Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:1. Inauguracja sezonu pod znakiem remisów

24 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Tak Łukasz Zwoliński strzelił gola dla Lechii Gdańsk w meczu z Jagiellonią w Białymstoku. Niestety, prowadzeniem biało-zieloni cieszyli się tylko przez 3 minuty. Tak Łukasz Zwoliński strzelił gola dla Lechii Gdańsk w meczu z Jagiellonią w Białymstoku. Niestety, prowadzeniem biało-zieloni cieszyli się tylko przez 3 minuty.

Lechia Gdańsk zremisowała z Jagiellonią w Białymstoku 1:1 (0:0). To czwarty podział punktów w czwartym meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Podczas inauguracji sezonu 2021/22 biało-zieloni prowadzenie, które dał Łukasz Zwoliński, utrzymali tylko przez 3 minuty. Obie drużyny dążyły do wygranej, a zatem były emocji. Doskonałe interwencje miał Zlatan Alomerović, a Mateusz Żukowski, choć nieco przypadkowo, to jednak posłał piłkę w poprzeczkę.

Zwoliński
  • 56' 8 Mystkowski Zmiany 23 Struski
  • 56' 10 Cernych Zmiany 13 Trubeha
  • 83' 5 Nastić Zmiany 27 Wdowik
  • 61' 88 Kałuziński Zmiany 69 Biegański
  • 68' 22 Ceesay Zmiany 17 Żukowski
  • 81' 9 Zwoliński Zmiany 28 Paixao
  • 81' 99 Durmus Zmiany 7 Gajos
  • 55' Imaz
  • 52' Zwoliński
  • 49' Cernych
  • 87' Prikryl
  • 87' Conrado

Na razie w 1. kolejce PKO BP Ekstraklasa sezonu 2021/22 padły trzy remisy. Czy w Białymstoku wyłoniony zostanie zwycięzca?
Lechia w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu właśnie w Białymstoku straciła szansę na grę w europejskich pucharach

16.05.2021 Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:1 - przypomnij sobie, jak relacjonowaliśmy tamten mecz

Trener Stokowiec przywiózł podopiecznych do Białegostoku nie po rewanż, ale by udanie otworzyli nowy rozdział

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Co przed meczem mówił jeszcze Piotr Stokowiec?

szkoleniowiec Lechii w dużej mierze "11" na inaugurację sprawdził w ostatnim sparingu z litewskim Penevezysem. W porównaniu z wyjściowym składem z tamtego meczu dokonał tylko dwóch zmian. Na prawej obronie pojawił się Kopacz, a w ataku Zwoliński

Przeczytaj relację z ostatniego sparingu Lechii

ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak - 2 Pietrzak, 4 Tobers, 7 Gajos, 17 Żukowski, 28 Paixao, 69 Biegański, 78 Musolitin, 79 Sezonienko
na ławce Paixao, a zatem nowym kapitanem Nalepa (LECHIA Gdańsk)
Kadra Lechii nie jest zamknięta. Przygotowywany jest jeszcze jeden transfer

Na jaką pozycję szuka wzmocnienie Lechia?

na razie z piłkarzy pozyskanych latem debiutuje jedynie Durmus, co nie jest zaskoczeniem

Dlaczego na inaugurację będzie gotowy tylko jeden z nowych piłkarzy?

zapewne z uwagi na późniejsze włączenie się do przygotowań miejsce w bramce stracił Kuciak

Dusan Kuciak jako bramkarz Lechii Gdańsk chce jechać na mundial. Przeczytajcie, o co jeszcze pytali czytelnicy Trojmiasto.pl

zresztą Alomerović już na początku miesiąca mówił nam, że rola rezerwowego go nie zadowala

Przeczytaj wywiad ze Zlatanem Alomeroviciem

Jagiellonia, do której wrócił trener Mamrot, nie powinna stanowić zaskoczenia dla Lechii. Mimo zmian w składzie ekipa z Białegostoku sprawdziła "11" w ostatnim sparingu. W porównaniu ze zwycięstwem nad Górnikiem Łęczna 4:0 jest tylko jedna zmiana. W ataku Cernych (Jagiellonia Białystok) zastąpił Trubehę.
ławka rezerwowych Jagiellonii: 1 Steinbors - 13 Trubeha, 20 Tabiś, 21 Quintana, 22 Wojciechowski, 23 Struski, 27 Wdowik, 39 Majsterek, 44 Toporkiewicz
Lechia koszulki w biało-zielone pasy, białe spodenki. Jagiellonia koszulki w żółto-czerwone pasy, czerwone koszulki
losowanie kapitanów Nalepy (LECHIA Gdańsk) i Romanczuka (Jagiellonia Białystok)
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
Jagiellonia w ustawieniu z trójką obrońców, Lechia gra na czterech defensorów
3'
na razie częściej przy piłce Lechia
4'
Mystkowski (Jagiellonia Białystok) minął Makowskiego (LECHIA Gdańsk), ale udało się go powstrzymać w polu karnym, bo zwlekał ze strzałem
5'
Lechia stara się grać atakiem pozycyjnym, Jagiellonia nastawiona na razie na przechwyt piłki i kontrę
6'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) przeciął podanie Pospisila (Jagiellonia Białystok) do Mystkowskiego (Jagiellonia Białystok)
7'
zablokowany strzał Nasticia (Jagiellonia Białystok), do którego podawał Imaz
7'
i już zmiana obrazy gry, tym razem inicjatywę przejmuje Jagiellonia
8'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zdobył pierwszy rzut rożny dla Lechii
9'
i kolejny korner dla Lechii
9'
dwa razy tak samo rozgrywany korner przez Lechię. Po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) piłkę zgrywał Kopacz (LECHIA Gdańsk), ale piłkarzom zamykającym akcję z prawej strony pola karnego nie udało się oddać strzału
10'
nieudane dośrodkowania Ceesay'a (LECHIA Gdańsk). Piłka wyszła na aut
11'
Nastić (Jagiellonia Białystok) zdobył rzut rożny, choć mógł strzelać
12'
pomocy medycznej potrzebuje Makowski (LECHIA Gdańsk), który we własnym polu karnym ucierpiał po zderzeniu z Mystkowskim
13'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale głową Augustyna (Jagiellonia Białystok), czyli byłego piłkarza... Lechii. Dośrodkował z narożnika boiska Pospisil
13'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok)
14'
kolejna wizyta Jagiellonii w polu karnym Lechii, ale na szczęście znów zamiast strzału było podanie i udało się wybić piłkę
14'
teraz strzelał Cernych (Jagiellonia Białystok), ale obok słupka
15'
nieznacznie niecelny strzał Prikryla (Jagiellonia Białystok)
16'
rośnie przewaga gospodarzy
16'
próba kontry Lechii, ale zablokowane dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk) i będzie rzut rożny
17'
bez zagrożenia dla miejscowych po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk)
18'
pierwszy strzał Lechii. Kubicki (LECHIA Gdańsk) uderzył z dystansu w środek bramki. Dziekoński (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę
21'
Pazdan (Jagiellonia Białystok) zablokował strzał głową Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), do którego dośrodkował Durmus (LECHIA Gdańsk)
23'
Nalepie (LECHIA Gdańsk) udało się zmienić kierunek piłki po strzale Cernycha (Jagiellonia Białystok). Kończy się rzutem rożnym
23'
po rzucie rożnym Jagiellonii piłkę przejął Alomerović (LECHIA Gdańsk)
25'
rykoszet po strzale Conrado (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Lechii
25'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny. Durmus (LECHIA Gdańsk) zagrał przed pole karne, Makowski (LECHIA Gdańsk) dośrodkował, a Zwoliński (LECHIA Gdańsk) główkował. Dziekoński (Jagiellonia Białystok) palcami wypchnął piłkę nad poprzeczką
26'
i kolejny rzut rożny dla Lechii
26'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk) piłka wybita przed pole karne przez gospodarzy. Strzał Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) nad bramką
26'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) wypełnia wymógł gry młodzieżowca w "11" Lechii
28'
i kolejny korner po akcji Durmusa (LECHIA Gdańsk)
28'
już 7. korner dla Lechii
29'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk)
29'
Durmus (LECHIA Gdańsk) na razie wykonuje wszystkie dośrodkowania z rzutów rożnych
30'
Imaz (Jagiellonia Białystok) niewiele się pomylił po uderzeniu z 17. metra
31'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) leży na boisku, ucierpiał w starciu z Augustynem (Jagiellonia Białystok)
32'
sędzia nie wyraził, by pomoc medyczna weszła na boisko i Szwed pozbierał się z murawy o własnych siłach
32'
rzut rożny dla gospodarzy, powstrzymany Cernych
33'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok)
34'
wyrównany mecz, posiadanie piłki nieznacznie na korzyść Lechii (52:48), w strzałach celnych 2:2
36'
Dziekoński (Jagiellonia Białystok) przejął piłkę po dośrodkowaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
38'
Pospisil (Jagiellonia Białystok) nie opanował piłki, dobrze był blokowany przez Malocę (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Alomerović (LECHIA Gdańsk)
41'
niecelny strzał z dystansu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
43'
osłabło tempo gry, czyżby obie drużyny czekały już na przerwę?
45'
Maloca (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Cernycha (Jagiellonia Białystok)
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Imaz (Jagiellonia Białystok) na spalonym po podaniu Prikryla (Jagiellonia Białystok)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK 0:0
Wyrównana pierwsza połowa za nami. Obie drużyny najlepsze okazje na gola miały po rzutach rożnych. W Lechii główkował Zwoliński (LECHIA Gdańsk), w Jagiellonii - Augustyn (Jagiellonia Białystok), ale bramkarze stanęli na wysokości zadania. Statystyki strzałów i posiadania piłki bardzo wyrównane. Lechia ma przewagę w... rzutach rożnych (7:4). Natomiast gospodarze więcej biegają. Przebiegli o około 5 kilometrów więcej niż Lechia (58:53 km).
46'
drugą połowę rozpoczęła Jagiellonia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
Durmus (LECHIA Gdańsk) popisał się tzw. "ruletą", Puerto (Jagiellonia Białystok) ratował się faulem w środkowej strefie boiska
49'
Żółtą kartką został ukarany Cernych (Jagiellonia Białystok) po faulu w pojedynku powietrznym na Nalepie
52'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Szybka kontra i doskonałe dogranie Ceesay'a z prawego skrzydła. Zwoliński wyprzedził Puerto i strzelił celnie z 6. metra
55'
Pazdan (Jagiellonia Białystok) nie doszedł do strzału po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pospisila (Jagiellonia Białystok)
55'
[1:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Imaz. Podobna bramka, jaką strzeliła Lechia. Z prawego skrzydła po ziemi zagrał Cernych, a Imaz strzelił celnie z 11. metra
56'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mystkowski, w jego miejsce wchodzi Struski.
56'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cernych, w jego miejsce wchodzi Trubeha.
59'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) jeszcze raz zagrywa w pole karne z prawego skrzydła, tym razem kończy akcję Kubicki (LECHIA Gdańsk) i strzela niecelnie, ale był też lepiej pilnowany przez obrońców niż Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
60'
Pospisil (Jagiellonia Białystok) miał dużo miejsca i czasu przed polem karnym Lechii. Jednak uderzył obok słupka
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Biegański.
61'
Lechia zmieniła na pozycji młodzieżowca
62'
jest też zmian ustawienia w drugiej linii, teraz to Biegański (LECHIA Gdańsk), a nie Makowski (LECHIA Gdańsk) najbliżej defensorów ze środkowych pomocników
65'
Jagiellonia osiągnęła nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki (51:49). W strzałach celnych nadal remis (3:3)
65'
Trubeha uderzył niecelnie z linii pola karnego, a podawał Romanczuk, który przejął piłkę na połowie Lechii
68'
ładna akcja Lechii, piłka grana na jeden kontakt. Ceesay (LECHIA Gdańsk) dograł w pole karne do Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), ale ten zamiast strzelać miał kłopoty z przyjęciem piłki i ją stracił
68'
już po zakończeniu akcji arbiter odgwizdał pozycję spaloną Cessay'a
68'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
68'
w okresie przygotowawczym Żukowski (LECHIA Gdańsk) grał także jako prawy obrońca, ale obecnie wszeł na lewe skrzydło, a Durmus (LECHIA Gdańsk) przeszedł na prawą stronę pomocy
69'
obecnie w "11" Lechii dwóch młodzieżowców: Biegański (LECHIA Gdańsk) i Żukowski (LECHIA Gdańsk). Przypomnijmy, że przepis w ekstraklasie obliguje do gry piłkarza urodzonego w 2000 roku lub młodszego przez pełne 90 minut
72'
kapitalnie broni Alomerović (LECHIA Gdańsk) po "bombie" Imaza (Jagiellonia Białystok). Zlatan odbił piłkę w górę, a następnie ją złapał, uniemożliwiając dobitkę czyhającego Trubeha (Jagiellonia Białystok)
76'
Conrada (LECHIA Gdańsk) po dynamicznym rajdzie pada przed polem karnym, ale sędzia nie reaguje
77'
podobna reakcja sędziego, gdy Imaz (Jagiellonia Białystok) pada w polu karnym Lechii. Piłkę przejął Alomerović
79'
niepewnie piąstkuje Dziekoński (Jagiellonia Białystok)
79'
poprzeczka po dośrodkowaniu Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
80'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zagrywa piłkę w polu karnym, ale tam fauluje Zwoliński (LECHIA Gdańsk) Romanczuka (Jagiellonia Białystok)
80'
przygotowuje się do wejścia do gry Paixao
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Paixao.
81'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) oddaje opaskę kapitana Flavio
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Gajos.
82'
zagranie rezerwowych. Z narożnika boiska dośrodkował Gajos (LECHIA Gdańsk), a niecelnie strzelał Paixao (LECHIA Gdańsk)
83'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nastić, w jego miejsce wchodzi Wdowik.
84'
Lechia naciera, szuka zwycięskiego gola
85'
Paixao (LECHIA Gdańsk) przechwycił piłkę od Pospisila (Jagiellonia Białystok), ale Augustyn (Jagiellonia Białystok) nie pozwolił na strzał
86'
zamieszanie na boisku, przepychanki kilku piłkarzy
86'
wszystko zaczęło się od pojedynku Prikryla (Jagiellonia Białystok) z Conrado (LECHIA Gdańsk). Sędzia "puścił" pociąganie za koszulkę Brazylijczykowi, a Czech "zrewanżował" się brzydkim faulem
87'
Żółtą kartką został ukarany Prikryl (Jagiellonia Białystok).
87'
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk).
87'
sędzia ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami, choć Prikrylowi (Jagiellonia Białystok) za faul mógł z powodzeniem pokazać czerwoną
88'
niecelny strzał Struskiego (Jagiellonia Białystok)
89'
pomocy medycznej potrzebuje Kubicki (LECHIA Gdańsk)
90'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) zostaje na boisku
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
kapitalnie broni Alomerović (LECHIA Gdańsk). Wybił piłkę po strzale Trubehy (Jagiellonia Białystok). Piłka zmierzała w dolny strzał bramki
90+2
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok) niecelnie główkował Augustyn (Jagiellonia Białystok)
90+5
rzut rożny dla Lechii po rykoszecie po strzale Biegańskiego (LECHIA Gdańsk)
90+5
Dziekoński (Jagiellonia Białystok) obronił strzał z dystansu
90+6
kontra Jagiellonii. Trubeha (Jagiellonia Białystok) niecelnie główkuje
90+6
KONIEC MECZU. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK 1:1
Tradycji 1. kolejki stało się zadość. W czwartym meczu padł czwarty remis. Jak na warunki ekstraklasy w Białymstoku oglądaliśmy emocjonujący mecz. Obie drużyny dążyły do zwycięstwa, wspólnie oddały 30 strzałów. Brakowało precyzji przy większości z tych uderzeń, ale też w drugiej połowie klasą błysnął Alomerović (LECHIA Gdańsk), broniąc uderzenia Imaza (Jagiellonia Białystok) i Trubehy (Jagiellonia Białystok).
Z kolei po drugiej stronie boiska niewiele brakowało, aby gola strzelił Żukowski (LECHIA Gdańsk), gdy jego dośrodkowanie niespodziewanie zatrzymało się na poprzeczce.
Remis jest sprawiedliwy, bo większość statystyk jest wyrównanych. Największe dysproporcjach w przebiegniętych kilometrach. Jagiellonia miała o 6 więcej.

24 lipca 2021, godz. 17:30