Gedania 1922 Gdańsk - Vineta Wolin 5:1. Koniec sezonu na 8. miejscu

mip.
7 czerwca 2024, godz. 19:55
Opinie (12)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk w ostatnim meczu sezonu 2023/24 pokonała Vinetę Wolin 4:0. Dubletem popisał się Filip Sosnowski (na zdjęciu). Gedania 1922 Gdańsk w ostatnim meczu sezonu 2023/24 pokonała Vinetę Wolin 4:0. Dubletem popisał się Filip Sosnowski (na zdjęciu).

Gedania 1922 Gdańsk pokonała Vinetę Wolin 5:1 (2:0) w meczu ostatniej kolejki grupy drugiej III ligi. Gdańszczanie wykorzystali, że rywale wyszli na murawę prosto "z autobusu", bo na stadion przyjechali 10 minut przed meczem, dodatkowo w okrojonym składzie. Dzięki tej wygranej gdańszczanie przesunęli się na 8. miejsce w tabeli i na tej pozycji zakończyli sezon 2023/24.

Borkowski 4, Zalewski 41, Sosnowski 51, 59, Sumiński 87 - Konuszy 89 (karny)

GEDANIA: Machola - Manuszewski, Bąk, Flis - Niewiadomski, Sumiński, Stawikowski, Waliszewski - Zalewski, Sosnowski - Borkowski

Ostatni mecz sezonu 2023/24 piłkarzom Gedanii 1922 Gdańsk wypadł na domowym boisku. Rywalem był zespół Vineta Wolin. Gdańszczanie chcieli godnie pożegnać się z własnymi kibicami, a dodatkowo mieli jeszcze szansę, by rozgrywki zakończyć na 7. pozycji.

Mecz rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem, gdyż goście w Gdańsku zameldowali się z dużym opóźnieniem. Na stadion przy al. Hallera dojechali dopiero o 17:50. To spowodowało, że "Wikingowie" do meczy przystąpili niemal z marszu, bez większej rozgrzewki. Na dodatek w meczowej kadrze gości znalazło się tylko 13 piłkarzy, z czego aż 7 młodzieżowców. To z kolei efekt problemów finansowych.

Zawisza Bydgoszcz - Gedania 1922 Gdańsk 2:0. Przegrali, a zostali na 9. miejscu Zawisza Bydgoszcz - Gedania 1922 Gdańsk 2:0. Przegrali, a zostali na 9. miejscu

Ten fakt wykorzystali gdańszczanie, bo już w 7. minucie Tymoteusza Sulińskiego, czyli notabene byłego bramkarza Gedanii, pokonał Bartosz Borkowski. Młody napastnik wypożyczony z Lechii Gdańsk dobił uderzenie Konrada Waliszewskiego.

Podopieczni trenera Krystiana Ryczkowskiego poszli za ciosem i raz po raz kreowali sobie kolejne okazje pod bramką gości. Podwyższyć prowadzenie udało się jednak dopiero w 41. minucie, gdy po akcji sam na sam, Sulińskiego pokonał Bartosz Zalewski.

Miejscowi zaraz po przerwie dopisali do swojego dorobku kolejnego gola. Na listę strzelców wpisał się ostatni z tercetu ofensywnego Gedanii, czyli Filip Sosnowski. Popularny "Sosen" chwilę później miał już na koncie dublet. Co ciekawe, oba gole zdobył po strzałach głową.

Przyjezdni przed kolejnymi atakami gdańszczan bronili się rozpaczliwie, wybijając piłkę na uwolnienie. Z kolei gospodarze starali się grać niezwykle koronkowo, a kibice mogli zobaczyć "wesoły futbol". W końcówce padły jeszcze dwa gole. Najpierw na 5:0 podwyższył Ryszard Sumiński, a honorowe trafienie dla Vinety zanotował Mateusz Koniuszy, wykorzystując rzut karny.

Ogniwo Sopot realizuje 3-letni plan w piłce nożnej. Teraz V liga. Dokąd na mecz? Ogniwo Sopot realizuje 3-letni plan w piłce nożnej. Teraz V liga. Dokąd na mecz?

Dzięki tej wygranej Gedania zakończyła sezon na 8. pozycji w tabeli.

18 KP Starogard Gdański 34 2 7 25 39:97 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-06-08