Kryczało w podwójnej koronie

4 lutego 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Cztery medale zdobyli reprezentanci Sietom AZS AWFiS Gdańsk w mistrzostwach Polski juniorek i juniorów we florecie, które przez dwa dni odbywały się we Wrocławiu. Tytuły z ubiegłego roku obronił Michał Kryczało indywidualnie oraz wraz z kolegami klubowymi w drużynie. Dwukrotnie na podium stanęła ponadto Katarzyna Gutowska.

Łukasz Szymański ma patent na tytuły indywidualnego mistrza Polski do lat 17. W ostatnich pięciu latach jego podopieczni zdobyli aż cztery złote medale. Sukcesy Pawła Osmańskiego z lat 2004 i 2006 powtórzył Kryczało. Osiągnięcie Michała jest nawet większe, gdyż obronił trofeum sprzed roku, a nie od dziś wiadomo, że w sporcie łatwiej atakować niż bronić pozycji.

W drużynie gdańszczanie także utrzymali się na czele mistrzostw. Kryczało, Michał Janda, Piotr Janda (indywidualnie zajęli 5 i 6 miejsce) oraz Piotr Tuszkiewicz w drodze po złoto we Wrocławiu pokonali: Kolejarza Wrocław 45:19, AZS AWF Poznań 45:32 i AZS AWF Warszawa 40:27. Druga akademicka drużyna zajęła szóste miejsce.

W turnieju juniorek największe sukcesy w karierze stały się udziałem Gutowskiej. Podopieczna Adama Kaszubowskiego zajęła drugi miejsce w turnieju indywidualnym. Kasia dopiero w w finale uległa Katarzynie Plewie (D'Artagnan Warszawa) 8:15.

Drużynowo Gutowska wraz z Barbarą Jędrzejewską, Iwoną Olbromską i Dagmarą Tobołą zdobyły brąz. W półfinale była przegrana z późniejszymi mistrzyniami (Budowlani Toruń) 24:36, a w małym finale triumf nad KSz Wrocławianie 45:24.