wolno się schodzą, już widać, że chyba nie zbierze się nawet tysiąc kibiców
na trybunach jest selekcjoner reprezentacji Polski - Kim Rasmussen oraz jego asystent w kadrze, a jednocześnie trener Startu Elbląg - Antoni Parecki
duże znaczenie dla dzisiejszego meczu będą mieli sędziowie, obie drużyny lubią grać ostro w obronie, ciekawe, do jakiego stopnia pozwolą arbitrzy na twardą grę, a może szybko zaczną "wyrzucać" zawodniczki na ławkę kar?
rozpoczyna się prezentacja
Vistal w niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach, Zagłębie w pomarańczowo-czarnych strpoach
1'
od środka mecz rozpoczęło Zagłębie
1'
skandowanie Vistal z trybun
1'
pierwsze ataki z obu stron nieudane
2'
dobrze wyprowadzona na pozycję Quintino (VISTAL), ale spudłowała
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po szybkiej kontrze, którą rozpoczęła strata Semeniuk-Olchawy
3'
słupek uratował Vistal, a Niedźwiedź (VISTAL) faulowana przez Pałgan (ZAGŁĘBIE), karny dla gdynianek i upomnienie dla rywalki
3'
[2:0] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego
4'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE), ale nieskuteczny również rzut Khouildi (VISTAL)
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
5'
strata Niedźwiedź (VISTAL)
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE) znów po dograniu do koła
6'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) po kilkudziesięciu sekundach wróciła do gry
7'
karny dla Zagłębia
8'
[2:3] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE) z karnego, pierwsze prowadzenie przyjezdnych, to już 3 ich bramka z rzędu
8'
[3:3] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
9'
[3:4] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE).
10'
karny dla Vistalu, żółta kartka dla Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
10'
[4:4] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego
11'
niecelny rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE), a Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Andrzejewskiej (VISTAL)
11'
Dziewczyny, twardo w obronie - skandują kibice
12'
[4:5] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
12'
[5:5] Bramkę zdobywa Quintino, (VISTAL) po indywidualnej akcji
13'
[5:6] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE), po raz trzeci z koła
wykluczenie
13'
Niedźwiedź (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Jelić
14'
[5:7] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) po kontrze
14'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Zych (VISTAL)
15'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
15'
Vistal w komplecie
15'
rzut Zych (VISTAL) w słupek
16'
[5:8] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) po kontrze
czas
16'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
16'
po wznowieniu gry do drugiej linii weszła Galińska (VISTAL)
17'
[6:8] Bramkę zdobywa Khouildi (VISTAL).
18'
[6:9] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
18'
[6:10] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
18'
nie pomagają kolejne zmiany w składzie Vistalu, nadal duże kłopoty w ataku pozycyjnym i szanse na kontry, a tym samym na łatwe bramki dla Zagłębia
19'
[6:11] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
21'
[7:11] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) od razu po wejście na boisko z ławki
22'
faul w ataku Jochymek (ZAGŁĘBIE), podanie Galińskiej (VISTAL) w ręce... rywalek
22'
Gapska (VISTAL) broni rzut Załęcznej (ZAGŁĘBIE)
23'
23'
doping dla Vistalu z trybun
24'
znów Gapska (VISTAL) broni rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
25'
[8:11] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze
czas
25'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE).
25'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Pielesz (ZAGŁĘBIE)
26'
straty z obu stron
27'
pomocy masażystów potrzebuje Pielesz (ZAGŁĘBIE), która ucierpiała w zderzeniu z Niedźwiedź
27'
[8:12] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kontrze
27'
kolejny błąd Vistalu w ataku
28'
Gapska (VISTAL) broni rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
29'
kibice cały czas dopingują gdynianki
29'
[9:12] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL).
30'
strata Pałgan (ZAGŁĘBIE)
30'
[10:12] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze i podaniu Niedźwiedź
30'
bramkarka Zagłębia wbiegła na pozycję drugiej... obrotowej, zablokowany rzut Pielesz (ZAGŁĘBIE)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 10:12
Vistal przegrywa, gdyż ma duże kłopoty w ataku pozycyjnym, rozgrywające Zagłębia wcale nie są w lepszej dyspozycji rzutowej niż miejscowe, ale lubinianki potrafiły doskonale uruchomić pierwszą linię, Jelić (ZAGŁĘBIE) i Jochymek (ZAGŁĘBIE) zdobyły po 3 bramki
w szeregach gospodyń do przerwy najskuteczniejsze zawodniczki zdobyły po 2 bramki, ta sztuka udała się Matyce, która rzucała karne oraz wprowadzonej pod koniec pierwszej połowy do gry na prawym skrzydle niespełna 18-letniej Janiszewskiej (VISTAL)
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal
31'
ponad minutę rozgrywa pierwszą akcję Vistal
32'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Andrzejewskiej (VISTAL)
32'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
33'
[11:12] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
wykluczenie
33'
Lalewicz (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
33'
głośne skandowanie z trybun "Vistal"
33'
Gapska (VISTAL) w pojedynku sam na sam broni Załęcznej (ZAGŁĘBIE) rzut
34'
[12:12] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) i mamy remis
34'
rzut Pałgan (ZAGŁĘBIE) w słupek
35'
Zagłębie w komplecie
35'
[13:12] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) i gospodynie prowadzą
35'
pierwsze prowadzenie gospodyń od 5. minuty i przewagi 2:1
36'
[14:12] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po kontrze
czas
36'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE). Przyjezdne przegrały początek drugiej połowy 0:4, a od 19. minuty, gdy prowadziły 11:6, zdobyły tylko jedną bramkę!
37'
37'
[14:13] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) z karnego
37'
rzut Andrzejewskiej (VISTAL) w słupek
38'
[15:13] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
38'
[15:14] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE).
39'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Kalskiej (VISTAL)
39'
Andrzejewska (VISTAL) znów posłała piłkę w słupek, ale tym razem piłka nie wróciła do Vistalu, ale wyszła poza boisko
40'
zablokowany rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
40'
niecelny rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE) po stracie gdynianek
41'
[16:14] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
41'
zmiany w Zagłębiu, już cztery zawodniczki w porównaniu z wyjściową "7" wymienione, w tym cała pierwsza linia
42'
[16:15] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
42'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Quintino (VISTAL)
42'
[16:16] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) po kontrze, mamy remis
wykluczenie
43'
Załęczna (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
44'
doping dla Vistalu, który gra z przewagą
wykluczenie
44'
Paluch (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
44'
90 sekund gry Vistalu w podwójnej przewadze!
44'
Quintino (VISTAL) przekroczyła linię 6. metra
45'
niecelny rzut Pielesz (ZAGŁĘBIE)
45'
[17:16] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
46'
koniec pierwszej kary dla Zagłębia
46'
46'
[17:17] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
47'
Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
47'
"Na ławę" - krzyczą kibice
47'
niecelny rzut Niedźwiedź (VISTAL)
48'
Gapska (VISTAL) broni rzut Tracz
48'
"Ryba" - skandowanie z trybun, to przydomek bramkarki Vistalu
49'
[18:17] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
49'
wykluczenie
50'
Quintino (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
50'
[18:18] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
51'
rzut Andrzejewskiej (VISTAL) nad poprzeczką
51'
karny po faulu na Bader (ZAGŁĘBIE)
52'
[18:19] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE) z karnego, nie dała rady Kowalczyk, który na karnego weszła do bramki
52'
koniec kary Vistalu, Quintino (VISTAL) przed powrotem do gry trener Stefenssen udzielał indywidualnych wskazówek
53'
[19:19] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL), gdy już sędziowie sygnalizowali pasywną grę
54'
Bader (ZAGŁĘBIE) rzuciła w słupek
54'
skandowanie z trybun "Vistal"
czas
55'
55'
strata Janiszewskiej (VISTAL), która została tym razem ustawiona w drugiej linii
55'
Gapska (VISTAL) sparowała piłkę po rzucie Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) na poprzeczkę
56'
[20:19] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
56'
[20:20] Bramkę zdobywa Paluch (ZAGŁĘBIE).
57'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) złapała piłkę po rzucie Andrzejewskiej (VISTAL)
57'
[20:21] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
57'
Jochymek (ZAGŁĘBIE) wymaga pomocy masażysty, bo ucierpiała przy tym rzucie
57'
skrzydłowa Zagłębia wraca do gry, 3 minuty i 6 sekund do końca
58'
Załęczna (ZAGŁĘBIE) wywalczyła karnego, faulowała Niedźwiedź (VISTAL)
58'
Kowalczyk (VISTAL) broni karnego Pałgan (ZAGŁĘBIE)!
59'
Quintino (VISTAL) straciła piłkę
59'
[20:22] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
59'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL), 63 sekundy do końca meczu
60'
dwie zawodniczki Zagłębia indywidualnie pilnowane
60'
[20:23] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE).
60'
25 sekund do końca, kibice jeszcze skandują "Vistal"
wykluczenie
60'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę, 17 sekund do końca, karny dla Vistalu
60'
[21:23] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego, pokonała trzecią bramkarkę Zagłębia - Maliczkiewicz
czas
60'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE). Trener Karkut poprosiła o przerwę, aby móc cieszyć się razem z... zawodniczkami ze zwycięstwa
60'
po wznowieniu gry już bez żadnej akcji
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ 21:23 I PLANY ATAKU NA POZYCJĘ LIDERA MUSI ODŁOŻYĆ NA PÓŹNIEJ. ZAGŁĘBIE JEDYNĄ DRUŻYNĄ Z KOMPLETEM PUNKTÓW

Wyniki 5 kolejki

• VISTAL GDYNIA - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:23 (10:12)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 22:36 (11:19)
  • SPR Olkusz - KPR Jelenia Góra 29:26 (12:11)
  • Ruch Chorzów - Pogoń Baltica Szczecin 22:34 (12:15)
  • Piotrcovia - Firmus AZS Politechnika Koszalińska 25:22 (10:9)
  • Pauzuje: MKS Lublin

Opinie (36)

• Trochę szkoda

Paraliż w ostanich minutach i tyle , po pewnych zawodniczkach spodziewałem się więcej ...

• 14 0

• tym razem gratulacji nie będzie po frajerskiej porazce.

• 2 2

• Szkoda, za dużo indywidualnych błędów w końcówce. (2)

Jak zobaczyłem parę sędziowską, wiedziałem, że nie będzie dobrze.
    Łysy drukarz już nie raz pokazał co "potrafi". Dziś przez 3/4 meczu nie było najgorzej, ale potem nie wytrzymał i dał popis. Od 50 minuty było już wiadomo, kto wygra. Nic dziwnego, że zaczęły brać górę nerwy i kilka razy piłka trafiła nie tam, gdzie trzeba... Szkoda. Zagłębie jest wystarczająco dobrą drużyną, żeby wygrywać bez pomocy sędziów.
    Liczę na wiosnę na finał Gdynia-Lubin, oby bez drukarzy.

• 13 2

• W 56 minucie Vistal prowadził 20-19, ale ty już od 50 minuty wiedziałeś kto wygra (1)

• 0 1

• Bo w przeciwieństwie do niektórych, byłem na tym meczu...

• 0 1

• (5)

Zagłębie zawsze gra bardzo dobrą obroną szkoda że nikt nie poinformował o tym trenera z Gdyni. Na pewno sposobem na tak szczelną obronę nie są indywidualne akcje ale o tym też nikt nie powiedział trenerowi. O ile Katarzyna Janiszewska ma papiery na granie to nie wiem kto trzyma w klubie panią Andrzejewską. Pewnie ta zawodniczka rzuci kilka bramek Olkuszowi czy innej słabszej drużynie ale to co pokazała dzisiaj w ataku to skandal.
    Sędziowie dzisiaj stanęli na wysokości zadania a czepiać się ich może ktoś kto nie ma pojęcia o przepisach gry w piłkę ręczną.

• 7 2

• Andrzejewska to kadrowiczka, pewnie trener reprezentacji jest ślepy według ciebie (4)

• 1 4

• (3)

Nie wiem nic na temat stanu zdrowia oczu trenera reprezentacji. Wiem że niczego wielkiego nie osiągnął z kadrą.
        Nie liczyłem wczoraj rzutów pani Andrzejewskiej ale z pewnością były one słabiutkie i niecelne (do niecelnych zaliczam te oddane w środek bramki, prosto w bramkarkę. Przy jedynej bramce która zdobyła zachowała się zaś bardzo dobrze. Jednak to dużo, dużo za mało.

• 3 0

• (2)

Serbia 2013 to jest oczywiście nic, Ewa miała teraz 7 tygodniową przerwę i tylko dlatego tak kiepsko rzucała proroku pomeczowy.
          Masz wielki dar jak znasz wynik meczu 10 minut przed końcem, pewnie miliony już wygrałeś

• 0 1

• Proszę nie winić Ewy to nie ona wystawia się w składzie jest po kontuzji, nie czuje jeszcze gry i tu rola trenera, zawodniczka nie zejdzie sama z boiska a pewnie bardzo by chciała bo nic nie wychodziło. Gołym okiem widać z którymi zawodniczkami sympatyzuje trener tylko czy tak powinien zachowywać się profesjonalista czy to jest dobre dla drużyny.... jak pokazuje wynik nie.

• 2 0

• Nie wiedziałem o 7 tygodniowej przerwie pani Ewy. Jeśli tak to odszczekuję wszystko co wcześniej napisałem.

• 0 0

• tragedia

wygrywać, mieć przewagę 2 zawodniczek i nic nie zrobic...andrzejewska z 20 razy waliła jak w mur z 11 w ogóle bez sensu, moim zdaniem najsłabszy punkt w dzisiejszym składzie, podobnie słabo wypadła niedżwiedz...pzregrały wygrany mecz :(((((((((((((((((((((((((((((((

• 13 3

• a gdzie drugi (1)

Nie było mnie kilka m-cy w Polsce,i nie wiem co się stało z drugim sponsorem?

• 4 0

• Teraz będzie sponsorować nową drużynę w Gdańsku.

• 2 1

• (1)

Nie wyciągnięte wnioski z meczu z MKS-em, tak więc dalsza gra z masą własnych błędów, piłki wyrzucone poza boisko albo włożone w ręce Zagłębia. Brak pomysłu przy obronie na dziewiątym metrze. Reprezentacyjna obrotowa daje się wypychać w tak dziecinny sposób? Khouildi - ile jeszcze trzeba czekać, żeby się rozkręciła? Podanie na wysokość kolan nie przyspiesza gry! Czy Jens to zauważy? Zmiany falami jak w hokeju także nie uspokajają gry. Na koniec Iwo. Niestety dużo sobie obiecywałem po tej zawodniczce. I co? Błędy, powolność, niedokładność wychodzą na pierwszy plan przed wszystkimi innymi zaletami. Kończąc gratulacje dla Matyki, jeden ładny rzut sytuacyjny z biodra.