• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pieszczek bezkonkurencyjny w Gdańsku

mik
28 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Nicolai Klindt nagrodzony: Niezwykłe wyróżnienie. Motywacja na cały sezon
Krystian Pieszczek (kask czerwony) wykorzystał znajomość gdańskiego toru niemal perfekcyjnie i wygrał finał krajowych eliminacji do indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Krystian Pieszczek (kask czerwony) wykorzystał znajomość gdańskiego toru niemal perfekcyjnie i wygrał finał krajowych eliminacji do indywidualnych mistrzostw świata juniorów.

Krystian Pieszczek, Marcin Nowak oraz Bartosz Smektała okazali się najlepsi podczas finału krajowych eliminacji do indywidualny mistrzostw świata juniorów w Gdańsku i to oni wywalczyli awans do międzynarodowych kwalifikacji. Dobry występ zaliczył reprezentant gospodarzy, Dominik Kossakowski, który dopiero po biegu dodatkowym pożegnał się z marzeniami o podium. Największą niespodzianką turnieju jest dopiero czwarte miejsce żużlowca KS Toruń, Pawła Przedpełskiego.W Gdańsku juniorzy walczyli o trzy miejsca w międzynarodowych kwalifikacjach, które 20 i 21 maja odbędą się w Pardubicach, Somerset i Pocking (wezmą w nich udział także Maksym Drabik z Betardu Sparty Wrocław i jeszcze jeden zawodnik nominowany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego po czwartkowym turnieju).

Przypomnijmy, że jeden z turniejów indywidualnych mistrzostw świata juniorów odbędzie się w Gdańsku. 2 października na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zaplanowana jest finałowa odsłona rywalizacji.

Początkowe wyścigi obfitowały w dużą ilość upadków. Po jednym z nich z zawodów wycofał się junior GKM Grudziądz - Mike Trzensiok, a po dwóch wywrotkach w jednym biegu z dalszej jazdy zrezygnował Michał Kordas z Ostrowa. Dość powiedzieć, że rozegranie dwóch serii startów trwało aż godzinę, a w tym czasie sędzia Remigiusz Substykmusiał kilkakrotnie przerywać biegi.

Po trzech seriach zdecydowanie najlepiej na gdańskim owalu radziła sobie czwórka: Paweł Przedpełski, Daniel Kaczmarek, Marcin Nowak oraz Krystian Pieszczek i wydawało się, że to między nimi rozstrzygnie się kwestia awansu.

Reprezentant gospodarzy, Dominik Kossakowski w pierwszych dwóch biegach miał problemy z dobrym wyjściem ze startu. Potem poczynił jednak słuszne korekty w swoim sprzęcie i wykorzystując upadek Przedpełskiego oraz obniżkę lotów Kaczmarka miał szansę na wywalczenie trzeciej lokaty w całych zawodach.

Wcześniej awans do międzynarodowych kwalifikacjach indywidualnych mistrzostw świata juniorów zapewnili sobie Krystian Pieszczek oraz Marcin Nowak. Wychowanek gdańskiego klubu nie przywiózł "trójki" tylko w jednym swoim starcie, przegrywając w wyścigu 15. właśnie z juniorem z Grudziądza.

O zajęcie trzeciego miejsca w biegu dodatkowym walczyli Bartosz Smektała, Dominik Kossakowski oraz Paweł Przedpełski. Górą z tej rywalizacji wyszedł pierwszy z nich i po minięciu linii mety to żużlowiec Unii Leszno miał powody do radości.

Klasyfikacja generalna:

1. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) 14 (3,3,3,2,3)
2. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) 12 (3,3,2,3,1)
3. Bartosz Smektała (Unia Leszno) 11+3 (3,1,1,3,3)
4. Paweł Przedpełski (KS Toruń) 11+2 (3,3,3,w,2)
5. DOMINIK KOSSAKOWSKI (WYBRZEŻE GDAŃSK) 11+1 (1,2,2,3,3)
6. Daniel Kaczmarek (Unia Leszno) 9 (2,3,3,1,0)
7. Adrian Gała (Betard Sparta Wrocław) 8 (2,w,2,2,2)
8. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) 7 (1,1,0,3,2)
9. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 6 (2,1,1,2,1)
10. Robert Chmiel (ROW Rybnik) 6 (w,2,2,1,1)
11. Krystian Rempała (Unia Tarnów) 5 (0,2,1,1,1)
12. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) 4 (1,d,0,d,3)
13. Kamil Nowacki (Stal Gorzów) 4 (1,2,0,1,0)
14. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) 3 (2,0,1,d,d)
15. Michał Kordas (Ostrovia Ostrów Wlkp.) 0 (0,w,-,-,-)
16. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) 0 (w,-,-,-,-)

R1. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) 5 (-,0,3,0,2)
R2. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) 2 (-,-,d,2,0)


Bieg po biegu:
1. Smektała, Cyfer, KOSSAKOWSKI, Rempała
Bieg bez historii. Smektała wystrzelił spod taśmy i nie dał szans rywalom. Na starcie podniosło Kossakowskiego, który na pierwszym łuku inteligentnie ściął do kredy i wyprzedził Rempałę.

2. Pieszczek, Gała, Karczmarz, Chmiel (w/su)
W pierwszej odsłonie biegu na tor upadł Karczmarz, a sędzia winą za upadek juniora Stali Gorzów obarczył Chmiela, który został wykluczony. W powtórce pewne zwycięstwo Pieszczka przed Gałą. Na czwartym kółku odległości między zawodnikami wynosiły prawie pół okrążenia.

3. Przedpełski, Dróżdż, Nowacki, Kordas
Arbiter długo trzymał zawodników pod taśmą, a po wyjściu z pierwszego łuku pachniało niespodzianką. Nowacki odważnym atakiem po szerokiej wyprzedził Przedpełskiego, ale już na drugim wirażu popełnił błąd i błyskawicznie spadł na 3. miejsce. W walce nie liczył się Kordas, który po biegu otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

4. Nowak, Kaczmarek, Niedźwiedź, Trzensiok (w/u)
Niedźwiedź próbował ukraść start co bezbłędnie wychwycił arbiter, upominając zawodnika oraz powtarzając bieg. W drugim podejściu na dwóch pierwszych miejsca jechali zawodnicy MrGarden GKM Grudziądz - Nowak oraz Trzensiok. Drugi z nich rozpoczynając trzecie okrążenie wyniósł się szeroko na łuku, zahaczył o bandę i upadł. Na torze pojawiła się karetka, która zabrała Trzensioka do parku maszyn. W powtórce najlepiej ze startu "zabrał się" Kaczmarek, ale już na drugim okrążeniu wyprzedził go Nowak. Niedźwiedź, mimo dobrego wyjścia spod taśmy, wjechał na metę daleko za rywalami.

5. Pieszczek, Nowacki, Smektała, Rolnicki
Trzensiok, mimo że miał zgodę lekarza na dalsze starty, wycofał się z zawodów, a jego miejsce zajął Rolnicki. Zawodnik Unii Tarnów wygrał start, ale zupełnie pogubił się na pierwszym łuku. Wszyscy rywale go wyprzedzili, a Pieszczek wygrał swój drugi bieg tego dnia.

6. Kaczmarek, KOSSAKOWSKI, Karczmarz (d/s), Kordas (w)
Kuriozalna sytuacja na gdańskim torze. Kordas w tym biegu upadł dwukrotnie. Za pierwszym razem zdołał się jeszcze pozbierać, ale jego druga wywrotka zmusiła sędziego do przerwania biegu. W powtórce już na starcie zdefektował motor Karczmarza, a Kossakowski mimo ciągłych ataków nie zdołał wyprzedzić Kaczmarka.

7. Przedpełski, Rempała, Niedźwiedź, Gała (w/u)
Po upadku na wyjściu z pierwszego łuku wykluczony został Gała. W powtórce najlepiej ze startu Przedpełski, który dowiózł zwycięstwo do mety. Rempała na dystansie wyprzedził Niedźwiedzia.

8. Nowak, Chmiel, Cyfer, Dróżdż
Nowak wyskoczył z czwartego pola i zamknął rywali. Na drugim łuku wyprzedzić go próbował Cyfer. Gorzowianin zrobił to jednak tak nieudolnie, że...spadł na trzecie miejsce. Cyfer do końca walczył z Chmielem, ale bez skutku.

9. Przedpełski, Nowak, Smektała, Karczmarz
Ze starcia dwóch niepokonanych dotychczas zawodników górą Przedpełski, który po starcie założył Nowaka i pomknął do mety po zwycięstwo.

10. Pieszczek, KOSSAKOWSKI, Dróżdż, Niedźwiedź
Kolejny bieg bez walki na torze. Pieszczek z Kossakowskim najlepiej wyskoczyli ze startu, ale to jadący z wewnętrznego pola "Krycha" objął prowadzenie i nie oddał go do końca.

11. Kaczmarek, Chmiel, Rempała, Nowacki
Na początku drugiego okrążenia za szeroko wyniósł się Nowacki, co szybko wykorzystał Rempała, który potem bezskutecznie atakował Chmiela. Wygrał niezagrożenie Kaczmarek.

12. Rolnicki, Gała, Cyfer, Polis (d4)
Przed wyścigiem z zawodów wycofał się Kordas. Najlepiej ze startu wyjechał Rolnicki, którego na przeciwległej prostej atakował Gała. Ten ostatni pojechał jednak za szeroko i do końca musiał bronić się przed atakami Cyfera.

13. Smektała, Gała, Kaczmarek, Dróżdż (d4)
Nieoczekiwanie dopiero na trzecim miejscu przyjechał Kaczmarek, który tym samym mocno skomplikował sobie sprawę awansu. Kolejność na mecie ustalił start.

14. KOSSAKOWSKI, Polis, Chmiel, Przedpełski (w/u2)
Na drugim łuku pierwszego okrążenia nieatakowany upadł Przedpełski i powtórka odbyła się bez niego. W drugiej odsłonie biegu jak z katapulty wystartował Kossakowski, który zdobył pierwszą dziś "trójkę".

15. Nowak, Pieszczek, Rempała, Rolnicki
Pasjonująca walka Nowaka z Pieszczkiem, z której górą wyszedł junior z Grudziądza. Rempała z Rolnickim byli tylko tłem dla ich pojedynku.

16. Niedźwiedź, Cyfer, Nowacki, Karczmarz (d1)
Wielki pech Karczmarza, któremu na prowadzeniu zdefektował motocykl. Przedtem za jego plecami Niedźwiedź poradził sobie z Cyferem.

17. Smektała, Niedźwiedź, Chmiel, Polis (d4)
Smektała wygrał start z pierwszego pola. Niedźwiedź orbitując wyprzedził Chmiela i bezskutecznie atakował pierwszego Smektałę. Polis zjechał z toru.

18. KOSSAKOWSKI, Gała, Nowak, Nowacki
Doskonały start Kossakowskiego, który szybko wysforował się na czoło stawki. Czwarty po pierwszym łuku Nowak szybko wyprzedził Nowackiego, ale na Gałę nie znalazł już sposobu.

19. Karczmarz, Rolnicki, Rempała, Dróżdż (d4)
Karczmarz na trzecim kółku ładnym atakiem przy kredzie wyprzedził Rolnickiego, który do końca musiał bronić się przed atakami Rempały.

20. Pieszczek, Przedpełski, Cyfer, Kaczmarek
Pieszczek wygrał start i popędził po zwycięstwo w całych zawodach. Cyfer starał się wyprzedzić Przedpełskiego, ale ten utrzymał drugą lokatę.

BIEG DODATKOWY 21.
Smektała, Przedpełski, Kossakowski
Losowanie okazało się szczęśliwe dla Smektały, który szybko urwał się rywalom z pierwszego pola startowego i nie dał im szans. Kossakowski bezskutecznie walczył z Przedpełskim.
mik

Opinie (13)

 • Kossakowski musi jeszcze obrosnąć w piórka (1)

  Brakuje mu jeszcze cwaniactwa, ale wszystko w swoim czasie. Przyjdzie i mu rywalizować w IMŚJ

  Krycha obyś zdobył medal. Widzimy się 2 października na 3 Finale IMŚJ przy Zawodników
  Gdzie lepiej smakuje medal jak nie na swoich śmieciach?.

  • 28 6

  • Kossakowski bez szans na IMŚJ

   Dziś był najbliżej i już drugiej takiej szansy nigdy mieć nie będzie. Jest niestety za słaby i dużo lepszy nie będzie. Choć szkoda, bo kiedyś miałem nadzieję że będzie przynajmniej na tym samym poziomie co Pieszczek.

   • 5 4

 • (2)

  Oglądałem relację w necie - ale nasz tor jest nudny!!!

  • 6 9

  • Nudny ? (1)

   Nudna to jest moja baba !

   • 8 3

   • oj tam, oj tam, wcale nie jest

    • 1 1

 • Krystian (2)

  Brawo Krycha,gratulacje za zwyciestwo w Gdansku na swoim torze,oby tak dalej,trzymaj gaz,a my bedziemy Cie wspierac,jestesmy dumni z takiego wychowanka,do zobaczenia w pazdzierniku na naszym torze,aby swietowac koronacje,pozdrawiamy i zyczymy mistrza swiata.

  • 18 6

  • Co temat to mu nawilżasz

   Zakochałeś się?
   Brawo Kosa!!!

   • 4 8

  • to piszą takie dwie siuśmajtki z gimnazjum

   po zawodach były w boksie Krychy oraz obściskiwały się z Dominem...to one tak cukrują Krystiankowi...

   • 5 4

 • No dojechałem tym tunelem

  i fajnie z Wrzeszcza dolnego 10 minut i 0 korków o 17-ej

  • 9 2

 • Odnalazł się Marcel! (1)

  Tyle razy mu mówiliśmy, że nadaje się tylko do zapychania motocykli Pieszczkowi... On wreszcie nas posłuchał i zapycha :)

  • 9 1

  • widzieliście jaki autorytet u Krychy ma Cyprian ?

   za każdym razem gdy krycha podjeżdżał do Szymków i cos tam miał do motoru, to Cypek machał łapkami "wsjo ok. jedź już" i tak było. Marcel zaś tylko zapychał awaryjne kozy Krystiana i czekał z zapalonymi w gotowości, nareszczie bracia Sz. znaleźli swoje miejsce na ziemi

   • 12 0

 • brawo krycha

  wracaj do wybrzeza młynek przeprasza

  • 4 7

 • falubaz!!!

  • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
80% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% REMIS
18% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 1 4 100%
2 Andrzej Chrzanowski 1 4 100%
3 82iwdb 1 4 100%
4 Paweł Rosiewicz 1 4 100%
5 Bmifat 1 4 100%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 54:36 2
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 1 0 0 51:38 2
3 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 48:42 2
4 Cellfast Wilki Krosno 1 1 0 0 47:43 2
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 1 0 0 1 43:47 0
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 42:48 0
7 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 1 0 0 1 38:51 0
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 36:54 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 1 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno 43:47
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Innpro ROW Rybnik 42:48
 • Texom Stal Rzeszów - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 54:36
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 51:38

Ostatnie wyniki Wybrzeża

79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno
Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane