Gwardia Opole - Torus Wybrzeże Gdańsk 28:22. 7. porażka z rzędu piłkarzy ręcznych

Torus Wybrzeże Gdańsk

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk przegrali siódmy mecz oficjalny z rzędu.
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk przegrali siódmy mecz oficjalny z rzędu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe z Gwardią Opole 22:28 (14:15) w spotkaniu 20. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Krzysztofa Kisiela znów podjęli walkę z wyżej notowanym rywalem, ale po przerwie, często odsyłani na ławkę kar, nie byli już w stanie pokusić się o przełamanie fatalnej passy. To już siódmy przegrany mecz z rzędu piłkarzy ręcznych, a czwarty po zmianie szkoleniowca.

GWARDIA: Zembrzycki, Malcher - Lemaniak 1, Fabianowicz, Zarzycki, Klimków 4, Małecki, Mokrzki 3, Zieniewicz 2, Jankowski 3, Kawka 2, Mauer 2, Milewski 3, Morawski 1, Działakiewicz 4, Skraburski

TORUS WYBRZEŻE: Kiepulski, Witkowski - Sadowski, Pieczonka 1, Gądek, Bednarek 1, Sulej 1, Prymlewicz 4, Papaj 3, Komarzewski 1, Wróbel 4, Salacz 2, Adamczyk 5, Gajek, Janikowski

Torus Wybrzeże Gdańsk, podobnie jak w poprzednich meczach za kadencji, Krzysztofa Kisiela podjęło walkę z wyżej notowanym rywalem, ale w drugiej połowie to już rywale mozolnie, acz systematycznie powiększali przewagę. Gwardia, nawet w bardzo wyrównanej grze przed przerwą, ani razu nie pozwoliła przyjezdnym wyjść na prowadzenie.

Rejestr bramowym dwoma celnymi rzutami otworzył Szymon Działakiewicz. Potem długo grano w myśl zasady bramka za bramkę, a gospodarze prowadzili różnicą 1 lub 2 trafień. Ten scenariusz został złamany dopiero w 28. minucie. Gdy Gwardia grała w podwójnym osłabieniu, do remisu (13:13) doprowadził Jacek Sulej.

Niestety, z takim rezultatem nie udało się Torusowi Wybrzeże zejść na przerwę. W ciągu niespełna minuty przez gdańską defensywę przebili się: Jędrzej ZieniewiczKamil Mokrzki, a nieco szczęścia zabrakło Wojciechowi Prymlewiczowi. To on próbował zapewnić remis przed przerwą, ale o ile pierwszy rzut zmieścił w bramce, to przy drugim obił piłką jedynie słupek.

W dużej mierze wynik oscylujący wokół remisu był zasługą dobrej gry w bramce Torus Wybrzeża Przemysław Witkowskiego. Po przerwie opolanie znaleźli na gdańskiego bramkarza receptę. Na koniec spotkania to po stronie miejscowych golkiperów była większa liczba obronionych rzutów (13:11).

Od rezultatu 16:15, który był w 33. minucie po udanej akcji Pawła Salacza miejscowi zaczęli powiększać przewagę.

Gdy w 48. minucie Gwardia odskoczyła na 23:18, trener Kisiel wziął czas. Jednak gdańszczanom trudno było zmienić obraz gry, gdyż przychodziło im grać w liczebnym osłabieniu. Gdy na ławce kar odpoczywał Ksawery Gajek, rywale powiększyli przewagę do 25:20 w 53. minucie. Dzięki temu w końcówce mogli spokojnie kontrolować grę.

W statystykach elementem, w którym najbardziej Torus Wybrzeże ustępował rywalom, była liczba strat. Gdańszczanie tracili piłki 15 razy, gdy przeciwnicy tylko ośmiokrotnie. Ponadto goście nie wykorzystali 2 z 6 karnych, gdy miejscowi jedyny tego dnia rzut z siedmiu metrów zamienili na bramkę.

14 Stal Mielec 20 4 0 0 16 485:586 12

Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.

Tabela wprowadzona: 2020-02-09

Wyniki 20 kolejki:

• Gwardia Opole - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 28:22 (15:14)
  • PGE Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 29:20 (15:7)
  • Grupa Azoty Tarnów - Energa MKS Kalisz 21:21 (8:9) kr. 3:4
  • NMC Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 32:26 (19:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 28:18 (11:7)
  • Stal Mielec - Chrobry Głogów 24:31 (13:16)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Azoty Puławy 25:35 (12:14)
  • Mecz zaległy z 19. kolejki
  • Grupa Azoty Tarnów - Azoty Puławy 21:35 (12:20)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Przecież to nie ma sensu ta cała gra i drużyna. Wywiesić białą flagę i rozwiązać to dziadostwo.

• 4 9

• Moje kompetencje są o wiele większe, ale nie jestem żoną ...
        Kolejny prywatny folwark za miejską kasę! Szkoda, że poszliscie dobrze znaną, ale niekoniecznie dobrą drogą jaką wytyczyly inne kluby z sąsiedztwa

• 16 1

• 4 mecze 4 porażki (4)

Nowa miotła bardzo skuteczna.
    Czekam na te pochwalne teksty jak super poprawiła się gra przy tym super trenerze.

• 18 4

• (3)

Czuć prywatę w tej opinii. Po rocznej stagnacji a nawet uwstecznieniu, nawet super trener w dwa miesiące nie dokona cudu. Trudno zaprzeczać że zespół gra lepiej . Jak to w sporcie są zwycięstwa i porażki. Przegrać po walce to nie wstyd, ale ulec prezentując na boisku bałagan i nie podejmując walki to kompromitacja. Niepokojące jest to , że tak jak to było w latach poprzednich II połowy meczów są zdecydowanie gorsze. Tak było w Szczecinie, z Górnikiem i teraz w Opolu. Zmora Wybrzeża- II połowy meczu. Warto przeanalizować co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i poszukać rady na to. Powtarzać te same rozwiązania z nadzieją na inny lepszy wynik jest definicją głupoty. No chyba że przyjęte założenie nie są realizowane w stopniu wystarczająco dobrym i trzeba je doskonalić uparcie nad nimi pracując. Powodzenia.

• 8 5

• Dlaczego prywate? I czemu nie ulega wątpliwości, że jest poprawa w grze? Do tej pory jeden mecz u siebie grali, byłem, widziałem, nie widzę poprawy. Tempo gry spadło, wszystko szło do Adamczyka i Wróbla, skrzydła równie dobrze mogłyby nie grać, bo i tak piłek jak na lekarstwo. Prywata to raczej w Twojej opinii :)

• 6 6

• (1)

Prywata jest u ciebie bo chwalisz gdy nie ma za co (przegrana to przegrana).
        Na Orneborga była jazda po każdym meczu bez względu na wynik.
        A teraz "trudno zaprzeczyć że zespół gra lepiej"...
        Liczą się tylko wyniki, Lijek wyleciał bo przegrywał mecze na styku, taka prawda.

• 5 6

• dokładnie. ciekawe kto pisze te komentarze, odnoszę wrażenie, że ktoś tu próbuje jakoś wytłumaczyć kuriozalną decyzję o zwolnieniu trenera.

• 2 5

• Dno, szkoda naszych podatków, zlikwidować

• 9 14

• Ile drużyn spada z ligi? (2)

• 4 0

• Nikt nie spada

Żaden zespół nie spada, jeżeli nie będzie chętnych na awans (brak wpisowego ponad 2 mln). Jeżeli spadkowicz będzie miał kasę to się zgłasza ponownie i gra, najwyżej poszerzą ligę jak będzie za dużo chętnych. Pozdrawiam i trzymam kciuki za chłopaków.

• 3 3

• jedna, a druga od końca gra w barażach.

• 5 0

• A (1)

Spokojnie w tym roku musza się utrzymać .Takie jest prawo budżetu

• 7 4

• Prawda jest taka że z tym składem tylko spokojne utrzymanie jest możliwe.
      I nie ma znaczenia dla wyników czy trener taki czy owaki

• 12 1

• Satysfakcja

Potwierdza się to o czym pisalem wczesniej.
    Problem nie leży w " Kisielach czy Budyniach"
    Problem jest w obecnym materiale ludzkim.
    Ten nie dorósł jeszcze do gry na poziomie chociażby 1szej ósemki.

• 9 1

• 1 liga

Z taką grą i podejściem będą co najwyżej średniakiem wśród lokalnych pierwszoligowców.
    Jak czytam że Gwardia gra o inne cele to mnie krew zalewa,to pytam o jakie cele my gramy???

28.11 (sob) Gwardia Opole TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
24.10 (sob) godz.17:30 Grupa Azoty Tarnów 0:0 mecz odwołany TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

14 TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 4 0 0 1 3 100:127 1

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.