Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3:1. Wielki mecz biało-zielonych. Są wiceliderem

Jacek Główczyński
3 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3:1. Wspólna radość kibiców i piłkarzy.

Lechia Gdańsk pokonała u siebie Legię Warszawa 3:1 (1:0). To był wielki mecz biało-zielonych, którzy po zwycięstwie nad mistrzem Polski są nowym wiceliderem PKO BP Ekstraklasa. W sukcesie podopiecznych Tomasza Kaczmarka nie było nic z przypadku. Piękne gole były zwieńczeniem odważnych akcji i strategii nastawionej na dominowanie. Przez większą część spotkania to wszystko udawało się bardzo dobrze. Dlatego ponad 20-tysięczna widownia może być usatysfakcjonowana tak z gry jak i wyniku.

Pekhart
  • 77' 79 Sezonienko Zmiany 10 Diabate
  • 77' 28 Paixao Zmiany 36 Makowski
  • 83' 99 Durmus Zmiany 2 Pietrzak
  • 90+1 9 Zwoliński Zmiany 5 Kopacz
  • 46' 22 Skibicki Zmiany 7 Kastrati
  • 46' 99 Slisz Zmiany 8 Martins
  • 46' 21 Lopes Zmiany 11 Emreli
  • 46' 14 Charatin Zmiany 27 Josue
  • 56' 20 Muci Zmiany 82 Luquinhas
  • 34' Gajos
  • 53' Kubicki
  • 67' Zwoliński
  • 88' Pekhart karny
  • 31' Paixao
  • 65' Gajos
  • 38' Nawrocki
  • 57' Luquinhas
  • 63' Mladenović

Oprawa na meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3:1

Lechia ma na koncie trzy zwycięstwa z rzędu. Takiej serii nie miała od lutego tego roku

Przypomnij sobie, co trener Lechii Gdańsk mówił po zwycięstwie w Łęcznej

na pewno zwycięską passę można kontynuować w Pucharze Polski, a w lidze jest szansa, aby już dziś znaleźć się na pozycji wicelidera

Lechia Gdańsk dobrze wylosowała w Pucharze Polski. Sprawdź, z kim zagra w 1/16 finału

po forsownym okresie (3 mecze w 6 dni) piłkarze Lechii mieli 4 dni wolnego. Przygotowania do Legii rozpoczęli od środy

Lechia Gdańsk według Tomasza Kaczmarka. Kto jest pewniakiem, a kto walczy o skład?

w składzie w stosunku do ostatniego meczu tylko jedna zmiana. Na prawej obronie Żukowski za Kopacza

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:4. Przeczytaj relację, sprawdź oceny piłkarzy i trenera

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 2 Pietrzak, 5 Kopacz, 8 Kryeziu, 10 Diabate, 11 Haydary, 30 Szczepański, 36 Makowski, 69 Biegański
na mecz z Legią wszyscy musieli kupować bilety jednorazowe, gdyż w tym roku nie będzie już karnetów

Przeczytaj, dlaczego na Lechię Gdańsk nie można kupić karnetu?

trener Kaczmarek przed meczem podkreślał wagę 12. zawodnika, jakim są właśnie kibice

Czym najlepiej dojechać na mecz? Jak mogą pomóc kibice Lechii Gdańsk?

oficjalną frekwencję podamy w przerwie, gdyż wówczas na tym obiekcie udostępniane są oficjalne dane w tym względzie
pod stadionem wzmocnione siły policyjne
gwizdy miejscowych, gdy piłkarze Legii wychodzą na rozgrzewkę. W odpowiedzi wulgaryzmy z sektora gości, w którym ma być około 1700 kibiców
spiker, który rozpoczyna pracę na 15 minut przed pierwszym gwizdkiem, włączył się tym razem wcześniej i apeluje do kibiców o kulturalny doping
Legia dokonała 4 zmian w porównaniu z "11", która rozpoczynała w czwartek mecz z Leicester. Nowi gracze w składzie trenera Michniewicza to: Skibicki, Muci, Lopes i Pekhart
ławka rezerwowych Legii: 59 Tobiasz, 5 Ribeiro, 7 Kastrati, 8 Martins, 11 Emreli, 23 Abu Hanna, 27 Pesqueira, 29 Rose, 82 Luquinhas
nowe koszulki Lechii można było oglądać już w grze FIFA 22, a dziś piłkarze ubiorą je na mecz z Legią, a kibice mogą zakupić je w klubowym sklepie

Zobacz, jak mają wyglądać nowe koszulki piłkarzy Lechii Gdańsk

mecz poprzedza minuta ciszy ku pamięci kibica, który zginął w wypadku samochodowym w drodze na mecz do Łęcznej. Śmierć poniósł Emil Hintz
1'
grę od środka boiska rozpoczęła Legia
3'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) główkował nad bramką po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
3'
Miszta obronił strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), który otrzymał doskonałe podanie od Paixao
3'
jeszcze rzut rożny dla gospodarzy
3'
po rzucie rożnym Durmusa (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował Żukowski (LECHIA Gdańsk)
5'
niecelny strzał Conrado (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
6'
trwa napór Lechii
7'
Miszta złapał piłkę po strzale głową Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
7'
już 5 strzałów Lechii, w tym 2 celne. Legia bez próby uderzenia na bramkę
8'
spiker apeluje o kulturalny doping
10'
niecelny strzał z woleja Durmusa (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk)
11'
Wieteska (Legia Warszawa) zablokował strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
12'
cały czas gra praktycznie na połowie gości
12'
Maloca (LECHIA Gdańsk) celnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Miszta (Legia Warszawa) nie miał problemów, bo strzał był lekki
13'
niecelny strzał Slisza (Legia Warszawa) sprzed pola karnego
14'
"Lechia gol" - śpiewy z trybun
16'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po zagraniu Slisza (Legia Warszawa) wzdłuż pola bramkowego
16'
Legia powoli próbuje otrząsnąć się z przewagi Lechii
18'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po podaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk) w pole karne, ale w dość trudnej pozycji uderzył obok bramki
19'
zbyt głębokie dośrodkowanie Żukowskiego (LECHIA Gdańsk), ale Miszta (Legia Warszawa) do końca śledził lot piłki, by nie wpadła ona pod poprzeczkę bramki
22'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował piłkę po strzale głową Pekharta (Legia Warszawa), która zapewne wylądowałaby w siatce. z prawego skrzydła dośrodkował Lopes (Legia Warszawa). Będzie jeszcze rzut rożny dla gości
23'
Wieteska (Legia Warszawa) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska
24'
przygotowania do oprawy na sektorze Lechii
24'
wulgaryzmy z sektora gości
25'
wulgaryzmy też z miejscowego sektora
26'
29'
Conrado (LECHIA Gdańsk) wbiegł w pole karne Legii, ale niecelnie podawał
30'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) w polu karnym gości faulował Nawrockiego (Legia Warszawa)
31'
posiadanie piłki 66:34 na korzyść Lechii
31'
Żółtą kartką został ukarany Paixao (LECHIA Gdańsk).
33'
Lechia obroniła się przed dośrodkowaniem z rzutu wolnego gości i od razu wyszła z kontrą. Zwoliński (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Jędrzejczyka (Legia Warszawa) niespełna 25 metrów od bramki
34'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gajos. Kapitalny strzał pomocnika Lechii. Posłał piłkę nad murem, w górny róg bramki gości
34'
radość na trybunach
35'
odpalane race
38'
Żółtą kartką został ukarany Nawrocki (Legia Warszawa).
38'
Lechia teraz groźnie po stałych fragmentach gry. Strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Miszta (Legia Warszawa) wybił poza bramkę. Natomiast maloca nieznacznie się pomylił przy główce po kornerze
41'
cały czas przeważa Lechia
44'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
były jeszcze dwa rzuty rożne dla Lechii, ale nie zmieniły wyniku
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 1:0
kibice brawami żegnają piłkarzy Lechii schodzących na przerwę
Oficjalna frekwencja 23 574 kibiców
Lechia zasłużenie prowadzi, gdyż zdominowała grę w pierwszej połowie. Oddała aż 13 strzałów, w tym 5 celnych. I był ten najważniejszy - jak na razie - z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk) na 1:0, po kapitalnym uderzeniu. Posiadanie piłki aż 70:30 na korzyść miejscowych. Goście nie odpowiedzieli żadnym celnym strzałem. Co ważne biało-zieloni po objęciu prowadzenia nie zwolnili tempa, nie cofnęli się. Szukają kolejnych goli.
Legia w przerwie przygotowuje cztery zmiany
46'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skibicki, w jego miejsce wchodzi Kastrati.
46'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Slisz, w jego miejsce wchodzi Martins.
46'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lopes, w jego miejsce wchodzi Emreli.
46'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Charatin, w jego miejsce wchodzi Josue.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
i od razu atak Lechii. Niecelnie główkował Durmus (LECHIA Gdańsk)
47'
pierwszy w tym meczu strzał Legii. Kuciak (LECHIA Gdańsk) poradził sobie z uderzeniem Martinsa
49'
wślizg Nalepy (LECHIA Gdańsk) przerywa akcję gości, ale będzie jeszcze korner dla nich
49'
Kastrati (Legia Warszawa) wymaga jeszcze pomocy medycznej
50'
Legia na razie w "10"
50'
i ma drugi rzut rożny
51'
po dośrodkowaniu Mladenovicia (Legia Warszawa) z rzutu rożnego goście sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Lechii. Sędzia nakazał grać dalej
53'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kubicki. Kapitalny strzał pomocnika Lechii. Z około 25 metrów uderzył z woleja odbitą piłkę i zmieścił ją tuż przy słupku bramki Legii
55'
niecelnie strzelał Emreli (Legia Warszawa)
55'
race na sektorze Legii
56'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Muci, w jego miejsce wchodzi Luquinhas.
57'
Żółtą kartką został ukarany Luquinhas (Legia Warszawa).
59'
stałe fragmenty gry dla Lechii. Po rzucie rożnym, rzut wolny sprzed pola karnego
59'
Miszta (Legia Warszawa) wypuścił piłkę po strzale z rzutu wolnego Durmusa (LECHIA Gdańsk), ale zdołał ją złapać nim nabiegli napastnicy Lechii
60'
pewna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Luquinhasa (Legia Warszawa)
63'
Żółtą kartką został ukarany Mladenović (Legia Warszawa).
64'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował Paixao (LECHIA Gdańsk)
65'
Żółtą kartką został ukarany Gajos (LECHIA Gdańsk).
66'
pewna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk) po strzale Jędrzejczyka (Legia Warszawa)
67'
[3:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Łukasz z zimną krwią posłał piłkę obok bramkarza Legii po doskonałym podaniu, które otrzymał do Sezonienki. Napastnik Lechii uderzył z pierwszej piłki z 7. metra
68'
"Raz, dwa, trzy... Mało!" - na trybunach
72'
rzut rożny dla gości
73'
niecelnie główkował Emreli (Legia Warszawa)
75'
"Zwycięstwo czeka nas" - to z sektora... gości
75'
Lechia nadal rozgrywa wielki mecz
75'
podwójna zmiana szykowana w Lechii
76'
fizjoterapeuci Lechii gotowi, aby udzielić pomocy Kuciakowi (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nie pozwala na ich wejście
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Diabate.
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Makowski.
79'
Miszta (Legia Warszawa) z kłopotami złapał piłkę po strzale Diabate (LECHIA Gdańsk)
80'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) wyłożył piłkę na 17. metr Diabate (LECHIA Gdańsk), ale ten strzelił w środek bramki i Miszta (Legia Warszawa) złapał piłkę
83'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
84'
Legia odrabia, ale tylko procenty w posiadaniu piłki. Lechia stara się realizować to, co mówił trener Kaczmarek, że i bez piłki można też kontrolować mecz
85'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) dobrze zagrywa piłkę głową poza własną "16"
87'
20 strzałów Lechii, w tym 10 celnych, tylko 7 i to wszystkich Legii
88'
sędzia Marciniak uznał, że Nalepa (LECHIA Gdańsk) faulował Pekharta (Legia Warszawa), który główkował nad poprzeczką
88'
[3:1] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pekhart z rzutu karnego. Reprezentant Czech strzelił w prawo, Kuciak rzucił się w lewo
90'
Nawrocki (Legia Warszawa) zablokował dośrodkowanie Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Kopacz.
90+2
po rzucie rożnym Lechii kontra gości. Dobrze Kuciak (LECHIA Gdańsk) interweniuje poza własną "16"
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 3:1
90'
wspólna radość kibiców i piłkarzy
To był wielki mecz Lechii Gdańsk. Przez długie fragmenty gry miała całkowitą kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Atakowała z fantazją i strzelała piękne bramki. I nic w tej bardzo dobrej ocenie nie może zmienić stracony gol z rzutu karnego. Co prawda po przerwie Legia starała się odrabiać straty, ale nabijała głównie statystykę posiadanie piłki, bo z wyjątkiem jedenastki, zagrożenia pod bramką Kuciaka, nie mogła stworzyć. Gospodarze udowodnili też, chyba przede wszystkim sami sobie, że przy korzystnym wyniku wcale nie muszą się bronić, a cały czas interesowało ich poprawienie wyniku.
Dlatego Lechia ograła pewnie mistrza Polski 3:1 i po 10. kolejce PKO BP Ekstraklasa jest wiceliderem tabeli. I to nie zmieni się przez 2 tygodnie, gdyż rozpoczyna się przerwa w rozgrywkach dla reprezentacji narodowych.

18 Górnik Łęczna 10 1 2 7 8:26 5
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-10-03