Wiadomości

stat

Kolejny pas mistrzowski zawodniczki Championa

Kamila Bałanda czeka na walkę o pas zawodowej mistrzyni Europy w kickboxingu low-kick.
Kamila Bałanda czeka na walkę o pas zawodowej mistrzyni Europy w kickboxingu low-kick.

Kamila Bałanda zdobywa kolejne tytuły i... szkoli młodzież. Po sukcesach na amatorskich ringach gdańszczanka zaczyna kolekcjonować profesjonalne tytuły. W Janowie została zawodową mistrzynią Polski w kickboxingu low-kick, a listopadzie spróbuje wywalczyć pas najlepszej w Europie w kategorii 65 kg. Wszyscy chętni mogą podjąć treningi pod jej kierunkiem w Gdańskiej Szkole Sztuk Walki Champion

.

Champion prowadzi sekcje kickboxingu i muay-thai w Gdańsku Wrzeszczu, Pruszczu Gdańskim, Rumi i Tczewie. W Gdańsku poza grupami początkującą, średniozaawansowaną i zawodniczą przygotował zajęcia dla grupy dzieci do lat 12 pod hasłem "Mali Samurajowie".

Treningi w każdej sekcji odbywają się dwa razy w tygodniu. Zawodnicy mają możliwość trenowania nawet codziennie, a także startują w turniejach na terenie całego kraju. W ferie i wakacje organizujemy obozy sportowe. Zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych - zainteresowanych sportami walki - deklaruje trener Bogdan Bliźniak.

Bliższe informacje udzielane są pod numerami telefonów 501 731 380 i 695 120 984. Także można uzyskać je drogą mailową, pisząc pod adres gkschampion@o2.pl. Zajęcia poza trenerem Bliźniakiem prowadzi również Bałanda, która jest wizytówką Championa.

Bogdan Bliźniak i Kamila Bałanda
Bogdan Bliźniak i Kamila Bałanda
Kamila w klubie trenuje od siedmiu lat, a 2004 roku zaczęła kolekcjonować medale i tytuły, poczynając od kategorii 65 przez 67 do 70 kg. Już w pierwszym starcie w kickboxingu została mistrzynią Polski w light-contact. Kolejne sezony przyniosły jej następne złote medale w light, low-kick, full-contact i muray thai. Łącznie w tych specjalnościach jest dziewięciokrotną mistrzynią Polski.

W 2007 roku Bałanda wywalczyła tytuł mistrzyni świata prestiżowej organizacji kickboxerskiej WAKO w formule low-kick. Rok później powtórzyła sukces, zostając mistrzynią Świata w Muay-thai.

Nowy rozdział w karierze gdańszczanki otworzył 2009 rok. Została wówczas mistrzynią Polski w boksie, a także weszła na zawodowy ring, wygrywając debiutancką walkę w formule K-1 podczas gali zawodowej w Turcji.

U schyłku wakacji Kamila wzięła udział w pierwszej gali zawodowego kickboxingu z cyklu VICTORY AND GLORY. Walczyła w pojedynku wieczoru, którego stawką był nie tylko tytuł zawodowej mistrzyni Polski w kickboxingu low-kick do 65 kg, ale także prawo walki w listopadzie o pas zawodowej mistrzyni Europy.

Starcie z Barbarą Sewerynik zakontraktowane na pięć rund zakończyło się już w trzeciej, gdy zawodniczka KS Piaseczno wylądowała dwa razy na deskach, a liczona była także w drugiej rundzie.

- Cała walka przebiegała pod moje dyktando. Basia skoncentrowała się głównie na akcjach ręcznych, a ja kontrowałam celnym kopnięciem, głównie na udo i tą właśnie techniką udało mi się zakończyć pojedynek przed czasem. Teraz z niecierpliwością czekam na możliwość powalczenia o pas zawodowej mistrzyni Europy - deklaruje Kamila, która poza własnymi przygotowaniami jako instruktor prowadził będzie również treningi w Championie.

Opinie (34) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane