Vistal tylko na remis w Nowym Sączu

27 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Monika Kobylińska znów zdobyła najwięcej bramek dla Vistalu, ale do zwycięstwa gdynianek w Nowym Sączu zabrakło m.in. jej celnego rzutu z karnego w 59. minucie. Monika Kobylińska znów zdobyła najwięcej bramek dla Vistalu, ale do zwycięstwa gdynianek w Nowym Sączu zabrakło m.in. jej celnego rzutu z karnego w 59. minucie.

Piłkarki ręczne Vistalu nie utrzymały 2 bramek przewagi, którą miały jeszcze w 55. minucie gry, a w końcówce Monika Kobylińska nie wykorzystała karnego. Gdynianki tylko zremisowały na wyjeździe z Olimpią-Beskidem Nowy Sącz 26:26 (15:15). Co ciekawe miejscowa drużyna w tym sezonie punktuje wyłącznie w pojedynkach z trójmiejskimi zespołami.

OLIMPIA-BESKID: Sach, Szczurek - Stelmach 4, Leśniak 4, Małek, Figiel 3, Lesik 6, Basiak, Olejarczyk, Stokłosa, Smbatian 5, Nocuń 3, Vlaskalić 1, Golec

VISTAL: Kordowiecka, Gapska - Janiszewska 1, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska 7, Stanulewicz, Zych 4, Kozłowska 5, Gutkowska 4, Tasić 2, Kulwińska 2

Olimpia-Beskid w czterech wcześniejszych meczach zdobyła tylko dwa punkty. U siebie pokonała ta drużyna AZS Łączpol Gdańsk 33:27. Być może dlatego odważnie od pierwszych minut poczynała sobie przeciwko Vistalowi, choć przynajmniej teoretycznie nie dawało jej większych szans na powodzenie w tym spotkaniu.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z JEDYNEGO JAK DOTYCHCZAS WYGRANEGO MECZU GOSPODYŃ W NOWYM SĄCZU

Tymczasem od początku do końca na parkiecie mieliśmy zaciętą walkę. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi niż dwie bramki. Przed przerwą częściej korzystny wynik miały gospodynie. Po zmianie stron prowadziły gdynianki lub był remis. Dlatego z przebiegu gry podział punktów nie krzywdzi żadnego z zespołów, co nie zmienia faktu, że jednak doszło do niespodzianki.

Vistal pierwszy korzystny rezultat tego dnia uzyskał przy 4:3 po rzucie Joanny Kozłowskiej. W 9. minucie było jeszcze 5:4 po akcji Patrycji Kulwińskiej. Potem nieznaczna przewaga utrzymywała się po stronie miejscowych.

Na przerwę drużyny zeszły przy remisie 15:15, gdyż miejscowe tę odsłonę kończyły w podwójnym osłabieniu, po karach dla: Iriny StelmachOlgi Figiel. Po 30 minutach gry rezultat ustaliła Kinga Gutkowska.

Na początku drugiej połowy Vistal po trafieniach Kozłowskiej odskoczył na 17:15. W tej części gry ani razu nie pozwolił rywalkom prowadzić, ale i sam nie miał większej przewagi niż 1-2 trafienia, a ponadto miejscowe kilkukrotnie doganiały remisy, od 18:18 poczynając.

W 54. minucie Kulwińska mogła podwyższyć na 26:23, ale posłała piłkę tylko w słupek, a w odpowiedzi Agnieszka Leśniak rzuciła kontaktową bramkę.

W 55. minucie Monika Kobylińska rzuciła na 26:24 i jak się okazało na tym zakończyły się gdyńskie zdobycze. Nie pomógł ani czas, o który poprosił Paweł Tetelewski, ani karny w 59. minucie, gdyż Kobylińska rzuciła obok bramki!

Wówczas był już remis, gdyż do 26:26 doprowadziły: Nocuń i Marlena Lesik. Wynik jeszcze próbowały zmienić Stelmach i Dunja Tasić, ale dwa rzuty tych zawodniczek obroniły - odpowiednio - Weronika KordowieckaKarolina Szczurek.

W ostatnich trzech minutach aż dwukrotnie wykluczenia były nakładane na Aleksandrę Dorsz. Ostatnia kara miała miejsce na cztery sekundy przed końcową syreną i miejscowe nie zdążyły już zmienić wyniku.

Wyniki 5 kolejki

• AZS ŁACZPOL AWFIS GDAŃSK - Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (11:15)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - VISTAL GDYNIA 26:26 (15:15)
  • Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra 40:27 (19:11)
  • Piotrcovia - Metraco Zagłebie Lubin 22:27 (13:11)
  • Start Elbląg - Ruch Chorzów 25:20 (15:6)
  • Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 34:28 (17:14)

Opinie (19) 1 zablokowana

• Słabo...

Śledziłam relację live... mnóstwo błędów własnych, piłki wyrzucone w aut, pod koniec meczu dziewczyny zupełnie straciły głowę. Tracenie punktów na takich zespołach jak Nowy Sącz nie napawa optymizmem... Pozostaje wierzyć, że po dość marnym początku będzie już tylko lepiej! :) Do boju Vistal!!!

• 17 2

• Oj niedobrze :(

Rywalizacja duża, a inne zespoły będą żyrować na takich "błędach" (bo przyjmuję, że to jakieś niedopatrzenie--->czyt. błąd) dziewczyn z Vistalu... Oj niedobrze zaczął się sezon dla gdynianek :(

• 11 2

• zjazd w dół (2)

to z kim wygra Vistal w tym sezonie?Chyba tylko z Kościerzyną, bo od
    Łączpolu w rundzie rewanżowej dostaną łomot.Prognozuję,że Gdynianki zajmą 6-8 miejsce na koniec sezonu,odejdzie Monika Kobylińska i bardziej ambitne zawodniczki którym kończyć się będą kontrakty,Vistal zostanie przeciętnym zespołem ze środka tabeli, na którego mecze przychodzić będzie jeszcze mniej kibiców.Szkoda,bo bardzo im kibicuję ale bez wartościowych, a tym samym kosztownych, wzmocnień daleko się nie zajedzie.Sponsorze,aż tak bardzo nie oszczędzaj!

• 12 4

• co ty pieprz...... jeszcze się sezon nie zakończył a już mówisz kto z kim wygra, kto jakie zajmie miejsce, kto odejdzie po sezonie. Wiele zawodniczek ma jakieś kontuzje drobne lub większe ale przeszkadzają np. Łabuda, Kobylińska, Kozłowska, Gapska, Stanulewicz. One nie grają na 100%. Dwa uczą się gry bez Iwo. Trzy to są wciąż młode zawodniczki więc wahania formy będą. A liczyć się będzie koniec sezonu czyli play-offy.

• 4 7

• moze nie bedzie az tak zle

Ale faktycznie wyglada na to, ze w tym sezonie bedzie gorzej niz w poprzednim, gdzie dziewczyny osiagnely wyniki znacznie powyzej oczekiwan. To niby poczatek sezonu, urazy, niestabilna forma, zgrywanie sie-oby. Trudno, trzeba trzymac kciuki za Vistal, liczac, ze byc moze uda sie zespol jeszcze wzmocnic-wzglednie, ze Tasic choc w czesci zastapi Iwo.

• 3 2

• Na razie nie wygląda to dobrze (1)

Ale to początek sezonu. Podobnie jak AZS, zespół musi się do końca zgrać w nowym (bez Iwony) ustawieniu, wpasować Tasić. Poza tym liczę też, że Zarząd widzi konieczność wzmocnień.

• 10 5

• Teraz szukać wartościowego wzmocnienia ?

Tylko skąd wziąć dobrą zawodniczkę wolną w tym czasie ? A czas potrzebny na zgranie z zespołem będzie mijał wraz z przegrywanymi meczami . O wzmocnieniu i budowie zespołu ligowego w piłce ręcznej myśli się już po pierwszej rundzie gdzieś w grudniu a nie w październiku trwającego sezonu ! W tym sezonie chyba jednak zespół zapłaci frycowe i to powinno obudzić sponsora i zarząd klubu .

• 10 1

• (3)

bardzo źle to wygląda,może drodzy sponsorzy z Gdyni i Gdańska wrócić do korzeni i zbudować jedną silną drużynę w Trójmieście.Jak byliście razem,były sukcesy.

• 7 11

• Łączpol nie po to odchodził z gdyńskiego klubu, żeby dalej uprawiec partyzantkę !!! (2)

Bezmyślne transfery , pozbywanie się wartościowych zawodniczek i pozbycie się trenera Cieplińskiego były bezpośrednią przyczyną rozwodu Łączpolu z Vistalem . Twój apel jest raczej nie możliwy do realizacji .

• 13 5

• do tego jeszcze swoje trzy grosze dodała Lordana,i mamy efekt,

• 6 3

• to co napisałeś pewnie przyczyniło się do rozwodu sponsorów,ale podobno był konflikt sponsora z władzami Gdyni.