Hokeiści MH Automatyki przegrali mecz z Jastrzębiem w ostatniej tercji

Lotos PKH Gdańsk

Jegor Rożkow (w środku) dał gdańszczanom prowadzenie 1:0, ale później bramki zdobywali tylko zawodnicy JKH GKS. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Hokeiści MH Automatyki przegrali na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) w rozgrywanym awansem meczu 24. kolejki PHL. Gdańszczanie dzielnie walczyli z wyżej notowanym rywalem, ale przegrali spotkanie w trzeciej tercji. To dla nich siódma porażka z rzędu.

0:1 Rożkow as. Vitek - Stasiewicz 26:44
1:1 Kubes as. Fabus - K.Wróbel 31:21
2:1 R.Nalewajka as. K.Wróbel - Bigos 41:34
3:1 Kubes as. Ł.Nalewajka - R.Nalewajka 51:57 5 na 4

JKH GKS: Raszka; Sulksa, Gimiński - Kasperlik, Dubinin, Kominek; Kubes, Radzieńciak - Paś, Fabus, K.Wróbel; Bigos, Matusik - Nahunko, Kulas, Świerski; Chorążyczewski, Michałowski - Ł.Nalewajka, Jarosz, R.Nalewajka;

MH AUTOMATYKA: Carogorodcew; Chalupa, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Dolny, Aleksiuk - Vitek, Rożkow, Marzec; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Stasiewicz; Lehmann, Leśniak - Rompkowski, M.Wróbel, Smal

Na pierwsze ligowe spotkanie po reprezentacyjnej przerwie gdańscy hokeiści pojechali z zamiarem przerwania serii sześciu kolejnych porażek. Przerwę mieli nieco krótszą, gdyż pierwotnie wznowić występy mieli dopiero w piątek domowym meczem z Unią.

Z Jastrzębiem zagrali awansem i to należący do ścisłej czołówki tabeli rywal był zdecydowanym faworytem wtorkowego starcia. Podopieczni trenera Marka Ziętary postawili się jednak miejscowym. Pierwsza tercja byłą bardzo wyrównana.

PRZECZYTAJ JAK ZAKOŃCZYŁ SIĘ TURNIEJ EIHC W GDAŃSKU Z UDZIAŁEM POLSKIEJ REPREZENTACJI

Oba zespoły oddały w niej po dziewięć strzałów i miały swoje okazje do objęcia prowadzenia. Najgoręcej było w samej końcówce, gdy do pustej bramki nie trafił Filip Pesta, a chwilę później gdańszczan uratował Jewegnij Cargorodcew.

W drugiej partii częściej na bramkę uderzali gospodarze (11-5 w strzałach), ale to gdańszczanie otworzyli wynik. Jegor Rożkow dał MH Automatyce prowadzenie pokonując na raty bramkarza reprezentacji Polski Ondreja Raszkę. Chwilę później przyjezdni zdołali wybronić się podczas gry w osłabieniu, ale receptę na pokonanie Carogorodcewa znalazł Jakub Kubes i po 40 minutach gry był remis.

Po powrocie na lód szybko ten stan rzeczy zmienił Radosław Nalewajka. Ponownie gdańszczanie wybronili osłabienie by zaraz stracić bramkę w pełnych składach. Kilka minut później przed szansą wyrównania stanął Jakub Stasiewicz, ale w dogodnej sytuacji posłał gumę obok bramki. Z kolei prosto w Raszkę trafił Robin Maly.

Gdańszczanom puściły nieco nerwy i mieli duży problem z karami (łącznie 18 min kar przy 10 min gospodarzy). Choć wcześniej ani razu nie trafili bramki w osłabieniu, tak stało się przy tej na 3:1, gdy po przewinieniu Stasiewicza swoje drugie trafienie w meczu zanotował Jakub Kubes. Gracze MH Automatyki próbowali w końcówce zarówno z dystansu jak i z najbliższej odległości, ale Raszka nie pozwolił pokonać się po raz drugi.

12 Kadra PZHL 18 1 0 1 16 29:148 4

Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.

Tabela wprowadzona: 2018-11-16

Wyniki 19 kolejki:

• PGE Orlik Opole - AUTOMATYKA GDAŃSK 3:2 po dogr. (1:0, 1:2, 0:0, d.1:0)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauronu KH GKS Katowice 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
  • JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 5:4 po karnych (2:2, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 3:1)
  • Unia Oświęcim - Energa Toruń 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
  • Awansem 24. kolejka
  • JKH GKS Jastrzębie - MH AUTOMATYKA 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
  • Zaległy z 12. kolejki
  • Unia Oświęcim - Kadra PZHL 12:1 (3:0, 6:1, 3:0)

17.01 (pt) godz.18:30 GKS Katowice 0:3 LOTOS PKH Gdańsk
15.01 (śr) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 1:1 2:0 w rzutach karnych Comarch Cracovia LIVE!
12.01 (nd) godz.17:00 GKS Tychy 1:2 LOTOS PKH Gdańsk

1 GKS Tychy 40 27 1 3 9 172:72 86
2 Re-Plast Unia Oświęcim 40 23 3 3 11 144:86 78
3 JKH GKS Jastrzębie 39 22 5 1 11 167:82 77
4 Podhale Nowy Targ 40 20 5 5 10 153:87 75
5 GKS Katowice 40 22 2 2 14 122:71 72
6 LOTOS PKH GDAŃSK 40 17 7 4 12 131:85 69
7 Comarch Cracovia 40 17 3 10 10 123:106 67