Jeden set z liderem

3 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
W drugim secie siatkarki Winiar Kalisz i Energi Gedania uzyskały aż 64 punkty, a w grze na przewagi o dwa więcej uzbierały gdańszczanki. Jednak po raz drugi podopieczne Leszka Milewskiego nie pogrążyły w tym sezonie lidera LSK. Gospodynie, które w bieżących rozgrywkach przegrały tylko raz, w Gdańsku, tym razem triumfowały 3:1 (25:15, 31:33, 25:14, 25:15).

ENERGA GEDANIA: Kuczyńska, Szczygielska, Reimus, Ślusarz, Tomsia, Niemczyk i Siwka (libero) oraz Kruk, Sołodkowicz, Nuszel, Gorszyniecka.

Trener Milewski zapropowanował taki sam skład, jak w wygranym meczu z AZS Białystok. W inauguracyjnej partii przewaga miejscowych uwidoczniła się od wyniku 3:5. W kolejnych akcjach w aut zaatakowała Dominika Kuczyńska, a asem serwisowym odpowiedziała Anna Barańska. Co prawda w dużej mierze dzięki grze Małgorzaty Niemczyk gedanistkom udało się zbliżyć na 10:11, ale druga przerwa techniczna nastąpiła przy prowadzeniu Winiar... 16:10.

Początek drugiego seta wróżył powtórkę z Piły. Gospodynie rozpoczęły od 5:1. Na szczęscie tym razem gedanistki nie spuściły głów. Po asie serwisowym Niemczyk na przerwę techniczną to Energa Gedania schodziła przy korzystnym dla siebie wyniku 8:7! Już do końca tej częścii gry walka była zacięta. Dobrą zmianę dała Aleksandra Kruk. Kaliszanki miały jako pierwsze dwie piłki setowe, ale nie wygrały. Nie pozwoliły na to głównie Niemczyk i Berenika Tomsia. Ostatecznie w grze na przewagi lepsze okazały się gdańszczanki. W decydującym momencie ręka zawiodła bardzo dobrze grającą Annę Woźniakowską, która uderzyła w aut.

W dwóch następnych setach gdański szkoleniowiec próbował wielu ustawień, dał szansę gry wszystkim zawodniczkom, ale Winiary były już poza zasięgiem. Dlatego skończyło się wysokimi przegranymi.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Centrostal Bydgoszcz - Nafta Gaz Piła 1:3 (23:25, 25:23, 22:25, 22:25), AZS Białystok - Stal Mielec 1:3 (20:25, 25:17, 23:25, 23:25), Aluprof Bielsko-Biała - Muszynianka Muszyna 2:3 (26:28, 25:17, 25:20, 16:25, 8:15), Dialog Gwardia Wrocław - AZS AWF Poznań 1:3 (26:24, 23:25, 23:25, 20:25).

• W opinii do zapowiedzi tego meczu K-a napisał że cudem będzie zdobycie 50 punktów przez Gedanię. Czekam więc na określenie 77 punktów zdobytych w Kaliszu :d
    Warto było wybrać się do Kalisza żeby zobaczyć zawodniczki Gedanii walczące w drugim secie. To była wspaniała walka! W pozostałych było troszkę gorzej ale nie najgorzej :)

• 0 0

• Nie tak

Troszkę przekręciłeś,cudem byłby wygrany mecz a nie 50pkt
    ale i tak cieszę się z wygranego seta.

• 0 0

• Chelmek

Chelmek ty degustadoze cieplego prysznica,ty masz miekkie paznokcie,ty spongebob..

• 0 0

• Z relacji na stronie Gedanii wynika ,że drugiego seta wygrała Tomsia a pozostałe trzy przegrała Kuczyńska. Jak to było naprawdę?

• 0 0

• Kolejna bzdura na tym forum

• 0 0

• Do zorientowanych.

Kolejny mecz ze Stalą jest w Piątek? Tak jest napisane na wszystich stronach na których byłem. Prosze o potwierdzenie, bo kideys też na kilku stronach tak było napisane a mecz był w sobotę. Acha i jeżeli w piątek to o 17?
    Zgóry dzięki.

• 0 0

• Mecz jest w piątek o godz. 17 ze względu na wyjazd Natalii i Bereniki na finał MP juniorek.