Industria Kielce - Energa Wybrzeże Gdańsk 33:30. Blisko sensacji w Pucharze Polski

dak.
4 maja 2024, godz. 20:10
Opinie (8)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Mateusz Jachlewski Ligowcem Kwietnia. Energa Wybrzeże Gdańsk kończy sezon
Energa Wybrzeże Gdańsk była bliska sprawienia sensacji w Pucharze Polski piłkarzy ręcznych. Energa Wybrzeże Gdańsk była bliska sprawienia sensacji w Pucharze Polski piłkarzy ręcznych.

Energa Wybrzeże Gdańsk była bardzo bliska sprawienia sensacji w półfinale Pucharu Polski rozgrywanym w Kaliszu. Podopieczni Patryka Rombla prowadzili wyrównaną walkę z faworyzowaną Industrią Kielce, ale ostatecznie przegrali 30:33 (12:11) i ostatecznie odpadli z turnieju. Natomiast kielczanie w niedzielnym finale zmierzą się z drużyną Orlen Wisła Płock.

INDUSTRIA: Wolff, Wałach, Mestrić - A. Dujszebajew 6, Karalek 6, Moryto 4, Kounkoud 3, Paczkowski 3, Surgiel 3, Tournat 2, D. Dujszebajew 1, Thrastarson 1, Wiaderny 1, Nahi, Karacić

ENERGA WYBRZEŻE: Poźniak, Bedoui - Jachlewski 4, Powarzyński 4, Siekierka 4, Będzikowski 3, Peret 3, Stępień 3, Domagała 2, Papina 2, Góralski 1, Milicević 1, Papaj 1, Pieczonka 1, Zmavc

Industria Kielce do pucharowego meczu przystąpiła zaledwie trzy dni po ćwierćfinale Ligi Mistrzów, z którego odpadli w kontrowersyjnych okolicznościach po porażce z SC Magdeburg. Kielczanie mieli więc prawo być zmęczeni i źli, a do tego w międzyczasie skarżyli na napięty terminarz. I m.in. właśnie dlatego Energa Wybrzeże Gdańsk poczuła swoją szansę i chciała wykorzystać pozaboiskowe problemy swoich rywali chcieli, a także przerwać serię 20 porażek z rzędu właśnie z tym przeciwnikiem.

Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Przeczytaj o pierwszym transferze Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Przeczytaj o pierwszym transferze

Podopieczni Patryka Rombla zaczęli kapitanie, bo od prowadzenia 3:0, choć to mogło być jeszcze wyższe gdyby nie świetna postawa Miłosza Wałacha, byłego bramkarza gdańskiego zespołu. Na pierwsze trafienie Industrii trzeba było czekać do 6. minuty, ale to gdańszczanie wciąż mieli inicjatywę i po chwili prowadzili 6:2. Wtedy kielczanie odpowiedzieli 4-bramkową serią.

Od tego momentu oba zespoły toczyły bardzo wyrównany bój, który jednak pod względem wyniku przechylał się minimalnie na korzyść Industrii. Ta nie potrafiła jednak utrzymać prowadzenia do przerwy, bo w samej końcówce drużynę z Gdańska stać było jeszcze na zryw i to ona była lepsza na półmetku tego starcia (12:11).

Dobre tempo spotkania i równa gra zostały utrzymane w drugiej połowie. Industria wyrwała przewagę dopiero w 39. minucie. W kolejnej fazie była i na 2- i na 3-bramkowym prowadzeniu, ale i te różnice minimalizowali gdańszczanie, co zwiastowało emocje do samego końca.

Tych finalnie nie zabrakło, ale górę wzięło doświadczenie drużyny z Kielc. Kluczowa dla losów tego starcia okazała się 57. minuta, gdy kielczanie znów objęli 3-punktową przewagę, ale tym razem już nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

Porażka sprawia, że Energa Wybrzeże żegna się z turniejem Pucharu Polski. Natomiast w finale powalczą o niego: Industria i Orlen Wisła Płock, która pokonała KGHM Chrobry Głogów 36:19.

półfinały:
KGHM Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 19:36 (17:9)
Industria Kielce - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 33:30 (11:12)

• I teraz kluczowe będzie jak się dyspozycja z końcówki tego sezonu przełoży na przyszły

W zeszłym roku też było dobrze a potem początek tego sezonu dramat, oby tym razem tego uniknąć.

• 14 0

• (3)

EHF powinno się zastanowić czy Panowie: Mirza Kurtagic und Mattias Wetterwik
    powinni sędziować mecze, na takim poziomie. Jak był błąd w rozegraniu, trzeba było przerywać akcję szybciej
    a nie w momencie kiedy obroty jest sam na sam z bramkarzem z piłką w powietrzu...

• 7 5

• (2)

Zawodnik do którego kierowane było podanie (Tournat) minął się z piłką, więc sędziowie mieli prawo gwizdnąć faul na podającym. Jednak chore jest, że w takich sytuacjach nie ma varu i cofnięcia zegara. Gdyby Kielce miały 3-4 sekundy, a nie rzut bezposredni, mogło się skończyć inaczej. Zresztą poziom sędziowania wczorajszego meczu też był bardzo niski.

• 8 0

• Do wczoraj szkoda było mi Kielc. Ale po zachowaniu tego Mongoła trenera już mi to powiewa. Facet nic w tym roku wielkiego nie zdobył. Dostaje zawodników i ma ich poprowadzić. Widać było jaki z niego as jak miał poprowadzić naszą reprezentacje. Po paru miesiącach zrezygnował bo stwierdził że zawodnicy zasłabli. Także duży szacunek dla naszego trenera Rombla że się podjął naszej drużyny i pięknie to poukładał.

• 7 1

• w piłce recznej po wideoweryfikacji nie cofa się czasu

• 3 0

• Mocne transfery i nasza młodzież!

Teraz na to czekamy i na taki sezon, jak przed rokiem. Poraz q końcu na medal i upragnione puchary europejskie. Górnik pokazał, że można tam powalczyć z powodzeniem.

• 6 0

• Super mecz.Dziekuje,życzę takiej gry w przyszłym sezonie.

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.