Gedania - Wisła Kraków 3:0 i 3:0

7 kwietnia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Siatkarki Gedanii zajęły dziewiąte miejsce w serii A I ligi. Jednak po wygranych na własnym parkiecie z Wisłą Kraków 3:0 (25:21, 25:16, 25:18) i 3:0 (25:14, 27:25, 25:15) sezon dla gdańszczanek jeszcze się nie skończył. W maju zespół Witolda Jagły czekają baraże o zachowanie miejsca w krajowej elicie. Ich rywalem będzie przegrany w rywalizacji Muszynianka - Dalin Myślenice.

GEDANIA: Kuczyńska, Drzewiczuk, Bełcik, Szajek, Reimus, Kruk oraz Siwka (libero) Sołodkowicz, Wiśniewska (obie tylko w niedzielę).
WISŁA: Kolendowska, Mijakowska, Sieradzan, Rutkowska, Szydełko, Ślusarz oraz Targosz (libero), W. Miś, Plebanek, I. Miś (tylko w niedzielę).
Sędziowali: Kileński (Olsztyn) i Janik (Warszawa).

Sobotni mecz rozpoczął się od dwóch udanych ataków Emilii Reimus oraz bloku Agnieszki Drzewiczuk. Rywalki pierwsze prowadzenie objęły przy wyniku 5:4. Miały też przewagę przy drugiej przerwie technicznej (16:15), a potem jeszcze 19:17. Gedania odzyskała inicjatywę po asie Aleksandry Kruk. W końcówce podobały się bloki Drzewiczuk.

W drugim secie rywalki w ogóle nie podjęły walki (3:0, 5:1, 12:6, 17:11), a w trzecim przeważały jedynie, gdy od 2:3 zdobyły trzy punkty z rzędu, zaś pierwszą przerwę techniczną okrasiły prowadzeniem 8:6. Potem brylowały Kruk, Reimus i Drzewiczuk. Od 18:15 Gedania zdobyła pięć punktów z rzędu, a mecz zakończyła po 63 minutach!

W rewanżu każdy set rozpoczynał się od przewagi Wisły. Najszybciej gospodynie sytuację opanowały w pierwszej partii. Po atakach Reimus i asie Dominiki Kuczyńskiej wynik 2:3 zamienił się w 5:3. Potem Wisła miała potworne kłopoty z przyjęciem gdańskiej zagrywki, a zatem jej straty rosły (7:13, 12:21).

W secie drugim gedanistki z 1:4 wyszły na 6:4, w czym największa była zasługa wiślaczek, które trzy punkty oddały po własnych błędach. Gdy czekaliśmy na powtórkę sprzed kilku minut, rywalki niespodziewanie zaczęły stawiać szczelny blok, który sparaliżował atak Gedanii na lewym skrzydle. Gdy dwukrotnie nie powiodło się Kruk, Wisła objęła prowadzenie 17:16. Potem było jeszcze 21:20 na jej korzyść. Wyrównała Kruk, a kolejna akacja też należała do Oli. Już do końca był punkt przewagi dla gospodyń bądź remis. Na 26:25 zaatakowała Kruk, a po chwili postawiła blok z Kuczyńską, o który rozbiło się zbicie Dominiki Sieradzan.

Wisła powinna była już skapitulować. Jednak zanim do tego doszło, było jeszcze sporo nerwów. "Biała Gwiazda" ostatnią część gry rozpoczęła od 3:0, a potem prowadziła 7:2 i 9:3. Remis (11:11) wyciągnęła dopiero Bełcik. Dwa ataki Reimus pozwoliły Gedanii osiągnąć przewagę 14:12, a dwa następne punkty dołożyła Kuczyńska. Ponadto dobrą zmianę dała Anna Sołodkowicz.

Dziewiąte miejsce przypieczętował as serwisowy Drzewiczuk. Dodajmy, że na takie rozstrzygnięcie Gedania w pełni zasłużyła. W tym sezonie grała z Wisłą siedmiokrotnie i sześć razy wygrała. Przy ul. Kościuszki triumfowała nad rywalkami czterokrotnie.

- Uważam, że nikt nie powinien narzekać na poziom spotkania. Było wiele ładnych akcji, a co najważniejsze - walki z obu stron. Wygraliśmy, bo mieliśmy lepszą zagrywkę i blok. W tym ostatnim elemencie podobała się Drzewiczuk. Pewne kłopoty mieliśmy tylko wtedy, gdy słabiej przyjmowaliśmy i Iza Bełcik nie mogła rozgrywać z wyskoku. Wcześniej wielokrotnie w ten sposób gubiła blok rywalek. Co do następnego przeciwnika, to nie wiem, czy lepszy byłby Dalin czy Muszynianka. Przygotowania do baraży rozpoczynamy dopiero od poniedziałku. Wcześniej nie dzieliliśmy skóry na niedźwiedziu, aby nie zapeszyć - przyznaje Witold Jagła.

Opinie (9)

• Brawo !!!

Brawo Alu !!! Chyba musimy to uczcic !!! Moze w pubie pod 118-tka na rzeczypospolitej :-)

• 0 0

• DO Z.!!!

Pamiętasz o swojej obietnicy ze zdjęciami???

• 0 0

• o jakiej obietnicy i dla kogo, bo juz niepamietam...

• 0 0

• Kierownik jest slowny

Nie wiem jak Mlody(Z) ale Kierownik jest slowny. Czesc zdjec dotarla do wlascicielek a reszta w najblizszym czasie.Prosze o troche cierpliwosci. Wielkie dzieki dla Anieszki za koszulke a dla calej druzyny za wspaniale mecze.

• 0 0

• jak to nie jestem slowny ?? te zawodniczki co daly mi maile wiedza skad je sciagnac ;-)

• 0 0

• Do Karoliny

A czemu ty sie nie podpisujesz?

• 0 0

• Zarty...

Zarty zartami ale naprawde dziewczyny to byly dwa bardzo dobre mecze.Najbardziej cieszy wysoka forma Dominiki i Agnieszki. Wielkie dzieki i czekamy na wiecej.Marta tez byla dobra.

• 0 0

• Jestem na każdym meczu

Witam wszystkie siatkarki z gedani,jestem na każdym waszym meczu może mnie pamiętacie dawałyści mi autografy i zapraszałyście na następny mecz dnia19.04.2003!
    Ja też chodzę na gedanie uczy mnie pan Marek!
    Jest super!
    Chciałabym dostawać inrofmacje o meczach itp. ma email

• 0 0

• hej Juve!!!!trzeba uczcić 9 miejsce!!!!pamiętaj z Kasią:na swiatłach skręcić w prawo,potem jechać 40 km/h i traficie!!!ps.można wnosić swój sprzęt!!!!