Kilkuminutowy show Karoliny Szwed

29 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Przewaga Vistalu Łączpolu była miażdżąca, a bramki zdobywały nawet 19-latki jak Ewa Andrzejewska (na zdjęciu). Przewaga Vistalu Łączpolu była miażdżąca, a bramki zdobywały nawet 19-latki jak Ewa Andrzejewska (na zdjęciu).

Niewiele ponad rok temu Vistal Łączpol z trudem odbierał Piotrcovii brązowe medale. Dzisiaj gdynianki nie miały najmniejszych kłopotów z pokonaniem tego rywala. Na własnym parkiecie podopieczne Thomasa Orneborga triumfowały 33:21 (19:7) i zanotowały siódme zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W miejscowej drużynie najskuteczniejsza była Karolina Szwed, która rozegrała kilka kapitalnych minut po wejście na parkiet z ławki rezerwowych. -Potwierdziłyśmy, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowane i w odpowiedniej formie - podkreślała rozgrywająca.

Mikszto, D.Brzezińska - Sulżycka 1, Głowińska, Jędrzejczyk 3, Królikowska 1, Siódmiak 4, Lipska 1, Szwed 6, Mateescu 5, Duran 3, Koniuszaniec 2, Kulwińska 5, Andrzejewska 2
Sędziowie: Brehmer (Mikołów), Skowronek (Ruda Śląska)
Widzów: 500
Kowalczyk, Skura - Mijas 4, Olejnik, Mielczewska 1, Cieślak, Kopertowska 4, B.Brzezińska, Wypych 6, Szafnicka 3, Olek 1, Kuzniecowa 1, Knoroz 1

Vistal Łączpol zagra dzisiaj bez Agnieszki Białek. Gdyńska kołowa została potrącona przez samochód, gdy jechała na rowerze ścieżką rowerową! Ma zbite biodro. Ostatnie dni są pechowe dla 21-latki, gdyż nowego urazu nabawiła się, choć do końca nie wyleczyła poprzedniego, czyli dolegliwości nadgarstka
W Vistalu Łączpolu zabraknie dzisiaj również Ukrainek Własenko i Kobzar (PIOTRCOVIA). Tym razem to jest jednak decyzja trenera, który uznał, że te zawodniczki są w słabszej formie
Co ciekawe na parkiecie będą wyłącznie panie. Mecz poprowadzi bowiem żeński duet sędziowski Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek
Vistal Łączpol dzisiaj w czerwono-czarnych strojach, Piotrcovia na fioletowo-czarno, a panie sędziny w seledynowo-czarnych trykotach. Ciekawe, że wszystkie panie ubrały czarne spodenki.
1'
mecz rozpoczął Vistal Łączpol
1'
Kowalczyk (PIOTRCOVIA) broni rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
1'
dobra interwencja również Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) w bramce gospodyń, Patrycja odbiła piłkę po rzucie Szafnickiej (PIOTRCOVIA)
3'
[1:0] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
3'
Kopertowska (PIOTRCOVIA) ukarana dwuminutową karą, bo faulowała przy rzucie Kulwińską
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA) w liczebnym osłabieniu gości
4'
w ataku piłkę zgubiła Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
4'
niecelny rzut Knoroz (PIOTRCOVIA)
5'
kolejna strata Vistalu Łączpolu w liczebnej przewadze
5'
Piotrcovia w komplecie
5'
[2:1] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
6'
[3:1] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL), do której piłkę dograła na kontrę Mikszto , bramkarka przejęła piłkę niedokładnie podawaną na koło przez rywalki
6'
[4:1] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kolejnej kontrze gospodyń
7'
bardzo dobra interwencja w bramce Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL)
7'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) rzut obok bramki
7'
[4:2] Bramkę zdobywa Kopertowska (PIOTRCOVIA).
8'
[5:2] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
9'
[5:3] Bramkę zdobywa Kopertowska (PIOTRCOVIA).
wykluczenie
10'
Knoroz (PIOTRCOVIA) ukarana dwuminutową karą.
10'
[6:3] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
10'
[6:4] Bramkę zdobywa Kopertowska (PIOTRCOVIA), to już trzecie jej trafienie
11'
[7:4] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
11'
[7:5] Bramkę zdobywa Mijas (PIOTRCOVIA), zbyt łatwo przyjezdne trafiają w liczebnym osłabieniu
12'
12'
[8:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), a kolejną asystą popisała się Głowińska
13'
kapitalna interwencja Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL), tym razem w pojedynku sam na sam z Mijas (PIOTRCOVIA)
14'
[9:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), to jej czwarte trafienie, tym razem do kołowej dograła piłkę Duran
czas
14'
Czas dla Piotrcovii
15'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) tym razem wywalczyła rzut karny
15'
[10:5] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
15'
po kolejnym błędzie Piotrcovii w ataku, z kontrą wyszła Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), ale rzuciła tylko w słupek
16'
[11:5] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) po rzucie z drugiej linii
16'
[11:6] Bramkę zdobywa Knoroz (PIOTRCOVIA), Ukrainka znalazła receptę na Mikszto , z którą trzy lata temu grała wspólnie w AZS AWFiS Gdańsk, z tej drużyny w szeregach Piotrcovii gra także Mielczewska
17'
[12:6] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
17'
rzut nad bramką Kopertowskiej (PIOTRCOVIA), gdy gdyniankom udało się ograniczyć łatwość zdobywania bramek tej zawodniczki, przyjezdne są w ofensywie bezradne
wykluczenie
18'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
19'
[12:7] Bramkę zdobywa Szafnicka (PIOTRCOVIA)
20'
Kopertowska (PIOTRCOVIA) obok bramki
21'
Vistal Łączpol w komplecie
21'
[13:7] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), a asystę zaliczyła Szwed , której był to pierwszy kontakt z piłką po wejściu do gry z ławki
wykluczenie
22'
Kuzniecowa (PIOTRCOVIA) ukarana dwuminutową karą po faulu na Lipskiej , która weszła do gry na koło
23'
[14:7] Bramkę zdobywa Lipska (VISTAL ŁĄCZPOL).
24'
karny dla gdynianek po obronie w polu bramkowym piotrkowianek
24'
[15:7] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
24'
[16:7] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
24'
25'
[17:7] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) znów po kontrze
czas
25'
drugi czas wykorzystuje trener Piotrcovii
26'
[18:7] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) tym razem po rzucie z drugiej linii
28'
[19:7] Kapitalna postawa Szwed . To jej już czwarta bramka, trzecia z kontry, a na parkiecie jest od siedmiu minut!
30'
obie drużyny mają problemy ze skutecznym rzutem, około 2,5 minuty bez trafienia
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
w przerwie tradycyjnie w gdyńskiej hali odbywają się konkursy dla publiczności
liczba widzów nie jest imponująca, ale po raz kolejny mecz Vistalu Łączpolu pokrywa się z innymi wydarzeniami sportowymi w Gdyni. Po sąsiedzku, również od 16.00 grają piłkarze Bałtyku, którzy w II-ligowym spotkaniu po pół godzinie remisują z MKS Kluczbork 0:0. Natomiast o 17.00 w hali GOSiR rozpocznie się mecz I-ligowych koszykarzy Startu Gdynia z ekipą z Siedlec
31'
drugą połowę rozpoczęła Piotrcovia
32'
[19:8] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA) z karnego
32'
[20:8] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL), dla której to piąte trafienie
Po sąsiedzku, na Narodowym Stadionie Rugby po pierwszej połowie Bałtyk przegrywa 0:1. Jedynego gola strzelił w 41. minucie Paschal Ekwueme
35'
[21:8] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
36'
[22:8] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL)
37'
[23:8] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL), coraz bardziej rywalki są bezradne w ataku, a gdynianki mogą potrenować grę z kontry
37'
[23:9] Bramkę zdobywa Kopertowska (PIOTRCOVIA).
wykluczenie
39'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
40'
[23:10] Bramkę zdobywa Mijas (PIOTRCOVIA).
41'
[23:11] Bramkę zdobywa Mielczewska (PIOTRCOVIA).
41'
[24:11] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) w liczebnym osłabieniu
41'
42'
[24:12] Bramkę zdobywa Kuzniecowa (PIOTRCOVIA).
42'
"Ten mecz musimy wygrać" - skanduje Klub Kibica, choć akurat to jest już teraz oczywiste
43'
[25:12] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
44'
[26:12] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
45'
w polu gra coraz więcej zawodniczek rezerwowych Vistalu, na razie tylko bramkarka Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) bez zmiany
45'
[26:13] Bramkę zdobywa Mijas (PIOTRCOVIA).
46'
[26:14] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA).
48'
[26:15] Bramkę zdobywa Kopertowska (PIOTRCOVIA).
49'
[27:15] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL).
49'
do bramki wchodzi Brzezińska, będzie karny dla przyjezdnych
50'
[27:16] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA) z karnego.
51'
[28:16] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
od 50 minuty po sąsiedzku remis po golu Manelskiego, Bałtyk - Kluczbork 1:1
52'
[28:17] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA).
54'
[29:17] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
54'
[30:17] Bramkę zdobywa Królikowska (VISTAL ŁĄCZPOL).
55'
[30:18] Bramkę zdobywa Szafnicka (PIOTRCOVIA).
56'
[31:18] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po bardzo widowiskowej akcji, a piłka sami wpadła do siatki jeszcze obiła słupek
57'
[31:19] Bramkę zdobywa Mijas (PIOTRCOVIA).
57'
[31:20] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA) po kontrze
czas
57'
Czas dla Vistalu Łączpolu
57'
[31:21] Bramkę zdobywa Olek (PIOTRCOVIA).
58'
[32:21] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) po indywidualnej akcji z lewego skrzydła
59'
karny po faulu na Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
59'
[33:21] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL), która tego dnia przy karnych nie pomyliła się ani razu
wykluczenie
60'
Szafnicka (PIOTRCOVIA) ukarana dwuminutową karą na 7 sekund przed końcem meczu
60'
rzut wolny bezpośredni kończy mecz, Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła nad bramką
60'
KONIEC MECZU
VISTAL ŁĄCZPOL WYSOKO WYGRAŁ 33:21 i nadal pozostaje bez straty punktu w PGNiG SUperlidze
i jeszcze zaglądamy na stadion, na którym gra Bałtyk, po 60 minutach gdynianie remisują 1:1. Relacja znajdzie się w naszym serwisie bezpośrednio po zakończeniu tego spotkania

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
KU AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 37:25 (22:10), Finepharm Polkowice - KPR Jelenia Góra 20:29 (8:13), AZS AWF Gardinia Wrocław - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 18:36 (5:18), SPR Lublin - KSS Kielce 32:29 (20:12), Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 19:35 (9:20).

Opinie (15) 1 zablokowana

• GDYNIA WIZYTOWKA KASZUB!!!!!!!!!!!!!!

brawo dziewczyny!!!!!!!!!

• 10 4

• skąd wy wzieliście 500 widzów??? (4)

Co najmniej 800 było. A frekwencja jak najbardziej na plus.

• 8 6

• po meczu wychodze (1)

gra Bałtyk i tam ludzi 2 razy mniej niż na hali.

• 9 3

• prowadzący live chyba pomylił mecze

cyt: liczba widzów nie jest imponująca, ale po raz kolejny mecz Vistalu Łączpolu pokrywa się z innymi wydarzeniami sportowymi w Gdyni. Po sąsiedzku, również od 16.00 grają piłkarze Bałtyku.Zapewne chodziło o liczbę widzów na stadionie. Na pewno było 600-700.Cały dół zawalony na jednej trybunie.

• 5 3

• przeczytaj sobie protokół sędziowski (1)

to oficjalny dokument

• 0 4

• zaniżony nie pierwszy raz

Po meczu liczba była 500, a teraz 600. Sami też nie wiedzą.

• 2 0

• bravo KK w końcu coś się działo ;) (1)

• 11 3

• zawsze się dzieje

nie narzekać tylko też przychodzić i dopingować ;) Czasami lepiej czasem gorzej, ale zawsze się staramy. Ale dzisiaj doping super :)

• 7 3

• też uważam, że na VŁG 800 było!

• 7 5

• tylko pincet?

• 1 2

• do tych uważających (1)

zamiast uważać wystarczy zerknąć do oficjalnego źródła PROTOKÓŁ SĘDZIOWSKIwidzów 500 a mi się wydaje że było jeszcze mniej

• 3 4

• A gdzie i kiedy Ty ten protokół oglądałeś?????????????

• 3 0

• Co jest z tym klubem (1)

który to już raz robi mecze jak mu się podoba!!!a nie patrzy co dzieje się wokół!!!