Gimnastyczki z Gdyni na 9 medali w MPJ

16 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gimnastyczki artystyczne SMS Gdynia oraz sztab trenerski na mistrzostwach Polski juniorek 2013 w Dziwnowie. Gimnastyczki artystyczne SMS Gdynia oraz sztab trenerski na mistrzostwach Polski juniorek 2013 w Dziwnowie.

Aż 9 medali zdobyły gdyńskie gimnastyczki artystyczne podczas mistrzostw Polski juniorek. Złoty medal w wieloboju zdobyła Natalia Kozioł. Natomiast na najwyższym stopniu podium finale maczugami Angela Kosoulieva (obie SGA).

W Dziwnowie rywalizowały 42 zawodniczki z 15 klubów, w tym 8 uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdyni.

W najbardziej prestiżowej indywidualnej konkurencji na podium stanęły dwie gimnastyczni SGA Gdynia. Tytuł mistrzowski wywalczyła Natalia Kozioł, a trzecia była Angela Kosoulieva. Nasze zawodniczki przedzieliła jedynie Sonia Pijanowska z Energetyka Poznań.

21. Angela Kobylińska (UKS Jantar)

Kolejne cztery komplety medali zostały rozegrane za finały z poszczególnymi przyborami. W każdej konkurencji do decydującej rozgrywki zakwalifikowało się po osiem gimnastyczek.

Gdynianki do kolekcji dołożyły 7 medali. Najlepiej spisały się w układach z maczugami. W pierwszej "6" były aż cztery gdynianki, które zdobyły krążki z dwóch najcenniejszych kruszców. Złoto wywalczyła Kosoulieva, a srebro Kozioł.

W trzech pozostałych finałach najlepsza okazała się Pijanowska, a gdynianki na ogół skutecznie walczyły o srebro i brąz. Wicemistrzyniami zostały: Wiśniewska, Kosoulieva i Kulesza. Te dwie ostatnie wchodziły też na najniższy stopień podium.

Kosoulieva gimnastyczką, która z gdynianek zdobyła najwięcej kruszców. Łączny dorobek zawodniczki SGA to: 1 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal.

Medalistki finałów z poszczególnymi przyborami i miejsca pozostałych gdynianek
MACZUGI
1. Kosoulieva, 2. Kozioł, 3. Julia Kondziołka (Błękitna Szczecin)