Kadetki pod siatką

5 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Siatkarki Gedanii zostały mistrzyniami województwa pomorskiego kadetek. W drugim turnieju finałowym, w Redzie, podobnie jak przed dwoma tygodniami na własnym parkiecie, zespół Pawła Kramka wygrał wszystkie spotkania, a rywalkom oddał tylko jednego seta. Na drugim biegunie nieoczekiwanie uplasowała się miejscowa Jedynka.

W poprzednich zawodach jedyną partię gdańszczanki straciły w meczu z SKS Starogard. Tym razem, choć to ten drugi zespół był największą rewelacją, gedanistki oddały seta gdyńskiemu Treflowi, wygrywając 3:1 (27:29, 25:9, 25:19, 25:21). Ponadto mistrzynie ograły SKS 3:0 (25:18, 25:21, 25:21) i Jedynkę 3:0 (25:15, 25:22, 25:12).

Drugie miejsce w Redzie zajęły starogardzianki, ale skoro w pierwszym turnieju podopieczne Stanisława Osowskiego doznały trzech porażek, to mogły odebrać jedynie brązowe medale. Poza podium pozostała Jedynka. Swoją szansę zespół Jarosława Goździewicza i Józefa Kapczyńskiego pogrzebał w dwóch przegranych przed własną widownią tie-breakach.

Pozostałe wyniki:
Jedynka - SKS 2:3 (25:20, 21;25, 25:23, 13:25, 11:15), Jedynka - Trefl 2:3 (25:19, 22:25, 21:25, 25:17, 12:15), Trefl - SKS 0:3 (21:25, 21:25, 21:25).

Końcowa tabela mistrzostw województwa pomorskiego:
1. Gedania 6-0 12 18:2
2. Trefl 3-3 9 10:13
3. Starogard 2-4 8 8:14
4. Jedynka 1-5 7 9:16

GEDANIA: Berenika Tomsia, Aleksandra Drozd, Joanna Pomykacz, Aleksandra Staszyńska, Sandra Gagat, Żaneta Rzepnikowska, Monika Stanulewicz, Sandra Bondzorewicz, Weronika Błeszyńska, Kamila Burandt.

Opinie (1)

• Gratulacje dla Trefla Gdynia :-))

To, że Gedania wygrała jest zasługą w 50% Pana Pawła Kramka, ale i w 50 % Pana Witka Jagły, Bera Tomsia i pozostałe dziewczyny to przecież widać, są spod ręki Pana Witka :-) Oby sukcesy naprawdę dobrych "młodych" przełożyły się na I A. Marzce Nieczyporowskiej szybkiego powrotu do zdrowia :-))))) A Treflowi i Panu Tdeuszowi Noskowi dalszych sukcesów :-))))