Lechia Gdańsk - Cracovia 0:3. Z "Pasami" grać nie potrafią

Jacek Główczyński
4 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Kibice przypominają piłkarzom Lechii Gdańsk o Pucharze Polski

Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Cracovią 0:3 (0:0). Z "Pasami" podopieczni Piotra Stokowca wybitnie grać nie potrafią, gdyż przegrali z tym rywalem już piąty mecz z rzędu. Przerwana została nie tylko zwycięska seria w grupie mistrzowskiej, ale zastopowany marsz w górę tabeli. Po spotkaniu kibice wyraźnie dali do zrozumienia, że teraz na biało-zielonych liczą najbardziej w Pucharze Polski, w których to rozgrywkach bronią trofeum i już 8 lipca zagrają o finał w Poznaniu.

Lopes
  • 55' 20 Conrado Zmiany 8 Haydary
  • 55' 17 Ze Gomes Zmiany 24 Zwoliński
  • 69' 11 Mihalik Zmiany 28 Paixao
Zmiany Zmiany
  • 46' 6 Lusiusz Zmiany 33 Pestka
  • 74' 3 Siplak Zmiany 11 Wdowiak
  • 87' 14 Fiolic Zmiany 8 Dimun
Bramki Bramki
  • 48' Lopes
  • 70' Siplak
  • 90+4 Hanca karny
  • 28' Fila
  • 55' Pietrzak
Kartki Kartki
  • 29' Siplak
  • 90' Helik

"Lechia gol" - skandowano z trybun. Jednak piłkarze gospodarzy nie spełnili tego życzenia

Po raz drugi z rzędu Cracovia w Gdańsku strzeliła 3 gole. 9 czerwca wygrała  Lechią Gdańsk 3:1, 4 lipca 3:0. Po raz drugi z rzędu Cracovia w Gdańsku strzeliła 3 gole. 9 czerwca wygrała  Lechią Gdańsk 3:1, 4 lipca 3:0.

Lechia Gdańsk ma szansę na czwarte zwycięstwo z rzędu i kolejny awans w tabeli, gdyż cztery do tej pory najlepsze drużyny ekstraklasy w 34. kolejce grają między sobą

Piotr Stokowiec: Fascynująca końcówka rozgrywek

szkoleniowiec Lechii musi nieco zmodyfikować skład, gdyż doszło do kolejnych rozstań

Zaskoczenie z wypożyczeniami w Lechii Gdańsk. Ze Gomes zostaje, Kenny Saief odchodzi

Mladenović, który pożegnał się po ostatnim meczu w Gdańsku, trafił do Legii

Filip Mladenović w Legii Warszawa. Kto zyska na odejściach z Lechii Gdańsk?

większe pole manewru szkoleniowiec Lechii ma w obronie, bo po pauzie za kartki wraca Maloca, ale muszą uważać Nalepa i Tobers, których każde kolejne upomnienie sędziego wykluczy z gry

Jak Lechia Gdańsk zabezpiecza środek obrony?

mniejsza może być zaś siła w ofensywie, bo nie tylko odszedł Saief, ale i Zwoliński narzeka na stłuczenie mięśnia w Białymstoku

Łukasz Zwoliński: Trener Stokowiec będzie przez nas siwy

ostatecznie trener Stokowiec daje dziś odpocząć nie tylko Zwolińskiemu, a i Paixao, bo już w środę mecz półfinałowy Pucharu Polski z Lechem w Poznaniu. W ataku najwyraźniej zagra Ze Gomes (LECHIA Gdańsk)
ostatecznie trzy zmiany w "11" w porównaniu z meczem w Białystoku, wygranym 2:1. Do składu wracają: Maloca, Conrado i Lipski. Ponadto zmiana pozycji dla wspomnianego Ze Gomesa i Tobersa

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:2 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom oraz trenerowi

88 Kałuziński
Saief, którego nie przedłużono wypożyczenia z Anderlechtu, jest jeszcze w Gdańsku. Miał kłopoty z wejściem na lożę VIP, gdyż nie miał maseczki ochronnej
nadal nie ma nowego mistrza Polski. Lech pokonał Legię 2:1 i zmniejszył stratę do lidera do 8 punktów
Trener Probierz w porównaniu z ostatnim meczem wygranym z Pogonią 2:1 dokonał czterech zmian w "11". Nowymi piłkarzami są: Siplak (Cracovia), Fiolic (Cracovia), Helik (Cracovia) i Lusiusz (Cracovia)
99 Vestenicky
stadion mógł się wypełnić w 25-procentach, co dałoby widownię ponad 9-tysięczną. Jednak już widać, że daleko do tej liczby. Oficjalną frekwencję tradycyjnie na tym obiekcie otrzymujemy w przerwie
zgodnie z pandemicznym regulaminem jako pierwsi na murawę wychodzą goście, których witają gwizdy. Cracovia czarne stroje
doping z trybun zrywa się, gdy na boisku melduje się Lechia. Tradycyjne biało-zielone koszulki i białe spodenki gospodarzy
wulgarnie z trybun pod adresem gości
"Lechia gol" - już pozytywny doping z trybun
1'
od środka mecz rozpoczęła Cracovia
3'
wybita piłka po dośrodkowaniu Siplaka (Cracovia). Początek z przewagą gości
4'
przechwyt Ze Gomesa (LECHIA Gdańsk), ale w kontrze był sam naprzeciw dwóm rywalom i stracił piłkę
5'
Hrosso (Cracovia) łapie piłkę po dośrodkowaniu Lipskiego (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego z około 40 metrów
7'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) z najwyższym trudem odbił piłkę po strzale Van Amersfoorta (Cracovia). Będzie rzut rożny dla gości
8'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Fiolicia (Cracovia)
8'
piłka wraca jednak w "16" Lechii. Lopes (Cracovia) strzela po "długim" rogu, ale nie trafia w bramkę
11'
kilka minut gry w środkowej strefie boiska
13'
Cracovia fauluje z dala od własnej bramki. Po Lipskim (LECHIA Gdańsk) z takiego rzutu wolnego próbował dośrodkować Pietrzak (LECHIA Gdańsk), ale i on nie zaskoczył defensywy gości
14'
Lechia próbuje przejść do ataku pozycyjnego
14'
jednak długi przerzut Nalepy (LECHIA Gdańsk) zamiast do Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) trafił bezpośrednio w aut
14'
Hanca (Cracovia) pomógł sobie ręką, blokując dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk). Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego gości
15'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) mocno podkręcił piłkę i uderzył bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego. Piłka minęła słupek
16'
nieporozumienie w szeregach Cracovii. Nikt nie pobiegł do piłki zagrywanej przez Hancę (Cracovia) i od własnej bramki grę wznowi Kuciak (LECHIA Gdańsk)
17'
"Gdańska Lechia" - z trybun
18'
kontra Cracovii 3 na 5. Rykoszet po strzale Fiolicia (Cracovia) i piłka pewnie ląduje w rękawicach Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
19'
odgwizdany faul Tobera (LECHIA Gdańsk) 2-3 metry od linii bocznej pola karnego Lechii
19'
Lechia broni się przed dośrodkowaniem z rzutu wolnego Fiolicia (Cracovia)
21'
na razie wyrównany mecz
21'
obaj trenerzy na stojąco dyrygują poczynaniami zespołów przy linii bocznej
22'
Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) zgrał piłkę do Conrado (LECHIA Gdańsk), ale Brazylijczyk strzelił nad poprzeczką
24'
Lechia nadal nie może się rozpędzić. Cracovia cofa się na własną połowę, zmuszając do gry w ataku pozycyjnym
25'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
26'
kolejne nieudane dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
26'
Conrado (LECHIA Gdańsk) upadając pomógł sobie ręką
27'
Hrosso (Cracovia) wybił piłkę nad poprzeczką po strzale Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
28'
bez zagrożenia dla Cracovii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
28'
Żółtą kartką został ukarany Fila (LECHIA Gdańsk), który faulem przerwał kontrę
29'
Żółtą kartką został ukarany Siplak (Cracovia).
30'
na spalonym Fila (LECHIA Gdańsk)
33'
34'
spiker, aby przerwać okrzyki z trybun, informuje, że w derbach... rugby Lechia pokonała Arkę

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 30:22 - relacja, możliwość oceniania rugbistów i trenerów

35'
zablokowany strzał Conrado (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
36'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny przez Lechię, ale też nie zaskoczyło to gości
37'
"Lechia gol" - z trybun
38'
Fila (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
39'
tym razem z narożnika boiska dośrodkował Lipski (LECHIA Gdańsk), ale też bez zagrożenia dla bramki Cracovii
40'
nieudane dośrodkowanie Mihalika (LECHIA Gdańsk), wcześniej Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po niedokładnym zagraniu pod jego bramką Cracovii
41'
właśnie przez brak skuteczności, a także właściwego wyboru rozegrania piłki pod bramką przeciwnika ten mecz na razie nie obfituje w sytuacje bramkowe
42'
zbyt mocne zagranie Van Amersfoorta (Cracovia). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
44'
gwizdy z trybun, bo Cracovia rozgrywa dłużej piłkę w ataku pozycyjnym
45'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale Lusiusza (Cracovia)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 0:0
Skoro grają dwaj pretendenci do doskoczenia do ścisłej czołówki ekstraklasy, którym remis nic nie daje, można było oczekiwać żywszego i bardziej ofensywnego meczu. Tymczasem drużyny przede wszystkim uważały, aby nie stracić gola. Ich mocną stroną nie są na razie dośrodkowania, a szkoda, gdyż stałych fragmentów gry z obu stron nie brakuje.
Na razie Kuciak (LECHIA Gdańsk) i Hrosso (Cracovia) praktycznie tylko raz musieli się mocniej wykazać. To stanowczo zbyt mało jak na zespoły aspirujące do czołówki. No chyba, że piłkarze mają z tyłu głowy, że krótsza droga do europejskich pucharów prowadzi przez Puchar Polski i oszczędzają siły na wtorkowo-środowe półfinały.
Oficjalna frekwencja 4768 kibiców
mocny doping wita wracających na murawę piłkarzy Lechii
46'
Cracovia przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Lusiusz, w jego miejsce wchodzi Pestka.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, która gra w tym samym składzie co przed przerwą
47'
"Lechijko, wygraj mecz" - z trybun
48'
[0:1] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lopes. Szybko rozegrany wrzut z autu przez gości. Po dośrodkowaniu Van Amersfoorta, mimo asysty dwóch obrońców, napastnik gości zdołał dojść do piłki i oddać z strzał z 4. metra
49'
sędzia czeka jeszcze na podpowiedź VAR, czy wszystko było zgodne z przepisami
49'
gra wznowiona od środka. Cracovia prowadzi 1:0
50'
Cracovia nadal w ataku. Siplak (Cracovia) zdobył rzut rożny
51'
Hanca (Cracovia) dośrodkował z narożnika boiska, a potem piłka do niego wróciła i strzelał. To uderzenie zostało zablokowane. Natomiast dobitka Jablonsky'ego (Cracovia) nie sprawiła kłopotów Kuciakowi (LECHIA Gdańsk)
52'
w odpowiedzi zablokowany strzał Tobersa (LECHIA Gdańsk)
54'
54'
trener Stokowiec przygotowuje dwie zmiany równocześnie
54'
Haydary i Zwoliński przygotowują się do gry
55'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Haydary.
55'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ze Gomes, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
55'
roszady w Lechii w ataku i na lewym skrzydle
55'
Żółtą kartką został ukarany Pietrzak (LECHIA Gdańsk).
56'
rzut rożny dla gości
56'
dobrze wybita piłka przez defensorów Lechii po dośrodkowaniu Hanci (Cracovia) z narożnika boiska
58'
zablokowane dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) i rzut rożny
59'
sędzia utrudnił wybicie piłki Cracovii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Piłka trafiła w arbitra około 20 metrów od bramki gości.
59'
trochę zamieszania, ale zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, gdy sędzia ma kontakt z piłką, przerywa grę i wznawia ją rzutem sędziowskim
62'
Lechia znów zmuszana do gry w ataku pozycyjnym. Cracovia czeka na własnej połowie zadowolona z wyniku
63'
kolejny korner dla Lechii
63'
63'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) zdążył wrócić w porę pod własną bramkę, by wybić piłkę na rzut rożny dla rywali
64'
najpierw Maloca (LECHIA Gdańsk) głową, a po chwili Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje, a i tak jest drugi z rzędu rzut rożny dla Cracovii
64'
Siplak (Cracovia) pada w polu karnym przy próbie dojścia do dośrodkowania Hanci (Cracovia) z narożnika boiska
65'
gra wstrzymana sędzia czeka na podpowiedź VAR
66'
ostatecznie dopatrzył się innego przewinienia i był rzut wolny dla gości sprzed pola karnego, ale Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę
66'
przygotowuje się do gry Paixao
67'
Hanca (Cracovia) do Lopesa (Cracovia), ale szybszy przy piłce w polu karnym Kuciak (LECHIA Gdańsk)
68'
i jesteśmy w "16" Cracovii, gdzie przewraca się Lipski (LECHIA Gdańsk), ale też nie ma faulu
69'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) musiał interweniować poza własnym polem karnym
69'
niecelny strzał Van Amersfoorta (Cracovia)
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mihalik, w jego miejsce wchodzi Paixao.
70'
[0:2] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siplak. Z łatwością wymanewrowana przez rywali defensywa biało-zielonych. Loshaj i Fiolić sforsowali obronę środkiem, a ten drugi zagrał do wbiegającego z lewego skrzydła Siplaka. Defensor gości znalazł się z piłką sam na sam z Kuciakiem i nie zmarnował okazji na podwyższenie wyniku
72'
Lechia próbuje pressingu na połowie rywali, ale Cracovia jakby dostała nowego wiatru w skrzydła i nic sobie z tych usiłowań gospodarzy nie robi
73'
kolejny korner dla gości
73'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika Fiolicia (Cracovia)
kontuzja
74'
gra przerwana, gdyż doszło do zderzenia zawodników w polu karnym
kontuzja
74'
wszyscy podnoszą się z murawy o własnych siłach, a najmocniej ucierpiał Pietrzak (LECHIA Gdańsk)
74'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siplak, w jego miejsce wchodzi Wdowiak.
78'
Haydary (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji. Celnie strzelił, ale Hrosso (Cracovia) na posterunku
78'
z trybun wulgarnie pod adresem gości
kontuzja
78'
masażyści gości na boisku, leży na nim Jablonsky
78'
niektórzy piłkarze obu drużyn zbiegają do ławki, aby uzupełnić płyny
79'
najwyraźniej będzie konieczna zmiana w Cracovii, na razie goście w "10"
81'
Jablonsky (Cracovia) wraca jednak na boisko
82'
jeśli Lechia nie odmieni tego meczu to dozna piątej porażki z rzędu w meczu z Cracovią. Ta seria zaczęła się 13 kwietnia ubiegłego roku o wyjazdowej porażki 2:4. Potem było 0:2 również w Krakowie. W tym sezonie to wyniki 0:1 w Krakowie i 1:3 w Gdańsku
83'
zablokowany strzał Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
85'
od kilku minut Lechia w ataku
85'
Cracovia przygotowuje zmianę
87'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fiolic, w jego miejsce wchodzi Dimun.
88'
Cracovia całą drużyną wycofana na własną połowę
89'
po dośrodkowaniu Pietrzak (LECHIA Gdańsk) Fila (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę już zza linii końcowej boiska
90'
Lopes (Cracovia) do Wdowiaka (Cracovia), ale rezerwowy zablokowany w polu karnym Lechii
90'
Żółtą kartką został ukarany Helik (Cracovia).
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wykonuje rzut wolny z okolic środkowej linii. Wszyscy piłkarze wbiegają w "16" Cracovii
90+2
wątek hokejowy na trybunach Lechii, wulgarnie o prezesie jednego z klubów
90+2
kontratak Cracovii dał gościom rzut rożny. Nie spieszą się z jego wybiciem
90+3
Lopes (Cracovia) uderzył z przerwotki i kwestionuje, że było zagranie ręką Paixao
rzut karny
90'
sędzia po krótkim zawahaniu, dyktuje rzut karny
90+3
czekamy jeszcze na VAR
90+4
[0:3] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hanca z rzutu karnego. Zmylony Kuciak. Bramkarz Lechii w jednym rogu, piłka w drugim
90+4
"Gdańska Lechia najlepsza jest" - skandują kibice
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 0:3
Po trzech zwycięstwach w grupie mistrzowskiej trener Stokowiec zapowiadał fascynującą końcówkę sezonu i zapewniał, że nie dostrzega niczego złego. Tym większe jest rozczarowanie po meczu z Cracovią. Zamiast kontynuowania marszu w górę tabeli, jest bolesna porażka. Cracovia wybitnie Lechii nie leży, gdyż to już piąty mecz z rzędu przegrany z tym rywalem.
Gdańszczanie spadli na 6. miejsce tabeli i jeśli chcą awansować na międzynarodową arenę, to muszą obronić Puchar Polski. W środę mecz półfinałowy w Poznaniu z Lechem.
i właśnie kibice przypominają piłkarzom o Pucharze Polski, skandując "Puchar jest nasz"

16 ŁKS Łódź 34 5 6 23 28:61 21
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-07-06

Wyniki 34 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - Cracovia 0:3 (0:0)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1 (2:0)
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
  • Grupa spadkowa
  • Korona Kielce - ARKA GDYNIA 1:1 (0:1)
  • ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
  • Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:2 (0:2)

• 8 5

• Łukasik, Haraslin, Mladen wracać!!!! (1)

• (1)

Idziemy jak po swoje. Z Craxą wiedziałem że tak będzie. Ale głowa do góry lechisci osiągniemy mistrza. Ja wierzę

• 1 7

• Wczoraj

nawet nasza arka, w rugby przegrała z Lechią. Teraz po spadku naszej arki pewnke będzie przychodziło mniej kibiców na mecze. Ale na pewno ja i ty będziemy z całego serca dopingować naszą arkę. Będziemy podczas meczów naszej arki trzymać się za ręce, tak jak od kilku lat razem idziemy przez życie.

• 4 4

• Kompromitacja i wstyd przegrać z kelnerami co ich wszyscy jadą w grupie miestrszowskiej (2)

Nagle nasi stracili forme, trener specjalnie wystawia Lipskiego by grać w 10? Litości, do tego Mihalik i Tobers to porazka, Ze Gomes latał bez pomysłu w ataki.

Coś czuje że Mandziara przykazał by nie awansowac do pucharów europejskich.

• 137 5

• Pewnie obiecał im premię ale za to, żeby nie awansowali do pucharów.

• 1 0

• "Kelnerzy" pogonili Legię 3:0.......

• 0 0

• (3)

a Arki to śmiech przez łzy ! cieszą się z wygranej Cracovii a sami spadają z Ekstraklasy