Wiadomości

Oskar Fajfer mistrzem I ligi, Jakub Jamróg trzeci w Gdańsku

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Oskar Fajfer zwyciężył rozgrywane w Gdańsku Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi. Organizatorzy sprzedali ok. 1000 biletów a trwające 3 godziny zawody były festiwalem taśm i ostrzeżeń za ruchy na starcie. Z zawodników miejscowego Zdunek Wybrzeże najlepiej wypadł Jakub Jamróg, który w finale przyjechał na 3. miejscu. Wcześniej tego dnia gdański klub ogłosił przedłużenie kontraktu z nim i Wiktorem Kułakowem.Wiktor Kułakow i Jakub Jamróg zostają w Zdunek Wybrzeże GdańskWyniki:
1. Oskar Fajfer 11 (2,3,3,1,2) + 3
2. Patrick Hansen 10 (1,3,1,3,2) + 2
3. Jakub Jamróg 11 (2,2,2,2,3) + 1
4. Michael Jepsen Jensen 13 (3,2,2,3,3) + 0
5. Andrzej Lebiediew 9 (0,1,3,2,3) + 1
6. Sergiej Łogaczow 9 (3,0,3,2,1) + 0
7. Tobiasz Musielak 9 (t,2,2,3,2)
8. Wiktor Kułakow 8 (1,3,1,2,1)
9. Tomasz Gapiński 7 (3,0,0,3,1)
10. Kacper Gomólski 7 (0,2,3,0,2)
11. Wadim Tarasienko 7 (1,t,2,1,3)
12. Piotr Gryszpiński 6 (0,2,1,3,0)
13. Krystian Pieszczek 4 (3,w,1,u,t)
14. Brady Kurtz 3 (2,t,1,w,0)
15. David Bellego 3 (0,1,0,1,1)
16. Alan Szczotka 3 (1,d,1,0,1)
17. Rune Holta 0 (w,w,d,w,w)
18. Grzegorz Walasek 0 (t,-,-,-,-)Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej odbywają się po raz siódmy. W Gdańsku zaprezentowało się piętnastu zawodników, którzy w rundzie zasadniczej uzyskało najwyższe średnie biegowe na zapleczu PGE Ekstraligi oraz startujący z dziką kartą Krystian Pieszczek.

Formuła turnieju to 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Finał będzie jednocześnie biegiem memoriałowym, poświęconym pamięci legendarnego zawodnika Wybrzeża Gdańsk - Zbigniewa Podleckiego.

Wyścig po wyścigu:
1. Gapiński, Kurtz, Tarasienko, Lebiediew
Jak poinformowali nas organizatorzy zawodów, na imprezę wydano ok. 1000 wejściówek. Znakomicie ze startu w pierwszym wyścigu wyszedł Gapiński. Za jego plecami Kurtz bronił się przed Tarasienką. Lebiediew szukał prędkości po zewnętrznej. Pewna wygrana Gapińskiego, ale za jego plecami wszyscy trzej do mety jechali w bliskim kontakcie.

2. Pieszczek, Jamróg, Kułakow, Gryszpiński (Walasek t)
Walasek dotknął taśmy. Zastąpił go Gryszpiński, więc do wyścigu przystąpili czterej zawodnicy Wybrzeża, w tym Jamróg i Kułakow, którzy już podpisali kontrakty na nowy sezon. Bardzo niecodzienny widok, bo Jamróg wygrał start, a na trasie minął go Pieszczek. Podczas ligowych spotkań to właśnie Krystian brylował na starcie a Kuba na trasie. Daleko za nimi Kułakow i Gryszpiński.

3. Jensen, Gryszpiński (Musielak t), Szczotka (Holta w), Bellego
Ostrzeżenie dla Bellego i Holty za utrudnianie startu. Powtórka w czterech. W niej Musielak zerwał taśmę a Holta otrzymał drugie ostrzeżenie. Obaj zostali wykluczeni, a za nich pojechali rezerwowi. Fatalny start Bellego, znakomity Jensena. Ambitnie gonił Duńczyka Gryszpiński. Na pewno sensacją jest fakt, że Szczotka obronił się przed Bellego, który ma drugą średnią w lidze.

4. Łogaczow, Fajfer, Hansen, Gomólski
Łogaczow nie dał szans rywalom. Daleko z tyłu Gomólski. W przerwie dekoracja najmłodszych adeptów za mistrzostwa Polski w kat. 85-125 cc. Startujący już na 250 cc, ustępujący mistrz Antoni Kawczyński z Wybrzeża przekazał symboliczną czapkę mistrza Maksymilianowi Pawelczakowi z Bydgoszczy. Trwa kosmetyka toru.

5. Fajfer, Jamróg, Bellego, Gapiński
Ciasno w pierwszym łuku, ale Fajfer wyszedł na prowadzanie. W pogoń za nim rzucił się Jamróg, ale nie dał rady. Daleko z tyłu Gapiński.

6. Kułakow, Jensen, Lebiediew, Łogaczow
Kułakow "założył" wszystkich z czwartego pola i szybko zbudował przewagę. Łogaczow daleko na końcu stawki.

7. Hansen, Musielak, Gryszpiński (Tarasienko t), Szczotka d
Szczotka za Walaska, który wycofał się z zawodów. Tarasienko zerwał taśmę, za niego Gryszpiński. Szczotka zaliczył defekt na starcie. Musielak i Hansen walczyli między sobą, daleko za nimi Gryszpiński. Po zaciętym pojedynku i dwóch mijankach, góra Hansen.

8. Gryszpiński (Kurtz t), Gomólski, Szczotka (Holta w/2 min), Pieszczek w
Po wyjściu z łuku na tor upadł Pieszczek, który atakował prowadzącego Kurtza. Wyścig przerwany. Krystian po uślizgu uderzył jeszcze plecami w bandę, gdzie nie ma "dmuchawca". Na szczęście gdański wychowanek wstał o własnych siłach. Został wykluczony z powtórki. Wiemy już, że po zaledwie dwóch seriach nie będzie w stawce niepokonanego zawodnika. Do powtórki nie wyjechał Holta, zastąpił go Szczotka. Nierówny start i ostrzeżenie dla Kurtza. Australijczyk w kolejnej odsłonie dotknął taśmy. Za niego Gryszpiński, który ostatecznie wygrał z duża przewagą nad Gomólskim i... po dwóch seriach jest liderem. Oczywiście głównie dlatego, że pojechał już w czterech wyścigach. Jednak i jego obowiązuje limit pięciu startów. Przerwa na równanie toru.

9. Gomólski, Musielak, Kułakow, Gapiński
Gomólski założył czerwony pokrowiec na kask zamiast niebieskiego. Musiał wrócić na zmianę do parku maszyn. Zdążył na 15 sekund przed końcem czasu 2 minut. Wygrał start i odpierał ataki Musielaka. Cała czwórka jechała w kontakcie a Kułakow "polował" na drugiego Musielaka, ale nieskutecznie.

10. Lebiediew, Jamróg, Hansen, Holta d
Jamróg odparł atak rywali w pierwszym łuku, ale w drugim minął go Lebiediew, który wygrał z duża przewagą. Kubę gonił jeszcze Hansen, ale zawodnik Wybrzeża dowiózł 2 pkt. Holta miał defekt na pierwszym okrążeniu.11. Łogaczow, Tarasienko, Pieszczek, Bellego
Łogaczow nie dał szans rywalom i wygrał z dużą przewagą. Pieszczek na trzecim okrążeniu stracił drugie miejsce na rzecz Tarasienko. Natomiast Bellego wygląda dziś jakby ktoś podmienił zawodnika.

12. Fajfer, Jensen, Kurtz, Szczotka
Szczotka za Walaska. Równe wejście w łuk poza Szczotką, najlepszy Fajfer. Były kapitan Wybrzeża a obecnie zawodnik Startu Gniezno, zdeklasował rywali. Przerwa na równanie toru.

13. Gapiński, Łogaczow, Szczotka (Holta w/2min), Gryszpiński
Gryszpiński za Walaska. Holta nie wyjechał go wyścigu. Za niego Szczotka. Dla obu rezerwowych do piąte i ostatnie starty. W kolejnych przypadkach wyścigi nie będą rozgrywane w pełnej obsadzie. Szczotka wygrał start, ale na wyjściu z łuku poradził sobie z nim Gapiński. Na drugim okrążeniu minął go Łogaczow. Do mety Alan bronił się przed Gryszpińskim.

14. Musielak, Lebiediew, Fajfer, Pieszczek u
Zdecydowana jazda Musielaka, który ograł wszystkich na pierwszym okrążeniu. Fajfer załapał się na ciężką szprycę i spadł z drugiego na ostatnie miejsce. Na ostatnim okrążeniu wywrócił się Pieszczek.

15. Jensen, Jamróg, Tarasienko, Gomólski
Kapitalnie w pierwszym łuku Jamróg, który z czwartej pozycji wskoczył na drugą, a niewiele brakowało do minięcia także Jensena. Duńczyk nie dał już się wyprzedzić, chociaż Kuba "szarpał" w swoim stylu do samej mety. Jensen wygrał o pół koła. Daleko za resztą Gomólski.

16. Hansen, Kułakow, Bellego, Kurtz w,
Wyścig przerwany, nierówny start. Drugie ostrzeżenie dla Kurtza i Australijczyk został wykluczony z powtórki. Powtórka w trzech, bo rezerwowi wyczerpali limit startów. Kułakow po starcie na prowadzeniu, ale w drugim łuku zostawił miejsce przy krawężniku i minął go Hansen. Przerwa na równanie toru.

17. Jensen, Hansen, Gapiński, Pieszczek t
Pieszczek zerwał taśmę, został wykluczony z powtórki. W powtórce Jensen nieuchwytny od startu do mety. Hansen na trzecim okrążeniu minął Gapińskiego. Jensen jest już w finale, Hansen pojedzie przynajmniej w wyścigu barażowym, w którym stawką będą dwa miejsca w finale.

18. Lebiediew, Gomólski, Bellego
Lebiediew wygrał start i wygrał bez problemów. Bellego nie nawiązał walki z Gomólskim.

19. Tarasienko, Fajfer, Kułakow, Holta w
Nierówny start. Ostrzeżenie dla Holty i Kułakowa. Drugie dla Holty, więc jest wykluczony. Kułakow po starcie minął na wyjściu z łuku Fajfera, ale chwilę później Oskar odbił pozycję. Tarasienko poza zasięgiem.

20. Jamróg, Musielak, Łogaczow, Kurtz
Zacięta walka w pierwszym łuku i Jamróg na prowadzeniu. W pogoń za nim rzucił się Musielak, ale i on musiał odpierać ataki Łogaczowa. Nie liczył się Kurtz, mimo niezłego startu.

Do finału wchodzą Jensen i Fajfer. Jamróg, Hansen, Lebiediew i Łogaczow pojadą w barażu. Przypomnijmy, że w wypadku równej liczby punktów liczą się kolejno: liczba zwycięstw, drugich miejsc, trzecich miejsc i ukończonych wyścigów.

21. Hansen, Jamróg, Lebiediew, Łogaczow
Znakomity start Jamroga z pierwszego pola. Naciskał go Hansen i obaj mijali się do samej mety walcząc o zwycięstwo. Żaden z nich nie zadowolił się drugą pozycją, która przecież też dawała wejście do finału. Najciekawszy pojedynek tego dnia.

22. Fajfer, Hansen, Jamróg, Jensen
W pierwszym łuku upadł jadący z czwartego pola Hansen. Wyścig przerwany. Duńczykowi nic się nie stało, powtórka w pełnym składzie. Spóźnił start Jamróg, ale na drugim okrążeniu minął Jensena. Przed nimi Fajfer odpierał ataki Hansena. Jensen zjechał z toru na trzecim okrążeniu. Fajfer został mistrzem eWinner 1. Ligi!

Opinie wybrane


wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2 Cellfast Wilki Krosno
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów
  • Awans do ekstraligi: Arged Malesa
  • Spadek z ekstraligi: Falubaz Zielona Góra
  • Awans do I ligi: Trans MF Landshut Devils (Niemcy)
  • Spadek do II ligi: Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
79
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
100

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane