Korona Kielce - Lechia Gdańsk 0:0. Flavio Paixao spudłował z karnego

16 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Flavio Paixao po przestrzelonym karnym w Kielcach. Flavio Paixao po przestrzelonym karnym w Kielcach.

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 0:0. Biało-zieloni byli zdecydowani lepszą drużyną, ale w sobotni wieczór zabrakło im skuteczności. Najlepszą okazję zaprzepaścił Flavio Paixao, który spudłował z karnego. Punkt przedłużył serię oficjalnych gier bez porażki ekipy Piotra Stokowca do 14, a także pozwoli utrzymać fotel lidera także po 22 kolejce ekstraklasy.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Korona Kielce Korona Kielce
1 Miśkiewicz - 26 Rymaniak, 5 Kovacević, 33 Marquez, 3 Tamm - 27 Pućko, 13 Petrak, 6 Gnjatić, 11 Gardawski - 7 Cebula, 91 Forbes
Sędziowie: Jakubik (Siedlce) oraz Niemirowski, Wójcik
Widzów: 7259
12 Kuciak - 3 Nunes, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 11 Michalak, 35 Makowski, 6 Kubicki, 28 Paixao - 90 Sobiech
  • 64' 7 Cebula Zmiany 24 Arweładze
  • 69' 27 Pućko Zmiany 9 Górski
  • 90+2 91 Forbes Zmiany 20 Sewerzyński
Zmiany Zmiany
  • 86' 36 Makowski Zmiany 18 Arak
  • 88' 11 Michalak Zmiany 19 Fila
  • 90+2 90 Sobiech Zmiany 29 Żukowski
  • 13' Gnjatić
  • 20' Marquez
  • 71' Górski
  • 79' Kovacević
Kartki Kartki
  • 68' Augustyn

sentymentalna podróż dla trenera Stokowca

Przeczytaj, jakie wspomnienia z rodzinnego miasta ma trener Lechii
Lechia w Kielcach przegrała pięć ostatnich meczów, ale na szóstą nie ma ochoty. Ma w tym pomóc m.in. Mladenović (LECHIA Gdańsk)

Czy Filip Mladenović (LECHIA Gdańsk) jest w życiowej formie? Co na ten temat mówią piłkarz i trener Lechii?

piłkarze Lechii mogą skupić się na piłce, gdyż w ostatnim czasie poprawiła się kondycja finansowa klubu

Przeczytaj o pomysłach Lechii Gdańsk na pozyskanie kapitału na grę w europejskich pucharach

w porównaniu z inauguracją wiosny brakuje kontuzjowanego Lipskiego

Co łączy Lechię Gdańsk, Atletico Madryt i reprezentację Francji? Wyjaśnia Patryk Lipski

trener Stokowiec łącznie zdecydował się na trzy zmian w porównaniu z wygranym meczem z Pogonią 2:1. Do "11" weszło trzech zawodników, którzy przed tygodniem znaleźli się na boisku jako zmiennicy: Makowski (LECHIA Gdańsk), Michalak (LECHIA Gdańsk) i Nunes (LECHIA Gdańsk)
ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 5 Vitoria, 8 Mak, 19 Fila, 18 Arak, 29 Żukowski, 80 Sopoćko
Korona na inaugurację wiosny wygrała w Gdyni 2:1. Trener Lettieri zdecydował się na dwie zmiany, w tym jedną wymuszoną kartkami. Debiutuje w ekstraklasie Estończyk Tamm (Korona Kielce)
ławka rezerwowych Korony: 97 Osobiński, 4 Malarczyk, 9 Górski, 10 Jukić, 20 Sewerzyński, 21 Kosakiewicz, 24 Arveladze

piłkarzy na prezentacji. Lechia na biało-zielono, Korona żółto-czerwone stroje
minuta ciszy ku czci byłego premiera Jana Olszewskiego
1'
od środka rozpoczęła Korona
1'
róg dla Lechii
2'
dośrodkowanie z narożnika boiska Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) nie przeszła obrońcy ustawionego przy pierwszym słupku
kontuzja
4'
pomocy medycznej wymaga Kovacević (Korona Kielce)
5'
Korona na razie w "10"
5'
na spalonym Nunes (LECHIA Gdańsk)
5'
Kovacević (Korona Kielce) wraca do gry
7'
Korona stara się atakować. Lechia rozbija te akcje z dala od własnej bramki
8'
róg dla Korony
8'
niecelny strzał głową Gnjaticia (Korona Kielce) po dośrodkowaniu z rogu Pućko (Korona Kielce)
9'
zablokowany w indywidualnej akcji Michalak (LECHIA Gdańsk) i róg dla Lechii
10'
Miśkiewicz (Korona Kielce) przejął piłkę po dośrodkowaniu z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
13'
Żółtą kartką został ukarany Gnjatić (Korona Kielce) po faulu na Makowskim
14'
na razie brakuje płynnych akcji z obu stron, piłkarze blisko siebie, trudno precyzyjnie rozegrać piłkę
15'
kontrę rozpoczął Nunes (LECHIA Gdańsk), a Michalak (LECHIA Gdańsk) wywalczył róg
16'
i po raz trzeci tego dnia z rogu Mladenović (LECHIA Gdańsk) nie zaskoczył Korony
17'
Paixao przerzucił piłkę nad obrońcami Korony i Kubicki (LECHIA Gdańsk) był w 100-procentowej sytuacji. Miśkiewicz (Korona Kielce) obronił nogą
18'
Michalak (LECHIA Gdańsk) zdobył kolejny róg
19'
Rymaniak (Korona Kielce) wybił piłkę dośrodkowaną z rogu przez Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
20'
Żółtą kartką został ukarany Marquez (Korona Kielce) po faulu na Sobiechu
21'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Gnjaticia (Korona Kielce). Róg dla miejscowych
22'
niecelny strzał Forbes'a (Korona Kielce) po dośrodkowaniu z rogu Pućko
23'
dobry powrót Michalaka (LECHIA Gdańsk). Zablokował Gardawskiego (Korona Kielce) i kończy się rogiem
23'
po dośrodkowaniu z rogu Pućko (Korona Kielce) wybita piłka przed pole karne. Stamtąd uderzył Cebula (Korona Kielce), ale nieznacznie się pomylił
24'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) w róg spod nóg Pućko
25'
Lechia wybija piłkę po dośrodkowaniu z rogu Pućko (Korona Kielce)
25'
potężne uderzenie Petraka (Korona Kielce) z dystansu. Był jeszcze rykoszet i jest kolejny róg
26'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu Pućko (Korona Kielce)
28'
Miśkiewicz (Korona Kielce) z najwyższym trudem na róg odbił piłkę po strzale Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
29'
tym razem krótko rozegrany róg i dopiero po tym zagraniu dośrodkowanie Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Niecelnie główkował Nalepa (LECHIA Gdańsk)
33'
zamieszanie w polu bramkowym Korony po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Ostatecznie Miśkiewicz (Korona Kielce) nogą wybił piłkę, choć do siatki starał się wepchnąć ją Sobiech
38'
od kilku minut gra od pola karnego do pola karnego, bez sytuacji
40'
40'
zbyt mocne dośrodkowanie z rogu Pućko (Korona Kielce)
41'
dośrodkowanie Paixao (LECHIA Gdańsk), piłka niespodziewanie odbiła się od Rymaniaka (Korona Kielce) i skierowała się w stronę bramki. Miśkiewicz (Korona Kielce) nie dał się zaskoczyć
42'
Michalak (LECHIA Gdańsk) spudłował w dogodnej sytuacji, ale i tak był na spalonym
44'
niecelny strzał z dystansu Cebuli (Korona Kielce)
45'
minuta doliczona
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. NA RAZIE W KIELCACH BEZ GOLI
Lechia częściej była przy piłce w pierwszej połowie i także była bliższa objęcia prowadzenia. Wystarczy przypomnieć okazje: Kubickiego (LECHIA Gdańsk), Sobiecha (LECHIA Gdańsk) czy strzał Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Korona próbowała, ale nie oddała żadnego celnego uderzenia. Mecz jest dość szybki, ale z obu stron nie brakuje niedokładności i strat. To negatywnie odbija się na płynności akcji.
Obie drużyny szukają też rogów. Korona miała ich 6, Lechia - 5.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
49'
początek drugiej połowy gra częściej po stronie Korony
49'
sędzia dyktuje karnego za faul Tamma (Korona Kielce) na Sobiechu (LECHIA Gdańsk)
50'
jeszcze jest nasłuchiwanie przez arbitra podpowiedzi z VAR, ale na razie nic nie zmienia jego decyzji
51'
Paixao (LECHIA Gdańsk) strzelił z karnego nad poprzeczką!
51'
to trzeci karny zmarnowany przez Paixao (LECHIA Gdańsk) w tym sezonie. Gdy mylił się poprzednio, Lechia nie wygrywała. Tak było w meczach ze Śląskiem (1:1) i Wisłą Płock (0:1)
53'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale z wolnego Forbes'a
54'
sędzia napomina trenera Stokowca
57'
nerwowa i żywiołowa gra z obu stron, znów sporo strat
59'
nieznacznie niecelny strzał Forbes'a (Korona Kielce)
60'
z minuty na minutę odważniejsza gra Korony. Przeszła już wyraźnie do gry na trzech obrońców, a bardziej ruchliwi są zawodnicy wahadłowi
64'
indywidualna akcja, na dużej szybkości Michalaka (LECHIA Gdańsk). Dobiegł do linii końcowej i wycofał do Sobiecha (LECHIA Gdańsk), który próbował strzelać w trudnej sytuacji. Miśkiewic (Korona Kielce) na posterunku
64'
Korona Kielce przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Cebula, w jego miejsce wchodzi Arweładze.
66'
kolejna akcja Michalaka (LECHIA Gdańsk) i dobranie do Sobiecha (LECHIA Gdańsk). Napastnik Lechii zablokowany przez Kovacevicia (Korona Kielce)
67'
67'
zamieszanie w polu karnym Korony po dośrodkowaniu z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Sobiech (LECHIA Gdańsk) miał piłkę na nodze, ale naciskany przez Gnjaticia (Korona Kielce) uderzył zbyt lekko i Miśkiewicz (Korona Kielce) zdążył z interwencją
68'
Żółtą kartką został ukarany Augustyn (LECHIA Gdańsk) po faulu na Forbesie
69'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pućko, w jego miejsce wchodzi Górski.
70'
nerwowo na boisko, coraz więcej gwizdków sędziego
71'
Żółtą kartką został ukarany Górski (Korona Kielce) po faulu na Łukasiku
74'
dobra kontra Lechia, ale w decydującym momencie zablokowany strzał Paixao (LECHIA Gdańsk)
74'
Miśkiewicz (Korona Kielce) broni strzał z bliska głową Sobiecha (LECHIA Gdańsk), którego idealnie obsłużył podaniem Mladenović (LECHIA Gdańsk)
75'
Oficjalna frekwencja 7259 kibiców
76'
niecelny strzał sprzed pola karnego Paixao (LECHIA Gdańsk)
78'
trener Stokowiec czeka ze zmianami, trener Korony ma już tylko jedną roszadę
79'
Żółtą kartką został ukarany Kovacević (Korona Kielce), który "pyskował" sędziemu, nie godząc się z faulem na Kubickim
80'
bardzo dobry strzał z wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Miśkiewicz (Korona Kielce) wybił piłkę na róg
81'
kolejne zamieszanie pod bramką Korony po rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Ostatecznie bez strzału
84'
rozgrzewa się Arak
84'
trener Stokowiec chce wzmocnić ofensywę, bo widzi, że ten mecz jest do wygrania przez Lechię, tylko brakuje skuteczności
85'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Rymaniaka (Korona Kielce)
86'
rozgrzewa się też Fila
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makowski, w jego miejsce wchodzi Arak.
86'
odważna zmiana, gdyż napastnik zastąpił defensywnego pomocnika
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Michalak, w jego miejsce wchodzi Fila.
89'
teraz prawej strony boiska Lechia ma ustawiony dwóch nominalnych obrońców
89'
protesty trenera Korony, któremu nie podobają się orzeczenia sędziego
90'
niecelnie główkował Nunes (LECHIA Gdańsk)
90'
3 minuty doliczone
90+1
Paixao (LECHIA Gdańsk) doszedł do odbitej piłki, ale spudłował z 12. metra na wprost bramki
90+2
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobiech, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
90+2
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Forbes, w jego miejsce wchodzi Sewerzyński.
90+4
KONIEC MECZU. BEZ GOLI W KIELCACH
Lechia była drużyną zdecydowanie lepszą od Korony po przerwie. Do zwycięstwa gdańszczanom zabrakło skuteczności. Dużo zrobili, aby na bohatera gospodarzy wykreować bramkarza gospodarzy - Miśkiewicza (Korona Kielce). Najbardziej szkoda oczywiście pudła z karnego Paixao (LECHIA Gdańsk). To trzecia przestrzelona jedenastka przez Flavio w tym sezonie.
Jeśli szukać pozytywów to seria meczów oficjalnych bez porażki Lechii wzrosła do 14, w ekstraklasie w tym sezonie zaliczyła 12 mecz na zero z tyłu, a także nie przegrała wreszcie w Kielcach. Przypomnijmy, że pięć poprzednich meczów kończyła porażkami.
Biało-zieloni na pewno utrzymają się na szczycie tabeli po 22 kolejkach, choć jeszcze w niedzielę zagra Legia i będzie mogła zmniejszyć straty do 1 punktu, jeśli pokona Cracovię.

16 Zagłębie Sosnowiec 22 3 6 13 27:49 15
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę mistrzowską (pozycje 1-8) oraz spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-02-20

Wyniki 22 kolejki

• Korona Kielce - LECHIA GDAŃSK 0:0
  • Zagłębie Sosnowiec - ARKA GDYNIA 3:2 (1:2)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1 (2:1)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 4:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 3:0 (2:0)
  • Legia Warszawa - Cracovia 0:2 (0:2)
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

Opinie (188) 9 zablokowanych

• (9)

Było bardzo dobrze

• 94 13

• Czyli nasz napastnik Sobiech też bardzo dobrze ? (2)

Statystyki drgnęły temu napastnikowi ?

Milan pewnie już go ogląda.

• 7 11

• Jest dobrze - drużynę grającą z zaangażowaniem do końca miło oglądać

a Sobiech pracuje na miano "grabarza tytułu MP":
        1. spudłował piłkę meczową z Legią,
        2. sprokurował karnego przestrzelonego przez Flavio (przez co drużynie na kilkanaście minut opadły skrzydła) :)
        3. zmarnował sytuację po dośrodkowaniu Filipa (główka w Miśkiewicza)

• 1 1

• W Michalaka warto inwestować, Sobiech podąża śladami Mili, obija się bo zwyczajnie jemu się to opłaca.

• Flavio

Ostatnio zdobył 2 punkty a dziś je niestety stracił, bilans na zero.

• 7 2

• oleks

co ty bredzisz wiesz ze takimi meczami przegrywa sie mistrzowsto nara

• 5 14

• Mi się Michalak podobał. Haraslin niech się kuruje do końca okienka tranferowego, co by go nikt nie kupił, a Michalak niech się rozkręca.

• 13 0

• Jeden z lepszych o ile nie najlepszy mecz Lechii w tym sezonie. Brawo chłopaki! (18)

• 167 17

• Propaganda sukcesu jak w dzienniku telewizyjnym :) (16)

• 8 35

• (12)

Chyba w tvnienawiść.

• 18 11

• Ale Dziennik Telewizyjny był za PRL :) (11)

• 11 0

• Teraz w TVN.... (10)

• 12 13

• TVN głosi propagandę sukcesu ? A to ciekawe. (9)

Polecam naukę oglądania TV ze zrozumieniem :)

• 13 10

• (8)

Polecam uczciwość.Na 500 + nima i ni będzie piniendzy..To powiedział pajac pseudo minister roztowdki i dalej, jak ktoś powie gdzie są zakopane pieniądze na.500 +, to wtedy uwierzę.To autor pajac,sługa makreli i mskarona.A wystarczy tylko nie kraść.Kradzież vat w latach 2008 - 2015 blisko 300.000.000.000.miliardów zl.Tak to jest propaganda, sukcedu PIS w tvnienawiść.

• 8 13

• (6)

Oho, kolejny który uwierzył w patetyczny frazes "wystarczy nie kraść". A może by tak prześledzić dane np odnośnie długu publicznego, deficytu. 500+ to rozdawnictwo pieniędzy których nie ma. A luka VAT wcale nie zniknęła.

• 9 7

• (3)

Pa.... Polska gospodarka najszybciej w Europie się rozwija.Polska jest krajem rozwiniętym a nie się rozwijającym.Dług publiczny spada co roku o 1%.( dane UE)W każdym państwie jest kradzież vat.Tylko z blisko 300 miliardów. kradzież vat spadł do 88 miliardów.500 +, wyprawka szkolna 300zł dla każdego ucznia.Stawka godz z 3.50 do 14.70.przywrócenie wueku emerytalnego.Bajnizsza pensjaz 1.600.zl do 2.200 zl.Podbiesione najniższe emerytury,renty,rehabilitacjyjne.I skąd pajacu wzięły się te pieniądze?.Tak wystarczy nie kraść.

• 4 6

• I Misiewicze w każdej firmie i dwie wieże dla prezesa i koperta dla księdza... (1)

• 7 5

• Boli prawda bu.... ale to dobrze.

• 3 1

• Pomyliłeś Polskę z Maltą :) tak samo jak ten ... Saryusz Wolski - flaga ma też biały i czerwony, więc co tam takim ignorantom różnica, że w pionie, a nie w poziomie

• 1 3

• Pamiętam ciebie Darek z forum 5 lat temu (1)

Jesteś Peowcem i pseudo specjalista od wszystkiego

• 1 2

• To (po)st(ko) much, ktoremu obniżyli emeryturę,dlatego taka piana.

• 0 2

• to nie ten dział, ale skoro już nałgałeś, to trzeba sprostować

uczciwie powiedział Morawiecki, że 500+ jest na kredyt, a Rostowski mówił o 500+ w wersji na wszystkie dzieci, bo tak obiecał PIS, na pomoc frankowiczom, wiek emerytalny, mieszkania plus, kwotę wolną od podatków 8 tys... większości z tego nie ma, bo faktycznie budżet by pękł.

• 3 4

• Wy w Gdyni możecie usiąść i płakać a nie komentować (2)

• 20 2

• A z czego tu się cieszyć ? Dwa punkty straciliśmy. (1)

• 7 11

• Teraz się ciesz że grają efektownie!! Wręcz zniszczyli koronę. Zabrakło tylko szczęścia, ale pokazali tym pożal się Boże ekspertom że umieją grać. Teraz tylko połączyć efektywność z efektownoscia.
            Legła przegra z Cracovią

• 13 1

• Jakby wygrali to wtedy byłby najlepszy...

• 6 3

• dobry mecz (6)

niewykorzystanych szans Lechii.... szkoda :)

• 109 9

• Paxiao już dziękujemy za karne. (4)

2 raz w tym sezonie (wcześniej u siebie ze Śląskiem) Flavio pozbawił nas 3 pkt.

• 7 12

• każdemu może się zdarzyć (3)

zapominasz ile razy dał Lechii punkty ?

• 22 1

• Fakt, ale bilans mu idzie w złą stronę.

Przed karnym coś mu do oka wpadło. Było widać w TV.

Bałem się, że to go zdekoncentruje. Niestety :(

• 8 1

• każdemu może się zdarzyć - ale to raz, a nie 3 razy !!! (1)

To już nie prawa się zdarzyć a szczególnie takiemu snajperowi jak Flovio..
          Powinni dać szansę komuś lepszemu.

• 9 3

• Nie tacy się mylą.

• 5 0

• To była spłata fartu....

... za poprzedni mecz xD
      Ważne, żeby dobrze grali, w tego typu rozgrywkach liczy się aby zagrać jak najwięcej razy powyżej średniej a nie wygrywać za wszelką cenę każdy mecz.

• 7 0

• Lechia Respect (3)

Z taką grą jestem spokojny o końcowy sukces

• 115 12

• Bezbramkowy remis. Za dwie kolejki Legia nas mija. (2)