Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:0. Już tylko trzy punkty do 3. miejsca

Jacek Główczyński
13 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Lechia Gdańsk cieszy się ze zwycięstwa nad Wisłą Kraków i zmniejszenia straty do 3. miejsca do 3 punktów

Lechia Gdańsk wygrała z Wisłą Kraków 2:0 (0:0) w 21. kolejce. Biało-zieloni zbliżyli się do 3. miejsca na odległość 3 punktów, dzięki szóstemu meczowi ligowemu z rzędu bez porażki. Flavio Paixao strzelił 88. gola w ekstraklasie, a dla Żarko Udovicicia, który ustalił końcowy wynik, była to pierwsza bramka od końca sierpnia 2019 roku.

Medved
  • 46' 2 Pietrzak Zmiany 15 Saief
  • 79' 9 Zwoliński Zmiany 31 Udovicić
  • 90+2 7 Gajos Zmiany 36 Makowski
Zmiany Zmiany
  • 68' 34 Mawutor Zmiany 9 Boguski
  • 83' 40 Yeboah Zmiany 54 Starzyński
  • 64' Paixao karny
  • 90+3 Udovicić
Bramki Bramki
  • 16' Pietrzak
  • 52' Smolarow (asystent trenera)
Kartki Kartki
  • 33' Carlos
  • 48' Frydrych
  • 63' Mawutor

Lechia Gdańsk - wyniki i relacje ze wszystkich meczów, terminarz do końca sezonu

Sin duda to strategia, na którą stawia Lechia, a Wisła doskonali gegenpressing. Kto z tej bitwy wyjdzie zwycięsko?

Taktyki trenera Lechii Gdańsk i Wisły Kraków

w Lechii do dyspozycji - zgodnie z zapowiedziami - jest Saief, ale trener Stokowiec nie dokonuje żadnej zmiany w "11" z ostatniej kolejki

Kenny Saief ma wrócić do gry. Kto nadal się leczy w Lechii Gdańsk?

w Bielsku nie było czwartego zwycięstwa z rzędu, ale Lechia wróciła z przeświadczeniem, że zagrała dobry mecz

Jarosław Kubicki o meczu z Podbeskidziem: Powinniśmy dotrwać z 2:1

znów pochwały zmieniał Biegański

Jan Biegański pod parasolem ochronnym Lechii Gdańsk

z kolei Pietrzak mierzy w tytuł najlepszego asystenta ekstraklasy, a do poprawiania statystyk motywuje go zakład z narzeczoną

O co założył się Rafał Pietrzak z narzeczoną? Czy wygra? - wywiad

trener Stokowiec, gdy gra układa się po jego myśli, nie korzysta z regulaminowych pięciu zmian

Czy limit pięciu zmian jest nadal potrzebny? Ile razy z tej możliwości i kiedy skorzystała Lechia Gdańsk?

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 8 Haydary, 15 Saief, 17 Żukowski, 19 Fila, 32 Vikri, 31 Udovicić, 36 Makowski, 78 Musolitin
Raków zremisował w Płocku 2:2, a zatem wygrywając z Wisłą, Lechia może na 3 punkty zbliżyć się do 3. miejsca
piłkarze na boisku, Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Wisła niebieskie stroje
w wyniku losowania kapitanów Paixao (LECHIA Gdańsk) i Sadloka drużyny zamieniły się stronami boiska
Lechia zacznie z bramką, za którą za zwyczaj siedzą kibice prowadzący doping
Wisła zremisowała w ostatnim meczu z Górnikiem 0:0 i dziś aż cztery zmiany w porównaniu z tamtą "11"
ławka rezerwowych Wisły: 48 Broda, 2 Wachowiak, 5 Kone, 9 Boguski, 14 Hoyo-Kowalski, 17 Szota, 18 Martinez, 41 Duda, 54 Starzyński
1'
od środka rozpoczęła Lechia
4'
spokojny początek z obu stron. Pierwsze próby ataków nieudane
5'
Carlos wywalczył rzut rożny
5'
Yeboah strzelił z odbitej piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale posłał piłkę wysoko nad bramką
7'
niecelnie strzelał Medved
8'
częściej przy piłce Wisła
9'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sadloka (Wisła Kraków)
11'
indywidualna akcja Plewski zakończona celnym strzałem. Pewnie broni Kuciak (LECHIA Gdańsk)
14'
rzut rożny dla Lechii
15'
po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) odbita piłka, do której doskoczył Biegański (LECHIA Gdańsk). Strzał nad poprzeczką
16'
Żółtą kartką został ukarany Pietrzak (LECHIA Gdańsk).
17'
Radaković (Wisła Kraków) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sadloka (Wisła Kraków)
18'
Frydrych (Wisła Kraków) wybił piłkę po ostrym dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
18'
podobnie rozegrany rzut rożny, znów strzelał Biegański (LECHIA Gdańsk). Tym razem celnie, ale Lis (Wisła Kraków) nie miał problemów
19'
Tobers (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na rzut rożny
19'
bez zagrożenia po dośrodkowaniu Savicia (Wisła Kraków) z rzutu rożnego
20'
nadal optyczna przewaga Wisły
22'
posiadanie piłki 69:31 na korzyść Wisły
23'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po strzale z dystansu Sadloka (Wisła Kraków)
24'
było trzech piłkarzy Lechii w polu karnym, ale żaden nie doszedł do dośrodkowania Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
26'
dochodzą dośrodkowanie piłkarzy Lechii w pole karne, ale tam nie ma odpowiedniego przyjęcia, a tym bardziej strzału
kontuzja
26'
Burliga (Wisła Kraków) ucierpiał po faulu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Rafał musi uważać, bo ma już żółtą kartkę
27'
coraz większy deszcz
28'
Savić (Wisła Kraków) w bardzo dobrej sytuacji strzelił tylko w boczną siatkę
29'
Lis (Wisła Kraków) z trudem odbił piłkę po strzale głową Paixao (LECHIA Gdańsk), do którego dośrodkował Pietrzak
30'
seria zwodów i dobre dośrodkowanie Kopacza (LECHIA Gdańsk), ale Zwoliński (LECHIA Gdańsk) był na spalonym
31'
trochę było to przypadkowe, gdyż po rykoszecie przy strzale Paixao (LECHIA Gdańsk), Zwoliński (LECHIA Gdańsk) doszedł do piłki w polu karnym, ale nie trafił w bramkę z woleja
33'
Żółtą kartką został ukarany Carlos (Wisła Kraków), który faulował Kopacza
34'
szybka akcja Wisły. Na spalonym Carlos (Wisła Kraków)
37'
Conrado (LECHIA Gdańsk) mógł wbiegać z piłką w pole karne, ale zwolnił akcję i próbował dośrodkować. Skończyło się rzutem rożnym
37'
po raz trzeci bardzo podobny rzut rożny. Dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), wybita piłka przed pole karne i strzał Biegańskiego (LECHIA Gdańsk). Tym razem niecelny
40'
zagranie Savicia (Wisła Kraków) wzdłuż bramki. Sytuacje wyjaśnił Pietrzak (LECHIA Gdańsk)
43'
rzut wolny dla Wisły, a po nim rzut rożny. w obu sytuacjach zagrywa Sadlok (Wisła Kraków)
kontuzja
44'
fizjoterapeuci Lechii na boisku. Leży Tobers, który zderzył się z rywalem w powietrznym pojedynku
44'
Tobers (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem
45'
Lechia już w komplecie
45'
2 minuty doliczone
45+2
w doliczonym czasie atakuje Lechia
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW 0:0
Wisła rozpoczęła z dużym animuszem, ale czym dłużej trwał mecz, Lechia coraz bardziej odgryzała się w ofensywie. Z obu stron był dużo zagrań w pole karne, a nawet podań wzdłuż bramki, ale brakowało dołożenia nogi bądź głowy. Najbliższej powodzenia, by ucieszyć Lechię, byli Paixao (LECHIA Gdańsk) i Zwoliński (LECHIA Gdańsk). Wisła, choć również odpowiedziała trzema celnymi strzałami, nie wystawiała na poważniejszą próbę dobrze ustawiającego się w bramce Kuciaka (LECHIA Gdańsk).
w przerwie rozgrzewa się Saief
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrzak, w jego miejsce wchodzi Saief.
46'
zmiana ustawienia w Lechii, Conrado (LECHIA Gdańsk) przesunięty na lewą obronę, czyli tam gdzie grał Pietrzak (LECHIA Gdańsk), a Saief (LECHIA Gdańsk) ustawiony na prawej pomocy
47'
Mawutor (Wisła Kraków) uderzył z dystansu, niewiele się pomylił
48'
Żółtą kartką został ukarany Frydrych (Wisła Kraków).
49'
nikt nie przeciął piłki wrzucanej z rzutu wolnego przez Saiefa (LECHIA Gdańsk). Padła ona łupem Lisa
50'
po dośrodkowaniu Kopacza (LECHIA Gdańsk) Paixao (LECHIA Gdańsk) uderzył przewrotką. Piłka poszybowała nad poprzeczką, ale był to efektowny strzał
51'
początek drugiej połowy należy do Lechii
52'
Żółtą kartką został ukarany Smolarow, asystent trenera (LECHIA Gdańsk).
53'
Tober (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Mawutora (Wisła Kraków). Będzie korner dla gości
53'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Sadloka (Wisła Kraków) z narożnika boiska
54'
przyspiesza Wisła. Teraz wybija piłkę Maloca (LECHIA Gdańsk)
54'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę zagrywaną przez Carlosa (Wisła Kraków)
55'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbija piłkę po strzale Savicia (Wisła Kraków)
57'
bardzo ładna akcja Conrado (LECHIA Gdańsk), strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) zablokowany
59'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) i Saief (LECHIA Gdańsk) zmienili się stronami boiska
60'
Lis (Wisła Kraków) odbił piłkę po strzale Saiefa (LECHIA Gdańsk), wydawało się, że do siatki wepchnie ją Conrado (LECHIA Gdańsk), ale ofiarnym wślizgiem popisał się Yeboah (Wisła Kraków) i będzie rzut rożny
kontuzja
60'
Yeboah (Wisła Kraków) nabawił się kontuzji, jest poza bramką
61'
piłkarze Lechii sygnalizują, że było zagranie ręką w polu karnym Wisły przy próbie strzału głową Kopacza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pietrzaka
62'
sędzia biegnie do monitora, aby zobaczyć tę sytuację
63'
sędzia dyktuje rzut karny dla Lechii
63'
Żółtą kartką został ukarany Mawutor (Wisła Kraków), gdyż to on zagrywał ręką
64'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao z rzutu karnego. Lis rzucił się w lewy róg bramki i tam uderzył Flavio, ale strzał był mocny i precyzyjny, nie do obrony
68'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mawutor, w jego miejsce wchodzi Boguski.
69'
znów mocniejszy deszcz
70'
Lis (Wisła Kraków) interweniuje poza własnym polem karnym
71'
Lis (Wisła Kraków) złapał na raty piłkę po strzale Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
74'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno do Paixao (LECHIA Gdańsk). Lis (Wisła Kraków) przejął piłkę
76'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) poszedł na przebój, mając naprzeciw siebie dwóch rywali. Zdobył rzut rożny
76'
Lis (Wisła Kraków) piąstkuje po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
78'
zamieszanie w "16" Lechii, były kłopoty z wybiciem piłki, ale Wisła nie oddała strzału
78'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale Yeboaha (Wisła Kraków) sprzed pola karnego
79'
rozgrzewa się Udovicić
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Udovicić.
79'
po kilku niezłych akcji Yeboaha (Wisła Kraków) trener Stokowiec zabezpiecza lewą stronę boiska, gdzie atakuje ten piłkarz
82'
ofiarny wślizg Tobersa (LECHIA Gdańsk), choć chyba nawet został kopnięty przez Yeboaha (Wisła Kraków) przy tej interwencji
83'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Yeboah, w jego miejsce wchodzi Starzyński.
86'
niecelny strzał Paixao (LECHIA Gdańsk)
86'
zablokowany strzał Carlosa (Wisła Kraków). Rzut rożny dla Wisły
87'
bez większego zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Sadloka (Wisła Kraków) z narożnika boiska
88'
zablokowane dośrodkowanie Sadloka (Wisła Kraków), kolejny korner dla gości
88'
i znów bez zagrożenia dla Lechii
89'
Saief (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do podania Udovicicia (LECHIA Gdańsk) w polu karnym
90'
przygotowuje się do wejścia Makowski
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
rzut rożny dla gości
90+1
pusta bramka Wisły, Lis (Wisła Kraków) na połowie boiska
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Sadloka (Wisła Kraków) z narożnika boiska
90+2
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Makowski.
90+3
pusta bramka Wisły, Lis (Wisła Kraków) przyszedł w "16" Lechii przy dośrodkowaniu Sadloka (Wisła Kraków) z rzutu wolnego
90+3
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Udovicić. Szybka kontra Lechii. Lis zdążył wrócić przed własną bramkę, ale nie był dobrze ustawiony i po podaniu Paixao Żarko strzelił do siatki, w dolny róg bramki
90+4
Vikri przygotowuje się do wejścia, ale nie ma czasu już na przeprowadzenie tej zmiany.
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW 2:0
Lechia wygrała z Wisłą i zbliżyła się na 3 punkty do 3. miejsca. Gdańszczanie zwyciężyli zasłużenie, gdyż byli konkretniejszy pod bramką od rywali i nie miało znaczenia, że do goście częściej byli tego dnia przy piłce (54:46).
Z 7 celnych strzałów biało-zieloni dwa zamienili na gole. Mecz w drugiej połowi ustawił rzut karny, który podyktowany został po interwencji VAR. Pewnym egzekutorem był Paixao (LECHIA Gdańsk), dla którego to już 88. gol w ekstraklasie.
W doliczonym czasie gry Flavio zaliczył asystę, a wynik ustalił Udovicić (LECHIA Gdańsk). Dla Żarko to drugi gol w Lechii. Czekał na niego od 31 sierpnia 2019 roku.

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 4 6 11 21:46 18
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-03-15