Kaczmarek obrońcą, Pęczak w Płocku

9 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Marcin Kaczmarek próbuje swoich sił w defensywie Marcin Kaczmarek próbuje swoich sił w defensywie

Paweł Pęczak, z którego zrezygnowała Lechia, podpisał kontrakt w Płocku. Tymczasem z tamtejszej Wisły gdańszczanie nie mogą wytransferować innego obrońcy, Mateusza Żytko. Dlatego w drugim kolejnym sparingu na defensora przekwalifikowany został Marcin Kaczmarek. Biało-zieloni zremisowali dziś z GKS Bełchatów 1:1 (0:1)

.

LECHIA: (I połowa) M.Bąk - Kawa, Wołąkiewicz, Ćvirik, Kaczmarek - Wiśniewski, Piątek, Nowak, Łuczak - Rybski, Lukjanovs.
(II połowa) Kapsa - K.Bąk, Kożans, Manuszewski, Mysona - Kowalczyk, Surma, Bajić, Rogalski - Zabłocki, Buzała.

GKS: (I połowa) Kozik (9 Sapela) - Fonfara, Cecot, Lacić, Popek - Wróbel, Gol, Poźniak, Cetnarski, Adamiec - Gregorek. (II połowa) Sapela - Fonfara, Magdoń, Pietrasiak, Śliwa - Janus, Tosik, Marciniak, Kuświk, Chwalibogowski - Korzym.

Piłkarze Lechii dziś przenieśli się z Wronek do Grodziska Wielkopolskiego. Tam zgrupowanie kończyli piłkarze GKS Bełchatów. Pojedynek okazał się pechowy dla Krzysztofa Kozika. Bramkarz rywali już w 9. minucie zszedł z boiska z kontuzją barku.

Prowadzenie dla piątej drużyny poprzedniego sezonu w ekstraklasie zdobył w 33. minucie Karol Gregorek. Co prawda Mateusz Bąk odbił pierwszy strzał napastnika rywali, ale przy dobitce był już bezradny.

Końcowy rezultat ustalił w 55. minucie Paweł Buzała, a asystę zaliczył Arkadiusz Mysona. To drugi gol z rzędu w sparingu tego napastnika. Poprzednio pokonał bramkarza Pelikana Łowicz, w równie zremisowanej grze kontrolnej (2:2). Na razie bilans biało-zielonych w meczach towarzyskich, choć nie on jest najważniejszy, wynosi: 2 zwycięstwa i 3 remisy. Także bełchatowianie są niezwyciężeni, bo dotychczas uzyskali po dwie wygrane i dwa remisy.

Kolejny sparing Lechia ma zaplanowany na 12 lipca. Już we Wronkach gospodarze zmierzą się ze Zniczem Pruszków. W tym meczu powinien wystąpić kandydat na nowego obrońcę gdańskiej drużyny. - Przede wszystkim poszukujemy prawego obrońcę - informuje Błażej Jenek, dyrektor Lechii. W miejscu stanęła sprawa transferu Żytki. Jak informowaliśmy, Wisła żąda za niego 200 tysięcy złotych więcej niż chcieliby zapłacić gdańszczanie.

Po rezygnacji z Artura Andruszczaka (podpisał kontrakt w GKP Gorzów) i zawieszeniu negocjacji w sprawie transferu Tomasza Brzyskiego brakuje zmiennika na lewą obronę. W te obowiązki próbuje się wcielić popularny "Kaka", który w minionym sezonie grywał na obu bokach drugiej linii.

Jednocześnie Lechia ogłosiła listę 16 piłkarzy, z którymi chciałaby się czasowo bądź definitywnie rozstać. W tym gronie są zawodnicy urodzeni w latach 1988-90.