• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie zagra Fudeko GAS Gdańsk? Dwie opcje awaryjne. Trwa budowa zespołu

Bartosz Biernacki, Mikołaj Pachniewski
19 czerwca 2024, godz. 15:00 
Opinie (112)

Fudeko GAS Gdańsk

Marcowe spotkanie w fazie play-off z SMS-em PZHL Katowice w Hali Olivia był świętem hokeja w Gdańsku. Niestety jak na razie nic nie zapowiada tego, aby hokeiści prędko wrócili do gdańskiej hali. Niewykluczone jest, że swoje mecze w sezonie 2024/25 będą rozgrywali w Bydgoszczy lub Elblągu. Marcowe spotkanie w fazie play-off z SMS-em PZHL Katowice w Hali Olivia był świętem hokeja w Gdańsku. Niestety jak na razie nic nie zapowiada tego, aby hokeiści prędko wrócili do gdańskiej hali. Niewykluczone jest, że swoje mecze w sezonie 2024/25 będą rozgrywali w Bydgoszczy lub Elblągu.

Ostatnie zawirowania w gdańskim hokeju z pewnością nie pomagają tej dyscyplinie w dalszej popularyzacji i rozwoju. Według Stoczniowca na Hali Olivia grać może tylko jeden klub, na dwa zespoły miejsca nie ma. Podopieczni Josefa Vitka postawieni zostali w niezwykle trudnej sytuacji. Z naszych informacji wynika, że hokeiści mają już pewne dwie opcje awaryjne. Mowa tu o przeniesieniu drużyny do Elbląga lub Bydgoszczy. Pełne wsparcie i pomoc przy zaistniałych okolicznościach cały czas jasno i klarownie deklarują przedstawiciele gdańskiego magistratu.Hala Olivia dla wybranych. Stoczniowiec podjął uchwałę. Miasto wykorzysta furtkę? Hala Olivia dla wybranych. Stoczniowiec podjął uchwałę. Miasto wykorzysta furtkę?

Czy jeździł(a)byś na mecze Fudeko GAS gdyby grało w Elblągu lub Bydgoszczy?

Gdzie zagra Fudeko GAS Gdańsk? W grę wchodzą dwa miastaZablokowanie dostępu do gdańskiej hali rodzi ze sobą wiele problemów. Ten główny to oczywiście brak możliwości treningów, a to przecież podstawa do dobrego funkcjonowania zespołu i rzecz jasna dobrych wyników. Łatwym zadaniem nie jest także znalezienie nowego obiektu. Przypomnijmy, że w Trójmieście hokejową taflą lodu dysponuje jedynie Hala Olivia, a to oznacza, że jeśli klub dalej chce funkcjonować, treningi oraz mecze musiałby przenieść w znacznie bardziej odległe miejsce.

Z naszych informacji wynika, że właśnie na taką sytuację awaryjną przygotowany jest gdański klub. Aktualnie Fudeko GAS sonduje różne opcje, ale otrzymał już wstępne pozwolenia na grę i treningi w Elblągu oraz znacznie dalej położonej Bydgoszczy. O ile Gdańsk i Elbląg dzieli zaledwie 60 kilometrów, to do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego musieliby pokonać aż 170 kilometrów.Jest to niezwykle trudna sytuacja, jednak co najważniejsze gdański klub, bez względu na to gdzie zagra w przyszłym sezonie, może liczyć na wsparcie miasta, które jednocześnie robi wszystko aby "odblokować" dla wszystkich "Olivię". Klub może też liczyć na, wyższą niż obecnie, umowę z miastem, która zapewni mu więcej środków na funkcjonowanie.

Gdańsk włączył się do rozmów, aby lodu w hali Gdańsk włączył się do rozmów, aby lodu w hali "Olivia" wystarczyło dla dwóch klubów

Trwa budowa zespołu. Jest nawet AmerykaninFudeko GAS Gdańsk cały czas mocno pracuje i nie ma wątpliwości, że wystąpi w najbliższym sezonie Młodzieżowej Hokej Ligi. W tym celu władze klubu budują zespół, przedłużając kontrakty z najważniejszymi postaciami.

Hokej. Stoczniowiec Gdańsk zgłosił się do MHL. Po co dwa zespoły z jednego miasta? Hokej. Stoczniowiec Gdańsk zgłosił się do MHL. Po co dwa zespoły z jednego miasta?

Do tej pory swoje nowe kontrakty z Fudeko GAS parafowali: obrońcy Oskar LehmannJakub Wala (kapitan zespołu) oraz napastnik Marceli Stańczyk. Ponadto klub poinformował o pozyskaniu Amerykanina Danny'ego Mannarino. To 21-letni skrzydłowy, który do tej pory grał w niższych ligach juniorskich w Stanach Zjednoczonych.

Amerykanin podpisał umowę, która wiąże go z nami na najbliższy sezon 2024/2025. Danny urodził się w 2002 roku i w swojej karierze w latach 2015 - 2024 rozegrał blisko 250 spotkań na amerykańskich lodowiskach strzelając w nich ponad 80 bramek - możemy przeczytać w oficjalnej informacji podanej przez klub.


Ponadto wiemy już, że gdańszczanie będą musieli poszukać nowego bramkarza. Pewne jest, że barw Fudeko GAS bronić nie będzie Fin Riku Tornqvist. 26-letni golkiper dołączył do zespołu przed startem play-offów i w barwach gdańskiej drużyny rozegrał tylko dwa spotkania, podczas ćwierćfinału z SMS PZHL Katowice. Interweniował w nich ze skutecznością ponad 92,4 proc.

Tabela końcowa

Hokej - I liga
Tabela końcowa
1 Naprzód Janów
2 Polonia Bytom
3 SMS PZHL Katowice
4 MMKS Podhale Nowy Targ
5 Sokoły Toruń
6 Sabres Oświęcim
7 Fudeko GAS Gdańsk
8 Cracovia
9 MOSM Tychy
10 UKS Zagłębie Sosnowiec
11 JKH GKS II Jastrzębie
12 Fabrykanci Łódzkie
13 Niedźwiadki MOSiR Sanok
14 SMS Toruń
15 SMS Bytom
W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegra 28 meczów. Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze 8 drużyn awansuje do fazy play-off. Liga jest zamknięta. Nie ma awansów ani spadków.

Zgodnie z decyzją Zarządu PZHL z dn. 20.10.2023 drużyny UKS Zagłębie Sosnowiec oraz Sokoły Toruń zostały ukarane 6-cioma punktami ujemnymi z uwagi na wystawienie do gry nieuprawnionych zawodników.
Tabela wprowadzona: 2024-05-22

Miejsca

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (112)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane