Kolejna porażka SMS

14 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
W piątym kolejnym meczu piłkarzom ręcznym SMS Gdańsk nie udało się odnieść zwycięstwa. Co więcej, po meczu rozegranym awansem z 20. kolejki komplet punktów pozostał w Sierpcu. Podopieczni Jana Prześlakiewicza przegrali 18:22 (11:9) i z niepokojem muszą czekać na to, co w najbliższą sobotę zrobią rywale. W najgorszym przypadku strata licealistów do "bezpiecznego" miejsca w tabeli może urosnąć do pięciu punktów.

SMS: Romatowski, Kubiszewski - Gozdur 4, Prokop 1, Jachlewski, Żółtak 3, Szulc 4, Kandora 1, Kuta, Kuczyński, Stefański 3, Kowalski 1, Nyćkowiak 1, Rozporski.

Do 12 min utrzymywała się 1-, 2-bramkowa przewaga gospodarzy. W 13 min, po rzucie Krzysztofa Gozdura pierwsze prowadzenie osiągnęła SMS (5:4). Tuż przed przerwą gdańszczanom udało się odskoczyć na dwa trafienia (9:7) i tę przewagę "dowieźli" do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze - SMS podwyższyła na 13:10. Jeszcze na kwadrans przed końcem było 15:14 na korzyść gości. O końcowym rezultacie rozstrzygnął okres między 51 a 55 min. Kasztelan zdobył trzy bramki bez własnym strat i zamiast remisu 17:17 zrobiło się 20:17 dla gospodarzy.

- Przewagę utrzymywaliśmy dzięki bardzo dobrej grze w bramce Łukasza Romatowskiego. W końcówce zabrakło konsekwencji w ataku pozycyjnym, rozluźniliśmy też szyki w obronie. Sądzę, że nie tyle wyszło zmęczenie fizyczne, co psychiczne. To są głównie uczniowie trzeciej klasy LO i jeszcze nie potrafią grać pod presją wyniku - mówi Andrzej Lisiewicz, kierownik SMS.

W najbliższych dniach gdański zespół praktycznie przestanie istnieć. Dwóch zawodników (Romatowski, Gozdur) od razu z Sierpca pojechało do Buku na zgrupowanie reprezentacji Polski, a siedmiu innych w najbliższy piątek wspomoże swoje macierzyste kluby w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorów starszych.

1. MOSiR 36:4 515-337
2. AZS AWF W. 33:7 573-485
3. Warmia 25:15 475-465
4. AZS AWF B.P. 22:18 526-476
5. Wolsztyniak 22:18 441-473
6. Kasztelan 19:23 471-508
7. Eltast 19:21 543-594
8. Gwardia 18:22 510-501