• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

ISU Junior Grand Prix Solidarity Cup 2022

W najbliższych tygodniach światowa czołówka młodych łyżwiarzy figurowych będzie gościć w Gdańsku. W dniach 28 września - 1 października odbędzie się ISU JGP Solidarity Cup 2022, a tydzień później w tej samej hali Olivia rozegrany zostanie ISU JGP Baltic Cup 2022. To pierwszy przypadek w historii, kiedy Polska jest gospodarzem dwóch imprez cyklu juniorskiego Grand Prix.

LIVE STREAM
Linki do relacji pojawią się wkrótce na stronie jgppol22.pl/solidaritycup

PROGRAM"W tym sezonie Międzynarodowa Unia Łyżwiarska przyznała nam organizację JGP nieco poza kolejnością - zwyczajowo organizator dostaje ją co 2 lata. Pandemia jednak mocno to zrewidowała i niektóre państwa odwoływały imprezy w ostatniej chwili. W tym sezonie chciano tego uniknąć, dlatego ISU postawiła na "pewniaka", czyli nas. Ostatecznie robimy zatem dwie, a nie jedną imprezę. A w zasadzie możemy powiedzieć, że nawet trzy. Ze względu na działania wojenne odwołano JGP Armenii i poproszono nas o przyjęcie na te zawody dodatkowych łyżwiarzy" - poinformował prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jacek Tascher - "W końcu nazwa zobowiązuje. Solidarity Cup to wszak odwołanie do naszej historii, do naszych tradycji, ale też do ogólnie rozumianej solidarności. Tak bardzo potrzebnej nam wszystkim w tych trudnych czasach. Stąd nasze szybkie działania, możliwe między innymi dzięki wsparciu Partnera zawodów Solidarity Cup Grand Prix 2022, PGE Polskiej Grupy Energetycznej" - dodał prezes Tascher.

W rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu Solidarity Cup planowo miało wystąpić aż 132 zawodników z 39 państw. Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wyszedł jednak naprzeciw prośbie Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i zwiększył w ostatniej chwili liczbę uczestników. Tym samym w Gdańsku podczas Solidarity Cup spodziewanych jest ponad 150 łyżwiarzy!

"Rok temu wydawało nam się, że większych wyzwań, niż organizacja zawodów w trakcie pandemii już nie napotkamy. A jednak! Żeby to obrazowo przedstawić, można rzec, że codziennie niczym Rocky Balboa mierzymy się z serią ciosów, to jest wyzwań. Jestem jednak przekonany, że na końcu podniesiemy pas mistrzowski. Jesteśmy wdzięczni Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej za zaufanie jakim nas obdarzyła i na pewno nie zawiedziemy" - zapewnia sekretarz generalny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i organizator zawodów Jakub Wójcik - "Te zawody, to okazja dla naszych zawodników na pokazanie się, a dla niektórych jak chociażby Noelle Streuli na nawiązanie walki o punkty. Piętnasta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata juniorów wraca po kontuzji, ale liczymy na podjęcie przez nią rywalizacji z najlepszymi" - dodaje Wójcik.

Oprócz naszej utalentowanej solistki w Solidarity Cup wystąpi również nasza para taneczna - Sofia Dovhal i Wiktor Kulesza oraz nasz solista Jakub Lofek, który ubiegły sezon zamknął mocnym akcentem - awansem do finału mistrzostw świata juniorów. Plany na ten sezon to kolejny progres.

"Celuję oczywiście znowu w finał MŚJ. Utrudniamy w tym celu elementy moich programów. Chcę wykonywać wszystkie piruety na najwyższym, czwartym poziomie. Chcę lepiej jeździć kroki, a ze skoków pewnie wykonywać kombinację potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem i potrójnego Axla. " - powiedział przed startem Jakub Lofek - "Będziemy też pracować nad wyrazem artystycznym, żeby jeszcze więcej "wykrzesać" z moich programów. Najważniejsze to jednak czysto wykonywać programy na wszystkich zaplanowanych na ten sezon zawodach" - dodał nasz młody solista.

Zawody Solidarity Cup
będą 12. imprezą cyklu ISU Junior Grand Prix zorganizowaną w Polsce. W poprzednich, swoje pierwsze kroki ku wielkiej karierze stawiały takie gwiazdy łyżwiarstwa figurowego jak dwukrotny mistrz olimpijski Yuzuru Hanyu, złota i srebrna medalistka igrzysk olimpijskich Wiktorija Sinicyna, czy dwukrotna srebrna medalista igrzysk olimpijskich Jewgienija Miedwiediewa.

Wstęp dla kibiców na zawody ISU JGP Solidarity Cup jest bezpłatny. Na zawody zaprasza Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego i Partner zawodów Solidarity Cup Grand Prix 2022, PGE Polska Grupa Energetyczna.

Informacja o biletach

Wstęp dla kibiców na zawody ISU JGP Solidarity Cup jest bezpłatny.

Opinie

27.02 g.20.00
Polski Cukier AZS UMCS Lublin
29.02 g.20.00
Polski Cukier AZS UMCS Lublin
01.03 g.13.30
Świt Skolwin
01.03 g.20.30
GKS Tychy
02.03 g.15.30
Anwil Włocławek
25.02 g.17.30
Ślepsk Malow Suwałki
25.02 g.15.00
Znicz Pruszków
25.02 g.12.40
Stal Rzeszów
23.02 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
20.02 g.18.00
MKS Pruszków