Niższe ligi. Jaguar Gdańsk i Energa Bałtyk Gdynia zwycięskie, rekord bramek TLG

mip.
27 kwietnia 2024, godz. 13:10
Opinie (49)
aktualizacja: godz. 21:05 (28 kwietnia 2024)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku
Jaguar Gdańsk co najmniej do niedzieli, 28 kwietnia wrócił na fotel lidera IV ligi pomorskiej. Jaguar Gdańsk co najmniej do niedzieli, 28 kwietnia wrócił na fotel lidera IV ligi pomorskiej.

IV ligowcy nie zwalniają tempa. Jaguar Gdańsk w derbach Trójmiasta pokonał Arkę II Gdynia 2:1 (2:1) i zachował 2 punkty straty do lidera - Energi Gryfa Słupsk. Z kolei Energa Bałtyk Gdynia na NSR, po emocjonującej 1. połowie i zupełnie bezbarwnej drugiej, pokonał Gryfa Wejherowo 3:1 (3:1). Rekordowe zwycięstwo odniósł natomiast zespół Tylko Lechia Gdańsk, pokonując Klukowo 82 Gdańsk aż 13:1 (7:0).

Przeczytaj relację z innych sobotnich spotkań w niższych ligach piłkarskich w Trójmieście:
III Liga. Cartusia - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Przerwana ligowa passa porażek III Liga. Cartusia - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Przerwana ligowa passa porażek

Aktualizacja, 28.04.24, godz. 21:05

Tylko Lechia Gdańsk - Klukowo 82 Gdańsk 13:1 (7:0)

Bramki dla TLG:
Ruszkul 10, 20, 27, Gródek 25, 31, 36, 63, Pajor 28, Rusinek 52, 78, Rutkowski 76, Jasiński 84, Szumejko 89

TLG: Elwart - Waredncki, Jasiński, Kosznik, Urbański, Ruszkul, Pajor, Rompca, Gródek, Lewandowski, Osłowski oraz Szprengel. Brede, Langowski, Rusinek, Szumejko, Tomkiewicz, Rutkowski

Kto w piękny, ciepły wieczór, 28 kwietnia wybrał się na boczne boisko przy stadionie przu ul. Traugutta na pewno nie żałował. Piłkarze Tylko Lechia Gdańsk dali prawdziwy ofensywny koncert, a bramkami z tego spotkania można by obdzielić kilka meczów.

Emocje w niższych ligach. Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia wygrani, gol bramkarza TLG Emocje w niższych ligach. Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia wygrani, gol bramkarza TLG

Podopieczni Macieja Kalkowskiego aż 13 razy umieszczali piłkę w siatce, pokonując Klukowo 82 Gdańsk aż 13:1. Dla biało-zielonych aż cztery gole strzelił Tomasz Gródek, a hat-trickiem popisał się Piotr Ruszkul.

Dla gdańszczan to ważna wygrana, która pozwoliła im umocnić się na czele tabeli, a ich przewaga nad Respectem Przejazdowo powiększyła się do 6 punktów, gdyż wicelider tylko zremisował z rezerwami Stoczniowca Gdańsk.

Tabela B klasy. Tabela B klasy.

Energa Bałtyk Gdynia - Gryf Wejherowo 3:1 (3:1)

Stępień 18, Hirsz 41, Iwanowski 45 - Leske 35

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Demianchuk, Lupa (78 Kaliszewski), Iwanowski, Kośnik (66 Ossowski), Hirsz, Skrzecz (82 Pikiel), Rychłowski, (75 Cunion) Siekierski, Stępień (90 Waszczuk)

Po efektownej wygranej nad Startem Miastko, Energa Bałtyk Gdynia na Narodowym Stadionie Rugby podejmował Gryfa Wejherowo, którego trenerem jest bardzo dobrze znany w Gdyni, Grzegorz Niciński.

Bałtykowcy zagrali w niemal najsilniejszym zestawieniu. Z powodu urazu zabrakło Igora Jankowskiego. Gdynianie nic nie zrobili sobie z tego, że ekipa z Wejherowa dobrze radzi sobie na wyjazdach i od samego początku groźnie atakowali. To dało efekt w 18. minucie, gdy na prowadzenie wyprowadził ich Radosław Stępień.

IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

Ten gol nieco uśpił gospodarzy z czego skrzętnie skorzystał Gryf. Najpierw przy kilku akcjach gości szczęście sprzyjało Pawłowi Rabinowi i całemu Bałtykowi, ale w 35. minucie do remisu doprowadził Maciej Leske. Końcówka 1. połowy należała jednak w całości do gospodarzy, którzy na przerwę schodzili z prowadzeniem 3:1 po golach Roberta HirszaKrzysztofa Iwanowskiego.

W drugiej połowie gole nie padły. Brakowało także ciekawych akcji, a obie ekipy wydawały się jakby pogodzone z wynikiem i nie zbyt zależało im, by ten stan rzeczy zmienić. Wygrana pozwoliła Bałtykowi na utrzymanie dystansu do czołowej dwójki w IV lidze pomorskiej.

Co ciekawe na mecz do Gdyni przyjechało kilkunastu fanów Gryfa. Nie zostali oni jednak wpuszczeni na stadion i mecz oglądali zza płotu.

Co to za piłkarska liga? Może spaść ponad połowa drużyn Co to za piłkarska liga? Może spaść ponad połowa drużyn

Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia 2:1 (2:1)

Czychowski 2 - Jurkiewicz

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Haase, Bladowski, Czychowski, Filas, Kula, Deleu, Michalski oraz Duraj, Zimnicki, Kryża, Kinder, Konkol, Płotka, Czerwiński, Surdykowski

ARKA II: Depka - Branicki, Bełz, Górecki, Zacharewicz, Rymaniak, Dustet, Sawicki, Jurkiewicz, Laszczyk, Kukuruza

W Gdańsku doszło do derbowego pojedynku Jaguara Gdańsk z rezerwami Arki Gdynia. Zdecydowanym faworytem byli miejscowi, którzy nie tylko dysponowali lepszym składem, ale i wciąż walczą o awans do III ligi.

Sobota w niższych ligach. Jaguar, TLG zwycięskie, Gedania z czwartą porażką z rzędu Sobota w niższych ligach. Jaguar, TLG zwycięskie, Gedania z czwartą porażką z rzędu

Trener Piotr Formela miał do dyspozycji optymalny podstawowy skład i bardzo jakościową ławkę rezerwowych. Z kolei Maciej Cieślik do Gdańska zabrał głównie młodych piłkarzy. Tym razem zabrakło posiłków z pierwszego zespołu. Powodem są kontuzje, które przytrafiły się żółto-niebieskim i zawodnicy, którzy pojawiali się w rezerwach, zapewne znajdą się w kadrze meczowej na niedzielny pojedynek Arki z Resovią.

Spotkanie mocno zaczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 2:0. Gdynianie potrafili jednak jeszcze przed końcem 1. połowy złapać kontakt z wiceliderem IV ligi pomorskiej. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku meczu Bałtyku, w drugiej połowie nie padły żadne gole.

Gdańszczanie zachowali 2 punkty straty do lidera - Energi Gryfa Słupsk, który wygrał 3:0 z Aniołami Garczegorze.