Energa Olimpia znalazła pogromcę

4 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Energa Olimpia nie przegrała meczu w lidze od dwóch lat. Chlubna seria została przerwana przez aktualne wicemistrzynie kraju, Absolwent Siedlec. To jednak gdański zespół zakończył rundę zasadnicza na pierwszym miejscu. Energa Olimpia nie przegrała meczu w lidze od dwóch lat. Chlubna seria została przerwana przez aktualne wicemistrzynie kraju, Absolwent Siedlec. To jednak gdański zespół zakończył rundę zasadnicza na pierwszym miejscu.

Unihokeistiki Energi Olimpii Osowa podzieliły się punktami w kończącym rundę zasadniczą ekstraligi seniorek dwumeczu z Absolwentem Siedlec. Gdańszczanki doznały pierwszej ligowej porażki od 20 lutego 2011 roku kiedy przegrały z Podhalem Nowy Targ. Choć wspaniała seria dobiegła końca, nie przeszkodziło to mistrzyniom Polski zająć pierwszego miejsca w tabeli premiowanego bezpośrednim awansem do półfinału play-off.

Energa Olimpia i Absolwent to finaliści poprzednich rozgrywek, w których po złoto (po raz czwarty z rzędu) sięgnęły gdańszczanki. Wicemistrzynie wysłały jednak wyraźny sygnał, że są żądne przejęcia tytułu najlepszej drużyny w kraju.

Gdańszczanki wygrały pierwsze z dwóch spotkań rozgrywanych na swoim terenie i zapewniły sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, co jest równoznaczne z rozpoczęciem fazy play off od półfinału. Wygrana nie przyszła jednak łatwo.

Już w 27 sekundzie za sprawą najlepszej w szeregach Absolwenta Karoliny Dutkiewicz na prowadzenie wyszły przyjezdne. Dwie minuty później do remisu doprowadziła niezawodna tego dnia (4 bramki i asysta) Karolina Herman.. Oba zespoły stworzyły sobie jeszcze wiele okazji do zdobycia bramki, z czego wykorzystały trzy.

W 33. minucie Energa Olimpia wyszła na prowadzenie 6:3 i wydawało się, że wygrana jest już formalnością. Nic bardziej mylnego, bo trzema trafieniami pod rząd dla drużyny z Siedlca popisała się Agnieszka Kozanecka, która doprowadziła do remisu.

Trzecia tercja lepiej zaczęła się dla przyjezdnych, które dwukrotnie wychodziły na prowadzenie i były zdecydowanie bliższe zwycięstwa. Osowianki za każdym razem doprowadzały do wyrównania, a bramka dająca im zwycięstwo padła na 57 sekund przed końcem gry po uderzeniu Mai Stenki.

Energa Olimpia Osowa - UKS Absolwent Siedlec 9:8 (3:2, 3:4, 3:2)

Rewanż nie był już tak porywającym widowiskiem i stał na dużo niższym poziomie. Gdańszczanki zrealizowały swój cel i zagrały zbyt rozluźnione. Rywalki skrzętnie to wykorzystały i choć po dwóch tercjach było 3:3, Absolwent odniósł zasłużoną wygraną (cztery bramki zdobyła Dutkiewicz).

Energa Olimpia Osowa - UKS Absolwent Siedlec 3:6 (0:0, 2:2, 1:4)

Skład Energi Olimpii Osowa : Mariola Szarmach, Monika Kraus, Anna Szychta, Anna Chomnicka, Julia Jurkowska (tylko sobota), Weronika Ząbczyk, Hanna Samson, Irena Mroch, Jagoda Wieczorek, Maja Stenka, Karolina Herman, Laura Łącka, Karolina Damps, Paula Szpilman-Malicka, Monika Krajewska, Karolina Krawczyk.

7. Multi 75 Killers Kraków 10 0 12 45:89 0

Pary ćwierćfinałów play off (do dwóch zwycięstw) 9, 16 i ew. 17 marca: Absolwent Siedlec - Multi-75 Killers Kraków
Podhale Nowy Targ - Szarotka Nowy Targ
Dzikie Gęsi Zielonka - Jedynka Trzebiatów
ENERGA OLIMPIA OSOWA - zapewniony awans do półfinału

Półfinały (do dwóch zwycięstw) odbędą się 13 kwietnia, 4 i ew. 5 maja.

Finał o miejsca I - IV rozgrywany będzie w systemie jednego zwycięskiego meczu. Mecze o miejsca I - IV rozgrywane zostaną w formule Super Finału na neutralnym terenie, w jednym miejscu. Organizator zostanie wybrany na zasadzie rozstrzygnięcia konkursu ofert.