Lechia Gdańsk - Odra Opole 2:1. Powrót lidera. Rzut karny w poprzeczkę

Jacek Główczyński
2 kwietnia 2024, godz. 22:35
Opinie (216)

Lechia Gdańsk - Odra Opole 2:1. Zobacz, jak cieszyli się zwycięzcy oraz smucili pokonani

Lechia Gdańsk pokonała Odrę Opole 2:1 (1:1), choć pierwsza straciła gola w meczu kończącym 25. kolejkę Fortuna 1. Ligi. Biało-zieloni wrócili na fotel lidera, odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu po bramce Tomasa Bobcka. Wielkie emocje były zwłaszcza pod koniec każdej z połów. Wyrównującego gola do szatni strzelił Rifet Kapić. Natomiast w ostatniej sekundzie gry Borjan Galan Gonzalez z jedenastki posłał piłkę w poprzeczkę. Na boisku nie było już wtedy Rafała Niziołka, który w pierwszej połowie wykorzystał karnego dla gości, gdyż już siedząc na ławce rezerwowych, dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 10 Fernandez, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 27 Bugaj, 72 Koperski, 94 Gueho

Sula

Rezerwowi: 1 Burta, 6 Continella, 8 W.Kamiński, 9 Mikinić, 10 Hebel, 28 Pikk, 29 Surzyn, 33 Osipiak, 94 Nowak
  • 81' 11 Piła Zmiany 27 Bugaj
  • 81' 99 Neugebauer Zmiany 16 D’Arrigo
  • 81' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 86' 30 Chłań Zmiany 21 Sypek
  • 90+1 8 Kapić Zmiany 10 Fernandez
  • 58' 13 Purzycki Zmiany 8 W.Kamiński
  • 58' 7 Sarmiento Zmiany 10 Hebel
  • 82' 25 Antczak Zmiany 29 Surzyn
  • 82' 5 Niziołek Zmiany 6 Continella
  • 82' 98 Sula Zmiany 94 Nowak
  • 45+5 Kapić
  • 53' Bobcek
  • 26' Niziołek karny
  • 56' Piła
  • 82' D'Arrigo
  • 36' Purzycki
  • 52' M.Kamiński
  • 64' Spychała
  • 69' Niziołek
  • 90' Continella
  • 90+3 Niziołek

Szymon Grabowski: Wygraliśmy serduchem. Przeczytaj, co jeszcze mówił trener Lechii Gdańsk po meczu z Odrą Opole 2:1 Szymon Grabowski: Wygraliśmy serduchem. Przeczytaj, co jeszcze mówił trener Lechii Gdańsk po meczu z Odrą Opole 2:1

Lechia Gdańsk - Odra Opole 2:1. Strzał z rzutu karnego w ostatniej sekundzie meczu trafia w poprzeczkę

Lechia nie przegrała 11 kolejnych meczów na Polsat Plus Arenie Gdańsk, a aż 9 z nich wygrała, to wszystko przy bilansie bramek 26:4

Lechia Gdańsk zbudowała twierdzę. Marzenie trenera: Zapełnić stadion w tym sezonie

napastnik Lechii przyznaje, że to kibice napędzają piłkarzy w Gdańsku

Lechia Gdańsk napędzana dzięki kibicom. Łukasz Zjawiński: Będziemy niepokonani

kibice podjęli akcję, aby na stadionie zasiadło co najmniej 10 tysięcy kibiców

Będzie "dycha na Lechii"?

W tym sezonie najwięcej kibiców na domowy mecz Lechii przyszło, gdy 10 listopada 2023 roku mierzyła się z Wisłą Kraków. Bezbramkowy remis obejrzało wówczas dokładnie 12 tysięcy 3 kibiców. Średnia tego sezonu nie przekracza nawet 5 tysięcy (4995). Jednak pamiętajmy, że jest zaniżona przez trzy mecze, które biało-zieloni musieli grać przy zamkniętych w części trybunach.

Dlaczego Lechia Gdańsk wygrywa? Tomasz Neugebauer: Jesteśmy jak zaciśnięta pięść

przygotowania do meczu z Odrą były nietypowe z kilku względów, aż sześciu piłkarzy grało w drużynach narodowych

Lechia Gdańsk ma sześciu kadrowiczów. Louis D'Arrigo z golem w Arabii Saudyjskiej

leczono rekonwalescentów, jak widać po ławce rezerwowych skutecznie, gdyż w meczowej "20" są: Fernandez i Biegański

Lechia Gdańsk będzie mocniejsza. Luis Fernandez? "To jest ten moment"

jednak liderzy zespołu nie powinni się zmienić, wciąż dużo zależy np. od Meny. W porównaniu z ostatnim meczem nie zmienia się też wyjściowa "11"

Lechia Gdańsk. Camilo Mena pokazał prawdziwe oblicze. Pomogła kluczowa zmiana

Odra w ostatniej kolejce gościła już w Trójmieście i z Gdyni wywiozła punkt. W porównaniu z "11" z meczu z Arką trener Nocoń wymienił jednego zawodnika. Sarmiento zastąpił Czaplińskiego, który pauzuje po ósmej żółtej kartce

Przeczytaj relację z meczu Arka Gdynia - Odra Opole 2:2

spiker czyta składu drużyn przy przyciemnionych światłach na stadionie
w sektorze gości kilkanaście osób
o tym, jaka jest oficjalna frekwencja, poinformujemy w przerwie meczów, choć zapowiadanej "dychy" na trybunach chyba nie ma
w trybuny wyrzucone zostały trzy piłeczki tenisowe, ci którzy je złapali, w przerwie wezmą udział w konkursie
"Tylko zwycięstwo" - już przypominają kibice
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki białe spodenki. Odra niebieskie koszulki, czerwone spodenki
"Tylko BKS" - z trybun
w wyniku losowania kapitanów: Kapicia (LECHIA Gdańsk) i Kamińskiego drużyny zostają na tych stronach boiska, na które wyszły na prezentację. Lechia atakować będzie na bramkę, za którą jest sektor dopingowy biało-zielonych
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
2'
Piroch (Odra Opole) wybił piłkę, którą Mena (LECHIA Gdańsk) zagrał w "16" gości
2'
nieudane dośrodkowanie Piły. Futbolówka opuściła boisko i od bramki rozpocznie Haluch (Odra Opole)
4'
tym razem Piła (LECHIA Gdańsk) znacznie się poprawił, a Lechia ma rzut rożny
5'
z narożnika boiska dośrodkował Kapić (LECHIA Gdańsk). Odra miała kłopoty z wybicie piłki z własnej "16". Ostatecznie tę akcję strzałem głową nad poprzeczką zakończył Chindris (LECHIA Gdańsk)
6'
pomocy medycznej potrzebuje Bobcek
7'
napastnik Lechii może kontynuować grę
8'
po faulu Kałahura (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego dośrodkował Galan (Odra Opole). Kamiński zagrał piłkę głową, ale bardziej było to podanie do bramkarza niż strzał
9'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) od razu wykopnął piłkę pod pole karne Odry. Był tak Chłań (LECHIA Gdańsk), ale w pojedynku z obrońcą Odry nie zdołał opanować piłki
10'
rzut wolny dla Odry niemal z tego samego miejsca co poprzednio, około 35 metrów od bramki Lechii
11'
piłka zagrana na linię pola karnego z rzutu wolnego przez Antczaka. Kamiński celnie uderzył tym razem nogą, ale dobrze ustawiony Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie miał problemu ze złapaniem piłki, która została skierowana w środek bramki
11'
Kibice Lechii pytają gości "co ich tak mało"
11'
wulgaryzmy z obu stron do tego stopnia, że spiker apeluje o kulturalny doping
13'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
13'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść Lechii, ale gdańszczanie jeszcze bez celnego strzału
14'
przepychanki między piłkarzami przy linii bocznej, aby rozdzielić zawodników sędziowie wchodzą między nich
14'
Mena wymaga pomocy medycznej, gdyż to od faulu na nim rozpoczęły się te przepychanki
16'
gra wznowiona, Lechia na razie w "10"
17'
Mena (LECHIA Gdańsk) wraca na boisko
17'
Haluch (Odra Opole) odbił do boku piłkę, którą z około 30 metrów, z rzutu wolnego uderzył Żelizko (LECHIA Gdańsk)
20'
przewaga w posiadaniu piłki już 63:37 na korzyść Lechii, w strzałach 2:2, w celnych 2:1 dla... Odry
22'
Odra na razie potwierdza to co wiedzieliśmy o tej drużynie. Bazuje na defensywie, a w ofensywie swoich szans szuka po stałych fragmentach gry
22'
niecelny strzał z dystansu Chłania (LECHIA Gdańsk)
23'
wiatr zdmuchnął jedną z plansz reklamowych na boisko, sędzia przerwał grę. Piła (LECHIA Gdańsk) pomaga porządkowym ustawić baner reklamowy w odpowiednie miejsce
24'
"Chojniczanka" - skandują kibice
25'
rzut karny dla Odry! Po wrzucie piłki z autu przez rywali Chindris nie trafił w piłkę, a wpadł na rywala i spowodował jego upadek
26'
[0:1] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niziołek z rzutu karnego. Sarnawski wyczuł intencje strzelającego, rzucił się w prawy róg, ale piłka została uderzona technicznie, w górny róg bramki Lechii
26'
"Lechijko, gramy do końca" - skandowanie z trybun
29'
po akcji Kapicia (LECHIA Gdańsk) Haluch (Odra Opole) złapał piłkę. Chłań (LECHIA Gdańsk) sygnalizował jeszcze arbitrowi, że bramkarz zrobił to już za linią końcową, ale sędzia nie zareagował na tę sugestię
30'
"Hej Lechia gol" - głośne z trybun
31'
mocne uderzenie Żelizko (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego. Haluch (Odra Opole) odbił piłkę do boku, nie było nikogo na dobitkę
32'
szturm Lechii na "16" Odry. Obrońcy gości dość chaotycznie i nerwowo, ale jednak wybijają piłkę spod własnej bramki
32'
a teraz mają chwilę oddechu, gdyż sędzia zezwolił, aby fizjoterapeuci udzielili pomocy Niziołkowi
33'
strzelec gola może kontynuować grę
33'
Bobcek protestuje, ale sędzia odgwizduje jego faul na Kamińskimi w polu bramkowym Odry, choć gra toczyła się zupełnie w innym sektorze boiska
34'
z trybun nie po raz pierwszy dziś wulgarnie pod adresem arbitra
35'
Kapiciowi (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji odskoczyła piłka od nogi i już w "16" wybił ją Piroch (Odra Opole)
36'
faule 5 Lechia, 2 Odra
36'
Żółtą kartką został ukarany Purzycki (Odra Opole).
37'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) pada przy końcowej linii, oczekując rzutu wolnego, ale sędzia jest innego zdania
39'
Lechia ma znaczną przewagę w posiadaniu piłki (60:40), ale na razie rozgrywa akcje zbyt wolno i schematycznie, by rozerwać defensywę gości, która jest dobrze zorganizowana
40'
Chłań (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji stracił piłkę przed polem karnym
41'
uderzenie Kapicia (LECHIA Gdańsk) z około 20 metrów wysoko nad bramką
41'
w strzałach 5:3 dla Lechii, ale warto podkreślić, że wszystkie strzały Odry były w światło bramki
42'
i jest kolejny celny strzał. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) z dużymi kłopotami odbił piłkę po rykoszecie po strzale Szreka (Odra Opole)
43'
Purzycki (Odra Opole) bardzo dobrze dograł piłkę przed bramkę. Piroch (Odra Opole) uderzył mocno, ale na szczęście dla Lechii nieznacznie niecelnie
45'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) wybiciem w aut przerwał kontrę Odry
45'
co najmniej 5 nminut doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Mena (LECHIA Gdańsk) zmusił do błędu Pirocha (Odra Opole), który pod pressingiem wybił piłkę przy wyprowadzeniu w aut
45+2
"Hej Lechia gol" - z trybun
45+3
Odra potroiła Menę (LECHIA Gdańsk) i trzeci obrońca powstrzymał atak Kolumbijczyka
45+3
trener Grabowski wymownym gestem ręką daje znać, aby Lechia poszła do przodu
45+4
centymetrów zabrakło Bobckowi, aby dograł piłkę na nogę przed bramkę Menie (LECHIA Gdańsk)
45+4
słupek ratuje Odrę po strzale Bobcka, do którego podawał Chłań
45+5
Haluch (Odra Opole) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)
45+5
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapić. Kapitan Lechii po uderzeniu sprzed pola karnego umieścił piłkę w lewym, dolnym rogu bramki Halucha
45+5
sędzia odsyła piłkarzy do szatni bez wznowienia gry
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - ODRA OPOLE 1:1
W doliczonym czasie gry Lechia wreszcie podkręciła tempo swoich akcji. Bobcek strzelił w słupek, a Kapić (LECHIA Gdańsk) ostatnim uderzeniem pierwszej połowy zapewnił gospodarzom remis.
Co prawda to biało-zieloni byli stroną atakującą (60:40 w posiadaniu piłki, 7:5 w strzałach), ale Odra pokazała dobrze zorganizowaną defensywę oraz "ustawioną" grę przy rozegraniu stałych fragmentów gry. Wrzut piłki z autu przyniósł jej rzut karny, który na gola zamienił Niziołek (Odra Opole).
Przypomnijmy, że nawet remis daje Lechii powrót na fotel lidera tabeli, w który od soboty znajduje się Arka.
w przerwie konkurs dla kibiców, który przygotowali rugbiści Lechii. Pięciu zawodników biało-zielonych stanęło w bramce, a zadaniem kibiców jest strzelenie gola piłką od rugby, która jest ustawiona na podstawce 6 metrów od bramki
jednocześnie zaproszenie dla kibiców na derby Trójmiasta w rugby, w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 20 kwietnia o godzinie 19:30 Lechia zagra z Ogniwem Sopot
Oficjalna frekwencja - 8524 kibiców
w przerwie pokaz świateł na koronie stadionu przy muzyce
46'
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczęła Odra
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
Chindris (LECHIA Gdańsk) 10 metrów od narożnika pola karnego sfaulował Galana (Odra Opole)
47'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole) z rzutu wolnego
48'
Chindris (LECHIA Gdańsk) głową wybił piłkę nad bramką po strzale Galana (Odra Opole)
49'
niezbyt udane piąstkowanie Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z kornera Galana (Odra Opole). Jest kolejny rzut rożny dla gości
50'
Piła (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole)
50'
jeszcze bardzo nieudany strzał Purzyckiego (Odra Opole) sprzed pola karnego
51'
Chłań (LECHIA Gdańsk) w pole karne do Meny (LECHIA Gdańsk). Camilo strzelił celnie, ale w środek bramki. Haluch (Odra Opole) złapał piłkę
52'
Żółtą kartką został ukarany M.Kamiński (Odra Opole).
53'
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bobcek. Składna akcja Lechii. Kapić zagrał w pole karne, tam Neugebauer "wkręcił" w ziemię obrońcę i przekazał piłkę do napastnika, który dopełnił formalności
54'
kibice skandują imię i nazwisko strzelca gola
56'
"Tak się bawią ludzie..." - z trybun
56'
Żółtą kartką został ukarany Piła (LECHIA Gdańsk).
56'
Odra przygotowuje podwójną zmianę
56'
dla Piły to 4 żółta kartka, nie zagra w następnej kolejce
57'
Kapić (LECHIA Gdańsk) zagrał przed bramkę, ale Piła (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do strzału, gdyż zderzył się z Kamińskim. Sędzia uznał, że piłkarz Lechii faulował
58'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purzycki, w jego miejsce wchodzi W.Kamiński.
58'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sarmiento, w jego miejsce wchodzi Hebel.
58'
obie zmiany Odry w środku drugiej linii
59'
Chłań (LECHIA Gdańsk) pada na murawę, sędzia nakazuje grać dalej
59'
Sula był sam w polu karnym Lechii, ale piłka tak się niefortunnie odbiła się od piłkarzy Lechii, że wpadła do siatki. Ostatnim, który ją dotykał był Żelizko
59'
jeszcze czekamy co orzeknie VAR, zapewne sędzia wróci do sytuacji z Chłaniem
60'
sędzia udaje się do monitora, aby zobaczyć akcję na monitorze
62'
sędzia anulował gola dla Odry! Uznał, że jednak Chłań (LECHIA Gdańsk) był faulowany i jest rzut wolny dla Lechii niespełna 30 metrów od bramki Odry
62'
strzał z rzutu wolnego Neugebauera (LECHIA Gdańsk) w boczną siatkę
64'
Żółtą kartką został ukarany Spychała (Odra Opole).
66'
na stadionie mamy awarię pomiaru czasu, na telebimach wyświetlana jest tylko plansza z wynikiem
67'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) pomógł sobie ręką przejmując piłkę zagrywaną przez Galana (Odra Opole) 30 metrów od bramki Odry
69'
Żółtą kartką został ukarany Niziołek (Odra Opole).
69'
Mena (LECHIA Gdańsk), a po chwili i Piła (LECHIA Gdańsk) przywołani do trenerskiej ławki po wskazówki, udziela ich nie tylko trener Grabowski, ale także dyrektor techniczny - Blackwell
70'
niecelny strzał Chłania (LECHIA Gdańsk) po indywidualnej akcji. Lepszym rozwiązaniem byłoby podanie do partnerów, których aż trzech wbiegało w "16"
71'
Antczak (Odra Opole) zdobył rzut rożny dla Odry
72'
piłkarze Odry wbiegli w pole bramkowe, a Hebel (Odra Opole) próbował zagrać "rogala". Posłał piłkę obok bramki Lechii
73'
Mena (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki, którą w pole karne dośrodkował Kałahur (LECHIA Gdańsk)
75'
4 piłkarzy Lechii na rozgrzewce, ale Lechia nadal bez zmian w składzie
77'
sygnał do przygotowania się do wejścia otrzymują teraz D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) i Bugaj (LECHIA Gdańsk)
78'
Mena (LECHIA Gdańsk) wbiegł z piłką w "16" Odry, ale uciekła mu ona poza boisko
79'
Chindris (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Odry 4 na 4
80'
Bobcek wymaga pomocy medycznej, Bugaj (LECHIA Gdańsk) i D'Arrioro przy linii bocznej, a teraz dołącza do nich Zjawiński (LECHIA Gdańsk)
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Bugaj.
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
81'
"Gramy do końca" - skandują kibice
81'
zmiany w Lechii w ataku, na prawej obronie oraz na środku pomocy
82'
Chłań (LECHIA Gdańsk) niecelnie strzelał po podaniu Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk)
82'
Odra odpowie również potrójną zmianę
82'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Antczak, w jego miejsce wchodzi Surzyn.
82'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niziołek, w jego miejsce wchodzi Continella.
82'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sula, w jego miejsce wchodzi Nowak.
82'
Żółtą kartką został ukarany D'Arrigo (LECHIA Gdańsk).
83'
pomocy medycznej wymaga Bugaj (LECHIA Gdańsk)
84'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
85'
wrócił pomiar czasu gry na telebimy
86'
do wejścia przygotowuje się Sypek (LECHIA Gdańsk)
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sypek.
87'
"Ten mecz musimy wygrać" - z trybun
88'
Haluch (Odra Opole) przejął piłkę po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk)
88'
w strzałach 12:6, w posiadaniu piłki 59:41 na korzyść Lechii
89'
przywoływany z rozgrzewki Fernandez (LECHIA Gdańsk)
89'
niecelny strzał z dystansu W.Kamińskiego (Odra Opole)
90'
Żółtą kartką został ukarany Continella (Odra Opole).
90'
co najmniej 6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Fernandez.
90+1
Fernandez (LECHIA Gdańsk) przejął też od Kapicia (LECHIA Gdańsk) opaskę kapitana
żółta i czerwona
90+3
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Niziołek (Odra Opole). Jako że zawodnik przebywał już na ławce, jest to tylko dla niego kara indywidualna. Na boisku Odra nadal w "11"
90+5
Hebel (Odra Opole) padł w polu karnym Lechii, sędzia nakazał grać dalej
90+6
"Gdańska Lechia" - z trybun
90+6
niewiele pomylił się przy strzale Kałahur (LECHIA Gdańsk)
90+7
rzut wolny z połowy Odry, nawet bramkarz opolski biegnie pod pole karne Lechii
90+7
Olsson wybił piłkę z pola karnego
90+8
sędzia wstrzymał grę i udał się do monitora VAR!
90+8
najwyraźniej sprawdzanie, czy nie faulował lub nie zagrał piłki ręką Żelizko (LECHIA Gdańsk)
90+9
Rzut karny dla Odry. Arbiter uznał, że Żelizko zagrał piłkę ręką
90+10
Galan (Odra Opole) strzelił z rzutu karnego w poprzeczkę! Sędzia już nie pozwala na kontynuowanie gry
90+10
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - ODRA OPOLE 2:1
wielka radość piłkarzy i kibiców Lechii oraz smutek przy sektorze gości
Lechia wróciła na fotel lidera Fortuna 1. Ligi, a zarazem odniosła 6 zwycięstwo z rzędu. Sukces zrodził się przy wielkich emocjach. Odra prowadziła po rzucie karnym, a wyrównał golem do szatni Kapić (LECHIA Gdańsk).
W drugiej połowie Bobcek wyprowadził Lechię na prowadzenie, a później dużo do powiedzenia miał VAR. Najpierw anulował gola gościom, ale w ostatniej akcji meczu przyznał im rzut karny. Galan (Odra Opole) strzelił w poprzeczkę i dzięki temu Lechia cieszy się z 3 punktów.
na telebimie zdjęcie i podziękowania dla Arkadiusza, który po 13 latach kończy pracę przy obsłudze meczów Lechii