Lechia szczęśliwie wygrała z Termaliką

25 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Grzegorz Kuświk zapewnił Lechii wygraną w Mielcu. Grzegorz Kuświk zapewnił Lechii wygraną w Mielcu.

Piłkarze Lechii Gdańsk zagrali dość przeciętnie w wyjazdowym meczu z Termalicą Nieciecza, ale wygrali 1:0 (0:0). Spotkanie, które odbyło się w Mielcu, rozstrzygnął rzut karny w 90. minucie spotkania. Pewnym egzekutorem był Grzegorz Kuświk. Pokonani złorzeczyli na sędziego, gdyż ich zdaniem karnego nie było. Jednak pretensje powinni mieć przede wszystkim do siebie. Tylko przed przerwą Dawid Plizga miał trzy wyborne sytuacje na gola, ale żadnej nie wykorzystał.

82 Nowak – 17 Pleva, 4 Markowski, 2 Sołdecki, 27 Jarecki – 6 Babiarz, 25 Kupczak - 20 Biskup, 7 Foszmańczyk, 10 Plizga – 99 Juhar
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Sokolnicki, Sadczuk
Widzów: 2695
50 Marić – 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 35 Gerson, 3 Wawrzyniak – 16 Borysiuk, 8 Łukasik - 11 Makuszewski, 7 Krasić, 20 Chrapek – 30 Kuświk
  • 46' 99 Juhar Zmiany 24 Kędziora
  • 78' 7 Foszmańczyk Zmiany 77 Liczka
  • 88' 10 Plizga Zmiany 21 Drozdowicz
  • 46' 8 Łukasik Zmiany 4 Kovacević
  • 59' 20 Chrapek Zmiany 21 Peszko
  • 85' 7 Krasić Zmiany 6 Mila
  • 90' Kuświk karny
  • 85' Sołdecki

Niespodzianka w wyjściowej "11" Lechii. Znalazł się w niej Chrapek (LECHIA), który dotychczas w ekstraklasie w gdańskich barwach nie był ani razu w "18". W latach 2009-14 zaliczył jednak 59 meczów i 7 goli w krajowej elicie jako pomocnik Wisły
na innych pozycjach nie ma zaskoczeń, trener stawia na piłkarzy, których sprawdził we wtorek w sparingu z IV-ligowcem. Lechia wygrała aż 10:1

LECHIA STRZELIŁA 10 GOLI W SPARINGU
na skrzydło wraca Makuszewski (LECHIA), który jako ofensywny pomocnik strzelał gole w dwóch ostatnich meczach

VON HEESEN: MAKUSZEWSKI TO BRYLANT, MOJA PRAWA RĘKA

Jak informowaliśmy Lechia musiała zmienić skład z uwagi na kontuzje, a także powrót po pauzie za kartki Kuświka
(LECHIA)

DUŻE ZMIANY W KADRZE LECHII. SPRAWDŹ, KTO NIE POJEDZIE NA MECZ Z TERMALICĄ, A KTO ZNÓW OTRZYMA SZANSĘ
W rezerwie Lechii pozostają: 24. Bąk, 4. Kovacević, 6. Mila, 18. Buksa, 21. Peszko, 22. Maloca, 41. Stolarski
poza piłkarzami kontuzjowanymi w Gdańsku został tym razem m.in. Nazario. Brazylijczyk wczoraj grał w rezerwach

NAZARIO ZOSTAŁ W GDAŃSKU, ALE NIE UCHRONIŁ LECHII II OD PORAŻKI Z BAŁTYKIEM W III LIDZE
Termalica tym spotkaniem żegna się z Mielcem. Na tym stadionie w tym sezonie wygrała 3 mecze, a 2 zremisowała. Z nikim tutaj nie przegrała i w żadnym spotkaniu nie straciła więcej niż jednego gola
kapitanem gospodarzy jest były piłkarz m.in. Lechii - Jakub Biskup (TERMALICA)
rezerwa Termaliki: 1 Olszewski, 5 Ziajka, 18 Stano, 21 Drozdowicz, 24 Kędziora, 77 Liczka, 88 Kowal
piłkarze wychodzą na prezentację, tradycyjne stroje, Lechia w pasy biało-zielone, Termalica na pomarańczowo
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
ciekawe ustawienie gdańskiej ofensywy, na razie na pozycji "10" skrzydłowy Krasić (LECHIA), a nominalny środkowy pomocnik - Chrapek (LECHIA) jest ustawiony na lewym skrzydle
2'
pierwszy atak Lechii, po dośrodkowaniu z lewej strony Łukasika (LECHIA) z woleja uderzył Kuświk (LECHIA), piłka poleciała wysoko nad poprzeczką
3'
już widać, że będzie wymienność pozycji, teraz Chrapek (LECHIA) próbował przebijać się środkiem, a Krasić (LECHIA) "zabierał" ze sobą obrońcę i schodził do boku

ADAM BUKSA: W LECHII NIE MA PIŁKARZY PRZYSPAWANYCH DO POZYCJI
6'
Termalica ustawiona tak jakby chciała poczekać i zobaczyć, na co tego dnia stać Lechię, częściej przy piłce gdańszczanie
8'
Lechia spokojnie rozbija pierwsze próby ofensywne miejscowych i to daleko od własnej bramki
9'
Lechia stara się budować atak pozycyjny dużą liczbą podań
10'
pierwszy strzał Termaliki, Babiarz (TERMALICA) niecelnie uderzył z dystansu
11'
Gerson (LECHIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Foszmańczyka (TERMALICA)
11'
Juhar (TERMALICA) krótko zagrał z rogu, a potem doszedł do strzał sprzed pola karnego, jego uderzenie zostało zablokowane
12'
kontra Lechii, Łukasik (LECHIA) zbyt mocno podał do Makuszewskiego (LECHIA), najszybszy przy piłce Nowak (TERMALICA)
13'
Janicki (LECHIA) najpierw stracił piłkę i umożliwił kontrę Juharowi (TERMALICA) 3 na 2, ale popędził za rywalek i odebrał mu piłkę
14'
Jarecki (TERMALICA) wybił piłkę na róg spod nóg Makuszewskiego (LECHIA)
15'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Borysiuka (LECHIA)
15'
Plizga (TERMALICA) ucierpiał w starciu z Chrapkiem, jednak obejdzie się bez wizyty na boisku pomocy medycznej, gra wznowiona rzutem sędziowskim
16'
pressing Lechii już 30-40 metrów od bramki rywali
20'
na razie mecz w niezbyt szybkim tempie, to powoduje, że Termalika nadąża przesuwać się w obronie i rozbija dość wcześnie ataki Lechii
20'
błąd Łukasika (LECHIA), który stracił piłkę na rzecz Juhara (TERMALICA), napastnik Termaliki znów jednak nie potrafił rozegrać kontry, piłkę zabrał mu Janicki (LECHIA)
21'
Łukasik (LECHIA) sfaulował Jareckiego (TERMALICA) około 25 metrów od własnej bramki
22'
Marić (LECHIA) na róg sparował piłkę po mierzonym strzale z wolnego Plizgi (TERMALICA)
23'
znów krótko rozegrany róg przez Termalikę, a następnie nieudane dośrodkowanie Plizgi (TERMALICA), piłka bezpośrednio wyszła poza boisko
23'
to nie jest mecz Juhara (TERMALICA), tym razem nie przyjął piłki, który po przechwycie grał mu Biskup (TERMALICA)
25'
Plizga (TERMALICA) już sprawdził dyspozycję Maricia (LECHIA), natomiast Lechia jeszcze bez celnego strzału w tym meczu
27'
sędzia przerywa grę, bo na boisku leży Kuświk (LECHIA), który w powietrzu walczył z dwoma rywalami
28'
masażyści przy Kuświku (LECHIA), napastnik Lechii ma rozbity nos
29'
Kuświk (LECHIA) na razie opuszcza boisko
30'
Juhar (TERMALICA) nie doszedł do dośrodkowania Plevy (TERMALICA)
31'
Kuświk (LECHIA) już wrócił na boisko, ubrał nową koszulkę, gdyż ta poprzednia została zakrwawiona
32'
lekkie zamieszanie w "16" gospodarzy po dośrodkowaniu z wolnego Borysiuka (LECHIA), ale Wojtkowiak (LECHIA) nie zdołał dojść do piłki
33'
na razie jest to bardzo przeciętny mecz, brakuje spięć podbramkowych
34'
Łukasik (LECHIA) przewrócił się w polu karnym po straciu z Babiarzem, sędzia nakazał grać dalej
34'
panika w szeregach defensywy Niecieczy, obrońcy wybili piłkę trochę na oślep, wreszcie wykopnęli ją na róg
35'
po dośrodkowaniu z rogu Borysiuka (LECHIA) niecelny strzał Łukasika (LECHIA)
38'
Plizga (TERMALICA) mógł być sam na sam z Mariciem (LECHIA), ale piłka odskoczyła mu od nogi tak mocno, że wyszła poza boisko
39'
Krasić (LECHIA) tym razem próbował prawym skrzydłem, ale poszedł za nim Sołdecki (TERMALICA) i wybił piłkę na aut
41'
szybka akcja Makuszewskiego (LECHIA), dobre odegranie do Borysiuka (LECHIA), Ariel miał kłopoty z przyjęciem i został zablokowany
41'
jeszcze próbował dojść do piłki Krasić (LECHIA), ale on był na spalonym
42'
najlepsza akcja Termaliki, Jarecki (TERMALICA) z lewego skrzydła wrzucił na 10. metr, a zamykający akcję Plizga (TERMALICA) z pierwszej piłki nie trafił w bramkę
43'
Marić (LECHIA) obronił w pojedynku sam na sam z Plizgą (TERMALICA), który z łatwością minął Gersona (LECHIA), dobitka piłkarza gospodarzy niecelna
44'
róg dla Lechii
44'
nieudane dośrodkowanie z rogu Łukasika (LECHIA)
44'
kolejny róg dla Lechii, wywalczył go Gerson (LECHIA)
44'
można do statystyk zapisać celny strzał Lechii, po dośrodkowaniu z rogu Borysiuka (LECHIA) główkował Gerson (LECHIA), jednak nie było to mocne uderzenie i Nowak (TERMALICA) złapał z łatwością piłkę
45'
na spalonym Kuświk (LECHIA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W MIELCU BEZ GOLI
Bardzo przeciętna połowa w wykonaniu Lechii. W ataku pozycyjnym grała zbyt wolno, ale rozegrać obronę gospodarzy. Ponadto było kilka kosztownych strat w środkowej strefie boiska, które przy lepszym rozegraniu kontr mogły przynieść Termalice gole.
Zespół z Niecieczy przeczekał początkową przewagę Lechii, a czym dłużej trwał mecz to on zaczął dominować. Ostatnie minuty to doskonałe okazje na gole gospodarzy. Gdyby nie Marić (LECHIA), który bronił bardzo dobrze, Plizga (TERMALICA) miałby dwie bramki. Co więcej doszedł i do trzeciej bardzo dobrej okazji, ale w niej spudłował.
w przerwie intensywnie rozgrzewa się pomocnik Kovacević
w drużynie gospodarzy do gry przygotowuje się zaś napastnik Kędziora
46'
LECHIA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Kovacević .
46'
TERMALICA przeprowadza również zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Juhar, w jego miejsce wchodzi Kędziora.
46'
drugą połowę rozpoczęła Termalica
48'
nadal wolne tempo, gra Lechia, ale głównie w środku boiska
50'
Chrapek (LECHIA) próbował dograć przed pole karne do Makuszewskiego (LECHIA), podanie niecelne
51'
Janicki (LECHIA) wybija piłkę z "16" po dośrodkowaniu Biskupa (TERMALICA)
52'
Janicki (LECHIA) nie zgadza się z decyzją sędziego, ale dyskusja z arbitrem nic nie dała, gdyż uznał on, że obrońca faulował Biskupa (TERMALICA)
52'
po dośrodkowaniu z wolnego Plizgi (TERMALICA) niecelny strzał głową Kędziory (TERMALICA)
54'
Marić (LECHIA) przejął piłkę, którą w pole bramkowe wrzucił Biskup (TERMALICA)
55'
przechwyt Krasicia (LECHIA), zagrał na kontrę do Kuświka (LECHIA), ale napastnik zdecydował, by... wycofać piłkę na własną połowę
57'
zagranie Kędziory (TERMALICA) do Plizgi (TERMALICA) zbyt mocne, piłkę przejął Marić (LECHIA)
57'
rozgrzewkę rozpoczął Peszko
58'
zablokowane dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA)
58'
piłka w bramce Lechii, ale gola nie ma. Marić wypuścił piłkę z rąk po strzale Babiarza, do siatki dobił futbolówkę Kędziora, ale sędzia dopatrzył się, że w momencie strzału Babiarza napastnik był na spalonym i dlatego bramki nie uznał
59'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chrapek, w jego miejsce wchodzi Peszko.
59'
trener von Heesen wycofuje się zatem z ustawienia ze środkowym pomocnikiem ja skrzydle
61'
w ostatnich meczach narzekaliśmy, że Lechia gra dobrze tylko w jednej połowie, w Mielcu nawet tego na razie nie ma
63'
Pleva (TERMALICA) jednym zwodem wyprowadził w pole dwóch piłkarzy Lechii, próbujących pressingu
64'
Makuszewski (LECHIA) wyłożył piłkę Kuświkowi (LECHIA), ale ten nie trafił w piłkę, a akcja rozpoczęła się od przerzutu Peszki (LECHIA) do kapitana Lechii
65'
Gerson (LECHIA) nie dał się we własnej "16" ograć Plizdze, wybił piłkę w aut
66'
Nowak (TERMALICA) kopnął piłkę we własnego obrońcę, skończyło się na strachu, gdyż tym razem w wyprowadzeniu piłki gospodarzom nie przeszkadzał żaden z lechistów
67'
Biskup (TERMALICA) przewrócił się w polu karnym Lechii po ataku Wojtkowiaka (LECHIA), sędzia nakazał grać dalej
68'
nie doszło dośrodkowanie Wawrzyniaka (LECHIA), dzisiaj boczni obrońcy Lechii mało widoczni są w takich ofensywnych akcjach
68'
niecelny strzał z dystansu Kovacevicia (LECHIA)
70'
niecelny strzał po indywidualnej akcji Kuświka (LECHIA), która rozpoczęła się podaniem od... Maricia (LECHIA)
71'
Peszko (LECHIA) stara się ożywić grę Lechii w ofensywie
72'
Nowak (TERMALICA) obronił strzał Krasicia (LECHIA), który uderzył mimo asysty dwóch obrońców, do Serba dobrą, długą piłkę zagrał Wojtkowiak
73'
zamieszanie w "16" Termaliki po kolejnym ataku Peszki (LECHIA), ostatecznie przechwycił piłkę Nowak (TERMALICA)
74'
widać już ubytek sił piłkarzy obu drużyn, stąd nie jest już ściśle realizowana taktyka, a tym samym na boisku jest więcej miejsca
76'
Marić (LECHIA) złapał piłkę po wstrzeleniu piłki przez Biskupa (TERMALICA) w pole bramkowe
77'
Liczka przygotowuje się do wejścia do gry
78'
niecelny strzał z dystansu Foszmańczyka (TERMALICA)
78'
TERMALICA przeprowadza zmianę na środku rozegrania Boisko opuszcza Foszmańczyk, w jego miejsce wchodzi Liczka.
80'
zablokowany strzał z dystansu Peszki (LECHIA) przez Kupczaka (TERMALICA)
80'
Peszko (LECHIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Biskupa (TERMALICA)
81'
Krasić (LECHIA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Jareckiego (TERMALICA)
82'
przypomnijmy, że Termalica cztery ostatnie mecze zremisowała
82'
Peszko (LECHIA) teraz wywalczył róg
83'
Nowak (TERMALICA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Borysiuka (LECHIA)
84'
zablokowany strzał Biskupa (TERMALICA)
85'
Żółtą kartką został ukarany Sołdecki (TERMALICA) po faulu na Krasiciu
85'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Mila.
86'
Kędziora (TERMALICA) był w polu karnym Lechii z piłką, ale Janicki (LECHIA) nie dał się minąć i naprawił błąd Gersona (LECHIA)
88'
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Plizga, w jego miejsce wchodzi Drozdowicz.
89'
karny dla Lechii. Sędzia odgwizdał faul Plevy na Peszce, do którego podawał Mila
90'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuświk. Grzegorz strzelił z karnego w środek bramki, Nowak rzucił się w lewy róg bramki
90'
3 minuty doliczone
90+1
Gerson (LECHIA) wybił piłkę na róg w pojedynku z Drozdowiczem (TERMALICA)
90+1
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Jareckiego (TERMALICA)
90+2
Kędziora (TERMALICA) sfaulował Maricia (LECHIA) w pojedynku powietrznym
90+3
Kuświk (LECHIA) prosto w ręce Nowaka (TERMALICA)
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 1:0
"Złodzieje" - skandują miejscowi kibice
Bardzo szczęśliwe zwycięstwo Lechii. Sytuacja, po której gdańszczanie otrzymali karnego, z pewnością trafi do ligowych kontrowersji. Niezawodnym egzekutorem jedenastki okazał się Kuświk (LECHIA).
Z przebiegu gry najbardziej zasłużonym wynikiem byłby remis, a nawet wcześniej bliżej gola byli gospodarze. Zwłaszcza Plizga (TERMALICA) może mieć do siebie pretensje, że nie wykorzystał żadnej z trzech bardzo dobrych okazji na bramkę.

16 Górnik Zabrze 13 1 6 6 14:22 8

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-10-26

Wyniki 13 kolejki

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:4 (1:1)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1 (0:0)
  • Piast Gliwice - Korona Kielce 0:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 0:0
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)