Unihokeistki jedną nogą w finale MP

17 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Unihokeistki Energi Olimpii są już jedną nogą w finale mistrzostw Polski seniorek. Do rewanżowego meczu z Dzikimi Gęsiami Zielonka dojdzie 4 maja. Unihokeistki Energi Olimpii są już jedną nogą w finale mistrzostw Polski seniorek. Do rewanżowego meczu z Dzikimi Gęsiami Zielonka dojdzie 4 maja.

Unihokeistki Energi Olimpii Osowa pokonały na wyjeździe Dzikie Gęsi Zielonka 14:4(5:1, 3:2, 6:1) w pierwszym meczu półfinałowym ekstraligi seniorek. Do rewanżu dojdzie 4 maja w Gdańsku. Zwycięzca rywalizacji do dwóch wygranych zagra o złoto 18 maja w Rakoniewicach. Od piątku do niedzieli o medale na własnym terenie walczyć będą również juniorski starsze gdańskiego klubu.

Skład Energi Olimpii Osowa: Mariola Szarmach, Katarzyna Tołysz, Anna Szychta, Karolina Damps, Paula Szpilman-Malicka, Laura Łącka, Irena Mroch, Maja Stenka, Ania Raczkowska, Agnieszka Ławicka, Karolina Krawczyk, Jagoda Wieczorek, Anna Chomnicka, Monika Krajewska, Monika Kraus, Karolina Herman, Hanna Samson, Julia Jurkowska. Trenerzy: Bogdan Zajdziński i Paweł Ludwichowski.

Gdańszczanki już na początku pierwszego półfinałowego spotkania zastosowały duży pressing, co przyniosło efekt już w siódmej minucie meczu, gdy bramkę zdobyła Anna Szychta. Dwie minuty później, po trafieniu Karoliny Krawczyk, prowadzenie Energi Olimpii wynosiło już 2:0.

Gospodynie błyskawicznie zdobyły bramkę kontaktową, ale mistrzynie Polski najwyraźniej były zdeterminowane, aby już w pierwszej "ustawić" mecz. Do bramki Dzikich Gęsi jeszcze przed upływem 15. minuty kolejno trafiały Szychta, Maja StenkaKarolina Herman.

Drugą partię gdańszczanki rozpoczęły na trzy, a nie jak poprzednią, dwie piątki, co spowodowało, że tempo gry spadło i pojedynek się wyrównał. Podopieczne trenerów Bogdana ZajdzińskiegoPawła Ludwichowskiego i tak wyszły jednak z tej odsłony zwycięsko, dzięki bramkom Mroch, Anny RaczkowskiejPauli Szpilman-Malickiej.

W ostatniej tercji do czterech bramek dystans zmniejszyły gospodynie, ale złudzeń co do dobrego rezultatu pozbawiła je Szychta, która trafiła dwukrotnie w ciągu 90 sekund. Końcowe 10 minut gry to prawdziwa kanonada ze strony osowianek, które kompletnie zdominowały rywalki.

W sumie dla Energi Olimpii bramki zdobyło w tym spotkaniu aż osiem zawodniczek, które praktycznie "zaklepały" zespołowi miejsce w finale. Dzikie Gęsi na rewanż przyjadą do Gdańska 4 maja. Jeśli uda im się wygrać, do rozstrzygnięcia całej serii potrzebny będzie trzeci mecz, który w razie potrzeby zostanie rozegrany dzień później.

Zwycięzca zagra o złoto w finale, zaplanowanym na 18 maja w Rakoniewicach. W drugiej parze półfinałowej rywalizują Podhale Nowy Targ i Absolwent Siedlec. Bliżej finału jest ten drugi zespół, który pierwszy pojedynek wygrał na wyjeździe po rzutach karnych.

Już od najbliższego piątku do niedzieli w Gdańsku o złoto walczyć będą juniorki starsze Energi Olimpii, które zmierzą się z zespołami z Trzebini, Nowego Targu i Trzebiatowa.

PRZECZYTAJ JAK GDAŃSKIE JUNIORKI PO RAZ PIĄTY Z RZĘDU WYWALCZYŁY AWANS DO FINAŁU MP