• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdyński triathlon gości europejską elitę

Rafał Sumowski
7 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Herbalife Triathlon w Gdyni organizowany jest od 2013 roku. Dopiero jednak niedzielna impreza otrzymała miano oficjalnych zawodów prestiżowego cyklu Ironman 70.3. To pierwszy taki przypadek w naszym kraju. Herbalife Triathlon w Gdyni organizowany jest od 2013 roku. Dopiero jednak niedzielna impreza otrzymała miano oficjalnych zawodów prestiżowego cyklu Ironman 70.3. To pierwszy taki przypadek w naszym kraju.

W niedzielę o godz. 8:00 na plaży miejskiej w Gdyni ruszy rywalizacja w Herbalife Triathlon Ironman 70.3. To pierwszy raz kiedy w Polsce gościć będziemy imprezę tego prestiżowego cyklu. W gronie 2000 uczestników znajdą się zawodnicy z europejskiej elity, którzy powalczą o możliwość udziału w kwalifikacjach do mistrzostw świata w 2016 roku. Organizatorzy niedzielnych zawodów szacują, że wokół trasy może zgromadzić się nawet 40000 kibiców.BĘDĄ UTRUDNIENIA W RUCHU. TE ULICE OMIJAJ SAMOCHODEM, A KIBICUJ TAM TRIATHLONISTOM

Zawody Herbalife Triathlon organizowane są w Gdyni od 2013 roku. Zostały tu przeniesione z Susza. Już w poprzednich latach zawody odbywały się w formule Ironman 70.3 (1,9 km pływania - 90 km jazdy na rowerze - 21,1 km biegu), ale dopiero tegoroczna edycja rozegrana zostanie oficjalnie na prestiżowej licencji tego cyklu. Tym samym niedzielne zawody będą okazją, by wywalczyć jedną z 30 przepustek umożliwiających start w kwalifikacjach do mistrzostw świata, które w 2016 roku odbędą się w Australii.

Przyjazd do Gdyni zgłosiło sporo europejskich gwiazd, wśród których należy upatrywać faworytów imprezy. Niemiec Nils Frommhold pełnego Ironmana (dwukrotność dystansów, które będą do pokonania w niedzielę) zaliczył w czasie 7:51:28. To jeden z najlepszych wyników w historii tej dyscypliny.

W ubiegłym roku zajął 5. miejsce na mistrzostwach świata Ironman 70.3 i 6. miejsce na legendarnych zawodach Ironman Kona na Hawajach. Z kolei Węgierka Erika Csomor to mistrzyni świata w duathlonie i wielokrotna medalistka zawodów Ironman na całym świecie.

KOMANDOSI PRZETARLI SZLAK TRIATHLIONISTOM. W SOBOTĘ RYWALIZACJA NA DYSTANSIE SPRINT

Tak wyglądała rywalizacja w gdyńskim triathlonie w 2014 roku, jeszcze bez oficjalnej rangi cyklu Ironman 70.3Do Gdyni wróci też Włoch Massimo Cigana, który przed rokiem zajął tu drugie miejsce czy Anton Błochin z Ukrainy, trzykrotny triumfator Herbalife Triathlon w Suszu Anton Błochin, który w ubiegłym roku był czwarty.

Wśród kobiet obok Csomor spore szanse na zwycięstwo będzie miała czołowa reprezentantka Niemiec Diana Riesler. Z naszych rodzimych sportowców w stawce namieszać postarają się: aktualny mistrz Polski na dystansie długim Kacper Adam, Mikołaj Luft (trzeci przed dwoma laty w Gdyni), Ewa Komander, Ewa BugdołPaulina Kotfica.

SPRAWDŹ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ (.PDF)

W sumie o zwycięstwo powalczy 25 zawodników i zawodniczek w kategorii PRO z: Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Malty, Szwecji oraz Polski. Natomiast liczba wszystkich uczestników, którzy wystartują z gdyńskiej plaży o godz. 8:00 (panowie) i 8:02 (panie) będzie 2000, a więc o 500 więcej niż przed rokiem.

ANDREAS RAELERT WYGRAŁ HERBALIFE TRIATHLON GDYNIA 2014. NIEMIEC ZMIAŻDŻYŁ RYWALI Z CZASEM 03:54:44

Harmonogram niedzielnych zawodów Herbalife Ironman 70.3 Gdynia
06:30 - 07:30 Godziny otwarcia Strefy Zmian (Skwer Kościuszki)
08:00 Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia - start PRO Mężczyźni
08:02 Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia - start PRO Kobiety
08:10 Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia - start Kobiety (wszystkie grupy wiekowe)
08:20 Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia - start Age Group M (18-24, 24-29, 30-34)
08:30 Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia - start Age Group M (35-39)
08:40 Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia - start Age Group M (40+)
09:00 - 20:00 Godziny otwarcia Strefy Regeneracji (Skwer Kościuszki)
~ 11:50 Planowany finisz zwycięzcy (Skwer Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim)
~ 12:20 Planowany finisz zwyciężczyni (Skwer Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim)
15:00 - 19:00 Wydawanie rowerów ze Strefy Zmian - IRONMAN 70.3 (Skwer Kościuszki)
16:40 Zamknięcie trasy Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia
17:00 - 18:00 Dekoracje Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia (scena - Skwer Kościuszki)
18:00 - 19:00 Ceremonia wręczenia slotów na MŚ IRONMAN 70.3 Australia 2016 (Strefa Regeneracji)


Na trasie niedzielnego triathlonu tradycyjnie pojawią się także celebryci i gwiazdy ekranów telewizyjnych. W Gdyni wystartują m.in. Kuba Wesołowski, Karolina Gorczyca, Tomasz Karolak, Maciej Dowbor, Krzysztof Ibisz czy Piotr Kraśko. Oficjalnym ambasadorem imprezy został również niepełnosprawny podróżnik, zdobywca obu biegunów Jasiek Mela.

Organizatorzy spodziewają się, że wokół trasy niedzielnych zawodów zgromadzić się może nawet 40 tysięcy kibiców. Finisz zwycięzcy na Skwerze Kościuszki przewidywany jest ok. godz. 11:50. Złamanie granicy 4 godzin może jednak okazać się wyjątkowo trudne zważywszy na upały, które panują w Polsce w ostatnich dniach. W cierpliwość będą musieli uzbroić się kierowcy, gdyż rozegranie zawodów spowoduje zmiany w ruchu drogowym. Tak samo będzie w sobotę, gdy rozegrany zostanie turniej na dystansie sprint.

Triumfatorzy Herbalife Ironman 70.3 Gdynia tak w klasyfikacji kobiet jak i mężczyzn otrzymają nagrody w wysokości 5000 dolarów (2. miejsce - 2750 dolarów, 3. miejsce - 1750 dolarów, 4. miejsce - 1250 dolarów, 5. miejsce - 1000 dolarów, 6. miejsce - 750 dolarów).

Trasy zawodów Herbalife Ironman 70.3 Gdynia
TRASA PŁYWACKA


TRASA KOLARSKA
Od godz. 7:30 do godz. 13:40 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (na całej długości), Estakada Kwiatkowskiego - łącznice z ul. Janka Wiśniewskiego i Hutniczą (przejazd Estakadą na wprost na obu kierunkach zwężony do jednego pasa ruchu), Hutnicza (na całej długości), Jana z Kolna (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja), Plac Kaszubski i Świętojańska do 10 Lutego (z możliwością ruchu w jednym kierunku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego), Skwer Kościuszki oraz w Rumi ulice: Dąbrowskiego, Pomorska, Gdańska, Dębogórska, Starowiejska, I Dywizji Wojska Polskiego, Rumska (DW 100) do Leśnej w Mostach.


TRASA BIEGOWA
Od godz. 10 do godz. 16:40 zostaną zamknięte: Skwer Kościuszki (od Jana Pawła II do Borchardta), ulice Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego, Prusa (odcinek 200m od skrzyżowania z al. Marsz. Piłsudskiego), Skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego, Aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.


Herbalife Triathlon Gdynia 2013.

Wydarzenia

Opinie (15) 1 zablokowana

 • Podczas takich upałów

  sukcesem będzie ukończenie zawodów.

  • 24 2

 • Wszystko jak najlepiej, tylko wielka szkoda, że zablokowana przez PO Gdynia przy prestiżowych sportach nie może (6)

  na miarę swoich możliwości i tkwiącego potencjału odpowiednio wykorzystać Triathlon Ironman 70.3. Zwłaszcza, że buduje ona tzw. człowieka niezłomnego (z żelaza) jako jedyna w Polsce, ale i nieliczna w Europie. Ostatnie tak duże wydarzenie mieliśmy w ub. r., choć dziś z licencja międzynarodową:))
  Brak mi przy okazji odpowiedniej Konferencji, choć nie każdy pamięta, że "Aktywni dla serca" była 22-23 maja br. w PPNT sygnowana m.in. przez American Heart Association, lecz TVGdańsk zrobiła taki mieszung w info, ze nawet mnie zaczepiały lek. i twierdzili, że przekonani byli o jej odbywaniu się w Gdańskim PNT :))) A jak wierzyć ich wywodu bardzo im zależało na zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi aktywnych.

  A przecież takie imprezy to nasza szansa na nowe otwarcie dialogu odnośnie aktywności dla zdrowia przy mizerocie woj. pomysłów z ich decydentami. To także krok powrotu do świata wielkiej sportowej rodziny. Na więcej słów o codziennej pracy dla rozwoju i potęgowaniu przez cykliczny wysiłek, odporności hartu ciała i ducha, także w społeczeństwie "niemożliwości" i jego przestrzeni.
  Między innymi poprzez żmudne powtarzalne cykliczne mordercze treningi i innowacje w planowaniu i realizacji rozwiązania także sprzętowe. To tylko dowodzi, że żyjemy w tzw. dynamicznych ciekawych czasach. Jesteśmy naocznymi świadkami głębokich przeobrażeń i przewartościowań zachodzących we współczesnym świecie, gdzie ciągle profilaktyka zdrowotna poprzez sport dla wszystkich jest u naszych władz marginalnym punktem nad którym nawet pochylać się nie wypada:((

  Tylko dookoła obserwujemy, że załamuje się dotychczasowy model funkcjonowania społeczeństwa w wymiarze międzynarodowym, w rozpiętość prozdrowotnej, gospodarczym, w skali poszczególnych krajów członkowskich w UE i nie tylko ewidentnie wskazuje, że doszliśmy do jakiejś bariery rozwojowej. I nie z nakazu, ale z własnej woli coraz więcej ludzi biega jeździ na rowerze, pływa, choć jeszcze do końca przestrzeń publiczna za tymi destylacjami nie zawsze nadąża z uwagi na brak środków finansowych. A jednak mimo sekatorowania Gdyni, władze miasta robią swoje i co prawda z wielkimi trudami próbują stworzyć warunki przestrzenne dla uprawiania wielu dziedzin kultury fizycznej w tym sportu. Niemniej przez trendy światowe nieuchronnie czekają nas zaskoczenia i poważne w tym zmiany.
  Taki impas wielkiej IMPREZY powinien przebiegać przez bardzo wiele poziomów gdyńskiej rzeczywistości. Powinien mieć wymiar ŚWIĘTA SPRAWNOŚCI *F I T , ale także moralny, filozoficzny i wreszcie namacalny dla miasta odpowiednich przestrzeni publicznych i gospodarczych, których mieszkańcy wszyscy na co dzień będą odczuwali, a nie tylko utrudnienia i blokady drogowe.

  • 8 18

  • (3)

   Widać lata prania mózgów gdynianom sprawiło w efekcie, że dla niektórych wszelkie Gdyńskie porażki czy nawet niedociągnięcia organizacyjne przy Ironmanie można spokojnie zrzucić na Gdańsk i PO. Wygodnie prawda ? A potem się dziwić, że w Gdańsku patrzą na nas z politowaniem...

   • 1 6

   • A gdzie ja pisze o najwiekszym harcerzu i o Gdańsku ?? (2)

    Nawet nie polemizuje z gdańskimi dokonaniami harcerskimi w czasie wojny i po niej , jak i tego jak szczególnie istotna ze względu na kandydaturę ZHP do organizacji Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r. była wizyta na jamboree prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz jego zastępcy i pełnomocnika ds. Jamboree 2023 Piotra Grzelaka w Tokio i innych miastach kwitnącej wiśni. Tak samo nie polemizuje z planowanymi zmianami infrastrukturalnymi pod tym kontem w Gdańsku, bo sam lubię ogrody i kulturę Shintoizmu i Buddyzmu w tym ZEN. Chyba jednak Gdańska z tej przyczyny nie zmienicie w Szogunat ??

    • 3 3

    • (1)

     Jednak z deklem nie ten teges.

     • 1 3

     • "teges majonez"

      to pewnie do Gdynianina?

      • 2 2

  • Jezu, co za bełkot niemożebny.

   Może i stylistycznie ładne, ale treści w tym za grosz, a z tuzin "trudnych wyrazów" ma znaczenie zdecydowanie inne, niż ci się wydaje.
   No, ale najważniejsze, że się w końcu wypłakałaś/wypłakałeś.

   • 2 4

  • Po takim długim bełkocie odpowiedź jest krótka.
   Człowieku porąbany ideami wirtualnymi, wystarczy mniej żreć żeby nie być opanowanym przez mnóstwo chorób a i nie będzie potrzeby biegania w te i nazad dla zdrowia, gdyż potrzeby takiej nie będzie.

   • 0 3

 • ??? (1)

  Droga redakcjo.... Ibisz i Kraśko??? jakoś nie ma tych osób na liście startowej... ?

  • 4 4

  • Ibisz prowadzi teraz jakąś durnotę w Polsacie.

   Ile kilometrów jest z Zielonej Góry do Gdyni?

   • 1 0

 • I znowu całe miasto zablokują (2)

  Dość już utrudniania życia mieszkańcom

  • 4 38

  • Wyluzuj majtki!

   • 12 1

  • dość to durnych komentarzy w necie

   najlepiej w ogolę się wyizoluj, zamknij w piwnicy, nie będzie korków, tłumów na chodnikach, nie będzie niczego oprócz twojego ego i będziesz najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

   • 0 0

 • Mogli zaprosić...

  Gdynia mogła zaprosić jako honorowego gościa i zawodnika Jamesa Lawrence`a czyli "Iron Cowboy" na pewno jeszcze głośniej byłoby słychac o imprezie w Polsce. Pozdrawiam zapaleńców

  • 3 2

 • Renault ZDUNEK

  Powodzenia ekipie Zdunkowej :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane