Vistal rozgromiony w Gdyni przez Start

27 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:28 (27 stycznia 2016)
Piłkarki Vstalu Gdynia rozbiły się o defensywę Startu Elbląg. Na zdjęciu zatrzymana Patrycja Kulwińska (nr 77).  Piłkarki Vstalu Gdynia rozbiły się o defensywę Startu Elbląg. Na zdjęciu zatrzymana Patrycja Kulwińska (nr 77).

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały ze Startem Elbląg aż 19:28 (8:13) w zaległym meczu 14. kolejki PGNiG Superligi. Z uwagi na kolizję terminów z transmisją telewizyjną meczu o półfinał mistrzostw Europy szczypiornistów, do hali przy ul. Olimpijskiej przyszło niewielu kibiców. Po tej porażce wicemistrzyniom Polski będzie niezwykle trudno, by przed play-off zdobyć lepszą lokatę niż piątą.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Łabuda 2, Janiszewska, Kulwińska 1, Kozłowska, Dorsz, Galińska 2, Zych 4, Kobylińska 8, Tasić 1, Stanulewicz 1, Olszowa

START: Szywierska, Sielicka - Muchocka 1, Dankowska 2, Balsam 2, Waga 6, Matuszczyk 2, Kwiecińska 1, Jędrzejczyk 2, Szopińska, Andrzejewska 3, Gerej 1, Lisewska 7, Świerżewska 1

Tylko kilkudziesięciu kibiców zdecydowało się przyjść na mecz piłkarek ręcznych Vistalu ze Startem Elbląg. Mimo że grały czołowe drużyny PGNiG Superligi, godzina była tak niefortunna, iż nawet ci, którzy mieszkają blisko Gdynia Arena, zdawali sobie sprawę, że muszą opuścić początek transmisji telewizyjnej mecz szczypiornistów o półfinał mistrzostw Europy.

Niestety i ci co wybrali się do hali, i postawili na biało-czerwonych przeżyli wielkie rozczarowanie. Polska przegrała z Chorwacją aż 23:37, a to oznacza, że w piątek o 16 będzie mogła zagrać jedynie o 7. miejsce w końcowej klasyfikacji ze Szwecją.

MONIKA KOBYLIŃSKA, KANDYDATKA DO TYTUŁU LIGOWCA 2015: ROK JAK BAJKA. WIELE SPEŁNIONYCH MARZEŃ. KOLEJNE TO IGRZYSKA

Tym samym kolizji terminów nie będzie już w niedzielę. Tutaj już pomyślano, by nie było kolizji z Euro 2016. Vistal zagra z Ruchem 31 stycznia o 12, gdy mecz o medale w Krakowie wyznaczono na 15 i 17.

To właśnie chorzowianki z ostatniej kolejki sprawiły sensację, ogrywając Start. Vistal także starał się szybko dobrać do skóry wyżej notowanego obecnie rywala. Małgorzata Gapska przed grą została uhonorowana z okazji rocznicy urodzin i od razu odwdzięczyła się kilka udanymi interwencjami. Natomiast w ataku nie pomyliły się: Monika Kobylińska oraz Aneta Łabuda i było 2:0 dla miejscowych.

Elblążanki do walki poderwała Joanna Waga. Po jej trzech bramkach przyjezdne wyrównały na 4:4. Co gorsza dwuminutową karę otrzymała Joanna Kozłowska, a w dodatku przeciwniczki zdobyły karnego. Z siedmiu metrów pierwsze prowadzenie dla Startu tego dnia zdobyła Sylwia Lisewska.

Cieszący się kibice Startu Elbląg i smutek na gdyński sektorach, choć w tej akcji bramkę zdobywa Emilia Galińska

W przewadze, po akcjach: Darii GerejPatrycji Świerżewskiej przyjezdne odskoczyły na 7:4. Niewiele pomógł czas, o który wówczas poprosił Paweł Tetelewski. Gdynianki ruszyły wynik dopiero po 8 minutach gry, po karnym Kobylińskiej, a na kolejną bramkę z gry czekały blisko 10 minut. Wreszcie trafiła wprowadzona z ławki Aleksandra Zych.

Nie kleiła się także gra gospodyń w defensywie. Nawet, jeśli coś udało się wybronić, to przy pomocy fauli lub po interwencjach w kole. W 24. minucie Lisewska już po raz czwarty rzucała z karnego i poprawiła wynik na 11:7. Wówczas gdyński szkoleniowiec wykorzystał drugą przerwę na żądanie.

PAWEŁ TETELEWSKI: ZA WCZEŚNIE DZIELIĆ MIEJSCA PRZED PLAY-OFF

Po powrocie do gry znów był karny dla Startu, ale tym razem Gapska odbiła piłkę po rzucie Lisewskiej. Ale interwencja bramkarki nie poderwała jej koleżanek z pola do lepszej gry. Natomiast po dwóch trafieniach Wagi różnica na korzyść rywalek wzrosła do pięciu bramek (13:8). A mogło być jeszcze gorzej, gdyż tuż przed zejściem na przerwę popularna "Ryba" obroniła kolejnego karnego, tym razem egzekwowanego przez Wagę. Łącznie w tej odsłonie Start miał aż siedem karnych, z których pięć wykorzystał.

Druga połowa rozpoczęła się od karnego dla gdynianek i 2 minut dla byłej skrzydłowej Vistalu. Magdalena Balsam sfaulowała w kontrze Magdalenę Stanulewicz. Trafiła Kobylińska. Po chwili swoją bramkę dołożyła też Stanulewicz.

Niestety, w 33. minucie Lisewska odpowiedziała rzutami a la Karol Bielecki, posyłając piłkę do siatki z 12. metra. Dlatego grę w przewadze miejscowe zremisowały 2:2. Nie po raz pierwszy tego dnia z sektora zajmowanego przez elbląską grupkę kibiców rozległo się skandowanie: "Andrzej Niewrzawa". To szkoleniowiec Startu, który przez kilka lat z sukcesami szkolił gdyńskie juniorki, a przez kilka tygodni prowadził także pierwszy zespół.

Przywoływany z trybun trener zareagował zdecydowanie w 36. minucie. Wówczas Vistal zbliżył się na 13:16. Niewrzawa ustawił akcję, którą po raz pierwszy w tym spotkaniu na bramkę zamieniła Sylwia Matuszyczk, a po chwili po kontrze na 18:13 poprawiła Balsam.

Impetu przyjezdnych nie osłabił nawet trzeci zmarnowany karny. Tym razem Lisewską zatrzymała Weronika Kordowiecka. W 42. minucie przypomniała się była rozgrywająca Vistalu. Po bramce Ewy Andrzejewskiej w osłabieniu Start odskoczył na 20:14

Trener Tetelewski z ostatnim przysługującym mu czasem poczekał do 43. minucie. Wówczas do odrobienia było 7 trafień, bo miejscową defensywę znów sforsowała Waga. A na kwadrans przed końcem juz aż 9 (14:23).

Na trybunach ze strony gości słychać było radosne śpiewy: "Tak się bawi Start Elbląg". Natomiast miejscowy klub kibica niezbyt głośno zapytywał: "Co wy robicie?", choć to było raczej pod adresem miejscowych zawodniczek niż sympatyków przyjezdnych.

Przy rozstrzygniętym wyniku trener Niewrzawa pozwolił zaprezentować się całej "14", którą przywiózł do Gdyni. Z kolei z miejscowej ławki nie weszły na parkiet dwie juniorki Vistalu (Granicka, Kowalczyk).

Wyniki 16 kolejki

• Pogoń Baltica Szczecin - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 32:22 (20:9)
  • VISTAL GDYNIA - Olimpia-Beskid Nowy Sącz (przełożony na 18.02)
  • Ruch Chorzów - Start Elbląg 24:22 (11:9)
  • UKS PCM Kościerzyna - Energa AZS Koszalin 22:26 (11:12)
  • KPR Jelenia Góra - Selgros Lublin 23:30 (9:14)
  • awansem 13.01: Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia 24:20 (10:13)
  • Zaległy mecz z 14. kolejki
  • VISTAL - Start 19:28 (8:13)

Opinie (28)

• cienko...

• 20 2

• no cóż

oby w play offi ebyło lepiej, bo na razie to średniak ligowy, kandydat na miejsca 4-5

• 21 3

• Rozumiem, że są ME facetów, ale żeby ani jednej relacji live nie było? (1)

No tak, przecież to "tylko" kobiety grały :(

• 14 6

• była z siatkówki tam grały o awans Ligi Mistrzów

a tutaj live był pisany w newsie
      widać że wlazłeś po meczu i narzekać na brak czegoś czego nie szukałeś
      a wystarczyło spojrzeć na godziny kiedy wprowadzony news i widać że wtedy gdy trwał mecz

• 1 4

• Grunt to wyobraźnia

Brawo klub!Oby tak dalej!A nikt już do hali nie przyjdzie!!!!!!!!

• 32 0

• padaka totalna (7)

Jeśli przegramy jeszcze z Zagłębiem, Koszalinem możemy skończyć na 6 miejscu i w pierwszej rundzie play off trafić na...Elbląg :) Będzie wesoło hehe.

W klubie chyba myślą już o końcu drużyny bo co jak co drużyna jest kompletnie rozbijana co sezon. Teraz znowu odejdzie Kobylińska i przyjdzie jakaś 8nastka. A Andrzejewska dziś ładnie pokazała swojemu byłemu klubowi co o nim myśli. To samo Balsam :)

• 21 2

• (6)

możesz rozwinąć swoja wypowiedz?

• 4 5

• (4)

ale co tu rozwijać? Przecież wiadomo, że Kobylińska odchodzi. A sponsorzy to wyszli 10 minut przed końcem meczu z hali :)

• 0 0

• Taaa.. zaczęli wychodzić 10 minut przed końcem meczu.. bo niestety niektórym tyle czasu zajmuje przejście tych parę metrów do wyjścia, żeby zdążyć wyjść z końcową syreną.

• 3 2

• żenująco słaby Vistal.... a najsłabszy trener (1)

Facet na naszych oczach rozkłada dobrą drużynę. Dzisiaj Vistal to drużyna bez charakteru. Trener oduczył dziewczyny wszystkiego: gry zespołowej, agresji przy konstruowaniu akcji zaczepnych, skutecznej gry w obronie. Nie ma gry skrzydłami, nie ma gry z obrotową. Indywidualne i b. nieskuteczne akcje Kobylińskiej czy Zych nie prowadzą do niczego. Czy właściciel klubu to widzi? Czy drużyna z takim potencjałem i składem ma się pętać gdzieś w środku tabeli? Nie kompromitujcie miasta albo zmieńcie nazwę klubu /np. Vistal Pcimie Dolne/

• 31 2

• Tetel zamiast dawać dziewczynom rady...

to chodził wzdłuż linii bocznej z założonymi rękami i darł r***...
      Trzymał do 40min Tasic, której piłki wypadały z rąk.
      Jak Ola Zych zaczynałą trafiać, to posadził ją na ławę.
      Zero pomysły na agresywniejszą obronę na przedpolu i indywidualne krycie.
      Dziewczyny oddawały serce na parkiecie, a z ławki trenesrkiej brak pomocy i pomysłu na grę.
      Brak krycia indywidualnego do 45min. jak już było pozamiatane.
      Brak gry skrzydłami, gdzie Janiszewska i Stanulewicz potrafią pociągnąć grę i paliły się do kontrataków, ale piłek nie dostawały żadnych.
      Łabuda kolejny mecz słabo, nie nadaje się na pierwszą piątkę, czy Trener Roku tego nie widzi?
      Gdy Kobylińskiej niezabardzo idzie to już brakuje rozwiązań gry. W zeszłym roku jak był brany czas, to prym wiodła Iwona Niedzwiedz i ona dawała wskazówki i ustawiała grę, teraz Tetel się pastwi nad dziewczynami aż trzęsą im się ręce...

Co do relacji, to proszę o sprostowanie p.redaktorze, Gapska obchodzi urodziny we wrześniu, nie wiem skąd żeś pan wytrzasnął jej urodziny wczoraj. Urodziny i mały podarunek od Gapskiej otrzymał p. Mewa - maskotka drużyny.
      Widzów było ponad 300. Porszę sprawdzić w Zarządzie Klubu/hali lub na portalach sportowych. Można tez przyjrzeć się zdjęciom.

• 4 1

• I na stypie bywa weselej..

Taki cytat z Władcy Pierścieni... Puste trybuny z uwagi na fantastycznie dobrany termin (chyba że klub nie miał nic do powiedzenia), no i masakryczny wynik. Mimo wszystko trzeba trzymać kciuki za Vistal, aby dalej było już lepiej. Choć powtórzyć wynik z zeszłego sezonu będzie raczej niemożliwością...

• 12 3

• mecz (2)

Jeśli nie wychodziło to trzeba wpuszczać rezerwowe,a nie klepać podstawą.Czemu za Tasić nie weszła Graniecka ta Dziewczyna pewnie by powalczyła lepiej od Tasić.Trener przespał pierwszą połowę,trzeba wpuszczać młode aby weteranki zaczęły grać

• 14 4

• coo? haha. przestań

• 4 1

• Popieram

Stare grają coraz gorzej. Za to niektorzy kibice nie chcą dawac szans mlodym,bo trenerxe wspominać mi będę.

• 0 0

• (2)

Gdyby wiedzieli, że będzie taki wynik z Chorwacją to pewnie by przyszli.

• 12 5

• wygrana (1)

To bym postawił w zakładach bukmacherskich i bym był bogaty do końca życia siedząc na meczu Vistalu!

• 5 3

• Tak tez uczynili nasi pilkarze reczni....

• 5 0

• To było do przewidzenia (1)

Start dzięki Andrzejowi N. Gra najlepszy sezon w karierze sportowej. Ivo odeszła jest osłabienie ale już nie można płakać nie wiadomo ile z tego powodu. Po mistrzu Polski też był rozbity skład i tragedia. Teraz też czas się podnieść wkoncu i z Ruchem Koszalinem wygrać. Pogoń może być za mocny ale wiara góry przenosi.

• 9 8

• Start gra najlepszy sezon w swojej karierze?

Ten klub ma więcej lat niż twoja babcia. Worek medali i puchary Polski. Czy to będzie najlepszy sezon to się jeszcze okaże. Ale fakt , tak dobrze to dawno nie było.