Lechia pokonała na wyjeździe Zawiszę

24 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

W Lechii nie było piłkarza, który zdobyłby trzy gole w ekstraklasie od blisko 52 lat. Sztuki tej dokonał w Bydgoszczy Patryk Tuszyński. W Lechii nie było piłkarza, który zdobyłby trzy gole w ekstraklasie od blisko 52 lat. Sztuki tej dokonał w Bydgoszczy Patryk Tuszyński.

Piłkarze Lechii rozbili w wyjazdowym meczu Zawiszę Bydgoszcz 3:0 (1:0) w ostatnim spotkaniu 23. kolejki. Hat-tricka ustrzelił Patryk Tuszyński, który w dwóch spotkaniach ekstraklasy zdobył aż pięć goli! Udany debiut na lewej stronie obrony zaliczył Serb Nikola Leković. Po raz ostatni gdańszczanie tak okazałe zwycięstwo odnieśli 30 maja ubiegłego roku, gdy również 3:0 pokonali Zagłębie w Lubinie. Natomiast jeszcze dłużej czekaliśmy na trzy bramki w jednym spotkaniu w krajowej elicie gdańskiego piłkarza. Ta sztuka udała się jako ostatniemu do poniedziałku Bogdanowi Adamczykowi 12 września 1962 roku.

Kaczmarek - Lewczuk, Skrzyński, Pereira, Ziajka - Dudek, Drygas - Wójcicki, Masłowski, Luis Carlos - Vasconcelos
Sędziowie: Borski (Warszawa) oraz Rostkowski, Myrmus
Widzów: 3500
Kaniecki – Oualembo, Janicki, Bieniuk, Leković – Dawidowicz, Zyska - Makuszewski, Wiśniewski, Frankowski – Tuszyński
  • 46' Pereira Zmiany Strąk
  • 65' Wójcicki Zmiany Wojciechowski
  • 26' Zyska Zmiany Pietrowski
  • 76' Makuszewski Zmiany Pazio
  • 88' Wiśniewski Zmiany Sadajew
  • 25' Tuszyński
  • 46' Tuszyński
  • 79' Tuszyński
  • 29' Wiśniewski
  • 31' Oualembo
  • 42' Janicki
  • 45' Makuszewski
  • 53' Pietrowski

PIĄTY HAT-TRICK PIŁKARZA LECHII W EKSTRAKLASIE. PIERWSZY W MECZU WYJAZDOWYM

Trener Probierz zdecydował się aż na trzy zmiany w obronie. Za pauzującego za kartki Maderę zagra Bieniuk (LECHIA), mimo że nie uczestniczył w żadnych tegorocznym zgrupowaniu. Ponadto debiutować będzie Leković (LECHIA), a na prawej stronie defensywy niespodziewanie Oualembo (LECHIA) zastąpił Deleu
Bieniuk (LECHIA) odzyskał opaskę kapitana, po raz ostatni w pierwszym składzie grał 24 listopada, wówczas Lechia zremisowała z Ruchem 0:0, w "16" nie ma Jagiełły, ani Stolarskiego, czyli piłkarzy pozyskany zimą, na testach medycznych w Gdańsku jest też Bośniak Vranjes
Zawisza w takim samym składzie jak w ostatniej kolejce, gdy bydgoszczanie wygrali na wyjeździe z Cracovią
drużyny wychodzą do prezentacji, Lechia w białych strojach z zielonym pasem na koszulkach, Zawisza na granatowo-czarno
mecz poprzedziła minuta ciszy
1'
mecz rozpoczęła Lechia
1'
kiepska frekwencja, w Bydgoszczy kibice z tzw. trybuny B protestują przeciwko właścicielowi klubu i są nieobecni na stadionie
3'
Makuszewski (LECHIA) wywalczył róg
3'
z rogu dośrodkowywał Leković (LECHIA), kolejny róg dla Lechii
4'
drugi róg wykonał Wiśniewski (LECHIA), Bieniuk (LECHIA) nie dosięgnął piłki
5'
pierwsze ostrzeżenie dla Lechii, Masłowski (ZAWISZA) podaniem znalazł w polu karnym Vasconcelosa (ZAWISZA), na szczęście dla gdańszczan napastnik Zawiszy strzelił obok bramki
7'
Masłowski (ZAWISZA) przeprowadził rajd lewym skrzydle, łatwo minął dwóch obrońców Lechii, ale niecelnie podawał w polu karnym, piłkę wybił Bieniuk (LECHIA)
8'
Kaniecki (LECHIA) pewnie broni strzał z dystansu Ziajki (ZAWISZA)
10'
Kaniecki (LECHIA) ubiegł Wójcickiego (ZAWISZA) i przechwycił piłkę
12'
Zawisza na razie częściej przy piłce
13'
kontra Lechii, Tuszyński (LECHIA) nie opanował piłki, uciekła mu ona poza boisko
15'
podanie Drygasa (ZAWISZA) do Luisa Carlosa, który wybiegł zza obrońców Lechii, nie poszedł do piłki, gdyż się poślizgnął, znów atak Zawiszy przez stronę, którą broni Oualembo (LECHIA)
16'
dośrodkowanie Lekovicia (LECHIA), ale nikt z gdańszczan nie doszedł do tej piłki
17'
na spalonym Luis Carlos (ZAWISZA)
18'
Bieniuk (LECHIA) zablokował strzał Wójcickiego (ZAWISZA), będzie róg dla gospodarzy
19'
bez zagrożenia po rogu Zawiszy dla gdańskiej bramki
20'
rozgrzewają się już rezerwowi Lechii, dzisiaj na ławce bramkarz M.Bąk oraz piłkarze z pola: K.Bąk, Grzelczak, Pietrowski, Deleu, Pazio i Sadajew
21'
drugi w krótkim czasie błąd Zyski (LECHIA), defensywny pomocnik ratuje się faulem na Masłowskim (ZAWISZA)
22'
Lechia nadal wycofana, czeka na kontry, Zawisza próbuje rozgrywać atak pozycyjny, do pola karnego gra gospodarzy wygląda nawet nieźle, ale brakuje groźnych sytuacji pod obiema bramkami
23'
nieudane dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA), od bramki Zawisza
25'
tym razem z wolnego nieudane dośrodkowanie Lekovicia (LECHIA)
25'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tuszyński. Akcję rozpoczął właśnie Tuszyński, który zabrał piłkę Ziajce przed polem karnym. Następnie Wiśniewski podał na lewe skrzydło, gdzie dośrodkowaniem na tzw. drugi słupek popisał się Frankowski. Patryk z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki po zagraniu piłki przed bramkę przez Zyskę, który zamykał akcję
26'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Zyska, który mimo wszystko zdołał zaliczyć asystę, a w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
29'
ostra starcie Lekovicia (LECHIA) i Wójcickiego (ZAWISZA), wolny dla Zawiszy
29'
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA), który protestował przeciwko decyzji sędziego, ale najwyraźniej zapomniał, że nie jest już kapitanem jak to miało miejsce na inauguracji
29'
Wiśniewski (LECHIA) będzie musiał pauzować w kolejnym meczu, nie zagra w piątek przeciwko Wiśle
29'
po rzucie wolnym niecelny strzał Vasconcelosa (ZAWISZA)
31'
Żółtą kartką został ukarany Oualembo (LECHIA) po faulu na Luisie Carlosie, faul miał miejsce tuż przy linii bocznej pola karnego
31'
Oualembo (LECHIA) też otrzymał czwartą żółtą kartkę, w kolejnym meczu będzie pauzować
32'
Dudek (ZAWISZA) z wolnego strzelił prosto w... Skrzyńskiego (ZAWISZA)
33'
przerwana kolejna akcja Zawiszy, na spalonym Wójcicki (ZAWISZA)
35'
Vasconcelos (ZAWISZA) wywalczył róg
35'
piłkę z pustej bramki Lechii wybił Leković (LECHIA), po dośrodkowaniu Skrzyńskiego Kaniecki nie sięgnął piłki, strzelał głową Lewczuk
36'
zablokowany strzał Dudka
38'
Wiśniewski (LECHIA) dośrodkował z wolnego około 40 metrów od bramki, ale w polu karnym Zawiszy do piłki nie doszli jego koledzy.
39'
kolejny róg dla Lechii
39'
nieudane dośrodkowanie z rogu Lekovicia (LECHIA)
40'
Kaniecki (LECHIA) paruje do boku piłkę po strzale Masłowskiego (ZAWISZA) sprzed "16"
41'
próbował dobijać Wójcicki (ZAWISZA), ale strzelił niecelnie, zresztą dobrze naciskany przez Janickiego (LECHIA)
42'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA).
42'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po dośrodkowaniu z wolnego Skrzyńskiego (ZAWISZA)
43'
niecelny strzał Makuszewskiego (LECHIA)
44'
róg dla Zawiszy
44'
Kaniecki (LECHIA) dobrze złapał piłkę po dośrodkowaniu Drygasa (ZAWISZA) z kornera
45'
Żółtą kartką został ukarany Makuszewski (LECHIA) za próbę wymuszenia faulu
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Bieniuk (LECHIA) łapie się za głowę, ale sędzia dyktuje rzut wolny dla Zawiszy pięć metrów od narożnika pola karnego Lechii
45+2
nieudane dośrodkowanie z wolnego Masłowskiego (ZAWISZA)
45+3
kiks Oualembo (LECHIA), ale piłkarze Zawiszy nie wykorzystali tego błędu, piłka uciekła im za boisko
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0
Lechia oddała na razie jeden celny strzał w Bydgoszczy i to wystarczyło, aby na przerwę zejść z korzystnym wynikiem. Zawisza ma optyczną przewagę, ale też nie prezentuje efektownego futbolu. Bardzo mało i ze strony gospodarzy jest groźnych akcji. Kaniecki (LECHIA) musiał się najbardziej wykazać po strzale Masłowskiego (ZAWISZA), a raz gdańskiego bramkarza wyręczył debiutujący Leković (LECHIA), który wybił piłkę z opuszczonej bramki.
Oba zespoły z dużą łatwością zdobywają stały fragmenty gry, ale jakość dośrodkowań zarówno z wolnych jak i rożnych jest bardzo słaba. Co ciekawe w Zawiszy niektóre ze stałych fragmentów gry wykonuje... stoper Skrzyński (ZAWISZA). W Lechii Wiśniewski (LECHIA) tymi obowiązkami wymienia się z Lekoviciem (LECHIA).
W gdańskiej drużynie niepokoi duża liczba żółtych kartek. Już dwóch piłkarzy - Wiśniewski i Oualembo - jest wykluczonych z gry w następnej kolejce przeciwko Wiśle w Gdańsku.
46'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pereira, w jego miejsce wchodzi Strąk.
46'
drugą połowę rozpoczął Zawisza
46'
[0:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tuszyński. Kapitalny początek drugiej połowy. Gdańszczanie wykorzystali zmianę na środku obrony, która w przerwie nastąpiła w drużynie gospodarzy. Frankowski podał do Patryka, który w pojedynku sam na sam nie dał szans Kaczmarkowi, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki
48'
Kaniecki (LECHIA) bardzo dobrze wybił piłkę poza bramkę po strzale Masłowskiego (ZAWISZA)
49'
po dośrodkowaniu Skrzyńskiego (ZAWISZA) z rogu Kaniecki (LECHIA) nie przejął piłki, Oualembo (LECHIA) wybił ją na kolejny korner
50'
bez zagrożenia dla Lechii po drugim rogu Zawiszy
53'
Żółtą kartką został ukarany Pietrowski (LECHIA) po faulu na Wójcickim
53'
odważne piąstkowanie Kanieckiego (LECHIA) po dośrodkowaniu Skrzyńskiego (ZAWISZA)
56'
Leković (LECHIA) wygrał pojedynek z Wójcickim (ZAWISZA) w narożniku boiska, od bramki rozpocznie Lechia
57'
Kaczmarek (ZAWISZA) złapał piłkę dośrodkowaną z wolnego przez Wiśniewskiego (LECHIA)
58'
po szybkiej kontrze Zawiszy Vasconcelos (ZAWISZA) uderzył nad poprzeczką
60'
Wiśniewski (LECHIA) długo dryblował, wreszcie wyłożył piłkę przed pole karne do Tuszyńskiego (LECHIA), który uderzył nad poprzeczką
65'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wójcicki, w jego miejsce wchodzi Wojciechowski. Co ciekawe obaj ci piłkarze byli na testach w Lechii, ale nie zdobyli angażu
66'
róg dla Zawiszy po interwencji Frankowskiego (LECHIA), który wsparł kolegów z obrony
66'
Kaniecki (LECHIA) dwukrotnie interweniował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dudka, było trochę nerwów, ale ostatecznie piłka została wybita z gdańskiej "16"
66'
szybka kontra Lechii, Ziajka (ZAWISZA) wybił piłkę spod nóg Makuszewskiego (LECHIA) na róg
67'
Wiśniewski (LECHIA) z rogu dośrodkował prosto w ręce Kaczmarka
68'
na spalonym Vasconcelos (ZAWISZA)
69'
obraz gry się nie zmienia, optyczna przewaga nadal po stronie Zawiszy, Lechia czeka na kontry, gdańszczanie oddali dwa celne strzały i zdobyli dwa gole
72'
nieźle wyglądający atak Zawiszy zakończony, gdyż piłka odskoczyła w polu karnym od nogi Wojciechowskiego (ZAWISZA)
73'
próba kontry Lechii, Frankowski (LECHIA) zagrał prostopadle do Tuszyńskiego (LECHIA), ale tym razem zorientowali się obrońcy Zawiszy
74'
Kaniecki (LECHIA) przejął zbyt mocne podanie Masłowskiego (ZAWISZA) do Vasconcelosa (ZAWISZA)
75'
tuż obok słupka strzał Wiśniewskiego (LECHIA) sprzed pola karnego
76'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Pazio, który na inaugurację zagrał na lewej obronie, ale w sparingach często występował jako lewoskrzydłowy i tak zagra dzisiaj
79'
[0:3] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tuszyński. Tym razem indywidualna akcja napastnika. Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wbiegł w pole karne i mimo asysty obrońcy strzelił nie do obrony
83'
Vasconcelos (ZAWISZA) z 6. metra strzelił głową nad poprzeczką
85'
Kaniecki (LECHIA) doskonale broni strzał Luisa Carlosa, odbitą przez bramkarza piłkę na róg wybił Leković (LECHIA)
86'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po rogu dla gospodarzy
86'
Janicki (LECHIA) wybił piłkę na róg
86'
znów pewnie wybita piłka przez lechistów po dośrodkowaniu z rogu rywali
87'
Leković (LECHIA) przebiegł z piłką od pola karnego do pola karnego i przekazał piłkę do Tuszyńskiego (LECHIA), tym razem napastnik Lechii nie zdecydował się na strzał
88'
Skrzyński (ZAWISZA) wybił piłkę na róg
88'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Sadajew.
89'
krótko rozegrany róg przez Lechię, rywale przejęli podanie Sadajewa (LECHIA)
90'
Dawidowicz (LECHIA) wymaga pomocy masażysty
90'
trzy minuty doliczone do drugiej połowy
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 3:0. GDAŃSZCZANIE MIELI 100-PROCENTOWĄ SKUTECZNOŚĆ, GDYŻ ODDALI TRZY CELNE STRZAŁY I WSZYSTKIE DAŁY GOLE! TO PIERWSZA PORAŻKA ZAWISZY W RUNDZIE REWANŻOWEJ EKSTRAKLASY.
piłkarze Lechii cieszą się na środku boiska, słychać okrzyki: "Do boju Lechia Gdańsk"

Wyniki 23 kolejki

• Zawisza Bydgoszcz - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 5:1 (4:0)
  • Widzew Łódź - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
  • Wisła Kraków - Cracovia 3:1 (2:0)
  • Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:3 (0:2)

Opinie (185) ponad 10 zablokowanych

• Wreszcie nadszedl na to czas... (8)

Chcieliście wydymać Freda?
    teraz Fred wydymał was

• 96 11

• Relacja na eurosporcie - bezcenna (7)

jak nie ma dopingu na stadionie to bardzo dobrze słychać jaki bydło potrafi z człowieka wyjść, jak oni mięchem rzucają to jestem pod wrażeniem

• 26 39

• To jest piłka, a nie szachy. (5)

Chcesz kultury idź do opery. Mnie to wali. Mogą rzucać mięchem - to znak, że im zależy. Jak będą wygrywać po 3:0 to może być q...a na q...wie.

• 32 6

• kolego napisałem to z zabarwieniem humorystycznym

Mi to nie przeszkadza że klną jak bydło, ale w transmisji tv o tej godzinie powinni raczej ten mikrofon przesunąć ciut dalej...

• 20 7

• (2)

Mierny poziom kopanej i mierny poziom kiboli.

• 13 10

• mierny poziom kopanej to na olimpijskiej w gdyni chłopaczku z gimnazjum (1)

• 11 2

• ostatnio na Olimpijskiej to fuksem i dzięki sędziemu remis uratowaliście gdańskie chłopaczki

• 0 3

• czyli prostak się kłania

• 3 2

• ale wez sie teraz zastanow: kto tam przychodzi na te mecze?
        glownie bezrobotna patolka.

• 7 20

• czasem i Lechii się pofarci. Zawisza był lepszy, wygrała Lechia (9)

wiele to nie zmienia, kartki zebrane, nie ma kim grać za tydzien i nadal grupa spadkowa

• 25 218

• chamstwo

Ty byś był chory zeby jakiś bzdur na temat Lechii nie napisać.

• 45 6

• gda

z którego ty sezonu mecz opiniujesz?

• 27 3

• a kto za kartki będzie pauzował??? (3)

bo ciekawe to jest w twym wykonaniu

bo jak na razie tylko 1 jest zagrożony pauzą za kartki (ma 3) z tych co dziś je zdobyli