Husaria powstrzymała Jastrzębie

kfk
14 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

W nie najlepszych nastrojach wyruszą do Serbii gdańscy futboliści amerykańscy. Przed kolejnym meczem w EFAF Challenge Cup drużyna Pomorze Seahawks zaliczyła ligową przegraną w Szczecinie z tamtejszą Husarią 14:28. Ponadto w trzeciej kwarcie poważnej kontuzji nabawił się filar ataku Sebastian Krzysztofek.

Trójmiescy futboliści szybko zaliczyli dwa przyłożenia. Najpierw punkty zdobył Sebastian Krzysztofek, a w drugiej kwarcie podanie Macieja Siemaszko na sześć oczek zamienił Tomasz Moskal (12:0). Wydawało się, że aktualni wicemistrzowie Polski po raz kolejny pewnie wygrają z Husarią.

Gospodarzy do boju poderwał Bartosz Gurdak, który na początku drugiej połowy zdobył przyłożenie po efektownej akcji powrotnej. Na domiar złego w trzeciej odsłonie poważnej kontuzji nogi doznał running back Seahawks Sebastian Krzysztofek. Po odwiezieniu do szpitala okazało się, że najlepszy gracz ubiegłego sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego ma zwichniętą kostkę i złamaną kość strzałkową. Od tego momentu dominacja Husarii była bezapelacyjna, pokonując po raz pierwszy w historii ekipę z Trójmiasta.

- Wcześniejsze spotkania zdecydowanie wygrywaliśmy, a dwa nawet do zera. Teraz nie dość, że mieliśmy słaby mecz, do tego kontuzji doznał nasz czołowy gracz. I do końca rywalizacji nie udało nam się pozbierać - powiedział platformie medialnej PMedia.pl Maciej Cetnerowski, szkoleniowiec Jastrzębi.

W czwartek zawodnicy Pomorze Seahawks autokarem wyjeżdżają do Serbii, gdzie w sobotę w ramach rozgrywek europejskich EFAF Challenge Cup zmierzą się z Vrbas Hunters. Jastrzębie stoją przed dużym wyzwaniem. Obok blisko 24-godzinnej podróży futboliści będą musieli uporać się z rywalem, grając bez najlepszego swojego zawodnika. - Spróbujemy załatać dziurę po Sebastianie. Zastosujemy różne warianty, będziemy biegać Danielem Kokoszką i Szwedem Ali Shariffem, byłym graczem z Karstad - zapowiada Cetnerowski.
kfk

Opinie (6)

• Cały czas kontuzje... Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, bo w serbii to Was dopiero poobijają;-)

• 0 6

• ali

CZyzby Ali studiowal medycyne na ED. Jezeli tak to pozdrowienia od Wojciecha z Latin.

• 0 2

• .

ej to jest informacja z zeszłej soboty? mecz w szczecinie był w zeszła sobote, masakra...